قیمت طراحی لوگو – تعرفه طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو (Logo design price) میزان هزینه‌ای است که برای ساخت لوگو پرداخت می‌شود. تعرفه طراحی لوگو در استودیو سلام گرافیک از 1.000.000 تا 3.000.000 تومان است. به طور قطع یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که به سراغ مدیران و موسسان شرکت‌ها خواهد رفت. هزینه طراحی لوگو در نظر گرفتن تعرفه و هزینه طراحی لوگو یکی از مهم‌تریم مسائلی است که باید به هنگام انتخاب طراح یا آژانس طراحی به آن توجه داشته باشید.  تعرفه طراحی لوگو به دلیل عوامل مختلفی که بر آن تاثیرگذار هستند کاملاً متفاوت خواهد بود. به طور کلی در ایران می‌توانید با صرف 5 هزار تومان تا 30 میلیون تومان یک لوگو داشته باشید.

جدول هزینه‌های طراحی لوگو بر اساس مدل

مدل لوگو طراحی شدهتعرفه طراحی لوگو
لوگو تایپاز 2.000.000 تومان تا 4.000.000 تومان
لوگو تصویریاز 3.000.000 تومان تا 4.000.000 تومان
لوگو ترکیبیاز 3.000.000 تومان تا 5.000.000 تومان

واضح است که کیفیت و تاثیرگذاری لوگوی 30 میلیون تومانی با لوگوی 5 هزار تومانی قابل مقایسه نخواهد بود. در خارج از ایران نیز این عدد می‌تواند بین 10 دلار تا 100 هزار دلار متغیر باشد. قیمت طراحی لوگو با در نظر گرفتن تجربه، مهارت، و تخصص طراحانی که با آن درگیر هستند متفاوت خواهد بود. علاوه بر این انواع مختلفی از لوگو وجود دارند که طراحی هر یک نیازمند تخصص و تجربه کافی در آن زمینه است. معمولاً کسب و کارهای کوچکی که به تازگی فعالیت خود را شروع می‌کنند توان کافی برای پرداخت مبالغ بالا برای طراحی لوگو را نخواهند داشت. این کسب و کارها در ابتدا به سراغ افراد نیمه‌حرفه‌ای یا آماتور خواهند رفت.

نمونه طراحی لوگو حرفه ای

آیا لوگو ارزان به صرفه‌تر است؟

گاهی ممکن است در زمان جستجوی خود برای یافتن بهترین شرکت طراحی لوگو با تعرفه‌های مختلفی مواجه شوید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با پرداخت مبلغ کم‌تر برای طراحی لوگو خود می‌توانند صرفه‌جویی بیش‌تری داشته باشند. اما باید به خاطر داشته باشید که هر اندازه هزینه کنید نتیجه خواهید گرفت. اگر شرکتی هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از عرف به شما پیشنهاد می‌دهد بهتر است به کیفیت کار آن‌ها شک کنید. با وجود آن که صرف هزینه کم‌تر برای طراحی لوگو به صرفه‌تر به نظر می‌رسد، در آینده شما را ناچار به صرف زمان و هزینه بیش‌تری خواهد کرد.

طراحی لوگو تصویری، طراحی تصویری ترکیبی، طراحی لوگو تایپ را با ما تجربه کنید.  برندهای زیادی وجود دارند که به دلیل اصولی و حرفه‌ای نبودن لوگوی خود از همان ابتدا، ناچار به تغییر و حتی تعویض آن شده‌اند. به همین دلیل هم بهتر است از همان ابتدا به سراغ طراحی بروید که تخصص و تجربه کافی داشته و بتواند لوگوی مورد نظر شما را به صورت کاملا حرفه‌ای و اصولی طراحی کند.

طراحی لوگو قیمت مناسب

اگر به دنبال شرکت طراحی گرافیک هستید که طراحی لوگو با کمترین قیمت  را برایتان انجام دهید، شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک طراحی لوگو را با قیمت مناسب انجام می‌دهد. قیمت طراحی لوگو ساده از 500.000 تومان شروع می‌شود و تا 1.000.000 تومان ادامه دارد. قیمت طراح لوگو حرفه‌ای به دلیل تایم بیشتری که برای طراحی و همچنین پیاده سازی می‌برد مشخصا بیشتر خواهد بود.

توجه داشته باشید که تعرفه ساخت آرم و لوگو یا همان هزینه سفارش لوگو به پارامترهای گوناگونی وابسته است و اگر بخواهیم تخمین هزینه طراحی لوگو داشته باشیم باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار دهیم. برای اطلاع از لیست قیمت انجمن طراحان گرافیک کلیک کنید.

نمونه طراحی گرافیکی لوگو

قیمت طراحی لوگو 1402

تعرفه طراحی لوگو انجمن گرافیک سال 1401 با سال 1402 تقریبا 50 درصدی تفاوت قیمت دارد. هر چند که هزینه ساخت لوگو از قانون خاصی پیروی نمی‌کند اما تعرفه طراحی لوگو 1402 نسبت به سال قبل 50 درصد افزایش داشته است. به همین دلیل نمی‌توان گفت نرخ اتحادیه طراحی لوگو این مقدار است و باید حتما از آن پیروی کرد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید لیست قیمت لوگو شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک را مشاهده کنید. در این لیست تعرفه جدید طراحی لوگو لحاظ شده است و شما نرخ طراحی لوگو واقعی را مشاهده می‌کنید.

سفارش طراحی فوری

در صورتی که نیاز به خدمات لوگو دارید با ما تماس بگیرید. برای دانلود قرارداد لوگو می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مواردی که در قیمت نشان تجاری تاثیر گذار است

هر آنچه باید در رابطه با پارامترهای تاثیرگذار لوگو بدانید را بخوانید.

برای دریافت مشاوره طراحی لوگو کافی است تماس بگیرید.

پادکست قیمت لوگو در خارج از کشور

مجتبی ملاکی و سمیرا خادم در رابطه با نحوه قیمت گذاری پروژه‌های لوگو در ایران و خارج از ایران می‌گویند.

چرا قیمت طراحی لوگو متفاوت است؟

در قیمت گذاری ساخت لوگو چند عامل مهم دخیل است که کمی پیش به بررسی آن‌ها پرداختیم. اما ممکن است برای شما هم سوال شود با وجود اینکه تعرفه طراحی لوگو انجمن گرافیک هر ساله به صورت رسمی اعلام می‌شود، چرا شاهد این تفاوت قیمت از سوی افراد و شرکت‌های متفاوت هستیم؟ اگرچه یک تعرفه مشخص برای انجام خدمات این‌چنینی زیر نظر اتحادیه و انجمن طراحان هر ساله تعیین می‌شود، اما در حقیقت قیمت گذاری خدمات طراحی و گرافیکی نمی‌تواند از یک قانون مشخص پیروی کند چراکه قطعا نمونه کار طراحی لوگو فردی با ده سال سابقه کار به هیچ عنوان قابل قیاس با فردی تازه کار نیست.

به همین دلیل است که شاهد اعلام نرخ‌های متفاوت از سوی طراحان هستیم. عموما هر طراحی بر حسب میزان تخصص، سابقه کاری، رزومه خود و زمانی که برای طراحی یک نشان تجاری صرف می‌کند، قیمت هنرش را تعیین می‌کند. قیمت طراحی لوگو را می‌توان بطور کلی در دو دسته طراحی طراحی لوگو ساده و حرفه‌ای تقسیم بندی کرد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی لوگو

طراحی لوگو باید مطابق با اهداف تجاری و کسب و کار افراد باشد. تعیین هزینه دیزاین لوگو‌ کار آسانی نیست و باید ارزیابی‌های مختلفی صورت بگیرد. مهم‌ترین عواملی که در قیمت طراحی موثرند، شامل موارد زیر هستند.

به دلیل وجود تفاوت‌های بسیار میان انواع لوگو و همچنین نوسان‌های اقتصادی نمی‌توان عدد مشخصی را به عنوان هزینه طراحی لوگو تعیین کرد. عوامل زیادی هستند که می‌توانند بر افزایش یا کاهش تعرفه طراحی لوگو تاثیرگذار باشند. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارت است از:

نوع لوگو

لوگوها انواع مختلفی دارند که شامل تایپوگرام، پیکتوگرام یا ترکیبی از هر دو هستند. این طرح‌ها، پیچیدگی‌های خاصی دارد و بر روی قیمت نهایی آرم تجاری تاثیر می‌گذارد.

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی لوگو نوع آن است. لوگو به طور کلی از سه نوع مختلف پیکتوگرام، تایپوگرام، و یا ترکیبی از این دو تشکیل می‌شود. نوع لوگو درخواستی معمولاً با توجه به جایگاه برند، معروفیت آن، اهداف، نوع کسب و کار، مخاطبان هدف، و همچنین ترند رایج توسط کافرما انتخاب خواهد شد. طراحی حرفه‌ای هر یک از انواع لوگو نیازمند تجربه و تخصص است. به همین دلیل هم این مورد باید در مراحل ثبت سفارش مشخص شود. هزینه طراحی هر یک از انواع لوگو متفاوت خواهد بود.

تعداد طرح‌های اولیه

طراح، ایده‌های اولیه خود را به مشتری پیشنهاد می‌دهد و کارفرما از میان ایده‌ها طرح مورد نظر خود را انتخاب می‌کند. هرچه طرح اولیه پرکارتر باشد، هزینه بیشتری باید برای آن پرداخت.

معمولاً طراح پیش از انجام کار چند طرح اولیه عموماً میان 2 تا 5 عدد به کارفرما ارائه می‌دهد. کارفرما می‌تواند نمونه‌های بیش‌تری هم دریافت کند، اما در صورت تمایل به دریافت نمونه‌های بیش‌تر باید هزینه مضاعفی پرداخته شود.

زمان لازم برای طراحی لوگو

در هر کار و حرفه‌ای، زمان اختصاص داده شده برای تحویل پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هر اندازه لوگو مورد نظر شما پیچیده‌تر باشد، به طور قطع به زمان بیش‌تری برای طراحی و ویرایش نیاز خواهد داشت. علاوه بر این ممکن است گاهی بخواهید لوگو مورد نظر خود را در زمان کم‌تری تحویل بگیرید. هر اندازه فرصت کم‌تری برای طراحی لوگو در اختیار گرافیست قرار گیرد، به همان نسبت قیمت و دستمزد افزایش خواهد داشت.

محدوده زمانی که طراح لوگو کار را آغاز می‌کند تا هنگامی که طرح نهایی آماده می‌شود، معیاری برای ارزش گذاری لوگو شناخته می‌شود. طراحی لوگوهایی که زمان بیشتری از گرافیست می‌گیرد نتیجه بهتر و قیمت بالاتری دارد. همچنین ممکن است مشتری درخواست تحویل فوری کار را داشته باشد که در این صورت قیمت طراحی بیشتر خواهد بود؛ زیرا  طراح به صورت فشرده کار کند.

بودجه کارفرما

کارفرما باید ابتدای کار بودجه خود را تعیین کند و سفارش خود را متناسب با این هزینه ثبت نماید. همچنین طراح باید قیمت حدودی کار را به مشتری ارائه دهد تا در صورت موافقت کارفرما با هزینه، کار را آغاز کند. توجه داشته باشید که می‌تواند ثبت لوگو را نیز انجام دهید.

تعداد دفعات ویرایش

معمولاً بسیاری از طراحان به هنگام دریافت سفارش تعداد ویرایش‌های ممکن را تعیین کرده و آن را بر اساس خواسته‌های کارفرما تغییر می‌دهند. معمولاً تعداد ویرایش‌ها میان 4 تا 6 عدد است. هر اندازه تعداد دفعات ویرایش بیش‌تر باشد، قیمت طراحی لوگو نیز افزایش خواهد داشت.

طراحان حرفه‌ای بین ۴ تا ۶ بار طرح نهایی خود را ویرایش می‌کنند؛ بنابراین طراح باید تعداد دفعات ویرایش را به مشتری اطلاع دهد. افزایش دفعات ویرایش، باعث افزایش قیمت لوگو می‌شود.

اعتبار و تجربه گرافیست

کارفرما باید تا حدودی با لوگو و برندسازی و مزیت‌های ساخت هویت بصری آشنایی داشته باشد. در صورت عدم آشنایی کارفرما، کار گرافیست سخت‌تر می‌شود. زیرا اغلب در این شرایط طراح باید چند لوگو را طراحی کند تا بتواند نظر مشتری را جلب کند و به دنبال آن قیمت طراحی افزایش می‌یابد.

از دیگر موارد بسیار مهم در تعیین قیمت طراحی لوگو اعتبار و تجربه گرافیست است. همانطور که می‌دانید یکی از اصول طراحی لوگو خلاقیت و نوآوری است. هر اندازه طراح تجربه و تخصص بیش‌تری داشته باشد، ایده‌های بهتری برای طراحی لوگو ارائه داده و کار را با ظرافت بیش‌تری انجام می‌دهد. علاوه بر این معمولاً طراحانی که از شهرت و اعتبار بیش‌تری برخوردار هستند، تعرفه بیش‌تری برای سفارش‌های خود ارائه می‌دهند. از جمله افرادی که می‌توانید سفارش طراحی لوگو خود را به آن‌ها بسپارید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

قیمت طراحی لوگو ارزان

اگر به دنبال قیمت طراحی لوگو ارزان هستید، از آنجایی که معمولا نرخ طراحی لوگو آژانس‌های طراحی بیشتر است، می‌توانید از طراحان لوگو که به صورت فریلنسری همکاری می‌کنند کمک بگیرید. کسب‌وکارها و استارتاپ‌‌های نوپا در ابتدای فعالیت خود ممکن است بودجه زیادی برای اختصاص دادن به طراحی لوگو نداشته باشند. طراحی لوگو ارزان برای این دسته از بیزینس‌ها یک گزینه موثر و کارآمد است که می‌توانند با پرداخت هزینه مناسب، یک لوگو زیبا و متناسب با اهداف کسب‌وکارشان داشته باشند. سلام گرافیک امکانی را فراهم کرده است تا بتوانید پلن قیمتی طراحی لوگو را خودتان برحسب بودجه‌ای که در اختیار دارید انتخاب کنید. بنابراین اگر به دنبال طراحی لوگو ارزان هستید، کافیست با مشاور طراحی لوگو مجموعه تماس بگیرید تا شما را برای انتخاب بهترین پلن قابل ارائه از سوی سلام گرافیک راهنمایی کند.

نرخ طراحی لوگو حرفه ای

قیمت طراحی لوگو در ایران چقدر است؟ طبیعتا هرچه یک لوگو حرفه‌ای‌تر طراحی شود، نرخ آن نیز بیشتر خواهد بود. اگر به دنبال طراحی لوگو حرفه ای هستید، بهتر است به یک آژانس تبلیغاتی لوگوی مورد نظر خود را سفارش دهید. اما چرا نرخ طراحی لوگو شرکت‌های گرافیکی بیشتر است؟ اغلب آژانس‌های طراحی، از حضور طراحان باتجربه و با دانش طراحی بالا در کنار  خود بهره‌مند هستند. به همین خاطر می‌توان گفت این شرکت‌ها نسبت به عناصر بصری یک برند شناخت دقیق‌تری دارند و می‌دانند یک لوگو دقیقا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا در عین سادگی توجه مخاطب را جلب کند.

پلن طراحی لوگو حرفه‌ای سلام گرافیک شامل 5 اتود دستی است که در عرض مدت 5 روز به شما تحویل داده می‌شود. در پلن فوق حرفه ای طراحی لوگو، 7 اتود دستی در مدت زمان 3 روز دریافت خواهید کرد. با توجه به اینکه در تعیین قیمت طراحی لوگو موارد متعددی دخیل است، برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از نرخ طراحی لوگو حرفه‌ای و فوق‌ حرفه‌ای تماس بگیرید.

قیمت طراحی لوگو ساده

اگر یک لوگو ساده می‌خواهید، در این شرکت طراحی گرافیک می‌توانید یک پلن ساده و با قیمت مناسب نیز انتخاب کنید. قیمت لوگو ساده نسبت به لوگوهای حرفه‌ای و فوق حرفه‌ای خیلی مناسب‌تر است. پلن طراحی لوگو پایه سلام گرافیک شامل 4 اتود دستی است که در عرض مدت زمان 7 روز تحویل داده می‌شود. حتی با انتخاب پلن پایه نیز شما می‌توانید از طراح مجموعه ما درخواست ویرایش و اعمال تغییرات مورد نیازتان را داشته باشید.

قیمت طراحی لوگو برای اینستاگرام

تفاوتی نمی‌کند قصد دارید از لوگوی طراحی شده برای اینستاگرام استفاده کنید، یا برای وبسایت و یا حتی هر دو؛ در هر صورت مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی تعیین هزینه طراحی لوگو که کمی پیش به آن‌ها اشاره کردیم، در مورد نرخ طراحی لوگو اینستاگرام نیز صدق می‌کنند. زمانی که برای سفارش طراحی لوگو نزد یک طراح یا آژانس طراحی مراجعه می‌کنید، عنوان کنید که قرار است از لوگو در چه پلتفرم‌هایی استفاده کنید. مشاور طراحی آرم بهترین نوع لوگو که مناسب آن پلتفرم باشد را به شما پیشنهاد خواهد کرد. اگر یک لوگو ساده برای اینستاگرام بخواهید، تعرفه آن از 500 هزار تومان شروع می‌شود. اما اگر لوگویی حرفه‌ای می‌خواهید که قابلیت استفاده در بسترهای مختلف داشته باشد، تعرفه‌ها از 1 میلیون به بالا بسته به نوع و ویژگی‌های لوگو تعیین می‌شود.

چرا نرخ طراحی لوگو 1401 نسبت به 1400 افزایش بیشتری داشته است؟

اگر به نگاهی به قیمت طراحی لوگو انجمن طراحی 1401 که به صورت رسمی از سوی این نهاد منتشر شده است بیندازید و آن را با تعرفه طراحی لوگو انجمن گرافیک سال 1400 مقایسه کنید، متوجه افزایش حدود 50 درصدی این نرخ نسبت به سال گذشته می‌شوید. این افزایش قیمت، تصمیمی است که انجمن طراحی گرافیک برای حمایت از طراحان اتخاذ کرده است. سال 1400 را می‌توان سالی سخت برای طراحان گرافیست مانند دیگر کسب‌وکارها دانست که به دلیل رکود اقتصادی و همه گیری ویروس کرونا شرایط سختی را پشت سر گذاشتند. به همین خاطر انجمن صنفی طراحی گرافیک اقدام به افزایش تعرفه خدمات گرافیک در سال 1401 کرد.

پلن قیمتی طراحی لوگو

تعرفه طراحی لوگو وابسته به نوع نشان تجاری دارای هزینه متفاوتی است. نرخ طراحی لوگو در سال 1402 تفاوت زیادی با قیمت طراحی لوگو در سال 1399 نکرده است.

هزینه طراحی نشان تجاری در شرکت‌های مختلف متفاوت است؟

بله، وابسته به شرکت و  نوع طراحی می‌تواند هزینه متفاوت باشد. رعایت کردن  قوانین ساخت لوگو تاثیر زیادی در هزینه نهایی دارد.

تعرفه طراحی لوگو در سلام گرافیک چقدر است؟

وابسته به نوع طراحی می‌تواند از 1.000.000 تومان تا 5.000.000 تومان متفاوت باشد. از خدمات ریدیزاین لوگو استفاده کنید.

4.7/5 - (10 امتیاز)