قرارداد طراحی لوگو

قرارداد طراحی لوگو باید چگونه باشد؟ بهترین روش بستن قرارداد با شرکت طراحی لوگو چگونه است؟ نمونه قرارداد طراحی لوگو باید شامل چه مواردی باشد؟ یک لوگو مناسب باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد؟ به طور قطع در هر کسب و کار و برای انجام هر پروژه‌ای میان کارفرما و کارمند قراردادی وجود دارد که با توافق و نظارت طرفین وضع می‌شود. طراحی لوگو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به قراردادی مناسب با ذکر تمام شرایط نیاز خواهد داشت.

با وضع قرارداد مناسب، هر دو طرف به تعهدات و مسئولیت‌های خود پایبند خواهند بود که این امر می‌تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.  فرقی ندارد که به دنبال طراحی لوگوتایپ یا طراحی لوگو تصویری باشید. عدم آگاهی از قیمت طراحی لوگو و همچنین عدم برخورداری از مشاوره طراحی لوگو می‌تواند در روند طراحی لوگو و بستن قرارداد ساخت لوگو مشکل به وجود آورد.

ضرورت عقد قرارداد طراحی لوگو 

قرارداد یک پیمان دو طرفه و یک توافق مکتوب میان طرفین مورد توافق است که وظایف و حقوق طرفین را بدون هیچ ابهامی مشخص می‌کند. داشتن یک قرارداد رسمی این امکان را به شما می‌دهد که در صورت لزوم امور نقض شده را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید. در انجام خدمات گرافیکی و طراحی لوگو نیز داشتن یک قرارداد مکتوب می‌تواند دغدغه‌های کارفرما و مشتری را تا حد زیادی کاهش دهد.

در فرم قرارداد طراحی لوگو تمامی حقوق و تکالیف هر دو طرف قرارداد به صورت دقیق ذکر می‌شود. این پیمان نامه که به امضای دو طرف می‌رسد، طرفین قرارداد را (که در قرارداد طراحی لوگو، طراح لوگو و سفارش دهنده لوگو هستند) موظف می‌کند بر سر توافقات صورت گرفته در جلسه مشاوره طراحی لوگو و عقد قرارداد باقی بمانند. 

نحوه تنظیم متن قراداد طراحی لوگو

نحوه تنظیم متن قرارداد طراحی لوگو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یک نمونه متن قرارداد طراحی آرم باید به‌گونه‌ای تنظیم شده باشد که ضمن اشاره به تمامی موارد قانونی و ضوابط مورد نیاز، حق و حقوقی از هیچ یک از طرفین قرارداد ضایع نکرده باشد.

طراح نیز موظف است در بازه زمانی معین شده و با نرخی که در متن قرارداد به صورت دقیق قید می‌شود، پروژه را به پیمانکار یا مشتری تحویل دهد. در مقابل کارفرما نیز موظف می‌شود دقیقا طبق تاریخ پرداختی‌ها در متن قرارداد، نسبت به پرداخت هزینه طراحی لوگو اقدام کند.

چه زمانی یک فرم طراحی لوگو وجاهت قانونی دارد؟

مطابق با ماده 10 قانون مدنی، یک نمونه قرارداد طراحی لوگو تنها زمانی معتبر و قابل پیگیری از مراجع قانونی و قضایی است که بندها و تبصره‌های مندرج در متن قرارداد، مغایرتی با قانون تصویب شده از سوی قانون‌گذار نداشته باشند. در غیر این صورت قرارداد طراحی لوگو وجاهت قانونی نداشته و از سوی مراکز قضایی قابل استناد نیست.

از همین‌رو زمانی که قصد دارید نسبت به امضای یک توافق نامه و قرارداد طراحی لوگو در یک شرکت طراحی گرافیک اقدام کنید، ضروری است که نسبت به قانونی بودن توافقات مندرج در قرارداد اطمینان کافی داشته باشید.

ویدیو قرارداد طراحی آرم

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به نحوه عقد قرارداد طراحی لوگو با سلام گرافیک ویدیو را تماشا کنید. توجه داشته باشید که فرقی نمی‌کند که لوگوی دوبعدی باشد یا لوگوی سه بعدی. 

مجتبی ملاکی و سمیرا خادم در رابطه با اهمیت بستن قرارداد اطلاعاتی را بیان می‌کنند.

چنانچه شرایط و قوانین فسخ قرارداد در متن آن ذکر شده باشد، در صورت توافق و رضایت دو طرف می‌توان اقدام به فسخ قرارداد طراحی نشان تجاری کرد.

از آنجایی که سلام گرافیک خدمات خود را در سرتاسر کشور ارائه می‌کند، اگر از شهر دیگری سفارش لوگو می‌دهید برای عقد قرارداد الزامی برای حضور نیست. کارشناسان ما یک پیش‌نویس از متن قراداد برای شما ارسال می‌کنند تا آن را مطالعه کنید در صورت توافق، برای ادامه روند عقد قرارداد هماهنگی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

سفارش طراحی تصویرسازی

بخش‌های یک پیمان طراحی لوگو

شرکت سلام گرافیک در تنظیم متن قرارداد طراحی آرم خود سعی کرده است تمامی موارد لازم‌الاجرا را در قالب بندها و تبصره‌های یک قرارداد قانونی ضمن رعایت حقوق دو طرف درج کند. در قرارداد طراحی لوگو خصوصا اگر برای یک کشور خارجی طراحی انجام می‌دهید مثل طراحی لوگو در کویت، باید مطابق با قوانین هر دو کشور باشد. متاسفانه در بسیاری از مواقع طراح گرافیست و یا کارفرما به دلیل کم‌کاری و عدم توجه کافی در وضع قرارداد با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. درخواست‌های مختلفی درباره نحوه عملکرد طرفین در قرارداد طراحی لوگو وجود دارد و با تغییر این خواسته‌ها، ماهیت قرارداد نیز با تغییر همراه خواهد بود. حال قرارداد طراحی لوگو باید چگونه نوشته شود که بتواند نفع هر دو طرف را به خوبی تامین کند؟ در ادامه موارد و نکاتی را ذکر خواهیم کرد که در قرارداد طراحی لوگو ترکیبی باید به آن‌ها توجه شود.

قرارداد ساخت لوگو حرفه ای

مبلغ و مدت قرارداد طراحی لوگو

برای انجام هر پروژه‌ای کارفرما موظف است در قبال دریافت نتیجه نهایی، مبلغی را به مجری کار پرداخت کند. این مبلغ باید به صورت دقیق در قرارداد ذکر شود. معمولاً بخش پرداختی در قراردادهای طراحی لوگو به دو بخش پیش‌پرداخت و پرداخت نهایی تقسیم می‌شود. گاه ممکن است با پرداخت مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت توسط کارفرما، ضمانت‌نامه‌ای معتبر معادل آن نیز از مجری کار دریافت شود. البته این اقدام معمولاً در پروژه‌های بزرگ صورت می‌پذیرد. علاوه بر این انجام هر پروژه‌ای به مدت زمانی مشخص و معقول نیاز دارد که باید به صورت دقیق در قرارداد ذکر شود.

طراحی لوگو در اهواز و کل ایران با سلام گرافیک، همراه با عقد قرارداد مناسب است.

قرارداد طراحی لوگو فوری

تعهدات طراح و کارفرما در پیمان نامه لوگو

همانطور که پیش‌تر اشاره شد طراح و کارفرما تعهداتی دارند که باید آن‌ها را با جزئیات کامل در قرارداد ذکر کنند. به طور مثال طراح موظف است که پروژه را به بهترین شکل ممکن و در بازه زمانی تعیین شده به پایان‌ رساند. علاوه بر این وی باید متعهد شود که پروژه مورد نظر به خواست کارفرما و با هزینه وی انجام شده است؛ بدین ترتیب مالکیت طرح نهایی از آن کارفرما است. طراح وظیفه دارد اطلاعاتی که برای رسیدن به هویت سازمان به دست آورده است را به خوبی حفظ کرده و آن‌ها را در اختیار شخص دیگری قرار ندهد. علاوه بر این وی نباید از طرح نهایی و یا طرح‌های مشابه آن برای شرکت‌های رقیب استفاده کند.

کارفرما نیز باید متعهد شود که اطلاعاتی را در اختیار طراحی قرار می‌دهد که نقض‌کننده حقوق اشخاص ثالث نباشند. علاوه بر این پرداخت کامل و به موقع وجه قرار داد تماماً بر عهده کارفرما خواهد بود. در انتها تمام حقوق مادی و معنوی اثر به کارفرما و مجموعه وی تعلق خواهد داشت.

قرارداد طراحی لوگو ارزان

نقض تعهدات در قرارداد لوگو

همانطور که پیش‌تر اشاره شد طرفین قرارداد موظف هستند که به تمام تعهدات خود عمل کنند؛ در صورت تخطی هر یک از طرفین از تعهدات ذکر شده، ضرر فرد مقابل باید جبران شود. به طور معمول برای جبران خسارت، وجه التزام در نظر گرفته می‌شود. برای دریافت نمونه قرارداد طراحی لوگو می‌توانید از طریق لینک نمونه قرارداد ساخت لوگو اقدام کنید.

دانلود قرارداد طراحی لوگو pdf 

کارشناس های طراحی لوگو سلام گرافیک به تدوین قرارداد طراحی لوگو به صورت pdf پرداخته اند که در این بخش می توانید دانلود کنید. 

برای ارسال درخواست سفارش لوگو به سلام گرافیک با تلفن ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت آرم مناسب کسب و کار شما را تحویل دهیم. هر سبکی از آرم که مدنظر شما باشد را به طور عالی می‌سازیم و طراحی لوگو مامایی را اجرا خواهیم کرد. 

9 پاسخ

 1. سلام این فایل قرارداد که گذاشتین رو بعد از اینکه پر کردیم چطور براتون ارسال کنم؟

  1. سلام آقای سحابی عزیز
   لطفا برای پیگیری امور قرارداد و ارسال قرارداد تو تلگرام یا ایتا به ما پیام بدین. 09355054580

  1. تبصره‌ و بندهای مرتبط با شرایط فسح قرارداد در متن قرارداد ذکر شده دوست عزیز. pdf قرارداد رو کمی بالاتر براتون گذاشتیم مطالعه کنید و اگر سوالی باقی مونده بود لطفا با ما تماس بگیرید.
   09150554525

 2. سلام
  اگه مشتری بهدا به هر دلیلی قرارداد رو فسخ کنه ، کل مبلغ بیعانه برگشت میخوره یا مثلا ۳۰ درصد از مبلغش کسر و الباقی برگشت میخوره؟ اینو توی توضیحات ذکر نکردین؟

  1. سلام، بعد از هر فسخ 30 درصد از مبلغ کل پروژه از مشتری کم میشه و 70 درصد به مشتری عودت داده می‌شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.4/5 - (10 امتیاز)

9 پاسخ

 1. سلام این فایل قرارداد که گذاشتین رو بعد از اینکه پر کردیم چطور براتون ارسال کنم؟

  1. سلام آقای سحابی عزیز
   لطفا برای پیگیری امور قرارداد و ارسال قرارداد تو تلگرام یا ایتا به ما پیام بدین. 09355054580

  1. تبصره‌ و بندهای مرتبط با شرایط فسح قرارداد در متن قرارداد ذکر شده دوست عزیز. pdf قرارداد رو کمی بالاتر براتون گذاشتیم مطالعه کنید و اگر سوالی باقی مونده بود لطفا با ما تماس بگیرید.
   09150554525

 2. سلام
  اگه مشتری بهدا به هر دلیلی قرارداد رو فسخ کنه ، کل مبلغ بیعانه برگشت میخوره یا مثلا ۳۰ درصد از مبلغش کسر و الباقی برگشت میخوره؟ اینو توی توضیحات ذکر نکردین؟

  1. سلام، بعد از هر فسخ 30 درصد از مبلغ کل پروژه از مشتری کم میشه و 70 درصد به مشتری عودت داده می‌شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *