لوگو مینیمال (Minimal logo) به آرمی گفته می‌شود که در ساده‌ترین حالت ممکن و بدون هیچ گونه المان‌های اضافی طراحی شده باشد. ساختار مغز انسان طوری است که به سمت اشکال و طرح‌های ساده گرایش دارد؛ بنابراین یک آرم مینیمال به سهولت در ذهن مخاطبان ماندگار می‌شود.

سادگی تمام اجزای لوگو مینیمال را دربر می‌گیرد؛ یعنی این گروه از نمادها از نظر فرم، رنگ، تعداد و به کار بردن عناصر گرافیکی به دور از پیچیدگی هستند. از این‌رو طراحان ماهر تعداد رنگ‌های مورد استفاده در لوگو مینیمال را به حداقل می‌رسانند و می‌کوشند که از یک رنگ و نهایتاً سه رنگ استفاده کنند. به طور کلی استفاده از اشکال شلوغ و درهم و برهم نیز در این نوع دیزاین ممنوع است.

طراحی لوگو مینیمال

درک نمادهای مینیمال به دلیل ساختار ساده آن برای مخاطبان بسیار آسان است، از طرف دیگر هیچ‌گاه نیز از مد نمی‌افتند. در طراحی لوگو مینیمال گرافیست‌ها به جای استفاده از تصاویر به سراغ تایپوگرافی بزرگ می‌روند تا توجه مخاطب در همان نگاه اول جلب شود. در کنار استفاده از تایپوگرافی بزرگ که یکی از روش‌های قدرتمند تبلیغات است، دیزاین آرم مینیمال با توجه به اصول زیر انجام می‌گیرد:

یکی از اولین نکات در طراحی لوگو مینیمال این است که از حداقل رنگ در دیزاین استفاده شود. البته انتخاب رنگ‌ها باید با توجه به نوع کسب و کار باشد؛ برای مثال اگر برند مربوطه در زمینه طبیعت فعالیت می‌کند، انتخاب رنگ سبز گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

چنانچه پروژه طراحی لوگو مینیمال به شرکت‌های حرفه‌ای مانند سلام گرافیک سپرده شود، تیم گرافیکی از اشکالی مانند مثلث، مربع و دایره با توجه به مفهوم آن‌ها استفاده می‌کنند. برای مثال المان دایره وحدت و پیوستگی را نشان می‌دهد؛ مربع نیز نمادی از استواری است و مثلث آرامش و امنیت را به تصویر می‌کشد.

خطوط در انواع مورب، مستقیم، منحنی و صاف وجود دارند. گرافیست‌های ماهر خطوط را با فکر و استدلال انتخاب می‌کنند تا در نهایت طرحی ساده و زیبا را به مشتری تحویل دهند.

طراحان سلام گرافیک برای دیزاین آرم‌های مینیمال فونت‌های خوانا را به کار می‌برند، به نحوی‌که با طرح کلی همخوانی داشته باشد.

سفارش طراحی لوگو مینیمال

برای سفارش طراحی لوگو مینیمال به شرکت سلام گرافیک مراجعه کنید. گرافیست‌های تراز اول این مجموعه ابتدا شرایط تجارت شما را بررسی کرده و سپس طراحی را بر اساس نیاز سازمان یا شرکت و پرسونای مشتریان انجام می‌دهند. برای ثبت سفارش خود و برخورداری از این خدمات تخصصی می‌توانید از طریق سایت اقدام نمایید.

از آنجا که هدف اصلی از طراحی آرم مینیمال ماندگاری بیشتر آن در ذهن مخاطبان است، به درد بسیاری از  کسب و کارها می‌خورد. برای مثال اگر صاحب فروشگاه یا رستوران هستید یا در زمینه املاک و خرید و فروش ملک فعالیت دارید، همین الان برای ثبت سفارش در سایت سلام گرافیک اقدام کنید. چون یک لوگوی مرتبط و در عین حال ساده در پیشرفت بیزینس شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. صاحبان باشگاه‌های ورزشی، طراحان جواهرآلات و همچنین مدیران نشریات نیز می‌توانند از طراحی لوگو مینیمال بهره ببرند.

5/5 - (1 امتیاز)