طراحی بسته بندی رب

طراحی بسته بندی رب ایرانی مناسب دیده‌اید؟ انواع بسته بندی رب چگونه باید انجام شود؟ طراحی بسته بندی رب را حرفه‌ای انجام دهید. مصرف رب در آشپزی ایرانی کاملا رایج است. انواع رب در شهرهای مختلف ایران تولید و روانه بازار می‌شود. نمونه طراحی بسته بندی غالب این محصولات که در فروشگاه‌های مختلف شاهد هستیم کنسروهای فلزی هستند. انواع جارهای شیشه‌ای نیز اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است. از طرفی یکی از مشکلات ملموس در نگهداری این چاشنی‌ها کپک زدن است. لذا از مهمترین وظایف کارشناسان طراحی بسته بندی رب پیشگیری از این مسئله بهداشتی است.

0

0

0

hi-graphic
چند نمونه بسته بندی رب انجام شده

0

طراحی بسته بندی رب گوجه فرنگی
سال تجربه طراحی
%
رضایت مشتری
%
سال بررسی و مطالعه
همکاری موفق

چرا رب‌ها کپک می‌زنند؟

کپک به انواع قارچ گفته می‌شود که بر سطح مواد غذایی رشد می‌کنند. رب گوجه فرنگی دارای خاصیت قلیایی است و به همین علت محیط مطلوبی برای رشد قارچ‌ها هستند. اما دیگر انواع رب که ترش بوده و خاصیت اسیدی دارند با سرعت کمتری کپک می‌زنند. به علاوه وجود گرما و رطوبت مناسب از دیگر فاکتورهای مهم برای گسترش انواع قارچ بر روی مواد غذایی است. رب گوجه درون ظروف در بسته با داشتن شرایط بی‌هوازی، قلیایی و مرطوب یک محیط ایده آل برای زندگی قارچ‌هاست. لازم به ذکر است اگرچه کپک بر سطح رب گسترده می‌شود و بعضی افراد قسمت‌های آلوده را برمی‌دارند اما در واقع قارچ به بافت‌های داخلی هم ریشه دوانده و حجم بزرگتری نسبت به آنچه در ظاهر مشاهد می‌شود را آلوده می‌کنند. این دسته از آلاینده‌ها علاوه بر تغییر طعم غذا، برای سلامتی نیز مضر بوده و ممکن است انواع بیماری مانند سرطان را برای مصرف کننده ایجاد نماید. بنابراین استانداردهای بهداشتی و حفظ سلامت رب یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در مبحث طراحی بسته بندی رب باید مدنظر قرار بگیرد.

اهمیت بسته بندی رب در پیشگیری از کپک زدگی

انواع بسته بندی رب در مرحله اول طبق استاندارد و مورد قبول هستند، زیرا ظرف مورد نظر به صورت کامل پر شده و هیچ هوایی در آن وجود ندارد و از نظر آلودگیهای میکروبی نیز استریل می‌شود لذا در طول مدت حمل و نقل و نگهداری تا قبل از باز شدن بسته بندی رب هیچ مشکلی از نظر بهداشتی به وجود نمی‌آید. اما مصرف کننده بعد از باز کردن در و طی مدت استفاده ممکن است با مشکلاتی از جمله کپک زدن مواجه شود. برای حل این مشکل می‌توان از راهکارهای مختلف در طراحی بسته بندی رب بهره برد از جمله:

  • ابعاد بسته بندی کوچک و به اندازه یکبار استفاده باشد.
  • درب ظرف قابلیت جابجایی داشته باشد تا مانند پیستون دقیقا روی مقدار باقی‌مانده رب قرار بگیرد. به این ترتیب با حذف هوا و فضای اضافه، از رشد قارچ‌ها ممانعت می‌شود.
  • ظروف منعطف با درب قیف‌دار استفاده شود. تا هنگام مصرف مقدار مورد نیاز رب، ظرف فشرده شده و به اندازه رب باقی‌مانده درآید.
  • بجای درب، از پمپ برای خروج رب استفاده شود. با این روش بدون اینکه لازم باشد درب ظرف باز شود و احتمال ورود آلودگیها وجود داشته باشد می‌توان مقدار مورد نیاز رب را خارج کرد.
souvenir

بهترین طراحی بسته بندی رب

بدیهی است که همه تولیدکنندگان رب برای افزایش مشتزیان محصولات خود اشتیاق داشته و برای آن برنامه ریزی می‌کنند. اما آیا به اهمیت طراحی بسته بندی در بالابردن بازدهی تجارت خود اشراف دارند؟ با توجه به اینکه 80 درصد از بسته بندی‌های رب در بازار کاملا مشابه بوده و اکثر برندهای رب به صورت قوطی‌های کنسرو شده عرضه می‌شوند، باید گفت خیر! هنوز تولیدکنندگان بسیاری نسبت به قدرت طراحی بسته بندی بی اطلاع هستند. اما این یکنواحتی از نظر آنهایی که با هوشیاری رفتار مشتریان را نظاره می‌کنند، فرصت خوبی برای برندهای پیشتاز ایجاد کرده است. استفاده از بهترین طراحی بسته بندی رب که هم از نظر ظاهری خلاقانه، جذاب و منحصر به فرد باشد و هم در زمینه فاکتورهای بهداشتی نوآورانه عمل کند، می‌تواند تحولی عظیم در محبوبیت و بازدهی این محصول داشته باشد. بنابراین فرصت را از دست نداده و هرچه سریعتر با مشاوران استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک تماس بگیرید.

0

0

انواع رب در بازار ایران

رب گوجه فرنگی شناخته شده ترین رب در بین مردم است که از قدیم الایام برای آشپزی مورد استفاده قرار می‌گرفت. در واقع تبدیل گوجه به رب یکی از روشهای افزایش ماندگاری این گیاهان و امکان مصرف آنها برای طول مدت سال بود. اما نکته جالب آنکه به مرور و با رایج شدن انواع سردخانه و یخچال، تولید رب نه تنها کاهش نیافت، بلکه به قوت خود باقیست و حتی بیشتر از قبل استفاده می‌شود. می‌توان علت آن را به راحتی استفاده و طعم بهتر نسبت به گوجه نسبت داد. همین استقبال خوب از رب گوجه فرنگی، تولید کنندگان زیادی را به عرضه رب با بسته بندی صنعتی تشویق می‌نماید.

رب انار یکی دیگر از چاشنی‌های ترش مزه و پرطرفدار است که از تغلیظ عصاره انار حاصل می‌شود. در گذشته این محصول غالبا به صورت سنتی تهیه می‌شد و در ظروف عادی به فروش می‌رسید. اما با رشد جمعیت و افزایش تقاضا، تولیدات محلی دیگر پاسخگوی نیاز همه مصرف کنندگان نبود و خط تولید رب انار به کارخانجات زیادی اضافه شد. این محصول برای حمل و فروش در شهرهای مختلف و فروشگاه‌های دور و نزدیک نیاز به بسته بندی مطلوب دارد. طراحی بسته بندی رب انار معمولا با الگوهای خاص‌تر انجام می‌شود.

رب زرشک نیز یک چاشنی ترش است و به نسبت دیگر انواع رب، سهم کمتری از بازار را به خود اختصاص داده است، با این حال بسیاری از افراد جامعه طرفدار طعم و مزه آن هستند. این افراد باتوجه به ذائقه خاصی که دارند، انتظار می‌رود به الگوهای منحصر به فرد در بسته بندی رب زرشک علاقه داشته و مشتاق به خرید گردند.

رب نارنج هم وجود دارد! شاید نام این محصول را نشنیده باشید اما هستند برندهایی که با تولید این رب، ویترینهای عرضه چاشنی را متحول کرده اند. این کالای خاص قطعا باید به صورت برنامه ریزی شده و با بهترین بسته بندی وارد بازار شود تا بتواند جای خود را در آشپزی ایرانی باز نماید.

اگر دوست دارید از قیمت طراحی بسته بندی آگاه شوید همین حالا با شماره 09355054580 تماس بگیرید.

  1. بخش دریافت و ذخیره سازی
  2. بخش رقیق‌سازی
  3. بخش بسته‌بندی
  • زیبایی و به کارگیری خلاقیت در طراحی بسته بندی رب از ویژگی‌های مهمی است که می‌تواند تاثیر زیادی در فروش محصول و همچنین انتخاب مشتری داشته باشد.
new faq

دیگر خدمات

4.4/5 - (11 امتیاز)