طراحی بسته بندی فست فود

طراحی بسته بندی فست فود مک دونالد باعث فروش حیرت آور آن شده است؟ آیا می‌توان اغذاهای فوری که در زبان انگلیسی Fast Food گفته شده و در تمام دنیا به همین نام شناخته می‌شود، شامل انواع سوخاری، ساندویچ‌ها، همبرگر، سیب زمینی، پیتزا، هات داگ، فیله سرخ شده مرغ، ماهی و … می‌شود. این غذاها محبوبیت خاصی در بین جوامع دارد، معمولا به صورت سفارش از راه دور خریداری شده و درون بسته بندی‌های مخصوص دریافت می‌گردد. لذا طراحی جعبه بسته بندی برای این طیف از غذاها اهمیت بالایی در جلب رضایت مشتری خواهد داشت. بهترین شرکت گرافیک در خدمت شماست.

نمونه طراحی بسته بندی فست فود 

نمونه بسته بندی فست فود در این بخش قرارداده شده است. تمام این نمونه طراحی بسته بندی فست فودها، توسط طراح های بسته بندی مجموعه سلام گرافیک پیاده سازی شده است. 

مختصری از تاریخچه فست فود

فست فود به سبک امروزی اولین بار اوایل قرن بیستم میلادی در آمریکا رواج یافت. اولین رستوران عرضه فست فود “اتومات” نام داشت که با افتتاح شعبه‌های متعدد برای سالها بدون رقیب به فروش غذاهای حاضری می‌پرداخت. بعد از مدتی رستوران “وایت کسل” پا به عرصه گذاشت و با فروش همبرگرهای ارزان به زودی محبوب شد. سپس برند معروف فست فود، یعنی “مک دونالد” در سال 1940 متولد شد که امروزه به عرضه فست فودهای بسته بندی شده شامل همبرگر و سیب زمینی شده شهرت جهانی دارد.

اکنون بعد گذشت سالها شاهد هستیم که افراد زیادی وارد حوزه فست فود شده‌اند و در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ دنیا شعباتی از رستوران‌های فست فود با قدرت به فعالیت مشغولند. باید خاطر نشان کرد بسیاری از این فروشندگان موفقیت خود را مدیون گسترش ارتباطات و تبلیغات در فضای مجازی هستند تا جایی که این روزها سهم قابل توجهی از سفارشات آنها از طریق اینترنت انجام می‌شود. نکته جالب و قابل تامل اینکه از ابتدای تولد اولین فست فودها تا امروز، همواره استفاده از بسته بندی مطلوب و کارآمد برای غذاهای فست فودی مانند طراحی بسته بندی میگو، ماهی، پیتزا و… یک ضرورت بوده است.

طراحی بسته بندی فست فود

مشاوره طراحی بسته بندی فست فود

مشاوره بسته بندی فست فود توسط سلام گرافیک به صورت رایگان و آنلاین انجام می شود. می توانید برای درخواست مشاوره رایگان بسته بندی فست فود با شماره تلفن 09355054580 تماس بگیرید. 

مشخصات مهم بسته بندی فست فود

با نگاهی به انواع بسته بندی فست فود از گذشته های دور تاکنون، می‌بینیم که تحول زیادی در طرح‌های استفاده شده ایجاد شده است. این تغییرات نمایانگر آن است که بسته بندی از نظر مصرف کننده مهم است و صاحبان رستوران‌ها برای بدست آوردن رضایت مردم دست به کار شده و از خصوصیات الگوهای موفق برای طراحی بسته بندی فست فود استفاده کرده اند و به این ترتیب اعتبار خود را نزد مشتریان افزایش داده‌اند. در ادامه گلچین خصوصیات مهم و مورد انتظار مشتری از بسته بندی را مرور می‌کنیم:

  • قابلیت حمل آسان داشته باشد.
  • غذا را گرم نگه دارد.
  • ظاهر جذاب و خلاقانه داشته و رنگ بندی آن اشتها آور باشد.
  • شکل و طرح منحصر به فرد داشته باشد.
  • اطلاعات تماس رستوران روی آن درج شود.
ایده های بسته بندی فست فود

طراحی خلاقانه بسته بندی فست فود

انواع بسته بندی در بازار رقابتی فست فود، تولید و عرضه شده است از جمله؛ جعبه پیتزا، جعبه‌های سوخاری، پاکتهای بیرون بر، جعبه‌های مخصوص سیب زمینی و همینطور جعبه‌های مختلف برای ارسال ساندویچ… همه این بسته بندی ها در دو بخش اصلی جای می‌گیرند:

  • ظروف مخصوص برای خرودن غذا داخل سالن
  • جعبه‌ها و پاکت‌های بیرون بر

در هر دو گروه استفاده از انواع مواد کاغذی و مقوا رایج است. برای مثال غالبا برای سرو سیب زمینی سرخ شده در داخل سالن بجای ظروف معمول در دیگر رستورانها از جعبه‌های روباز مقوایی استفاده می‌شود. در مورد بسته‌های بیرون بر نیز استفاده از انواع جعبه و پاکت مقوایی آنقدر ملموس است که جای بحث نمی‌ماند.

تاکنون طرح ها و شکل‌های هندسی مختلفی برای تولید بسته بندی‌های جذاب استفاده شده است. از مکعب‌های منظم گرفته تا جعبه‌های هرم مانند و پاکت‌های کلاسیک بیرون‌بر. در کل باید گفت همزمان هم تنوع طرح‌های بسته بندی فست فود زیاد است و هم یکنواخت و تکراری است! به عبارتی آنقدر جعبه‌ها و رنگ‌های مختلف در رسانه‌ها تبلیغ می‌شود که به سختی می‌توان یکی از آنها را به خاطر سپرد. چه بسا گاهی یک طرح ساده و خاص، بهتر در ذهن بیننده جا خوش کند. اما آنچه مسلم است برندها برای محکم کردن جای پای خود در بین مردم، نیاز به طراحی بسته بندی فست فود به صورت کاملا اختصاصی و منحصر به فرد دارند. طرحی که با مطالعه و بررسی جوامع مختلف و طبق خواسته و سلیقه آنها ایجاد گردد.

کمک گرفتن از هنر طراحی بسته بندی برای دیده شدن در عصر حاضر یکی از ضروریات رستورانهاست. وقتی تیم حرفه‌ای استودیو خلاق طراحی گرافیک سلام گرافیک اقدام به طراحی بسته بندی فست فود می‌کند، از اصول علمی و زیبایی شناسی بهره می‌برد. آنها ارتباط بین شرایط، الزامات بسته بندی و نیاز مشتریان را می‌سنجند، سپس یافته‌های خود را با هنر گرافیک در هم آمیخته تا بهترین طراحی بسته بندی را ارائه کنند. طرحی نوین و خاص که هم انتظار افراد مختلف را برآورده کند و هم در بین دیگر انواع بسته بندی بدرخشد، با ما در ارتباط باشید.

هزینه های بسته بندی فست فود

قیمت طراحی بسته بندی فست فود به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله عوامل می‌توان به جنس، نوع طراحی و… اشاره کرد. در این ویدیو به بررسی پارامترهای مختلف برای قیمت بسته بندی فست فود پرداخته ایم.

چرا فست فودها نیاز به بسته بندی دارند؟

رستوران‌های فست فود معمولا فقط در زمینه تهیه و فروش غذا فعالیت دارند و اکثرا فضای کافی برای نشستن و خوردن غذا در آنها تعبیه نشده است بنابراین استفاده از بسته بندی برای تحویل فست فود به مشتری ضروری است. از طرفی بسیاری از فست فودها همچون پیتزا از طریق سفارش تلفنی یا اینترنتی خریداری شده و توسط پیک به دست مشتری می‌رسد بنابراین باید به شکلی بسته بندی شود تا در طول مسیر، تکانه‌های ناشی از حمل و نقل باعث تغییر شکل غذا نشود. همچنین یک بسته بندی اصولی به عنوان سدی در برابر آلودگیهای محیطی، بهداشت غذا را تضمین می‌کند.

همچنین بسته بندی فست فود نقش برجسته‌ای در تبلیغات رسانه‌ای این محصولات دارد. در بسیاری از عکسها و ویدئوهای تبلیغاتی، تصویر بسته بندی فست فود نمایش داده می‌شود، و هم چنین از باز کردن بسته بندی با آب و تاب فراوان برای ایجاد کنجکاوی در مخاطب استفاده می‌گردد. فردی که این تبلیغات را مشاهده می‌کند و به دنبال آن غذا سفارش می‌دهد، انتظار دارد دقیقا همان کیفیت و جذابیت را در دنیای واقعی تجربه کند. حال اگر این بسته بندی به اندازه کافی خارق العاده باشد، قطعا تاثیری شگرف بر احساسات سفارش دهنده می‌گذارد. کسی که گرسنه است و بعد از دریافت فست فود اولین چیزی که مشاهده می‌کند بسته بندی آن است. طراحی حساب شده بسته بندی که بتواند به افزایش اشتهای انسان کمک کند و با استفاده از جاذبه‌های دیداری، کیفیت و طعم غذا را تقویت کند، سفارشهای بعدی را تضمین می‌کند.

شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با داشتن تجربه در زمینه طراحی و همچنین ساخت بسته بندی فست فود مانند برگر، پیتزا، ساندویچ و… سفارشات شما را به جهت بسته بندی‌های خاص با پاکت‌های مختلف کاغذی کرافت، تحریر، گلاسه و… می‌پذیرد.

استفاده از موادی مانند الیاف سلولزی مانند کاغذ و مقوا در بسته بندی محصولات رستورانی و فست فود می‌تواند علاوه بر استحکام لازم در بسته بندی و حفظ کیفیت محتویات بسته موثر باشد.

faq

چاپ بسته بندی فست فود

چاپ بسته بندی یکی از مواردی است که در پیاده سازی آن باید دقت زیادی به کار برد. چاپ بسته بندی فست فود بنا به طرح پیچیده آن نیاز به حساسیت بالایی دارد. فست فود اصولا شکل های دقیقی ندارند و باید توجه کرد که علائم بسته بندی مهم در کدام قسمت از طرح قرار می گیرند.

نمونه بسته بندی فست فود

اصول بسته بندی فست فود

پیاده سازی یک طراحی بسته بندی فست فود حرفه ای، نیاز به رعایت کردن یک سری اصول خاص دارد. رعایت کردن اصول بسته بندی فست فود نیاز به یک طراح حرفه ای بسته بندی دارد. طراح های بسته بندی سلام گرافیک، به تمامی اصول بسته بندی فست فود آگاه اند و به درستی تمامی این موارد را رعایت می کنند.

سفارش بسته بندی فست فود

ثبت سفارش بسته بندی فست فود توسط استودیو سلام گرافیک از طریق شماره تلفن 09355054580 ثبت می شود. قبل از ثبت سفارش بسته بندی فست فود خود می توانید از کارشناس های سلام گرافیک مشاوره آنلاین بگیرید.

قرارداد بسته بندی فست فود

پس از اینکه ثبت سفارش بسته بندی شما انجام شد، قرارداد بسته بندی توسط استودیو سلام گرافیک ارسال می شود. قرارداد بسته بندی شامل تمام وظایف و عملکرد های لازم از سوی کارفرما و طراح است. تمامی موارد مورد نیاز در پروژه بسته بندی فست فود توسط استودیو گرافیکی سلام گرافیک ذکر شده است و تنها کافی است تا کارفرما قرارداد بسته بندی فست فود را مطالعه کرده و در صورت داشتن سوال یا ابهام، با کارشناس بسته بندی فست فود مطرح کند.

استاندارد های بسته بندی فست فود

هر بسته بندی نیاز به رعایت کردن برخی قوانین و استانداردها دارد تا در نتیجه بتواند تاییدیه بگیرد و در بازار کسب و کاری عرضه شود. رعایت کردن این استانداردها به طراحی بسته بندی فست فود شما، ارزش بیشتری می بخشد. استفاده از قوانین طراحی بسته بندی فست فود حتی می تواند در فروش بهتر محصول شما اثرگذار باشد.

بسته بندی کاغذی فست فود

چرا بسته بندی فست فود با سلام گرافیک؟

سلام گرافیکی یکی از شرکت های مطرح در زمینه طراحی بسته بندی است که بیش از 10 سال است در این حوزه فعالیت می کند. طراحی بسته بندی فست فود یکی از خدمات شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک است. این شرکت طراحی بسته بندی در مشهد را آغاز کرده و سپس بسته بندی در تهران، بسته بندی در بجنورد و … را شروع کرد و امروزه پروژه های بسته بندی در آمریکا، بسته بندی در انگلستان و بسته بندی در آلمان را از آن خود کرده است.

طراحی لیبل بسته بندی فست فود

برخی از محصولات غذایی فست فود نیازی به طراحی بسته بندی اولیه یا طراحی بسته بندی ثانویه ندارند. از طرفی طراحی بسته بندی یکی از عملکرد های تبلیغاتی بوده که نیاز است بر روی محصول شما باشد. طراح های بسته بندی سلام گرافیک پیشنهاد طراحی لیبل بسته بندی را می دهند. طراحی لیبل بسته بندی هزینه کمتری دارد و یک روش تبلیغاتی به حساب می آید. می توانید برای سفارش طراحی لیبل بسته بندی با شماره تلفن 09355054580 تماس بگیرید.

ایده یابی برای بسته بندی فست فود با سلام گرافیک

پیداکردن ایده های بسته بندی فست فود با مشاهده نمونه کارهای مختلف بسته بندی فست فود امکان پذیر است. می توانید برای پیداکردن ایده بسته بندی فست فود با طراح های بسته بندی مجموعه سلام گرافیک در ارتباط باشید. طراح های بسته بندی سلام گرافیک بنا به پیاده سازی چندین پروژه بسته بندی فست فود، می توانند شمارا در پیداکردن ایده بسته بندی فست فود کمک کنند.

بسته بندی لاکچری غذای آماده

فست فود چیست؟

فست فود به غذاهایی با پخت سریع می گویند. تمامی غذاهایی که به سرعت آماده می شوند در این دسته قرار می گیرند. از سری فست فود های رایج می توان به انواع ساندویچ برگر، سوخاری یا پیتزا اشاره کرد. البته لازم است در نظر داشته باشید که غذاهایی که در منزل درست می شوند جزء فست فود نیستند و بیشتر به غذاهای رستورانی گفته می شود.

4.7/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *