تاریخ بروزرسانی: سپتامبر 19, 2022

طراحی بسته بندی 

بسته بندی هنر طراحی محصولات است. طراحی بسته بندی یک بخش مهم از فروش محصول است. یک بسته بندی حرفه‌ای می‌تواند فروش محصولات شما را افزایش دهد. بهترین شرکت طراحی بسته بندی کدام شرکت است؟ یک بسته بندی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ نیاز به خدمات طراحی بسته بندی بندی حرفه‌ای دارید؟ شرکت طراحی و بسته بندی سلام گرافیک آماده ارائه خدمات متنوع ساخت انواع بسته بندی به شماست.  استفاده از خدمات طراحی جعبه چه مزیتی را با خود به همراه دارد؟ بسته بندی محصول چیست؟ طراحی بسته بندی (packaging design) با هدف‌های مختلفی انجام می‌شود. از جمله هدف‌های ساخت بسته بندی می‌توان به افزایش فروش، حفاظت از کالا، بازاریابی محصول، حفظ ویژگی‌های محصول و… اشاره کرد.  طراح بسته بندی باید به تمام اهداف یک بسته بندی به خوبی آگاه باشد. شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با ارائه نمونه کارهای عالی یک از عالی‌ترین شرکت‌های پکیجینگ محصولات شناخته می‌شود. نمونه کارهای packaging design سلام گرافیک را در یک نگاه ببینید و با صنعت پکیجینگ دیزاین آشنا شوید. دیزاین بسته بندی را حرفه‌ای و فوری انجام دهید. نمونه بسته بندی محصول با کارایی بالا را از ما بخواهید. 

نمونه طراحی بسته بندی

نمونه بسته بندی می‌خواهید؟ چند نمونه بسته بندی از نمونه کار طراحی بسته بندی انجام شده توسط استودیو خلاق سلام گرافیک را مشاهده کنید. می‌دانید یک نمونه بسته بندی مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟  برای مشاهده نمونه کارهای دیزاین بسته بندی استودیو طراحی گرافیک کافی است به قسمت نمونه کارهای طراحی بسته بندی اسکرول کنید و اطلاعات روی بسته بندی را با دقت بخوانید. نمونه بسته بندی با قیمت طراحی بسته بندی بسیار مناسب!

hi-graphic

خدمات طراحی بسته بندی

خدمات طراحی بسته چیست؟ چرا از خدمات طراحی بسته بندی سلام گرافیک استفاده کنیم؟ مهمترین خدمات شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک چیست؟ مهم‌ترین سرویس‌های بسته بندی سلام گرافیک را ببینید. خدمت بسته بندی را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت از سلام گرافیک بخواهید.  شرکت بسته بندی سلام گرافیک خدمات طراحی بسته بندی در تهران نیز انجام می‌دهد. 

طراحی بسته بندی حرفه‌ای

بسته بندی حرفه‌ ای از ما بخواهید. زیبایی و حرفه‌ای بودن محصول مزیت است، تمامی بسته بندی‌های طراحی شده در استودیو سلام گرافیک در حرفه‌ای‌ترین حالت و با زیبایی خاص پیاده سازی می‌شوند. نیاز به طراحی بسته بندی حرفه‌ای دارید؟ طراحی حرفه‌ای بسته بندی شما با ماست!

نکات مهم در ساخت بسته بندی

طراحی بسته بندی محصولات مختلف اصلی‌ترین دلیل موفقیت سایت طراحی گرافیک سلام گرافیک است. تجربه بالا در کنار دانش فنی مکمل یکدیگر برای داشتن یک بسته بندی عالی و مناسب لازم است. ساخت بسته بندی‌ خاص با ماست.

خلاقیت در طراحی طرح بسته بندی

بسته بندی که در طراحی آن خلاقیتی وجود نداشته باشد مناسب کسب و کار شما نخواهد بود. خلاقیت موتور متحرک افزایش فروش محصولات شماست. خلاقیت را با شرکت پکیجینگ سلام گرافیک تجربه کنید.

خرید و انتخاب نیاز به دلیل دارد! چرا سفارش طراحی بسته بندی در مجموعه سلام گرافیک؟ یک به یک می‌شماریم! طراحی بسته بندی و ارائه بسته بندی در بهترین حالت ممکن نیاز به تخصص و تجربه بالا دارد. ارائه نمونه‌ کارهای مختلف برند سلام گرافیک در حوزه ساخت بسته بندی نشان از کیفیت کاری بالا و همچنین اعتماد برندهای بزرگ به شرکت سلام گرافیک است. تحقیق و بررسی مداوم و گرفتن بازخورد از پروژه‌های طراحی بسته بندی قدیمی همگی باعث شده است که سلام گرافیک توانایی ارائه بسته بندی‌های خلاقانه و حرفه‌ای را دارا باشد. در زیر به چند ویژگی برند سلام گرافیک در طراحی بسته بندی پرداخته‌ایم.

 1. صرفه جویی در زمان (طراحی بسته بندی فوری)
 2. صرفه جویی در هزینه
 3. عدم نیاز به پیگیری شما
 4. طراحی حرفه‌ای و اصولی بسته بندی 
 5. 99 درصد رضایت مشتریان قبلی
 6. حفظ اطلاعات شما نزد استودیو
 7. فروش بیشتر محصول

طراحی بسته بندی چیست

طراحی بسته بندی به هنری گفته می‌شود که در آن طراح بسته بندی با استفاده از دانش و تلاش خود سعی می‌کند یک بسته بندی مناسب ایجاد کند. 

در مقاله بسته بندی چیست بیشتر به این موضوع و چیستی بسته بندی پرداخته‌ایم.

طراحی بسته بندی چیست
طراحی بسته بندی محصولات

انواع طراحی بسته بندی 

 با انواع طراحی بسته بندی آشنا هستید؟ چند نوع بسته بندی داریم؟ آیا برای هر محصول نیاز به یک بسته بندی خاص داریم؟ نیاز به بسته بندی چه محصولی دارید؟ استودیو خلاق سلام گرافیک متخصص طراحی انواع بسته بندی، آماده همکاری با شما است. سفارش طراحی بسته بندی خود را در کمتر از 5 دقیقه نهایی کنید و بهترین نوع دیزاین بسته بندی را تحویل بگیرید. با ما انواع بسته بندی را با هر شیوه طراحی را حرفه‌ای بخواهید. سلام گرافیک متخصص انواع طراحی بسته بندی در خدمت شماست.  

همین حالا تماس بگیرید 
0935-505-4580

ویدئو طراحی بسته بندی 

مجتبی ملاکی در رابطه با طراحی بسته بندی و دلایل انتخاب یک طراحی بسته بندی مناسب را بیان می‌کند. ناگفته نماند که استفاده از رنگ در بسته بندی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در طراحی داشته باشد. 

Play Video about طراحی بسته بندی محصولات

پادکست سفارش دیزاین پکیجینگ (design packaging)

نمی‌دانید که در زمان سفارش دیزاین بسته بندی به چه مواردی باید توجه کنید؟ سفارش بسته بندی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟  مجتبی ملاکی  کارشناس ارشد طراحی گرافیک صفر تا 100 روند پیاده سازی بسته بندی را برایتان می‌گوید. کافی است قبل از سفارش این پادکست گرافیکی را گوش کنید. در این پادکست و همچنین مقاله ویژگی‌های یک بسته بندی خوب به موارد دیگری اشاره کرده‌ایم. 

وابسته به نوع محصول، کیفیت مورد نظر مشتری و همچنین سابقه طراح بسته بندی این مدت زمان می‌تواند از 1 هفته تا 30 روز به طول انجامد 

بله، بسته بندی علاوه بر آن که باعث حفاظت از محصول می‌شود به نوعی بازاریابی محصول نیز به حساب می‌آید. 

شرکت طراحی بسته بندی

شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه بسته بندی در حال حاضر به یکی  از شرکت‌های فعال طراحی و چاپ بسته بندی تبدیل شده است. سفارش آنلاین بسته بندی با سلام گرافیک را تجربه کنید.  طراحی بسته‌بندی تنها بر المان‌های گرافیکی چاپ شده بر روی محصول تمرکز ندارد، بلکه به شکل فیزیکی و متریال‌های استفاده شده نیز توجه دارد. با در نظر گرفتن این مورد واضح است که طراحی بسته‌بندی محصولات نیازمند متخصصان ماهر و باتجربه در این زمینه است. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ برای طراحی بسته‌بندی محصولات خود از کمک آژانس‌های تبلیغاتی و طراحی استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با ثبت سفارش خود در این شرکت‌ها از داشتن نتیجه‌ای عالی و منحصر به فرد اطمینان کامل داشته باشید. اما چگونه می‌توانیم بهترین شرکت طراحی بسته‌بندی را انتخاب کنیم؟ به طور قطع به هنگام جستجو برای یافتن بهترین شرکت با گزینه‌های زیادی مواجه می‌شوید. بسیار مهم است که با تحقیقات کافی بهترین مورد را برای همکاری با کسب و کار خود انتخاب کنید. شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک در خدمت شماست.

به خاطر داشته باشید که کیفیت انجام کار و سرعت تحویل پروژه تنها مواردی نیستند که باید در انتخاب بهترین شرکت طراحی مد نظر داشته باشید. بلکه باید به نحوه ارتباط با مشتری و پاسخگویی مناسب نیز توجه داشته باشید. برای اینکه از کیفیت کار یک مجموعه طراحی اطمینان کافی حاصل کنید بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

طراحی بسته بندی سلام گرافیک

درباره سوابق و تجربه‌های کمپانی بسته‌بندی سوال کنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید برای انتخاب بهترین شرکت طراحی بسته‌بندی مد نظر داشته باشید سوابق و تجربیات طراحان است. مجموعه‌هایی که سابقه همکاری با دیگر برندها را داشته باشند به خوبی با روند طراحی و تحویل پروژه آشنا بوده و می‌توانند انتظارات شما را برای طراحی بسته‌بندی محصولات برآورده کنند. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که پیش از هر چیز درباره سوابق و تجربیات پیشین شرکت مورد نظر خود سوال بپرسید و به دقت آن‌ها را بررسی کنید. این که این شرکت بسته بندی به قوانین طراحی بسته بندی آشنا باشد و آن را رعایت کند مورد مهمی است. 

از مشتریان شرکت بسته بندی سوال کنید

از دیگر مواردی که می‌تواند بر تصمیم شما اثرگذار باشد، تجربه مشتریان پیشین از خدمات شرکت مورد نظر است. همانطور که گفته شد نحوه پاسخگویی به مشتری و پشتیبانی طراحان نیز عامل مهمی است که باید مد نظر داشته باشید. این مورد را می‌توانید از مشتریان پیشین پرس و جو کنید. معمولاً مواردی هستند که ممکن است در برخوردهای اولیه با مجموعه به آن‌ها پی نبرید؛ در این مواقع است که تعامل و کمک گرفتن از کارفرمایان سابق به شما کمک خواهد کرد.

بررسی نمونه کارهای شرکت بسته بندی 

توجه به نمونه کارهای شرکت می‌تواند دید مناسبی از کیفیت و سبک کار طراحان به شما دهد. بسیاری از شرکت‌های معتبر طراحی نمونه کارهای پیشین خود را بر روی وبسایت یا دیگر شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند تا مشتریان بتوانند به راحتی آن‌ها را ارزیابی کنند.

نمونه طراحی بسته بندی سلام گرافیک

طراحی بسته بندی محصولات

بسته‌بندی مناسب می‌تواند اولین چیزی باشد که مشتریان را جذب می‌کند. علاوه بر این بسته‌بندی می‌تواند حمل و نقل و همچنین حفاظت از محصول را آسان‌تر کند. با پیشرفت سریع تکنولوژی در در زمینه‌های مختلف به ویژه صنعت چاپ و کاغذ، محدودیت‌های پیشینی که برای طراحی ظاهر فیزیکی بسته‌ها وجود داشت از میان برداشته شد. به گونه‌ای که امروزه می‌توان هرگونه بسته‌بندی با هر شکل و ظاهری را به چاپ رسانید. از جمله فاکتورهای مهمی که باید در طراحی بسته‌بندی محصولات به آن‌ها توجه داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خلاقیت در ساخت بسته بندی

بسته‌بندی به دلیل ارسال پیام تولیدکنندگان به مصرف‌کنندگان بدون هیچگونه واسطه به عنوان فروشنده خاموش شناخته می‌شود. مهم‌ترین هدف از طراحی بسته‌بندی جلب نظر مخاطب و تشویق وی به خرید محصول است که معمولاً با استفاده از المان‌های گرافیکی و طراحی زیبا و خلاقانه انجام می‌شود. به نوعی حتی می‌توان گفت که استفاده از تصویر سازی در بسته بندی می‌تواند برای طرح بسته شما مناسب باشد. 

امروزه می‌توان این موضوع را به وضوح مشاهده کرد. محصولاتی که از بسته‌بندی جذاب‌ و خلاقانه‌ای برخوردار هستند می‌توانند نظر مشتریان بیش‌تری را به خود جلب کرده و فروش بهتری داشته باشند. وجود تکنولوژی پیشرفته و کمک طراحان باتجربه، همگی به تولیدکنندگان برای تولید محصولی خلاقانه که بتواند در اولین نگاه توجه همگان را به خود جلب کند کمک می‌کنند.

استفاده از علامت تجاری مجموعه روی بسته بندی 

لوگو مهم‌ترین جزء از هویت بصری یک برند است که می‌تواند ارزش‌ها و اهداف یک مجموعه را به مخاطبان نشان دهد. استفاده از لوگوی حرفه‌ای و جذاب می‌تواند علاوه بر افزایش آگاهی مشتریان درباره برند مورد نظر، به فروش بیش‌تر محصولات نیز کمک کند. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که در طراحی بسته‌بندی محصولات حتماً از لوگو مجموعه نیز استفاده شود.

استفاده از لوگو باید به گونه‌ای باشد که بتواند تا حد ممکن خصوصیات محصول بسته‌بندی شده را بیان کرده و هماهنگی بیش‌تری میان محصول و بسته‌بندی آن ایجاد کند. معمولاً شکل و ترکیب رنگی لوگو با بسته‌بندی محصول نیز هماهنگ خواهد بود. نیاز به طراحی لوگو حرفه‌ای دارید؟

رعایت سادگی در پکیجینگ دیزاین

برخی تصور می‌کنند که استفاده از طرح‌های شلوغ می‌تواند توجه افراد بیش‌تری را به خود جلب کند. این در حالی است که طرح‌های شلوغ به هیچ وجه خوشایند مشتریان نبوده و آن‌ها را سردرگم خواهد کرد. استفاده از طرح‌های شلوغ و درهم می‌تواند نتیجه عکس در میزان فروش محصولات داشته باشد. بهتر است در طراحی بسته‌بندی سادگی و هماهنگی المان‌های به کار گرفته شده به خوبی رعایت شوند. علاوه بر این درج تمام اطلاعات لازم درباره محصول نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک

صداقت در درج مشخصات بسته بندی 

حتما شما نیز تا کنون محصولاتی را مشاهده کرده‌اید که شکل چاپ شده بر روی بسته‌بندی آن‌ها هیچ شباهتی به خود محصول نداشته است. متاسفانه برخی از کسب و کارها برای جذب مشتریان بیش‌تر و افزایش فروش خود تصاویری را بر روی بسته‌بندی درج می‌کنند که هیچ شباهتی به محصول واقعی ندارد. واضح است که خریداران با باز کردن بسته‌بندی و مشاهده محصول ناامید می‌‌شوند.

به خاطر داشته باشید که اگر محصول خود را چندین برابر بهتر از آنچه که هست نمایش دهید در واقع مشتریان و مخاطبان خود را فریب داده‌اید و در نهایت آن‌ها را از برندتان دلگیر خواهید کرد. این موضوع در نهایت به خراب شدن تصویر ذهنی مشتریان و کاهش شدید فروش منتهی می‌شود. مصرف‌کنندگان ترجیه می‌دهند محصولی ساده و معمولی را که صداقت بیش‌تری دارد خریداری کنند. البته اگر می‌خواهید محصول خود را تنها کمی بهتر و زیباتر نمایش دهید هیچ مشکلی نخواهد بود؛ اما در این کار باید حد و مرزها را به خوبی رعایت کرده و رفتاری صادقانه را پیش بگیرید.

بسته بندی را طنز آلود کنید

اگر می‌توانید در طراحی بسته‌بندی محصولات خود از کمی طنز و المان‌های بامزه استفاده کنید این کار را دریغ نکنید. بسته‌بندی‌های بامزه در عین سادگی بسیار دلنشین هستند و موجب جذابیت بیش‌تر محصول می‌شوند. استفاده از المان‌های طنز نه تنها برای محصولات کودکان، بلکه در بسته‌بندی محصولات بزرگسالان نیز نتایج مطلوبی به دنبال خواهد داشت. البته بهتر است پیش از آن نوع محصول و روحیه مخاطبان آن را نیز مد نظر داشته باشید.

باز شدن آسان در بسته بندی طراحی شده

آخرین نکته‌ای که بهتر است در طراحی بسته‌بندی محصول به آن توجه شود باز شدن آسان است. طراحی بسته‌بندی که در عین زیبایی و جذابیت به راحتی باز شده و محصول را در اختیار مشتری قرار دهد می‌تواند احساس امنیت و راحتی را به مصرف‌کننده منتقل کند.

اگر بسته‌بندی شما حساس و ضعیف به نظر برسد این احساس به مخاطب القا می‌شود که محصول درون آن آسیب دیده و از کیفیت کافی برخوردار نیست. بهتر است بسته‌بندی شما به گونه‌ای باشد که بدون کمک گرفتن از هیچگونه وسیله جانبی به راحتی باز شود. توصیه می‌شود که در طراحی و ساخت بسته‌بندی محصولات هیچگاه کاربردی بودن را فدای زیبایی نکنید.

سفارش طراحی بسته بندی

در قفسه‌های فروشگاه‌ها انواع گوناگونی از هر محصول با بسته‌بندی‌های گوناگون وجود دارد. هر یک از شرکت‌های تولیدکننده این محصولات در تلاشند با روشی مقرون به صرفه کالای خود را بیش‌تر به فروش رسانند. بسته‌بندی منحصر به فرد و جذاب محصولات می‌تواند روشی عالی برای این کار باشد. به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها بودجه‌ای مخصوص جهت سفارش طراحی بسته‌بندی برای محصولات خود در نظر می‌گیرند. اما برای سفارش طراحی بسته‌بندی محصولات خود باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ پیش از ثبت سفارش باید چه اطلاعاتی را جمع‌آوری کنیم؟

سفارش بسته بندی

پیش از سفارش ساخت بسته بندی، بپرسید

پیش از آنکه بسته‌بندی مورد علاقه خود را انتخاب کنید، باید به چند پرسش مهم درباره کسب و کار و محصولات خود پاسخ دهید:

چه محصولی را می‌فروشید؟

اولین پرسشی که باید پاسخ آن را در نظر داشته باشید نوع کالایی است که به فروش‌ می‌رسانید. پاسخ به این سوال آنچنان مشکل و پیچیده نیست. چه چیزی را به مشتریان عرضه می‌کنید؟ آیا کالای شما بزرگ است یا کوچک؟ آیا کالایتان مقاوم است یا ظریف و شکننده؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند درک مناسبی از نوع بسته‌بندی و اولین قدم برای سفارش دیزاین آن باشد. به طور مثال اگر کالای تولیدی شما ظریف و شکننده است، باید از بسته‌بندی محکم و مقاومی استفاده کنید که بتواند به خوبی از کالا محافظت کند. اگر محصول شما شکل متعارفی ندارد، نمی‌توانید از بسته‌های آماده برای آن استفاده کنید و باید یک بسته‌بندی اختصاصی طراحی کنید.

محصول خود را به چه کسانی عرضه می‌کنید؟

به خاطر داشته باشید که طراحی و دیزاین بسته‌بندی محصولات برای افزایش فروش و تبلیغات موثر است. در واقع شخصی که تلاش دارید متقاعد کنید مشتریان شما هستند. به همین دلیل هم بهتر است پیش از شروع پروژه بسته‌بندی، ابتدا علایق و خصوصیات مشتریان خود را بشناسید. مشتریان شما بیش‌تر خانم‌ها هستند یا آقایان؟ کالای شما مخصوص بزرگسالان است یا کودکان؟ آیا مشتریان شما به حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهند؟ مشتریان شما از قشر مرفه هستند یا بودجه مشخصی برای خرید کالاهای مورد نیاز خود دارند؟

محصول خود را چگونه به مشتریانتان عرضه می‌کند؟

روش‌های گوناگونی برای عرضه محصولات به مشتریان وجود دارد. اگر کالای خود را در بوتیک یا فروشگاهی بزرگ به فروش می‌رسانید باید از یک بسته‌بندی جذاب، زیبا، و تجملی استفاده کنید تا نگاه مشتریان در کنار انبوهی از محصولات دیگر رقیبان به آن جذب شود. اما اگر قصد دارید محصول خود را به صورت اینترنتی به فروش رسانید باید از بسته‌بندی مطمئن استفاده کنید تا کالا درون آن آسیبی نبیند.

برای ثبت سفارش طراحی  و چاپ بسته بندی به چه اطلاعاتی نیازی است؟

برای ثبت هر سفارشی باید اطلاعاتی را از پیش آماده کرده و در اختیار طراح قرار دهید. دیزاین بسته‌بندی محصولات نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. برخی از این اطلاعات عبارت است از:

شرکت طراحی بسته بندی

متن‌های لازم برای درج بر روی بسته‌بندی

هر بسته‌بندی شامل متن‌هایی است که می‌تواند به مشتریان برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره محصول کمک کند. نوشته‌هایی که باید بر روی بسته‌بندی درج کنید کاملاً به کسب و کار و صنعت شما بستگی خواهد داشت. علاوه بر این ممکن است از نظر قانونی نیز موظف به درج برخی از اطلاعات باشید. در هر صورت بهتر است پیش از ثبت سفارش این اطلاعات را جمع‌آوری کنید.

علائم و نوشته‌های لازم روی بسته‌بندی 

گاهی ممکن است بخواهید متن‌ها و نوشته‌هایی را روی بسته‌بندی درج کنید که مشتریان را بیش‌تر به خرید ترغیب کند. علاوه بر این شاید مجبور باشید علائم گوناگونی از جمله بارکد، علائم هشداردهنده، ارزش غذایی، و… را نیز بر روی محصول درج کنید. تمام این موارد به کسب و کار و نوع محصول تولیدی شما بستگی خواهد داشت.

متون موقتی برای درج بر روی بسته‌بندی محصول

اطلاعاتی وجود دارند که به صورت موقتی بر روی محصول درج می‌شوند. به طور مثال تاریخ تولید و انقضا، قیمت، و سری ساخت از این دسته از اطلاعات هستند. این اطلاعات هر چند وقت یکبار تغییر می‌کنند، به همین دلیل هم بهتر است آن‌ها را مستقیماً بر روی بسته‌بندی درج نکنید. توصیه می‌شود که به هنگام طراحی بسته‌بندی متناسب با اطلاعات متغیر و موقتی فضایی را جدا کنید تا بعدها این اطلاعات به صورت مهر یا برچسب به بسته‌بندی محصولتان اضافه شوند.

بودجه‌ برای طراحی جعبه محصول 

از دیگر موارد مهمی که باید پیش از سفارش دیزاین بسته‌بندی کالای خود در نظر داشته باشید بودجه است. به خاطر داشته باشید که هر اندازه کم‌تر هزینه کنید نتیجه بهتری نخواهید گرفت؛ گاهی صرف هزینه بیش‌تر می‌تواند نتایج اثربخش‌تر و بهتری برایتان به دنبال داشته باشد. از جمله هزینه‌هایی که باید برای این کار پرداخت کنید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • هزینه تنظیمات چاپ
 • دستمزد طراح
 • هزینه ساخت کلیشه
 • هزینه مواد اولیه
 • دستمزد نیروی انسانی

پیش از سفارش آنلاین طراحی بسته بندی 

پس از پرسش به سوالات گفته شده و جمع‌آوری اطلاعات لازم، وقت آن رسیده است که کارهای زیر را انجام دهید:

انتخاب بهترین نوع بسته‌بندی 

با نگاهی مختصر به صنعت بسته‌بندی می‌توانید طیف وسیعی از انواع بسته‌بندی‌ها را مشاهده کنید که هر یک برای کالای خاصی مناسب بوده و مزایای مخصوصی دارند. برای انتخاب بهترین بسته‌بندی باید پیش از هر چیز نوع کالای خود را در نظر داشته باشید. اگر کالای شما مایع است ممکن است با گزینه‌های کم‌تر و محدودتری برای بسته‌بندی آن مواجه باشید. بهتر است اجازه ندهید که این محدودیت جلوی قوه خلاقیت شما را بگیرد. البته معمولاً طراحی بسته‌بندی با شکلی خاص به هزینه بیش‌تری احتیاج خواهد داشت؛ اما می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی به دنبال داشته باشد.

علاوه بر این بهتر است به عملکرد و نوع بسته‌بندی رقیبانتان نیز توجه داشته باشید. اگر بتوانید از بسته‌بندی‌های خاص‌تری استفاده کنید در واقع خود را از رقیبان جدا کرده و متمایز ظاهر می‌شوید. در انتها باید بودجه خود را نیز برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین بسته‌بندی در نظر داشته باشید. بهتر است نوع بسته‌بندی را با بودجه خود و سلایق مشتریانتان متناسب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.   

از نظرات و بازخوردهای دیگران استفاده کنید

پیش از آنکه بخواهید بسته‌بندی مورد نظر خود را به مرحله اجرا برسانید، بهتر است نظر سهامداران و افرادی که هیچ شناختی از برند شما ندارند را جویا شوید. گاهی افرادی که اطلاعاتی درباره محصول و برند شما ندارند می‌توانند به نکاتی پی ببرند که شما هیچگاه به آن‌ها توجه نکرده‌اید. سعی کنید با پرسیدن سوالات هدفمند به میزان موفقیت خود در طراحی بسته‌بندی پی ببرید. اگر متوجه ضعف‌هایی در بسته‌بندی خود شدید می‌تواند مجددا به مراحل قبلی برگشته و این ضعف‌ها را بهبود دهید.

فرض کنید که ما یک بسته بندی خشکبار طراحی کرده‌ایم، بازخورد افراد می‌تواند کمک کننده باشد. 

شناسایی لایه‌های بسته بندی

پیش از آنکه به سراغ سفارش دیزاین بسته‌بندی محصول خود روید باید درباره لایه‌های بسته‌بندی بدانید. بسته‌بندی هر محصول می‌تواند شامل سه لایه باشد: لایه خارجی، داخلی، و بسته‌بندی کالا. ممکن است برای طراحی بسته‌بندی محصول خود به هر یک از این سه لایه احتیاج داشته باشید. لایه خارجی بسته‌بندی همان لایه‌ای است که نخستین بار توجه مشتری را به خود جلب می‌کند. این لایه می‌تواند از کالای شما در برابر عوامل خارجی و محیطی نیز محافظت کند. لایه خارجی بسته‌بندی می‌تواند جعبه یا کیسه‌ای باشد که محصول در آن حمل می‌شود.

لایه داخلی بسته‌بندی در واقع داخل لایه خارجی قرار گرفته و می‌تواند حفاظت بیش‌تری برای کالای شما داشته باشد. این لایه می‌تواند یک کاغذ، فوم، یا ضربه‌گیر باشد که فضای خالی موجود در بسته‌بندی خارجی را پر می‌کند. این بسته‌بندی ممکن است از کیسه‌هایی که موجب حفظ تازگی مواد غذایی می‌شوند نیز تشکیل شود. در انتها بسته‌بندی کالا همان لایه‌ای از بسته‌بندی است که می‌تواند داستانی از برند شما را روایت کند. به طور مثال جعبه‌ای که اسباب‌بازی درون آن قرار می‌گیرد، و یا بطری لیبل‌دار نوشیدنی جزو این لایه هستند.

پکیجینگ برای محصولات اینترنتی و فروش حضوری 

یکی از موارد که اصولا از جانب طراحان گرافیک توجه خاصی به آن نمی‌شود را می‌توان تفاوت قائل شدن بین نحوه طراحی بسته بندی محصولات فروش اینترنتی و محصولات فروش حضوری است. در بسته بندی محصولات فروش حضوری جلوه زیبا اهمیت بیشتری دارد چرا که بخش بزرگی از حلم و نقل محصول بر عهده مصرف کننده است و پس از خرید مصرف کننده محصول را اصولا به سلامت به مقصد دلخواه خود می‌برد.

در طراحی بسته بندی محصولات فروش اینترنتی باید توجه داشت که به دلیل نیاز به حمل و نقل محصول توسط شرکت‌های ارسال محصول مثل پست، تیپاکس و… نیاز است که استحکام و قوی بودن بسته بندی در اولویت اولیه قرار بگیرید.

همچنین از خاطر نبرید که اگر تمام محصول شما قرار است به یکی از این دو روش به فروش برسد توجه کردن به این نکته می‌تواند از مشکلات بسیاری جلوگیری کند. این که محصول شما در یک فروشگاه خاص به فورش می‌رسد یا در فروشگاه‌های مختلف می‌تواند حتی در نوع بسته بندی و همچنین ظاهر بسته بندی تغییراتی ایجاد کند.

توجه به قوانین بسته بندی در کشور مقصد محصول از دیگر مواردی است عدم توجه به آن می‌تواند ضررهای بسیاری را برای شما و همچنین مجموعه صادر کننده محصول به بار آورد.

خدمات طراحی بسته بندی

سفارش آنلاین بسته بندی 

نیاز به سفارش آنلاین بسته بندی دارید؟ از خدمات طراحی بسته بندی سلام گرافیک استفاده کرده‌اید؟ برای ثبت سفارش آنلاین بسته بندی کافی است با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید، همکاران ما آماده پاسخگویی به شما و ثبت سفارش آنلاین بسته بندی هستند.  شرکت بسته بندی سلام گرافیک واقع در مشهد آماده ارائه انواع طراحی بسته بندی در شهر مشهد به شما همراهان گرامی است. 

اگر نیاز به اطلاعات در رابطه با انواع بسته بندی و همچنین گسترده بسته بندی دارید با ما تماس بگیرید. 

اگر می‌خواهید در مورد رشته طراحی بسته بندی اطلاعاتی کسب کنید، می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را دریافت کنید. تیم سلام گرافیک همراه شماست.

4.7/5 - (30 امتیاز)

18 پاسخ

 1. من نیاز به یک جعبه برای محصولاتم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید. شرکت‌های مختلفی رو به عنوان مجموعه بسته بندی تست کردم ولی نتیجه مناسبی نگرفتم حقیقتا، شماره تماس و ایمیلم رو از طریق فرم تماس با ما براتون ارسال کردم

 2. سلام بسیار تیم خوبی دارین امیدوارم همیشه موفق باشین. من یک قرارداد با شما داشتم در رابطه با طراحی کردن یک بسته بندی شیرینی. بسیار تیم طراحی ماهری دارین و من شمارو به تمام دوستانم معرفی کردم . موفق باشین.

  1. سلام، ممنونم ماهان عزیز؛ خیلی خیلی خوشحالیم که تجربه مناسبی از ارائه تیم بسته بندی سلام گرافیک داشتین. و همچنین ممنونیم ازتون برای معرفی ما به دوستان و آشنایانتون

 3. برای طراحی قالب یه کار میخواستم یه فرم جدید داشته باشم اما متاسفانه هر شکتی رو سرچ کردم کارهای روتین و معمولی بودن ممنون میشم اگر در این حوزه میتونید کمکمون کنید

  1. سلام علی عزیز:
   شماره شما رو به متخصص طراحی بسته بندی شرکت ارائه دادیم که باهاتون تماس حاصل کنند.

 4. سلام وقت بخیر . یکی از دوستان من یک کسب و کار خانگی در زمینه بدلیجات دست ساز راه انداخته و نیاز به جعبه هایی در ابعاد 10در10 داره. خودش عقیده داره که جعبه هایی از جنس چوب بسته بندی محصولاتش رو زیباتر میکنه ولی بنظر من بهتره جعبه هاش از جنس مقوایی باشن. لطف میکنید منو راهنمایی کنید؟ کدوم جعبه مقرون به صرفه تر درمیاد؟

  1. سلام سحر عزیز: وابسته به نوع محصول که محصول شما بدلیجات هست، بسته بندی‌های مختلفی رو می‌شه انجام داد، پیشنهاد می‌کنم حتما سری به صفحه طراحی بسته بندی چوبی بزنید. در حالت کلی چون محصول شما خاص و زیبایی داره، بهتره از همان بسته بندی چوبی استفاده کنید.

 5. ایا بسته بندی قهوه هم انجام میدین؟ یک طرح شیک برای بسته های قهوه ام میخام لطفا اگه نمونه کار دارین در این زمینه بذارین ممنون

 6. با سلام و وقت بخیر من تعریف شما رو از طریق دوستان و آشنایانم که تجربه همکاری با شما رو داشتن شنیدم و همگی از بسته بندی محصولاتشون بسیار راضی بودند و من هم از خلاقیت شما در این زمینه بسیار لذت بردم و لازم دونستم این تجربه رو با سایر افراد به اشتراک بزارم و پیشنهاد کنم که اگر به دنبال جایی برای متفاوت بودن در بحث بسته بندی هستند بدون شک شما رو انتخاب کنند. امیدوارم که بتونم به زودی همکاری خوبی رو با شما شروع کنم. موفق و موید باشید.

  1. سلام خانم وطن دوست عزیز:
   ممنونم از لطف دوستانتون و همچنین لطف و نظر شما. حتما همکاری عالی رو خواهیم داشت.

 7. سلام وقتتون بخیر . من یه محصول داشتم که میخاستم برای ارسال محصولم برای مشتریام یه طراحی جعبه خاص داشته باشم خیلی وقته دنبال یه مجموعم که بتونن کارخاص و لوکسی روبرام انجام بدن ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام خانم توکلی عزیز: همکاران طراح بسته بندی با شما تماس خواهند گرفت به زودی

 8. خلاقیت خیلی خوبی تو طراحی های بسته بندی محصولات مختلف تون دیدم، خیلی به نظرم جالب بود که برای انواع محصولات طراحی ایدر نظر گرفته بودین! من برای طراحی بسته بندی اکسسوری‌ها و قاب‌های هنری که تولید میکنم از مشاوره رایگان بسته بندی شما استفاده کردم و خیلی راضی ام مرسی از شما.

  1. ممنونم غزاله عزیز، خلاقیت در طراحی و ساخت بسته بندی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت. خیلی خیلی خوشحالیم که مشاور ما کار ساز بوده.

 9. سلام
  من میخواستم معلومات مختصری در مورد شرکت شما در مورد نحواه‌ای کار و فعالیت شما و متخصان شما بگیرم اگر خلص معلوماتی در این مورد و کار کنان خوبتان ارائه کنید ممنون تان میشویم اینها را بخاطر یک تحقیق لازم دارم هدف من از این کار بررسی شرکت های هست که بصورت حرفه‌ای در بخش بسته بندی کالاهای تجارتی در افغانستان فعالیت میکنند. ممنون میشوم اگر همکاری کنید.

 10. سلام روزتون بخیر.من یه بسته بندی شکیل برای عسل میخوام.ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.