طراحی بسته بندی رب

طراحی بسته بندی رب (Tomato paste packaging design) ایرانی مناسب دیده‌اید؟ انواع بسته بندی رب چگونه باید انجام شود؟ بسته بندی رب فرایندی است که به منظور نگهداری از رب در بهترین حالت انجام می‌شود. طراحی بسته بندی رب را حرفه‌ای انجام دهید. مصرف رب در آشپزی ایرانی کاملا رایج است. انواع رب در شهرهای مختلف ایران تولید و روانه بازار می‌شود. نمونه طراحی بسته بندی غالب این محصولات که در فروشگاه‌های مختلف شاهد هستیم کنسروهای فلزی هستند. انواع جارهای شیشه‌ای نیز اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است. از طرفی یکی از مشکلات ملموس در نگهداری این چاشنی‌ها کپک زدن است. لذا از مهمترین وظایف کارشناسان طراحی بسته بندی رب پیشگیری از این مسئله بهداشتی است.

نمونه بسته بندی رب

بخشی از نمونه‌کارهای طراحی بسته بندی شرکت ما را مشاهده کنید. دیدن نمونه طراحی بسته بندی رب به شما این امکان را می‌دهد تا با مهارت طراحان سلام گرافیک آشنا شده و خلاقیت و زیبایی کار را ببینید. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر بسته بندی رب با ما تماس بگیرید.

چاپ طرح روی بسته بندی رب

در فرایند تولید و عرضه یک محصول مراحل مختلفی وجود دارد که اصلی‌ترین آن بعد از طراحی، چاپ بسته بندی است. برای چاپ یک طرح روی بسته بندی رب باید نکاتی در نظر گرفته شود. رعایت این اصول و نکات به داشتن بهترین بسته بندی و در نهایت فروش بیشتر کمک می‌کند. توجه به جنس و نوع بسته بندی، فونت بسته بندی، نوع دستگاه چاپ و نوع چاپ، رنگ‌های بسته بندی و… از جمله نکات چاپ طرح روی بسته بندی قوطی رب است.

طراحی بسته بندی رب گوجه فرنگی

چرا رب‌ها کپک می‌زنند؟

کپک به انواع قارچ گفته می‌شود که بر سطح مواد غذایی رشد می‌کنند. رب گوجه فرنگی دارای خاصیت قلیایی است و به همین علت محیط مطلوبی برای رشد قارچ‌ها هستند. اما دیگر انواع رب که ترش بوده و خاصیت اسیدی دارند با سرعت کمتری کپک می‌زنند. به علاوه وجود گرما و رطوبت مناسب از دیگر فاکتورهای مهم برای گسترش انواع قارچ بر روی مواد غذایی است. رب گوجه درون ظروف در بسته با داشتن شرایط بی‌هوازی، قلیایی و مرطوب یک محیط ایده آل برای زندگی قارچ‌هاست. لازم به ذکر است اگرچه کپک بر سطح رب گسترده می‌شود و بعضی افراد قسمت‌های آلوده را برمی‌دارند اما در واقع قارچ به بافت‌های داخلی هم ریشه دوانده و حجم بزرگتری نسبت به آنچه در ظاهر مشاهد می‌شود را آلوده می‌کنند. این دسته از آلاینده‌ها علاوه بر تغییر طعم غذا، برای سلامتی نیز مضر بوده و ممکن است انواع بیماری مانند سرطان را برای مصرف کننده ایجاد نماید. بنابراین استانداردهای بهداشتی و حفظ سلامت رب یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در مبحث طراحی بسته بندی رب باید مدنظر قرار بگیرد.

اهمیت بسته بندی رب در پیشگیری از کپک زدگی

انواع بسته بندی رب در مرحله اول طبق استاندارد و مورد قبول هستند، زیرا ظرف مورد نظر به صورت کامل پر شده و هیچ هوایی در آن وجود ندارد و از نظر آلودگیهای میکروبی نیز استریل می‌شود لذا در طول مدت حمل و نقل و نگهداری تا قبل از باز شدن بسته بندی رب هیچ مشکلی از نظر بهداشتی به وجود نمی‌آید. اما مصرف کننده بعد از باز کردن در و طی مدت استفاده ممکن است با مشکلاتی از جمله کپک زدن مواجه شود. برای حل این مشکل می‌توان از راهکارهای مختلف در طراحی بسته بندی رب بهره برد از جمله:

  • ابعاد بسته بندی کوچک و به اندازه یکبار استفاده باشد.
  • درب ظرف قابلیت جابجایی داشته باشد تا مانند پیستون دقیقا روی مقدار باقی‌مانده رب قرار بگیرد. به این ترتیب با حذف هوا و فضای اضافه، از رشد قارچ‌ها ممانعت می‌شود.
  • ظروف منعطف با درب قیف‌دار استفاده شود. تا هنگام مصرف مقدار مورد نیاز رب، ظرف فشرده شده و به اندازه رب باقی‌مانده درآید.
  • بجای درب، از پمپ برای خروج رب استفاده شود. با این روش بدون اینکه لازم باشد درب ظرف باز شود و احتمال ورود آلودگیها وجود داشته باشد می‌توان مقدار مورد نیاز رب را خارج کرد.

بهترین طراحی بسته بندی رب

بدیهی است که همه تولیدکنندگان رب برای افزایش مشتزیان محصولات خود اشتیاق داشته و برای آن برنامه ریزی می‌کنند. اما آیا به اهمیت طراحی بسته بندی در بالابردن بازدهی تجارت خود اشراف دارند؟ با توجه به اینکه 80 درصد از بسته بندی‌های رب در بازار کاملا مشابه بوده و اکثر برندهای رب به صورت قوطی‌های کنسرو شده عرضه می‌شوند، باید گفت خیر! هنوز تولیدکنندگان بسیاری نسبت به قدرت طراحی بسته بندی بی اطلاع هستند. اما این یکنواحتی از نظر آنهایی که با هوشیاری رفتار مشتریان را نظاره می‌کنند، فرصت خوبی برای برندهای پیشتاز ایجاد کرده است. استفاده از بهترین طراحی بسته بندی رب که هم از نظر ظاهری خلاقانه، جذاب و منحصر به فرد باشد و هم در زمینه فاکتورهای بهداشتی نوآورانه عمل کند، می‌تواند تحولی عظیم در محبوبیت و بازدهی این محصول داشته باشد. بنابراین فرصت را از دست نداده و هرچه سریعتر با مشاوران استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک تماس بگیرید.

اصول طراحی بسته بندی رب

برای طراحی و دیزاین انواع بسته بندی برای محصول رب یا طراحی ظروف بسته بندی زعفران باید اصولی را در نظر گرفت. رعایت این اصول سبب می‌‌شود تا یک بسته و جعبه حرفه‌ای برای رب به مشتریان ارائه داد. در این ویدیو مجتبی ملاکی، کارشناس گرافیک تیم سلام گرافیک از این اصول و اهمیت این موارد صحبت می‌کند.

پادکست روش‌های تعیین قیمت طراحی بسته بندی رب

تعیین قیمت بسته بندی رب روش‌های مختلفی دارد و هزینه طراحی بسته بندی بر اساس پارامترهایی مشخص می‌شود. پارامترهای تعیین کننده قیمت طراحی بسته و جعبه چیست؟ پادکست زیر را گوش کنید.

  1. بخش دریافت و ذخیره سازی
  2. بخش رقیق‌سازی
  3. بخش بسته‌بندی
  • زیبایی و به کارگیری خلاقیت در طراحی بسته بندی رب از ویژگی‌های مهمی است که می‌تواند تاثیر زیادی در فروش محصول و همچنین انتخاب مشتری داشته باشد.
faq

انواع رب در بازار ایران

رب گوجه فرنگی شناخته شده ترین رب در بین مردم است که از قدیم الایام برای آشپزی مورد استفاده قرار می‌گرفت. در واقع تبدیل گوجه به رب یکی از روشهای افزایش ماندگاری این گیاهان و امکان مصرف آنها برای طول مدت سال بود. اما نکته جالب آنکه به مرور و با رایج شدن انواع سردخانه و یخچال، تولید رب نه تنها کاهش نیافت، بلکه به قوت خود باقیست و حتی بیشتر از قبل استفاده می‌شود. می‌توان علت آن را به راحتی استفاده و طعم بهتر نسبت به گوجه نسبت داد. همین استقبال خوب از رب گوجه فرنگی، تولید کنندگان زیادی را به عرضه رب با بسته بندی صنعتی تشویق می‌نماید.

 

جدیدترین بسته رب گوجه

 

رب انار یکی دیگر از چاشنی‌های ترش مزه و پرطرفدار است که از تغلیظ عصاره انار حاصل می‌شود. در گذشته این محصول غالبا به صورت سنتی تهیه می‌شد و در ظروف عادی به فروش می‌رسید. اما با رشد جمعیت و افزایش تقاضا، تولیدات محلی دیگر پاسخگوی نیاز همه مصرف کنندگان نبود و خط تولید رب انار به کارخانجات زیادی اضافه شد. این محصول برای حمل و فروش در شهرهای مختلف و فروشگاه‌های دور و نزدیک نیاز به بسته بندی مطلوب دارد. طراحی بسته بندی رب انار معمولا با الگوهای خاص‌تر انجام می‌شود.

رب زرشک نیز یک چاشنی ترش است و به نسبت دیگر انواع رب، سهم کمتری از بازار را به خود اختصاص داده است، با این حال بسیاری از افراد جامعه طرفدار طعم و مزه آن هستند. این افراد باتوجه به ذائقه خاصی که دارند، انتظار می‌رود به الگوهای منحصر به فرد در بسته بندی رب زرشک علاقه داشته و مشتاق به خرید گردند.

رب نارنج هم وجود دارد! شاید نام این محصول را نشنیده باشید اما هستند برندهایی که با تولید این رب، ویترینهای عرضه چاشنی را متحول کرده اند. این کالای خاص قطعا باید به صورت برنامه ریزی شده و با بهترین بسته بندی وارد بازار شود تا بتواند جای خود را در آشپزی ایرانی باز نماید.

اگر دوست دارید از قیمت طراحی بسته بندی آگاه شوید همین حالا با شماره 09355054580 تماس بگیرید.

سفارش طراحی بسته بندی انواع رب

اگر نیاز به بسته بندی رب دارید، برای سفارش با ما تماس بگیرید و از شرایط و نحوه سفارش طرح خود اطلاعات کسب کنید. سفارش طراحی بسته بندی رب تنها با شماره گیری 09355054580.

قرارداد طراحی بسته و جعبه رب

سلام گرافیک نمونه قرارداد طراحی بسته بندی را در سایت قرار داده است تا با مشاهده آن و خواندن مفاد قرارداد بسته بندی، سفارشی مطمئن را تجربه کنید. قرارداد در واقع سندی مکتوب بین کارفرما و طراح است که در آن اطلاعاتی در مورد طرفین قرارداد، نوع سفارش، تاریخ عقد قرارداد و… نوشته شده و طرفین قرارداد با توافق یکدیگر آن را امضا می‌کنند.

ایده های طراحی بسته رب گوجه فرنگی ایرانی

در هنگام رقابت با سایر رقبا، تیمی برنده است که بهترین ایده‌ها را پیاده سازی کند. ایده بسته بندی رب گوجه فرنگی را برای بسته بندی ثانویه و مادر محصول با جدیدترین طراحی‌های دنیا از ما دریافت کنید.

 

ایده های بسته بندی رب گوجه فرنگی

 

مشاوره دیزاین بسته و جعبه رب گوجه

یکی از مزایای ارزشمند همکاری با سلام گرافیک، دریافت مشاوره رایگان طراحی بسته بندی پیش از ثبت سفارش است. مشاوره با یک فرد متخصص در زمینه طراحی قوطی رب و انواع محصولات به شما کمک می‌کند تا محصولی حرفه‌ای و تاثیرگذار به بازار ارائه دهید. برای دریافت مشاوره رایگان و پاسخ به سوالاتتان در مورد بسته بندی رب، با شماره 09355054580 تماس بگیرید.

استانداردهای بسته بندی محصول رب

طراحی بسته و جعبه رب باید طبق قوانین بسته بندی و استانداردهای لازم صورت بگیرد. از آنجایی که رب یک محصول و چاشنی غذایی است، باید در تولید بسته بندی آن دقت لازم را به عمل آورد. بر روی بسته بندی خلاقانه مواد غذایی و بسته بندی سس، باید علائم و نمادهای استاندارد قرار بگیرند. علائم بسته بندی شامل نشان استاندارد ملی، نشان سیب سلامت، نماد بازیافت، نماد خطر و… است. از دیگر استانداردهایی که در هنگام دیزاین بسته رب باید رعایت شود، درج اطلاعات صحیح در مورد محصول است. اطلاعاتی مانند ترکیبات، شرکت تولید کننده، شرایط نگهداری از رب و… و حتی درج لوگو باید به طور دقیق روی بسته قرار بگیرند.

 

طراحی بسته بندی رب گوجه فرنگی

 

چرا بسته بندی رب با سلام گرافیک

شرکت سلام گرافیک، ارائه دهنده انواع طراحی و دیزاین بسته بندی اولیه و ثانویه و برخورداری از کارشناسان و طراحان ماهر، با سابقه‌ای درخشان در حوزه بسته بندی محصولات گوناگون، آماده ارائه هر نوع خدمات بسته بندی رب به شماست.

طراحی لیبل بسته بندی رب

لیبل یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک بسته بندی محسوب می‌شود. طراحی حرفه‌ای لیبل توسط سلام گرافیک انجام شده و بهترین لیبل‌های اصولی را ارائه می‌دهند. روی قوطی رب گوجهباید اطلاعات صحیح به همراه نشانی شرکت و برند تجاری درج شود و تصاویری نیز برای معرفی دقیق محصول قرار گیرد. ازآنجایی‌که لیبل بخش اصلی است که ارتباط مستقیم با مشتری و بیننده دارد، طراحی آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

رب گوجه فرنگی چیست؟

یکی از پرطرف‌دارترین چاشنی‌ها برای غذا، رب گوجه است. رب از گوجه فرنگی تولید می‌شود و به رنگ قرمز است و معمولا به غذا طعم و عطر و رنگ خوبی منتقل می‌کند.

https://www.logopeople.in/blog/creative-tomato-sauce-packaging-design-for-inspiration/

4.5/5 - (13 امتیاز)