قیمت طراحی لوگو – تعرفه طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو به طور قطع یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که به سراغ مدیران و موسسان شرکت‌ها خواهد رفت. هزینه طراحی لوگو در نظر گرفتن تعرفه و هزینه طراحی لوگو یکی از مهم‌تریم مسائلی است که باید به هنگام انتخاب طراح یا آژانس طراحی به آن توجه داشته باشید.  تعرفه طراحی لوگو به دلیل عوامل مختلفی که بر آن تاثیرگذار هستند کاملاً متفاوت خواهد بود. به طور کلی در ایران می‌توانید با صرف 5 هزار تومان تا 30 میلیون تومان یک لوگو داشته باشید. واضح است که کیفیت و تاثیرگذاری لوگوی 30 میلیون تومانی با لوگوی 5 هزار تومانی قابل مقایسه نخواهد بود. در خارج از ایران نیز این عدد می‌تواند بین 10 دلار تا 100 هزار دلار متغیر باشد. 

به طور کلی قیمت طراحی لوگو با در نظر گرفتن تجربه، مهارت، و تخصص طراحانی که با آن درگیر هستند متفاوت خواهد بود. علاوه بر این انواع مختلفی از لوگو وجود دارند که طراحی هر یک نیازمند تخصص و تجربه کافی در آن زمینه است. معمولاً کسب و کارهای کوچکی که به تازگی فعالیت خود را شروع می‌کنند توان کافی برای پرداخت مبالغ بالا برای طراحی لوگو را نخواهند داشت. این کسب و کارها در ابتدا به سراغ افراد نیمه‌حرفه‌ای یا آماتور خواهند رفت. اما کسب و کارهای بزرگ برای خلق هویت برند و طراحی لوگو به سراغ آژانس‌های حرفه‌ای و افراد باتجربه و متخصص می‌روند. طراحان باتجربه و مشهور تلاش می‌کنند که بدون استفاده از قالب‌های آماده و تنها با تکیه بر تخصص، تجربه، و خلاقیت خود، لوگویی کاملا منحصر به فرد و حرفه‌ای طراحی کنند.

آیا قیمت کم به صرفه‌تر است؟

گاهی ممکن است در زمان جستجوی خود برای یافتن بهترین شرکت طراحی لوگو با تعرفه‌های مختلفی مواجه شوید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با پرداخت مبلغ کم‌تر برای طراحی لوگو خود می‌توانند صرفه‌جویی بیش‌تری داشته باشند. اما باید به خاطر داشته باشید که هر اندازه هزینه کنید نتیجه خواهید گرفت. اگر شرکتی هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از عرف به شما پیشنهاد می‌دهد بهتر است به کیفیت کار آن‌ها شک کنید. با وجود آن که صرف هزینه کم‌تر برای طراحی لوگو به صرفه‌تر به نظر می‌رسد، در آینده شما را ناچار به صرف زمان و هزینه بیش‌تری خواهد کرد.

طراحی لوگو تصویری، طراحی تصویری ترکیبی، طراحی لوگو تایپ را با ما تجربه کنید. 

برندهای زیادی وجود دارند که به دلیل اصولی و حرفه‌ای نبودن لوگوی خود از همان ابتدا، ناچار به تغییر و حتی تعویض آن شده‌اند. به همین دلیل هم بهتر است از همان ابتدا به سراغ طراحی بروید که تخصص و تجربه کافی داشته و بتواند لوگوی مورد نظر شما را به صورت کاملا حرفه‌ای و اصولی طراحی کند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی لوگو

به دلیل وجود تفاوت‌های بسیار میان انواع لوگو و همچنین نوسان‌های اقتصادی نمی‌توان عدد مشخصی را به عنوان هزینه طراحی لوگو تعیین کرد. عوامل زیادی هستند که می‌توانند بر افزایش یا کاهش تعرفه طراحی لوگو تاثیرگذار باشند. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارت است از:

نوع لوگو

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی لوگو نوع آن است. لوگو به طور کلی از سه نوع مختلف پیکتوگرام، تایپوگرام، و یا ترکیبی از این دو تشکیل می‌شود. نوع لوگو درخواستی معمولاً با توجه به جایگاه برند، معروفیت آن، اهداف، نوع کسب و کار، مخاطبان هدف، و همچنین ترند رایج توسط کافرما انتخاب خواهد شد. طراحی حرفه‌ای هر یک از انواع لوگو نیازمند تجربه و تخصص است. به همین دلیل هم این مورد باید در مراحل ثبت سفارش مشخص شود. هزینه طراحی هر یک از انواع لوگو متفاوت خواهد بود. 

تعداد طرح‌های اولیه

معمولاً طراح پیش از انجام کار چند طرح اولیه عموماً میان 2 تا 5 عدد به کارفرما ارائه می‌دهد. کارفرما می‌تواند نمونه‌های بیش‌تری هم دریافت کند، اما در صورت تمایل به دریافت نمونه‌های بیش‌تر باید هزینه مضاعفی پرداخته شود.

زمان لازم برای طراحی لوگو

در هر کار و حرفه‌ای، زمان اختصاص داده شده برای تحویل پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هر اندازه لوگو مورد نظر شما پیچیده‌تر باشد، به طور قطع به زمان بیش‌تری برای طراحی و ویرایش نیاز خواهد داشت. علاوه بر این ممکن است گاهی بخواهید لوگو مورد نظر خود را در زمان کم‌تری تحویل بگیرید. هر اندازه فرصت کم‌تری برای طراحی لوگو در اختیار گرافیست قرار گیرد، به همان نسبت قیمت و دستمزد افزایش خواهد داشت.

تعداد دفعات ویرایش

معمولاً بسیاری از طراحان به هنگام دریافت سفارش تعداد ویرایش‌های ممکن را تعیین کرده و آن را بر اساس خواسته‌های کارفرما تغییر می‌دهند. معمولاً تعداد ویرایش‌ها میان 4 تا 6 عدد است. هر اندازه تعداد دفعات ویرایش بیش‌تر باشد، قیمت طراحی لوگو نیز افزایش خواهد داشت.

اعتبار و تجربه گرافیست

از دیگر موارد بسیار مهم در تعیین قیمت طراحی لوگو اعتبار و تجربه گرافیست است. همانطور که می‌دانید یکی از اصول طراحی لوگو خلاقیت و نوآوری است. هر اندازه طراح تجربه و تخصص بیش‌تری داشته باشد، ایده‌های بهتری برای طراحی لوگو ارائه داده و کار را با ظرافت بیش‌تری انجام می‌دهد. علاوه بر این معمولاً طراحانی که از شهرت و اعتبار بیش‌تری برخوردار هستند، تعرفه بیش‌تری برای سفارش‌های خود ارائه می‌دهند. از جمله افرادی که می‌توانید سفارش طراحی لوگو خود را به آن‌ها بسپارید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • فریلنسرهای آماتور: این افراد در زمینه طراحی لوگو دانش مختصری داشته و معمولاً با استفاده از قالب‌های آماده و تغییر آن‌ها به طراحی لوگو می‌پردازند. با توجه به تجربه و تخصص کم این افراد، هزینه دریافتی توسط آن‌ها نیز پایین خواهد بود.
 • فریلنسرهای نیمه‌حرفه‌ای: فریلنسرهای نیمه‌حرفه‌ای از تجربه و تخصص بیش‌تری برخوردار بوده و خود لوگو مورد نظر را طراحی می‌کنند. البته دانش این افراد نیز در حد عمومی است و به همین علت هم هزینه دریافتی توسط آن‌ها خیلی بالا نخواهد بود. این افراد نیز معمولاً برای طراحی‌های خود از الگوها و قالب‌های آماده کمک گرفته و از طراحی سایر افراد نیز الهام می‌گیرند.
 • افراد حرفه‌ای: تعرفه طراحی لوگو به وسیله افراد معروف و حرفه‌ای نسبت به دیگر افرادی که گفته شد بالاتر است. طراحی انجام شده به دست این افراد سطح کیفی بالایی داشته و مطابق با اصول طراحی و تبلیغاتی است و می‌تواند جذابیت بصری زیادی برای بینندگان ایجاد کند.
 • آژانس‌های طراحی: بالاترین تعرفه برای طراحی لوگو را می‌توان متعلق به این دسته دانست. معمولاً آژانس‌های طراحی نه تنها کیفیت مناسبی ارائه داده و مطابق با اصول طراحی و تبلیغاتی پیش می‌روند، بلکه برای انجام کار از کمک چند طراح حرفه‌ای و باتجربه نیز کمک می‌گیرند. کار تیمی موجب عالی و کامل بودن پروژه نهایی می‌شود. برندهای شناخته شده و کسب و کارهای بزرگ معمولاً کار طراحی لوگو را به آژانس‌های طراحی معتبر می‌سپارند.

طراحی لوگو قیمت مناسب

اگر به دنبال شرکت طراحی گرافیک هستید که طراحی لوگو با کمترین قیمت  را برایتان انجام دهید، شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک طراحی لوگو را با قیمت مناسب انجام می‌دهد. قیمت طراحی لوگو ساده از 500.000 تومان شروع می‌شود و تا 1.000.000 تومان ادامه دارد. قیمت طراح لوگو حرفه‌ای به دلیل تایم بیشتری که برای طراحی و همچنین پیاده سازی می‌برد مشخصا بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که تعرفه ساخت آرم و لوگو یا همان هزینه سفارش لوگو به پارامترهای گوناگونی وابسته است و اگر بخواهیم تخمین هزینه طراحی لوگو داشته باشیم باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار دهیم. هزینه طراحی آرم را با قیمت مناسب از شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک بخواهید همین حالا با تماس با شماره 09150952565 از قیمت تعرفه طراحی لوگو با خبر شوید.

قیمت طراحی لوگو 1400

تعرفه طراحی لوگو انجمن گرافیک سال 99 با سال 1400 تقریبا 30 درصدی تفاوت قیمت دارد. هر چند که هزینه ساخت لوگو از قانون خاصی پیروی نمی‌کند اما تعرفه طراحی لوگو 1400 نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش داشته است. به همین دلیل نمی‌توان گفت نرخ اتحادیه طراحی لوگو این مقدار است و باید حتما از آن پیروی کرد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید لیست قیمت لوگو شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک را مشاهده کنید. در این لیست تعرفه جدید طراحی لوگو لحاظ شده است و شما نرخ طراحی لوگو واقعی را مشاهده می‌کنید.

قیمت طراحی لوگو ارزان

نرخ طراحی لوگو

پلن قیمتی طراحی لوگو

تعرفه طراحی لوگو وابسته به نوع نشان تجاری دارای هزینه متفاوتی است. نرخ طراحی لوگو در سال 1400 تفاوت زیادی با قیمت طراحی لوگو در سال 1399 نکرده است. 

طراحی لوگو پایه

تماس بگیرید تومان
 • 4 اتود دستی
 • بی نهایت ویرایش
 • تحویل 7 روزه

طراحی لوگو حرفه‌ای

تماس بگیرید تومان
 • 5 اتود دستی
 • بی نهایت ویرایش
 • تحویل 5 روزه

طراحی لوگو فوق حرفه‌ای

تماس بگیرید تومان
 • 7 اتود دستی
 • بی نهایت ویرایش
 • تحویل 3 روزه

وابسته به شرکت طراحی کننده لوگو، این قیمت می‌تواند از 500.000 تومان شروع شود و تا 2.000.000 تومان ادامه داشته باشد.

شرکت‌های گوناگون هزینه طراحی لوگو را در مراحل مختلفی دریافت می‌کنند. به عنوان مثال طراحی لوگو در شرکت سلام گرافیک هزینه‌اش در 2 قسط قابل پرداخت است. 

5/5 - (5 امتیاز)