قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو (Logo design price) میزان هزینه‌ای است که برای ساخت لوگو پرداخت می‌شود. هزینه طراحی لوگو در استودیو سلام گرافیک از 3.000.000 تا 10.000.000 تومان است. در خارج از کشور تعرفه طراحی لوگو در یک آژانس طراحی در ایالات متحده بسته به سطح پروژه و تخصص آژانس از حدود 1000 دلار شروع شده و تا 10000 دلار یا بیشتر می‌رسد.

به طور قطع یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که به سراغ مدیران و موسسان شرکت‌ها خواهد رفت. در نظر گرفتن تعرفه و نرخ طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به هنگام انتخاب طراح یا آژانس طراحی به آن توجه داشته باشید.قیمت دیزاین لوگو به دلیل عوامل مختلفی که بر آن تاثیرگذار هستند کاملاً متفاوت خواهد بود. به طور کلی در ایران می‌توانید با صرف 5 هزار تومان تا 30 میلیون تومان یک لوگو داشته باشید.

طراحی لوگو ارزان قیمت

هزینه طراحی لوگو ساده

اگر طراحی لوگو تلگرام ساده یا لوگویی برای کسب و کار خود می‌خواهید، در این شرکت طراحی گرافیک می‌توانید یک پلن ساده و با قیمت مناسب نیز انتخاب کنید. قیمت لوگو ساده نسبت به لوگوهای حرفه‌ای و فوق حرفه‌ای خیلی مناسب‌تر است. پلن طراحی لوگو پایه شرکت گرافیکی سلام گرافیک شامل 4 اتود دستی است که در عرض مدت زمان 7 روز تحویل داده می‌شود. حتی با انتخاب پلن پایه نیز شما می‌توانید از طراح مجموعه ما درخواست ویرایش و اعمال تغییرات مورد نیازتان را داشته باشید.

نرخ طراحی لوگو حرفه ای

چرا نرخ طراحی لوگو شرکت‌های گرافیکی بیشتر است؟ اغلب آژانس‌های طراحی، از حضور طراحان باتجربه و با دانش طراحی بالا در کنار خود بهره‌مند هستند. به همین خاطر می‌توان گفت این شرکت‌ها نسبت به عناصر بصری یک برند شناخت دقیق‌تری دارند و می‌دانند یک لوگو دقیقا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا در عین سادگی توجه مخاطب را جلب کند.

پلن طراحی لوگو حرفه‌ای سلام گرافیک شامل 5 اتود دستی است که در عرض مدت 5 روز به شما تحویل داده می‌شود. در پلن فوق حرفه ای طراحی لوگو، 7 اتود دستی در مدت زمان 3 روز دریافت خواهید کرد. با توجه به اینکه در تعیین قیمت طراحی لوگو موارد متعددی دخیل است، برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از نرخ طراحی لوگو حرفه‌ای و فوق‌ حرفه‌ای تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به جزئیات قیمت طراحی نشان واره ویدیوی مقابل را مشاهده کنید.

مجتبی ملاکی و سمیرا خادم در رابطه با اهمیت بستن قرارداد اطلاعاتی را بیان می‌کنند.

سلام گرافیک جزو معدود شرکت‌های طراحی است که طراحی اتود را تا رسیدن به طرح دلخواه مشتری ادامه می‌دهد و بابت طراحی اتودهای بیشتر، هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید از نرم افزارهای طراحی لوگو رایگان استفاده کنید اما به هیچ عنوان استفاده از این برنامه‌ها را برای برندهای بزرگ توصیه نمی‌کنیم.

سفارش طراحی تصویرسازی

لیست قیمت طراحی لوگو 1402 انجمن طراحان

هزینه طراحی لوگو در سلام گرافیک با توجه به چه عواملی تعیین می‌شود؟

Creativity in packaging
خلاقیت در طراحی
Creativity in packaging
ارائه لوگو در فرمت‌های مختلف
Creativity in packaging
تضمین ثبت لوگو
Creativity in packaging
تعداد اتود بیشتر
Creativity in packaging
رعایت استانداردهای بین المللی
Creativity in packaging
طراحی کاملا اختصاصی
Creativity in packaging
تنظیم کدهای رنگی چاپ

آیا لوگو ارزان به صرفه‌تر است؟

گاهی ممکن است در زمان جستجوی خود برای یافتن بهترین شرکت طراحی لوگو ارزان با تعرفه‌های مختلفی مواجه شوید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با پرداخت مبلغ کمتر می‌توانند صرفه‌جویی بیش‌تری داشته باشند. اما باید به خاطر داشته باشید که هر اندازه هزینه کنید نتیجه خواهید گرفت. اگر شرکتی هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از عرف به شما پیشنهاد می‌دهد بهتر است به کیفیت کار آن‌ها شک کنید. با وجود آن که صرف هزینه کم‌تر برای طراحی لوگو به صرفه‌تر به نظر می‌رسد، در آینده شما را ناچار به صرف زمان و هزینه بیش‌تری خواهد کرد.

قیمت طراحی لوگو یونیک

طراحی لوگو قیمت مناسب و ارزان

اگر به دنبال شرکتی هستید که ساخت آرم ارزان برایتان انجام دهد، شرکت سلام گرافیک بهترین گزینه است. قیمت طراحی لوگوی ارزان 3.000.000 تومان است.

توجه داشته باشید که تعرفه ساخت آرم به پارامترهای گوناگونی وابسته است و اگر بخواهیم تخمین هزینه طراحی لوگو داشته باشیم باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار دهیم.

منتظر تماستان هستیم؛ ما را منتظر نگذارید!

قیمت طراحی لوگو ارزان

طراحی لوگو ارزان برای بیزینس‌هایی مناسب است که می‌خواهند با پرداخت هزینه مناسب، یک لوگو زیبا و متناسب با اهداف کسب‌وکارشان داشته باشند. سلام گرافیک امکانی را فراهم کرده است تا بتوانید پلن قیمتی طراحی لوگو را خودتان برحسب بودجه‌ای که در اختیار دارید انتخاب کنید. بنابراین اگر به دنبال دیزاین آرم ارزان هستید، کافیست با مشاور طراحی لوگو مجموعه تماس بگیرید تا شما را برای انتخاب بهترین پلن قابل ارائه از سوی سلام گرافیک راهنمایی کند.

قیمت مصوب طراحی لوگو 1402

تعرفه طراحی لوگو انجمن گرافیک سال 1401 با سال 1402 تقریبا 50 درصدی تفاوت قیمت دارد. هر چند که هزینه ساخت لوگو از قانون خاصی پیروی نمی‌کند اما تعرفه طراحی لوگو 1402 نسبت به سال قبل 50 درصد افزایش داشته است. به همین دلیل نمی‌توان گفت نرخ اتحادیه طراحی لوگو این مقدار است و باید حتما از آن پیروی کرد.

با ثبت سفارش طراحی لوگو در سلام گرافیک، هزینه مناسبی را خواهید پرداخت. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید لیست قیمت لوگو شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک را مشاهده کنید. در این لیست تعرفه جدید طراحی لوگو لحاظ شده است و شما نرخ طراحی لوگو واقعی را مشاهده می‌کنید. 

پادکست قیمت لوگو در خارج از کشور

مجتبی ملاکی و سمیرا خادم در رابطه با نحوه قیمت گذاری پروژه‌های لوگو در ایران و خارج از ایران می‌گویند.

بله، وابسته به شرکت و  نوع طراحی می‌تواند هزینه متفاوت باشد. رعایت کردن  قوانین ساخت لوگو تاثیر زیادی در هزینه نهایی دارد.

اگر قصد تغییر دادن آرم فعلی را دارید از خدمات ریدیزاین لوگو استفاده کنید.

قیمت دیزاین آرم عالی

چرا قیمت طراحی لوگو متفاوت است؟

در قیمت گذاری ساخت لوگو چند عامل مهم دخیل است که کمی پیش به بررسی آن‌ها پرداختیم. اما ممکن است برای شما هم سوال شود با وجود اینکه تعرفه طراحی لوگو انجمن گرافیک هر ساله به صورت رسمی اعلام می‌شود، چرا شاهد این تفاوت قیمت از سوی افراد و شرکت‌های متفاوت هستیم؟ اگرچه یک تعرفه مشخص برای انجام خدمات این‌چنینی زیر نظر اتحادیه و انجمن طراحان هر ساله تعیین می‌شود، اما در حقیقت قیمت گذاری خدمات طراحی و گرافیکی نمی‌تواند از یک قانون مشخص پیروی کند چراکه قطعا نمونه کار طراحی لوگو فردی با ده سال سابقه کار به هیچ عنوان قابل قیاس با فردی تازه کار نیست.

به همین دلیل است که شاهد اعلام نرخ‌های متفاوت از سوی طراحان هستیم. عموما هر طراحی بر حسب میزان تخصص، سابقه کاری، رزومه خود و زمانی که برای طراحی یک نشان تجاری صرف می‌کند، قیمت هنرش را تعیین می‌کند. قیمت طراحی لوگو را می‌توان بطور کلی در دو دسته طراحی طراحی لوگو ساده و حرفه‌ای تقسیم بندی کرد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی لوگو

طراحی لوگو باید مطابق با اهداف تجاری و کسب و کار افراد باشد. تعیین هزینه دیزاین لوگو‌ کار آسانی نیست و باید ارزیابی‌های مختلفی صورت بگیرد. مهم‌ترین عواملی که در قیمت طراحی موثرند، شامل موارد زیر هستند. طراحی لوگو در ترکیه و کشور های خارجی نرخ متفاوتی نسبت به ایران دارد.

به دلیل وجود تفاوت‌های بسیار میان انواع لوگو و همچنین نوسان‌های اقتصادی نمی‌توان عدد مشخصی را به عنوان هزینه طراحی لوگو تعیین کرد. عوامل زیادی هستند که می‌توانند بر افزایش یا کاهش تعرفه طراحی لوگو تاثیرگذار باشند. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارت است از:

نوع لوگو

لوگوها انواع مختلفی دارند که شامل تایپوگرام، پیکتوگرام یا ترکیبی از هر دو هستند. این طرح‌ها، پیچیدگی‌های خاصی دارد و بر روی قیمت نهایی آرم تجاری تاثیر می‌گذارد.

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی لوگو نوع آن است. لوگو به طور کلی از سه نوع مختلف پیکتوگرام، تایپوگرام، و یا ترکیبی از این دو تشکیل می‌شود. نوع لوگو درخواستی معمولاً با توجه به جایگاه برند، معروفیت آن، اهداف، نوع کسب و کار، مخاطبان هدف، و همچنین ترند رایج توسط کافرما انتخاب خواهد شد. طراحی حرفه‌ای هر یک از انواع لوگو نیازمند تجربه و تخصص است. به همین دلیل هم این مورد باید در مراحل ثبت سفارش مشخص شود. هزینه طراحی هر یک از انواع لوگو متفاوت خواهد بود.

تعداد طرح‌های اولیه

طراح، ایده‌های اولیه خود را به مشتری پیشنهاد می‌دهد و کارفرما از میان ایده‌ها طرح مورد نظر خود را انتخاب می‌کند. هرچه طرح اولیه پرکارتر باشد، هزینه بیشتری باید برای آن پرداخت.

معمولاً طراح پیش از انجام کار چند طرح اولیه عموماً میان 2 تا 5 عدد به کارفرما ارائه می‌دهد. کارفرما می‌تواند نمونه‌های بیش‌تری هم دریافت کند، اما در صورت تمایل به دریافت نمونه‌های بیش‌تر باید هزینه مضاعفی پرداخته شود.

قیمت ساخت نشان واره کاربردی

زمان لازم برای طراحی لوگو

در هر کار و حرفه‌ای، زمان اختصاص داده شده برای تحویل پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هر اندازه لوگو مورد نظر شما پیچیده‌تر باشد، به طور قطع به زمان بیش‌تری برای طراحی و ویرایش نیاز خواهد داشت. علاوه بر این ممکن است گاهی بخواهید لوگو مورد نظر خود را در زمان کم‌تری تحویل بگیرید. هر اندازه فرصت کم‌تری برای طراحی لوگو در اختیار گرافیست قرار گیرد، به همان نسبت قیمت و دستمزد افزایش خواهد داشت.

محدوده زمانی که طراح لوگو کار را آغاز می‌کند تا هنگامی که طرح نهایی آماده می‌شود، معیاری برای ارزش گذاری لوگو شناخته می‌شود. طراحی لوگوهایی که زمان بیشتری از گرافیست می‌گیرد نتیجه بهتر و قیمت بالاتری دارد. همچنین ممکن است مشتری درخواست تحویل فوری کار را داشته باشد که در این صورت قیمت طراحی بیشتر خواهد بود؛ زیرا  طراح به صورت فشرده کار کند.

بودجه کارفرما

کارفرما باید ابتدای کار بودجه خود را تعیین کند و سفارش خود را متناسب با این هزینه ثبت نماید. همچنین طراح باید قیمت حدودی کار را به مشتری ارائه دهد تا در صورت موافقت کارفرما با هزینه، کار را آغاز کند. توجه داشته باشید که می‌تواند ثبت لوگو را نیز انجام دهید.

تعداد دفعات ویرایش

معمولاً بسیاری از طراحان به هنگام دریافت سفارش تعداد ویرایش‌های ممکن را تعیین کرده و آن را بر اساس خواسته‌های کارفرما تغییر می‌دهند. معمولاً تعداد ویرایش‌ها میان 4 تا 6 عدد است. هر اندازه تعداد دفعات ویرایش بیش‌تر باشد، قیمت طراحی لوگو نیز افزایش خواهد داشت.

طراحان حرفه‌ای بین ۴ تا ۶ بار طرح نهایی خود را ویرایش می‌کنند؛ بنابراین طراح باید تعداد دفعات ویرایش را به مشتری اطلاع دهد. افزایش دفعات ویرایش، باعث افزایش قیمت لوگو می‌شود.

اعتبار و تجربه گرافیست

کارفرما باید تا حدودی با لوگو و برندسازی و مزیت‌های طراحی هویت بصری آشنایی داشته باشد. در صورت عدم آشنایی کارفرما، کار گرافیست سخت‌تر می‌شود. زیرا اغلب در این شرایط طراح باید چند لوگو را طراحی کند تا بتواند نظر مشتری را جلب کند و به دنبال آن قیمت طراحی افزایش می‌یابد.

از دیگر موارد بسیار مهم در تعیین قیمت طراحی لوگو اعتبار و تجربه گرافیست است. همانطور که می‌دانید یکی از اصول طراحی لوگو خلاقیت و نوآوری است. هر اندازه طراح تجربه و تخصص بیش‌تری داشته باشد، ایده‌های بهتری برای طراحی لوگو ارائه داده و کار را با ظرافت بیش‌تری انجام می‌دهد. علاوه بر این معمولاً طراحانی که از شهرت و اعتبار بیش‌تری برخوردار هستند، تعرفه بیش‌تری برای سفارش‌های خود ارائه می‌دهند. از جمله افرادی که می‌توانید سفارش طراحی لوگو خود را به آن‌ها بسپارید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • فریلنسرهای آماتور: این افراد در زمینه طراحی لوگو دانش مختصری داشته و معمولاً با استفاده از قالب‌های آماده و تغییر آن‌ها به طراحی لوگو می‌پردازند. با توجه به تجربه و تخصص کم این افراد، هزینه دریافتی توسط آن‌ها نیز پایین خواهد بود.
 • فریلنسرهای نیمه‌حرفه‌ای: فریلنسرهای نیمه‌حرفه‌ای از تجربه و تخصص بیش‌تری برخوردار بوده و خود لوگو مورد نظر را طراحی می‌کنند. البته دانش این افراد نیز در حد عمومی است و به همین علت هم هزینه دریافتی توسط آن‌ها خیلی بالا نخواهد بود. این افراد نیز معمولاً برای طراحی‌های خود از الگوها و قالب‌های آماده کمک گرفته و از طراحی سایر افراد نیز الهام می‌گیرند.
 • افراد حرفه‌ای: تعرفه طراحی لوگو به وسیله افراد معروف و حرفه‌ای نسبت به دیگر افرادی که گفته شد بالاتر است. طراحی انجام شده به دست این افراد سطح کیفی بالایی داشته و مطابق با اصول طراحی و تبلیغاتی است و می‌تواند جذابیت بصری زیادی برای بینندگان ایجاد کند.
 • آژانس‌های طراحی: بالاترین تعرفه برای طراحی لوگو را می‌توان متعلق به این دسته دانست. معمولاً آژانس‌های طراحی نه تنها کیفیت مناسبی ارائه داده و مطابق با اصول طراحی و تبلیغاتی پیش می‌روند، بلکه برای انجام کار از کمک چند طراح حرفه‌ای و باتجربه نیز کمک می‌گیرند. کار تیمی موجب عالی و کامل بودن پروژه نهایی می‌شود. برندهای شناخته شده و کسب و کارهای بزرگ معمولاً کار طراحی لوگو را به آژانس‌های طراحی معتبر می‌سپارند.

قیمت طراحی لوگو برای اینستاگرام

تفاوتی نمی‌کند قصد دارید از لوگوی طراحی شده برای اینستاگرام استفاده کنید، یا برای وبسایت و یا حتی هر دو؛ در هر صورت مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی تعیین هزینه طراحی لوگو که کمی پیش به آن‌ها اشاره کردیم، در مورد نرخ طراحی لوگو اینستاگرام نیز صدق می‌کنند. زمانی که برای سفارش طراحی لوگوی صنعتی یا شرکتی نزد یک طراح یا آژانس طراحی مراجعه می‌کنید، عنوان کنید که قرار است از لوگو در چه پلتفرم‌هایی استفاده کنید. مشاور طراحی آرم بهترین نوع لوگو که مناسب آن پلتفرم باشد را به شما پیشنهاد خواهد کرد. اگر یک لوگو برای اینستاگرام بخواهید، تعرفه آن از 500 هزار تومان شروع می‌شود. اما اگر لوگویی حرفه‌ای می‌خواهید که قابلیت استفاده در بسترهای مختلف داشته باشد، تعرفه‌ها از 1 میلیون به بالا بسته به نوع و ویژگی‌های لوگو تعیین می‌شود.

چرا نرخ طراحی لوگو 1402 نسبت به 1401 افزایش بیشتری داشته است؟

اگر به نگاهی به قیمت طراحی لوگو انجمن طراحی 1402 که به صورت رسمی از سوی این نهاد منتشر شده است بیندازید و آن را با تعرفه طراحی لوگو انجمن گرافیک سال 1401 مقایسه کنید، متوجه افزایش حدود 50 درصدی این نرخ نسبت به سال گذشته می‌شوید. این افزایش قیمت، تصمیمی است که انجمن طراحی گرافیک برای حمایت از طراحان اتخاذ کرده است. سال 1401 را می‌توان سالی سخت برای طراحان گرافیست مانند دیگر کسب‌وکارها دانست که به دلیل رکود اقتصادی و همه گیری ویروس کرونا شرایط سختی را پشت سر گذاشتند. به همین خاطر انجمن صنفی طراحی گرافیک اقدام به افزایش تعرفه خدمات گرافیک در سال 1402 کرد.

7 پاسخ

  1. سلام و وقت بخیر . با توجه به قیمت تما شده برای طراحی لوگو معمولا چند درصد به ازای هر ویرایش به مبلغ توافق شده اضافه میشود که متغیر خواهد بود

  2. سلام دوست عزیز
   ویرایش تا زمان رسیدن به طرح دلخواه شما ادامه داره و هزینه اضافه‌ای بابتش پرداخت نمی‌کنید.
   در صورت تصمیم به ثبت سفارش با شماره 0950554525 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.7/5 - (14 امتیاز)

7 پاسخ

  1. سلام و وقت بخیر . با توجه به قیمت تما شده برای طراحی لوگو معمولا چند درصد به ازای هر ویرایش به مبلغ توافق شده اضافه میشود که متغیر خواهد بود

  2. سلام دوست عزیز
   ویرایش تا زمان رسیدن به طرح دلخواه شما ادامه داره و هزینه اضافه‌ای بابتش پرداخت نمی‌کنید.
   در صورت تصمیم به ثبت سفارش با شماره 0950554525 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *