شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

طراحی بسته بندی ادویه

طراحی بسته بندی ادویه به چه صورتی باید انجام شود؟ طرح بسته بندی ادویه مانند بسیاری از محصولات غذایی، اولین عامل موثر در جلب نظر مشتری است. یک بسته بندی خوب می تواند علاوه بر جذب سریع نگاه‌ها، کیفیت و ماهیت محتوای آن را نیز نشان ‌دهد. همچنین از آنجا که ادویه جات یکی از مواد غذایی پرمصرف در جامعه است، توجه به قیمت تمام شده آن اهمیت به سزایی دارد. بنابراین در طراحی بسته بندی ادویه می‌بایست نکات زیادی را مدنظر داشت. در ادامه به اهمیت بسته بندی ادویه از برخی زوایای تجاری در شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک می‌پردازیم. از خدمات طراحی بسته بندی سلام گرافیک با خبر شوید. همچنین از قیمت طراحی بسته بندی با خبر شوید.

پیاده سازی طرح حرفه ای

سلام گرافیک به علت سابقه و تجربه ای که دارد، طرح های حرفه ای و خلاقانه ای را پیاده سازی می کند.

کیفیت بالای کار

طراح های سلام گرافیک پروژه های طراحی بسته بندی ادویه محتلفی را با کیفیت بالا پیاده سازی کرده اند. 

قیمت مناسب

طراحی بسته بندی ادویه سلام گرافیک، با کیفیت بالا به صورت خلاقانه انجام می شود. بنا به کیفیت بالای کار، قیمت مناسبی عرضه می‌شود. 

نمونه بسته بندی ادویه

چند نمونه بسته بندی ادویه جات طراحی شده توسط شرکت طراحی بسته بندی ادویه سلام گرافیک را مشاهده کنید. مشاهده نمونه بسته بندی ادویه جات به شما کمک می‌کند که در مدت زمان کوتاهی بتوانید برای محصول ادویه خود بهترنی و مناسب‌تریین پاکت ادویه طراحی سفارش و طراحی کنید.  در زیر چند نمونه از انواع بسته بندی خلاقانه ادویه‌جات را مشاهده می‌کنید. طرح‌های بسته بندی ادویه جات خارجی و ایرانی با بالاترین کیفیت را مشاهده کنید. نمونه بسته بندی ادویه‌جات ارائه شده باعث می‌شود تا با جدیدترین و خلاقانه‌ترین روش‌های بسته بندی آشنا شوید.

اهمیت بسته بندی ادویه

چرا بسته ‌بندی کردن مواد غذایی مهم است؟ چه ضرورتی دارد ادویه‌جات در قالب بسته‌های شکیل به مصرف‌کننده عرضه شود؟ آیا اگر این چاشنی‌های خوشمزه درون ظروف جذاب‌تر قرار بگیرند، کیفیت بهتری خواهند داشت؟ مطمئنا خیر… پس چرا طراحی بسته بندی ادویه تا این اندازه مورد توجه قرار می‌گیرد؟

شکی نیست که بسته ‌بندی کردن ادویه از نظر بهداشتی و سهولت عرضه به مشتری ضروری است. اما آنچه از نظر تجاری و اقتصادی حائز اهمیت می‌باشد، پتانسیل بالای تبلیغات به کمک انواع طرح‌های بسته ‌بندی است. با توجه به رشد بی‌سابقه صنایع غذایی و افزایش تعداد تولیدکنندگان، شانس خودنمایی یک محصول خاص در بین بیشمار برند ادویه، کم خواهد بود. به علاوه با گسترش سریع اینترنت و ارتباطات، این رقابت سخت‌تر نیز می‌شود. بنابراین استفاده از یک بسته ‌بندی جذاب که بتواند توجه و اعتماد مشتریان بیشتری را جلب کند، به اندازه کیفیت ادویه پراهمیت است.

طراحی بسته بندی ادویه جات
سال تجربه طراحی
%
رضایت مشتری
%
سال بررسی و مطالعه
همکاری موفق

نکات مهم در طراحی بسته ‌بندی ادویه

طراحی بسته ‌بندی دانشی است که به اقتضای شرایط مختلف جامعه و بازار عرضه و تقاضا رشد کرده است. بسیاری از قوانین این حوزه جایی نوشته نشده و بر اساس اصول سایر علوم از جمله روانشناسی، اقتصاد، بهداشت و … شکل گرفته است که باعث شده توجه به نکات ریز و درشت بسیاری برای طراحی بسته ‌بندی ادویه ضروری باشد. برخی از آنها را با هم مرور می‌کنیم:

 • اندازه بسته بندی متناسب با نیاز مشتری باشد، این مقدار بعد از بررسی آمار میزان خرید مصرف کنندگان در دراز مدت مشخص می‌شود و همانطور که در ویترین فروشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم معمولا ادویه‌جات در بسته‌هایی با اندازه نسبتا کوچک عرضه میگردد.
 • رنگ و یا تصویر روی بسته بندی معرف ادویه درون آن باشد یا قسمتی از بسته بندی شفاف باشد به طوری که محتوای داخل آن دیده شود.
 • برخی از اطلاعات و خواص ادویه روی بسته بندی نوشته شود.
 • شکل بسته بندی از نظر جانمایی و نگهداری مناسب باشد. برای مثال ظرف ادویه به گونه‌ای طراحی شود که به راحتی بتواند داخل ویترین فروشگاه و یا کابینت آشپزخانه در کنار سایر مواد قرار بگیرد.
 • جنس بسته ‌بندی باید استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت باشد. لازم به ذکر است بسته ‌بندی مواد غذایی از جمله ادویه به علت تاثیر گذاری مستقیم بر سلامت انسان، نیاز به رعایت استانداردهای بهداشتی خاص دارد، برای نمونه استفاده از مقوا یا نایلونی که از مواد بازیافتی تولید شده باشد، ممنوع است.

خلاقیت در طراحی بسته بندی ادویه

نوآوری همواره مورد استقبال انسانها قرار می‌گیرد. با توجه به وجود محصولات مختلف ادویه در فروشگاه‌ها که معمولا شکل و طرح‌های بسته بندی آنها مشابه است، استفاده از یک طرح جدید و خلاقانه به راحتی می‌تواند نظر مشتری را جلب نماید. طرحی که هم ذهنیت و انتظار قبلی از ظاهر یک بسته ادویه را تامین کند و هم آنقدر متفاوت باشد که نسبت به برندهای رقیب بیشتر جلوه‌گری کند. استفاده از رنگ بندی خاص، شکل متفاوت بسته، جنس مرغوب و همچنین ترکیب همه این موارد می‌تواند به این مهم کمک کند.

طراحی بسته بندی ادویه در کنار خلاقیت نیازمند در نظر گرفتن دو نکته مهم است:

 • نمایش کیفیت محصول: هرچند که بسته بندی جذاب می‌تواند نظر مشتری را جلب کند و او را متقاعد به خرید کند. اما اهمیت کیفیت محصول همواره جایگاه نخست را برای مصرف کننده دارد و بسته بندی خوب نمی‌تواند برای همیشه جایگزین کیفیت شود. لذا تولید کنندگان ادویه‌جات باید هم کیفیت محصول را مد نظر داشته باشند و هم طرحی از بسته بندی را انتخاب کنند که این کیفیت را به خوبی نشان دهد.
 • قیمت تمام شده: انواع ادویه تقریبا هر روز توسط اکثر افراد جامعه به مصرف می‌رسد و این به معنی خرید بالای آن است و اگر قیمت تمام شده این محصول زیاد باشد، برای مشتری به صرفه نخواهد بود حتی اگر بسته بندی شیک و جذاب داشته باشد و یا حتی کیفیت عالی! بنابراین نیاز است که جنس بسته بندی، طرح آن و اندازه آن به گونه‌ای باشد که علاوه بر نشان دادن کیفیت ادویه، قیمت نهایی آن را چندان افزایش ندهد.
souvenir

0

ویژگی‌های بسته ادویه 

هر بسته بندی ادویه باید دارای ویژگی‌های مختلفی باشد، خواه بسته بندی ادویه جات خارجی باشد یا پاکت ادویه ایرانی باشد. در بسته بندی ادویه خارجی عموما استفاده از نمایش برنامه غذایی محصول، قیمت محصول و… است. 

در ادامه این ویدئو در رابطه با ویژگی‌های بسته بندی اویه و چاشنی‌ها موارد را مجتبی ملاکی اطلاعات کاملی به شما ارائه خواهد داد. 

تاثیر بسته بندی بر فروش ادویه

بسته بندی ادویه اولین سطح تبلیغات که به طور مستقیم توسط مشتری لمس می‌شود بنابراین توجه و سرمایه گذاری مناسب در این حوزه، یک روش موثر بر افزایش بازدهی تولید و عرضه می‌باشد. نکته مهم در انتخاب نوع بسته بندی، تناسب بین جنس، شکل و طرح و قیمت آن است که باید از هر نظر برای مشتری جالب توجه و مقرون به صرفه باشد.

 ادویه‌جات از جمله چاشنی‌هایی است که از زمان‌های قدیم تا به امروز در کنار غذای اصلی و همچنین در پخت مواد غذایی مختلف استفاده می‌شود و به طرز شگفت آوری بر شکل گیری ذائقه غذایی انسانها تاثیر گذار است. توجه به این ذائقه و استفاده از آن در طراحی بسته ‌بندی ادویه می‌تواند بر میزان فروش آن تاثیر مستقیم بگذارد.

طراحی بسته بندی لبنیات مزایای زیادی را به خود اختصاص داده است که مواردی چون چاپ نام برند و نشان تجاری، استفاده صحیح از تصاویر به جهت اشاره به طعم و رایحه (لبنیات، بستنی، پنیر خامه و…)، خلق ایده‌های خلاقانه برای بسته بندی‌های جدید و متفاوت، ارائه اطلاعات کامل در رابطه با ترکیبات، محتویات و ارزش غذایی، چاپ با استفاده از دستگاه‌های مدرن روز دنیا، تشخیص درست رنگ با توجه به شناخت هر یک از محصولات را در بر می‌گیرد.

 • شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با ارائه نمونه کارهای متعدد در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در زمینه طراحی و چاپ بسته بندی شناخته می‌شود. در صورتی که نیاز به طراحی بسته بندی دارید با شماره‌ 09355054580 تماس حاصل کنید. 

شرکت طراحی بسته بندی ادویه سلام گرافیک بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد. 

new faq
دیگر خدمات

بسته بندی خلاقانه ادویه

خلاقیت یکی از مهم‌ترین مواردی است که در زمان سفارش بسته بندی ادویه باید به آن توجه داشته باشید، به میزانی که بسته بندی شما از خلاقیت بیشتری برخوردار باشد، سفارش محصول شما به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد. در ایده بسته بندی ادویه جات اگر به ایجاد یک دریچه برای نمایش بهتر محصول فکر شود، باعث افزایش فروش محصول می‌شود. ادویه بسته بندی شده اگر به عنوان مثال از رنگ مناسبی برخوردار باشد به راحتی خواهد توانست مخاطب هدف را جذب کند.

پاکت بسته بندی ادویه

پاکت و ظرف ادویه را می‌توان در ابعاد و اندازه‌های مختلفی طراحی و بسته بندی کرد. پاکت بسته بندی ادویه باید دارای ویژگی‌ها خاصی باشد تا بتوان از آن به عنوان یک بسته بندی ادویه مناسب یاد کرد.

انواع ادویه جات

ادویه‌جات دارای انواع مختلفی است از جمله مهم‌ترین چاشنی و ادویه‌جاتی که مصرف بالایی دارند و بهتر است بسته بندی مناسب برای آن طراحی شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نمک
 • فلفل قرمز
 • فلفل سیاه
 • زردچوبه
 • ادویه کاری
 • ادویه خورشتی
 • زعفران
 • و…

انواع طراحی بسته بندی ادویه 

روش‌های گوناگونی را می‌توان برای بسته بندی ادویه در نظر گرفت که هر کدام دارای مزیت‌های متفاوتی می‌توانند باشند.

 • بسته بندی شیشه‌ای ادویه
 • بسته بندی فلزی ادویه
 • بسته بندی سلفونی ادویه
 • بسته بندی پلاستیکی ادویه
 • و…

وابسته به آن که نوع محصول شما چیست، و قرار است این محصول در چه محیطی ارائه شود و همچنین خریدار این محصول کیست، نوع بسته بندی محصول می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شود.

بهترین روش بسته بندی ادویه کدام روش است؟

شرکت‌های مختلف به شیوه‌های گوناگونی اقدام به طراحی و بسته بندی ادویه می‌کنند، این که کدام شیوه طراحی و بسته بندی ادویه مناسب‌تر و به عنوان بهترین روش شناخته می‌شود وابسته به نوع شرکت طراح و همچنین سلیقه کارفرما ارتباط دارد. شرکت طراحی بسته بندی ادویه سلام گرافیک روش نوینی برای بسته بندی ادویه جات شما دارد.

 

نقش طرح بسته بندی ادویه در میزان فروش چقدر است؟

طرح بسته بندی ادویه در صورتی که متناسب با بازار و فرهنگ مردم منطقه و کشور مقصد داشته باشد میزان فروش بیشتری را تجربه خواهد کرد. عدم توجه به طرح بسته بندی می‌تواند تاثیر زیادی در خرید کم و همچنین از اصلی‌ترین دلایل سود کم باشد.

تاثیر خلاقیت در بسته بندی ادویه به چه میزان است؟

خلاقت در طراحی بسته بندی ادویه جات تاثیر بسیار زیادی در میزان فروش دارد. اگر طراح بسته بندی به صورت درست و مناسب بتواند از خلاقت در جهت افزایش فروش استفاده کند، محصولات در میان دیگر محصولات بازار به خوبی شناخته خواهد شد.

طراحی بسته بندی فلفل

نیاز به طراحی بسته بندی فلفل دارید؟ شرکت طراحی گرافیک انواع فلفل از فلفل سیاه، فلفل قرمز را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت برایتان طراحی می‌کند. بسته بندی فلفل تولیدی خود را به ما بسپارید. 

طراحی لیبل ادویه‌جات

طرح بسته بندی ادویه جات اگر به درستی و به صورت مناسب انجام شود می‌تواند باعث افزایش فروش چندین برابری محصول شود. لیبل ادویه در مرحله اولیه باید به صورتی ساخته شود که زیبایی را در کنار دیگر محصولات به نمایش بگذارد.  یکی از روش‌های ارزان و کم هزینه برای بسته بندی مناسب ادویه‌جات استفاده از بسته بندی‌های آماده و چاپ و طراحی لیبل ادویه است. در این روش نیازی به انجام هزینه زیاد برای بسته بندی ادویه نیست و فقط با استفاده از بسته بندی‌های آماده و چاپ لیبل ادویه با طراحی مناسب، اقدام به بسته بندی ادویه می‌کنید.

 اهمیت ادویه‌جات در صنایع غذایی و فرهنگ جوامع مختلف بر کسی پوشیده نیست. استفاده از بسته بندی مناسب و جذاب که بتواند گوی رقابت را از دیگر تولیدکنندگان برباید در کنار کیفیت خوب محصول می‌تواند موفقیت یک برند را تضمین کند. طراحی بسته بندی ادویه باید به صورت هوشنمندانه و اقتصادی انجام شود به نحوی که علاوه بر رعایت استانداردهای ضروری، خلاقانه و به صرفه باشد، در این صورت قابلیت جلب نظر و اعتماد مشتری را داشته و منجر به افزایش فروش و بازدهی خواهد شد.

اگر به دنبال شرکتی هستید که طرح برچسب ادویه جات شما را به بهترین و مناسب‌ترین شیوه انجام دهد، شرکت سلام گرافیک در خدمت شماست. لیبل ادویه خود را حرفه‌ای و خاص طراحی کنید. طراحی لیبل حرفه‌ای با سلام گرافیک.

طرح برچسب ادویه جات در فروش آن می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد. لیبل ادویه در صورتی که به صورت حرفه‌ای طراحی و پیاده سازی شود، می‌تواند باعث افزایش جذب مشتریان شود.

شرکت بسته بندی ادویه جات

شرکت سلام گرافیک یکی از شرکت‌های فعال در حوزه انواع طراحی بسته بندی است. برای انتخاب شرکت بسته بندی ادویه کافی است همین حالا با ما تماس بگرید.

سفارش بسته بندی ادویه

در صورتی نیاز به ثبت سفارش طراحی بسته بندی ادویه برای محصولات خود دارید کافی است همین حالا با شماره‌های 093550504580 تماس حاصل کنید، همزمان با ثبت سفارش طراحی بسته بندی ادویه در کوتاه‌ترین زمان ممکن روند ساخت و طراحی بسته بندی شیک ادویه جات انجام می‌شود.

 

انواع جنس و متریال بسته بندی ادویه

بسته بندی ادویه را می‌توان در انواع متریال‌های مختلف طراحی و بسته بندی کرد. وابسته به آن که جنس بسته بندی ادویه چیست، نوع و هزینه بسته بندی ادویه مشخص می‌شود.  

مواد مختلف برای بسته بندی ادویه استفاده می‌شود از آن جمله می‌توان به انواع جعبه مقوایی، کیسه نایلونی، پاکت‌های کاغذی، ظروف شیشه‌ای و کریستال، ظروف پلاستیکی، جعبه‌های چوبی و یا ترکیبی از آنها اشاره کرد.

بسته‌های شفاف مانند کریستال این قابلیت را دارند که محتوای درون ظرف را به خوبی نمایش می‌دهند و نیاز به استفاده از شکل و رنگ در طراحی آن کمتر می‌شود اما قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع دارد، از این رو غالبا برای ادویه‌جات گران قمیت همچون زعفران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه با توجه به گسترش صنایع پتروشیمی، استفاده از ظروف پلاستیکی و پت رایج ترین مواد در بسته بندی ادویه است که به علت قیمت کمتر و استحکام مناسب مورد استقبال تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار گرفته است.

جنس طراحی بسته بندی چه باشد بهتر است؟

وابسته به آن که قرار است چه حجمی از ادویه در بسته بندی جا داده شود و نیاز خریداران به چه حجمی از ادویه، نوع جنس بسته بندی می‌تواند متفاوت انتخاب شود. بسته بندی ادویه را می‌توان به وسیله مقوا، شیشه و پلاستیک طراحی کرد.

بسته بندی سلفون ادویه و چاشنی‌ها

یکی از رایج‌ترین انواع بسته بندی ادویه را می‌توان بسته بندی به وسیله سلفون در نظر گرفت. انتخاب سلفون به عنوان بسته بندی را می‌توان هزینه ارزان و همچنین کارایی مناسب در نظر گرفت. استفاده از پاکت‌های سلفون برای ساخت بسته بندی ادویه رواج بالایی دارد.

بسته بندی پاکت مقوایی ادویه

از گذشته تا حال، استفاده از پاکت مقوایی برای بسته بندی ادویه رواج بالایی داشته است. در حال حاضر با چاپ طرح و گرافیک مورد نظر می‌توانید بسته بندی ادویه را به میزان قابل توجه‌ای زیباسازی کرد.

پت بسته بندی ادویه

این نوع از پاکت بسته بندی ادویه یکی از پر استفاده‌ترین روش‌های بسته بندی ادویه با بهداشت بسیار بالا است. استفاده از این نوع بسته بندی باعث شده است که استفاده از ادویه به میزان قابل توجه‌ای راحت‌تر شود. پت‌ها در اندازه و سایزهای مختلفی در بازار موجود است، شما می‌توانید با چاپ لیبل مناسب، نوع بسته بندی خود را انتخاب کنید. به دلیل قیمت مناسب این نوع از بسته بندی، استفاده از پت در حال حاضر برای ادویه‌جات رواج بالایی دارد.

ظرف بسته بندی وابسته به نوع کاربری و همچنین نوع ویژگی‌هایی که می‌توانند داشته باشند باید انتخاب شوند. ظرف بسته بندی ادویه انتخابی توسط شرکت سلام گرافیک جزو بهترین قوطی بسته بندی ادویه است که می‌تواند به خوبی فروش فوق العاده‌ای را برای مجموعه‌ شما به ارمغان بیاورد.

 

کاتالوگ ادویه

شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک در حوزه طراحی کاتالوگ ادویه نیز فعالیت می‌کند در صورتی که نیاز دارید طراحی کاتالوگ حرفه‌ای برای ادویه شما یا نیاز به طراحی کارت ویزیت ادویه جات دارید کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید.

 بسته بندی ادویه چیست؟ 

بسته بندی ادویه دقیقا همان محفظه‌ای است که در آن انواع ادویه قرار می‌گیرد. کارکردهای مختلفی را می‌توان برای بسته بندی ادویه در نظر گرفت که از جمله این کار کردها می‌توان به محافظت از خواص ادویه، نگهداری مزه و طعم ادویه، افزایش قیمت ادویه، قابلیت حمل و… اشاره کرد.

لوگو ادویه جات 

اگر نیاز به طراحی لوگو ادویه جات دارید می‌تواند از خدمات طراحی لوگوی حرفه‌ای مجموعه سلام گرافیک استفاده کنید.

 

4.2/5 - (19 امتیاز)