قرارداد طراحی بسته بندی

قرارداد طراحی بسته بندی (Contract Packaging design) شامل چه مواردی می‌شود؟ دانلود رایگان عهد نامه طراحی بسته بندی از سایت سلام گرافیک. یک قرارداد حرفه‌ای طراحی بسته بندی باید شامل چه مواردی باشد؟ قرارداد بسته بندی تیپیکال شامل چه مواردی می‌شود؟ کارخانه‌ها، شرکت‌ها، و تولیدی‌های مختلف موظف هستند که پس از تولید کالا، برای فروش آن از بسته‌بندی مناسب استفاده کنند. بسته‌بندی‌ها می‌توانند ضامن شناسایی یک برند بوده و نظر مشتریان را برای خرید جلب کنند. طراحی بسته‌بندی به دلیل نکات و اصول زیادی که دارد باید به دست متخصص مربوطه انجام شود. تمام شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ و معتبر یا خودشان افرادی را برای انجام طراحی بسته‌بندی استخدام می‌کنند، و یا این کار را به شرکت‌ها و مجموعه‌های طراحی می‌سپارند. برای برون‌سپاری این پروژه لازم است قراردادی میان کارفرما و آژانس طراحی تنظیم شود.

قرارداد بسته بندی 

قرارداد شرکت بسته بندی صنعتی در واقع سندی مکتوب است که میان طراح و کارفرما به منظور انجام فعالیت بسته‌بندی نگاشته می‌شود. متن این قرارداد حاوی اطلاعاتی درباره پروژه مورد نظر است. معمولا در قرارداد طراحی بسته‌بندی مواردی از قبیل نحوه انجام کار، کالایی که قرار است بسته‌بندی شود، شرایطی که کارفرما مد نظر دارد، تعهدات و وظایف طرفین، و همچنین زمان و هزینه توافق شده برای تحویل پروژه درج می‌شوند. این قرارداد سندی معتبر و قانونی است که نشان می‌دهد پروژه طراحی بسته‌بندی کالا به طراح یا مجموعه طراحی سپرده شده است و بدین ترتیب میان کارفرما و شرکت مورد نظر ارتباطی کاری شکل گرفته است. اگر زمانی در روند انجام پروژه یا تحویل آن مشکلی ایجاد شود، طرفین می‌توانند از قرارداد نوشته شده برای مراجعه به شورای حل اختلاف یا دادگاه استفاده کنند. اطلاع از قیمت طراحی بسته بندی همچنین می‌تواند کارکرد مناسبی قبل از نوشتن قرارداد بسته بندی داشته باشد. 

قرارداد طراحی بسته بندی از نظر قانون

از نظر قانون، نمونه قرارداد طراحی بسته بندی نوعی قرارداد پیمانکاری است. در این قرارداد هرچیزی که میان طرفین به توافق برسد، ملاک اصلی اجرای قانون است.

بدین معنی که به طور مثال اگر قصد طراحی بسته بندی جعبه پیتزا دارد باید تمام خواسته هایی که کارفرما دارد اعم از اشکال مورد استفاده، نوشته‌ها، ابعاد و … در متن قرارداد ذکر شده و در مقابل قیمت طراحی بسته بندی که به طراح پرداخت می3شود نیز ذکر می‌شود هرچه غیر از این توافق رخ دهد یا کمکاری صورت بگیردقابل پیگیری است.

آیا پیمان‌نامه طراحی بسته‌بندی واجب است؟

گاهی ممکن است به دلایلی کارفرما و طراح تصمیم گیرند که برای پروژه مربوطه قراردادی تنظیم نکنند. گرچه این کار توصیه نمی‌شود. زیرا اگر مشکلی از سوی هر یک از طرفین به وجود آید، می‌توان از مفاد و موارد درج شده در قرارداد برای جبران زیان وارده استفاده کرد. علاوه بر این قرارداد طرفین را به انجام وظایف خود در موعد مقرر متعهد می‌کند. شرکت‌ها و آژانس‌های طراحی معتبر تنظیم قرارداد را یکی از مراحل مهم برای ثبت سفارش قرار می‌دهند. طرفین قرارداد موظف هستند تا پایان مدت قرارداد در آن باقی مانده و برای اجرای موضوع قرار داد فعالیت داشته باشند. علاوه بر این طرفین قرارداد نمی‌توانند بدون دلیل موجه و به صورت یک طرفه قرارداد را تمام کنند و موظف هستند که پروژه طراحی بسته‌بندی را به طور کامل به اتمام رسانند.

ملاک اصلی برای اجرای قرارداد هر آن چیزی است که میان طرفین توافق شده و در متن قرارداد ذکر می‌شود. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که در تنظیم قرارداد طراحی بسته‌بندی دقت زیادی داشته به طور دقیق و صریح از نحوه اجرای موضوع قرارداد صحبت کنید. بر اساس ماده 10 قانون مدنی، هیچ مانعی برای تنظیم قراردادهای خصوصی وجود نداشته و شرکت‌ها می‌توانند با شرط رعایت عرف و قانون هر نوع قراردادی را تنظیم کنند.

عقد قرارداد طراحی بسته بندی محصولات 

اگر نیاز به مشاوره پیش از عقد قرارداد برای محصولات خود دارید کافی است همین حالا با مجموعه سلام گرافیک تماس بگیرید. فرض کنید قرارداد طراحی بسته بندی زعفران صادراتی قرار است بسته شود، پیش از ارائه این بسته بندی قرار است در چه کشوری اجرا شود، قرارداد طراحی بسته بندی صادراتی باید دارای بندهایی باشد که با قوانین بین اللمللی همخوانی داشته باشد.  قرارداد طراحی بسته بندی به انگلیسی contract Packaging design  می‌شود. در پروژه‌های بین اللملی عموما توجه به بندهای قراداد به میزان بیشتری انجام می‌شود.

مزایای عهد نامه طراحی بسته‌بندی کالا

با تنظیم قرارداد طراحی بسته‌بندی، طرفین می‌توانند با اطمینان از درست پیش رفتن فرایند پروژه به وظایف خود عمل کنند. اگر در طی انجام پروژه هرگونه مشکلی به هر دلیلی ایجاد شود، می‌توان از موارد درج شده در قرارداد برای جبران آن استفاده کرد. علاوه بر این اگر هر یک از طرفین به وظایف و تعهدات خود عمل نکند، می‌توان با استناد به قرارداد نوشته شده خسارت وارده را جبران کرد.

بخش های مختلف قرارداد طراحی بسته بندی 

هرقرارداد پارمتر های مختلفی دارد که برای هرحوزه گرافیکی متفاوت است. لازم است با محتوای قرارداد طراحی بسته بندی آشنا شوید.

هر طراحی که به تیم طراح گرافیک سپرده شود، چه بسته بندی سس تک نفره و چه بسته بندی یونولیت برای اجسام بزرگ نیاز به عقد قرارداد دارد.

نمونه قرارداد نوشته ای است که بین طراح و کارفرما نوشته می‌شود. شما می‌توانید نمونه قرارداد آماده را از تیم سلام گرافیک بخواهید.

سفارش طراحی تصویرسازی

قرارداد ساخت بسته بندی

موارد و گزینه‌های وجود دارد که در زمان نوشتن قرارداد بسته بندی باید به آن توجه کافی داشت، از جمله این موارد می‌توان به بندهای اجرایی کارفرما، بندهای اجرایی طراح بسته بندی  و همچنین قیمت طراحی بسته بندی است. 

فرض کنید پیش از ساخت بسته بندی می‌خواهید یک قرارداد بسته بندی  قانونی اجرا کنید، توجه به بندها می‌تواند از مهم‌ترین موارد باشد. مجتبی ملاکی طراح گرافیک در ادامه به بندهای پیمان نامه طراحی بسته بندی قانونی اشاره خواهد کرد.

هزینه قراداد برای بسته بندی بر عهده کیست؟

هزینه عهد نامه بست بندی در حالت کلی بر عهده شرکت طراحی بسته بندی یا شخص طراح بسته بندی است.  حتی پیاده سازی مفاد کنترات بسته بندی بر عهده شرکت ارائه دهنده بسته بندی خواهد بود و شخص کارفرما و سفارش دهنده طراحی بسته بندی هیچگونه نقشی در این موضوع ندارد. 

دانلود نمونه قرارداد طراحی بسته بندی

اگر نیاز به قرارداد طراحی بسته بندی آماده دارید و همچنین به دنبال شرکت طراحی بسته بندی می‌گردید که خدمات مشاوره طراحی بسته بندی به شما ارائه دهد و به خوبی از قیمت طراحی بسته بندی شما را آگاه کند همین حالا با ما تماس بگیرید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *