طراحی اختصاصی مجله✅ ضمانت تایید طرح
طراحی مجله انلاین در سرتاسر کشور✅ دو اتود رایگان
بیش از 10 سال سابقه تخصصی✅ پشتیبانی تضمینی
سفارش آنلاین بدون مراجعه حضوری✅ ارسال فایل باکیفیت

طراحی مجله

طراحی مجله (Magazine Design) نشریه یا ژورنال به خدمتی گفته می‌شود که طی آن یک مجموعه موضوع جلددار در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و… طراحی می‌شود تا در فواصل زمانی معین در سال به صورت منظم منتشر شود. طراحی و دیزاین مجله از‌ جمله راهکار‌هایی است که کسب و کار‌ها با اهداف مختلفی مانند تبلیغات، کسب درآمد، معرفی خدمات و… از آن استفاده می‌کنند. با گذشت زمان مجله‌های تخصصی در زمینه‌های گوناگون مانند صنعت ساختمان، آشپزی، دکوراسیون و… به‌وجود آمدند. مجله‌ها به‌دلیل داشتن محتوای جذاب، مخاطبان زیادی دارد، لذا نباید تاثیر و اهمیت آن را نادیده گرفت. داشتن محتوای متنی خوب و حرفه‌ای، به‌تنهایی دلیلی بر جذب افراد توسط مجله نیست و نباید اصول صحیح برای طراحی مجله را فراموش کنید. جلد روی مجله تاثیر زیادی در انتخاب آن توسط مخاطبان دارد، بنابراین داشتن ایده خلاقانه هنگام طراحی مجله از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌تواند در افزایش محبوبیت آن تاثیر بسزایی داشته باشد. به همین دلیل قیمت طراحی مجله به‌صورت مجزا در تعرفه طراحی مجله محاسبه می‌گردد. 

تاریخ بروزرسانی: سپتامبر 11, 2023

طراحی مجله چیست؟

به صفحه‌آرایی و نحوه چیدمان عناصر در صفحه و استفاده از هنر برای ایجاد ارتباط منطقی میان تصویر، جدول و… با نوشتار، طراحی مجله گفته می‌شود. استفاده از اصول طراحی مجله می‌تواند برای طراحی مخاطب‌پسند و جذب افراد بسیار موثر باشد. ادغام آیتم‌های بصری با نوشته‌های خام به روشی خلاقانه و جذاب، در عین حفظ انسجام صفحات تنها با استفاده از دانش هنری میسر است که فقط توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه اتفاق می‌ا‌فتد. طراحی مجله دیجیتال با گسترش اینترنت به‌وجود آمد که تفاوت آن با مجلات چاپی تنها در نحوه ارائه آن به مشتریان است. با توجه به این موضوع که مجله دیجیتال در بستر اینترنت عرضه می‌شود و وسیله‌ای تبلیغاتی برای معرفی یک برند به سراسر دنیا است بهتر است در کنار طراحی مجله فارسی، از طراحی مجله انگلیسی برای جذب بیشتر مخاطب قافل نشد.

خدمات طراحی مجله

در حال حاضر به‌دلیل وجود رقابت شدید میان کسب و کار‌ها برای برند‌سازی و جذب افراد، استفاده از روش‌های مختلف تبلیغاتی بسیار ضروری است. تاثیر مجله در بازاریابی از‌جمله مواردی است که می‌تواند در کنار طراحی خلاقانه تراکت، طراحی بیلبورد، طراحی لایت‌باکس و… به معرفی برند‌ها کمک کند. استفاده از مجله یک امر رایج میان افراد است، به همین دلیل داشتن یک ایده جدید برای طراحی و استفاده از آن سبب تمایز و کسب موفقیت در بین سایر رقبا شود. دلایل مختلفی برای لزوم استفاده از مجله وجود دارند که در ادامه به آن اشاره شده است.

 • معرفی برند
 • بیان خدمات
 • کسب درآمد با طراحی تبلیغات مجلات
 • کسب اعتبار
 • جلب اعتماد مخاطبان
 • هویت‌بخشی به کسب و کار
 • نشان دادن اصالت برند

شرکت طراحی مجله

لزوم استفاده از مجله باعث شده تا شرکت‌ها در پی یافتن یک شرکت مناسب برای طراحی مجله باشند. داشتن نمونه طراحی مجله، استفاده از نیروی متخصص، تعرفه طراحی مجله مناسب، رعایت اصول استاندارد طراحی، توانایی طراحی مجله با فتوشاپ و سایر نرم‌افزار‌های طراحی، توانایی طراحی مجله انگلیسی، تحویل به موقع طراحی از مواردی هستند که یک شرکت طراحی مجله ایده‌آل دارد. شرکت‌های مختلفی در زمینه طراحی مجله فعالیت دارند که می‌توانید به‌راحتی و با یک جستجوی ساده در گوگل آن‌ها را پیدا کنید. شرکت سلام گرافیک، مجموعه‌ای با سابقه درخشان در حوزه انجام کار‌های گرافیکی مانند طراحی برای تبلیغات مجلات، سفارش طراحی سررسید، طراحی ست اداری، طراحی لیبل و… است که تمامی مشخصات یک شرکت حرفه‌ای در آن وجود دارد.

بهترین طراحی مجله

در عصر تکنولوژی نیز مجله‌ها همچنان مخاطبان خاص خود را دارند که طراحی و چاپ مجله، یکی از مولفه‌هایی است که باید به آن توجه کرد. برند‌های زیادی از مجله برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. لذا برای موفقیت در این زمینه باید از بهترین طراحی مجله بهره ببرید. رعایت برخی نکات سبب می‌شود تا بتوانید کیفیت بهتری دریافت کنید و نتیجه نهایی به سلیقه شما نزدیک‌تر باشد.

 • استفاده از تصاویر و محتوای جذاب در طراحی
 • تعادل در طراحی و پرهیز از انجام طراحی شلوغ
 • آشنایی با نحوه صفحه‌آرایی در طراحی جلد مجله
 • استفاده از تیتر‌های مخاطب‌پسند برای جذب افراد
 • آشنایی با انواع جنس مجله و انتخاب صحیح ابعاد و قطع مجله
 • رعایت اصول روانشناسی رنگ‌ها
 • انجام طراحی مجله با ایلوستریتور برای کیفیت بالاتر

سفارش انلاین طراحی مجله

گسترش استفاده از اینترنت باعث شده تا بسیاری از افراد برای دریافت خدمات خود از آن استفاده کنند. افزایش سرعت انجام کار‌ها، قابلیت ثبت سفارش از تمام نقاط کشور، کاهش زمان دسترسی به خدمات مورد نظر برخی از مزایای استفاده از اینترنت هستند. به همین منظور بسیاری از مشاغل اقدام به ارائه خدمات خود در بستر اینترنت کرده‌اند. شرکت سلام گرافیک از‌جمله استدیو‌های طراحی گرافیک است که فعالیت خود را از ابتدا تاسیس، در بستر اینترنت نیز آغاز کرده است. برای سفارش آنلاین طراحی مجله می‌توانید با مراجعه به سایت شرکت به‌راحتی درخواست خود را ارائه دهید. چنانچه به یادگیری طراحی مجله با ایلوستریتور و فتوشاپ علاقه‌مند هستید، می‌توانید در کلاس‌های آموزشی استودیو سلام گرافیک ثبت‌نام کنید.

طراحی مجله حرفه ای

به‌دلیل عدم آگاهی افراد از اصول و استاندارد‌های طراحی مجله حرفه‌ای، آن را به شرکت‌های غیر‌حرفه‌ای یا کسانی که تجربه کافی در این زمینه ندارند می‌سپارند. آثار نامطلوب طراحی مجله‌ای که از کیفیت لازم برخوردار نیست باعث می‌شود تا افراد رغبت کمتری از خود برای استفاده از آن نشان دهند. با توجه به اینکه حفظ اعتبار برند یکی از خصوصیت مجله حرفه ای محسوب می‌شود، لذا بهتر است از تیم طراحی مجله یا فریلنسر گرافیک که در این زمینه فعالیت می‌کند بخواهید نکات زیر را مد‌نظر داشته باشند.

 • تعریف ساختار کلی مجله مانند موضوع، زمان انتشار، تعداد صفحات، نوع چاپ و…
 • آشنایی با نرم افزار طراحی مجله و طراحی مجله با ایلوستریتور
 • توجه به کاور و طراحی پشت مجله
 • استفاده از رنگ، فونت و تصاویر مناسب
 • نوع صحافی مجله مانند چسب، منگنه و دوخت
 • قالب‌بندی مناسب محتوای مجله
 • طراحی واکنش‌گرا در طراحی مجله اینترنتی
 • استفاده از خدماتی چون ساخت کاریکاتور برای چاپ در مجله

تیم طراحی مجله

انتخاب تیم طراحی مجله حرفه‌ای اولین و مهمترین گام پیش از انجام سفارشات است. تیم طراحی باید از مهارت، تخصص و تجربه کافی در زمینه طراحی مجله برخوردار باشد تا طراحی مورد نیاز افراد را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهد. پیش از سپردن سفارش به تیم باید بدانید که طراح مجله کیست و چه ویژگی‌هایی دارد. ویژگی‌های نام برده شده در زیر خصوصیات بارز طراح مجله حرفه‌ای است.

 • ارائه مشاوره رایگان به مشتریان
 • خلاقیت در طراحی و عدم استفاده از طرح‌های تکراری
 • درک نیاز مشتریان و طراحی براساس سلیقه آن‌ها
 • تسلط کافی به طراحی مجله با فتوشاپ و سایر نرم‌افزار‌ها
 • دریافت هزینه طراحی مجله مطابق تعرفه و استاندارد‌های تعریف شده
 • تحویل پروژه طبق زمان‌بندی
 • آشنایی با اصول طراحی استاندارد
 • توانایی طراحی انواع مختلف مجله مانند طراحی مجله تبلیغاتی، طراحی مجله صنعتی و…

سلام گرافیک مشهد یکی از استودیو‌های طراحی مجله است که با بهره‌مندی از تیم متخصص در ارائه خدمات طراحی و آموزش‌های مختلف طراحی مانند طراحی مهر، طراحی تندیس، طراحی نشان و آرم و… فعالیت دارد.

طراحی مجله شیک

داشتن ایده برای طراحی مجله شیک بسیار مهم است و برای این منظور باید به جزئیات زیادی توجه شود. این جزئیات می‌تواند شامل طراحی کاور و جلد مجله، طراحی پشت مجله، طراحی صفحات و حتی نوع چاپ نیز باشد. این امر بیشتر وابسته به خلاقیت و سلیقه طراح مجله طراحی بستگی دارد. رعایت ویژگی‌های زیر توسط تیم گرافیکی، موجب شده تا طراحی مجله خلاقانه‌ به مشتریان ارائه شود.

 • درک چگونگی استفاده از رنگ در طراحی مجله زیبا
 • انتخاب صحیح فونت در طراحی مجله
 • استفاده از محتوای چند‌رسانه‌ای مانند فیلم و موسیقی در طراحی مجله اینترنتی
 • صفحه‌بندی مناسب با توجه به نوع مجله
 • ابتکار استفاده از عکس در طراحی مجله

طراحی مجله ارزان

در طراحی مجله از عناصر متعددی مانند متن، تصاویر، جداول و… استفاده می‌شود که برای تعیین قیمت طراحی مجله لازم است تا ساختار و محتوای آن مانند نحوه طراحی و لایه‌بندی صفحات بررسی شوند. برای مثال مجلاتی که ساختار ساده‌ای دارند و از عناصر بصری به‌صورت محدود در آن‌ها استفاده شده است هزینه به‌مراتب کمتری نسبت‌به سایر مجلاتی دارند که در آن‌ها از عناصر گرافیکی متعددی استفاده می‌شود. زبان نوشتاری در صفحات مجله نیز یکی دیگر از عوامل موثر است که طراحی مجله ایرانی هزینه پایین‌تری نسبت به طراحی مجله انگلیسی دارد. دریافت هزینه زیاد توسط برخی شرکت‌ها لزوما دلیلی بر کیفیت بالای محصولات آن‌ها نیست. همچنین قیمت طراحی جلد مجله می‌تواند با هزینه طراحی سایر صفحات آن متفاوت و به‌صورت مجزا باشد. اگر به‌دنبال یک طراحی با‌کیفیت و ارزان هستید، می‌توانید از خدمات مجموعه سلام گرافیک برای طراحی مجله ارزان یا سایر خدمات گرافیکی مانند طراحی پوستر، طراحی بروشور، ساخت دفترچه راهنما و… استفاده کنید.

چرا به طراحی مجله نیاز داریم؟

طراحی مجله از نمونه‌های بارز در تولید محتوا است. طراحی و دیزاین مجله از مهمترین مراحل تولید و چاپ یک مجله محسوب می‌شود. یک دیزاین حرفه‌ای برای مجله علاوه بر جذب نگاه مخاطب باعث درک بهتر مفاهیم آن نیز می‌شود.

یک طراحی خاص برای مجله به سابقه و خلاقیت تیم طراحی بستگی دارد. تیم استودیو گرافیک دیزاین با سابقه درخشان و بکارگیری از نیروهای مجرب در زمینه طراحی فعالیت دارد.
طراحی مجله به زبان ساده‌تر یعنی سازماندهی و منسجم ساختن مطالب به همراه تصاویر در هر صفحه از مجله.

عناصری چون تصاویر، تیترها، پاورقی و فضای خالی باید طبق قاعده و اصول در یک صفحه قرار گیرند تا علاوه بر جذب نگاه مخاطب خوانایی آسانی را به همراه داشته باشد.

اصلی‌ترین ویژگی یک مجله طراحی و گرافیک آن است. مخاطب در مرحله اول به‌ظاهر مجله توجه می‌کند. این جذابیت باعث افزایش فروش و تأثیرگذاری مجله در ذهن مخاطب می‌شود.

برای سفارش مجله، انتخاب یک تیم که تخصص کافی در این زمینه داشته باشد، بسیار ضروری است. رعایت اصول طراحی و استفاده از اِلمان‌های بصری در پوشش جلد مجله نیز بسیار اهمیت دارد.

با فراگیر شدن استفاده از اینترنت، شرکت‌های مختلفی مانند سلام گرافیک، خدمات خود را از طریق اینترنت ارائه می‌دهند. ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان به‌راحتی از طریق سایت این شرکت امکان‌پذیر است.

4.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *