طراحی لوگو فروشگاهی (Shop logo design) بیانگر هویت بصری برند است و نوع محصولاتی را که ارائه می‌دهید؛ به مشتریان معرفی می‌کند. فرقی ندارد که صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید یا یک مرکز فروش حضوری را مدیریت می‌کنید؛ در هر صورت طراحی لوگو با فتوشاپ و سایر نرم افزارها گام مهمی در جهت ایجاد یک محیط تجاری منحصر‌به‌فرد برای شما است. زیرا دیزاین حرفه‌ای این نماد باعث می‌شود تا مصرف‌کننده برندتان را به خاطر بسپارند و هنگام خرید شما را برگزیند.

اهمیت طراحی لوگو فروشگاهی

نماد فروشگاه اولین برخورد مشتری با کسب و کار است و این قدرت را دارد که مجموعه شما را از برندهای دیگر متمایز نماید. یک آرم با دیزاین ضعیف باعث بی‌توجهی مشتری نسبت به فروشگاه می‌شود و بیزینس شما را بی‌اهمیت جلوه می‌دهد. به همین دلیل بسیار مهم است که طراحی لوگو فروشگاهی توسط گرافیست‌های حاذق مانند تیم سلام گرافیک انجام شود تا قدرت کافی در انتقال پیام برند داشته باشد.

یک لوگوی حرفه‌ای باید بتواند ارتباط موثری با مشتریان برقرار کند و فروش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به همین دلیل کارشناسان سلام گرافیک قبل از اقدام به دیزاین به تجزیه و تحلیل برند می‌پردازند و کار طراحی را متناسب با اهداف کسب و کار مربوطه انجام می‌دهند.

اصول طراحی لوگو فروشگاهی

از جمله مهم‌ترین اصول طراحی لوگو فروشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بین هویت برند و رنگ نماد ارتباط تنگاتنگی وجود دارد؛ چون هر کدام از رنگ‌ها تصویر خاصی را در ذهن مشتری تداعی می‌کنند. پس انتخاب یک رنگ مناسب برای نمادهای فروشگاهی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ به گونه‌ای که رنگ لوگو باید با محصولاتی که در مجموعه عرضه می‌شود، همخوانی داشته باشد.

یکی از نکات طراحی لوگو این است که سبک مناسبی را برای دیزاین برگزینید تا مصرف‌کنندگان نسبت به برند شما وفادار بمانند. طراحان سلام گرافیک معتقدند که بهترین سبک طراحی لوگو برای سایت‌های فروشگاهی نوع تایپوگرافی است. از این‌رو ترکیبی از تصاویر و متن را در آرم تجاری به کار می‌برند تا درک آن برای کاربران آسان شود و همواره شما را به یاد داشته باشند.

ممکن است لوگوی طراحی شده در رسانه‌های اجتماعی مختلف از وب‌سایت‌ها گرفته تا شبکه‌های اجتماعی به کار برده شود. به همین دلیل باید دیزاین به نحوی انجام گیرد که با کوچک یا بزرگتر شدن سایز نماد کیفیت آن افت پیدا نکند. از جمله ویژگی های یک لوگو موفق این است که باید به همان اندازه که در بنر یا سایر ابزارهای تبلیغاتی واضح و شفاف به نظر می‌رسد، در یک پیج تجاری نیز دارای کیفیت خوبی باشد.

قیمت طراحی لوگو فروشگاهی

فاکتورهای مختلفی در قیمت طراحی لوگو فروشگاهی تاثیر دارند که اصلی‌ترین آن‌ها عبارتند از:

این‌که کار دیزاین توسط یک فریلنسر آماتور انجام شود یا شرکت‌های گرافیکی حرفه‌ای مسئولیت طراحی را برعهده بگیرند، در تعرفه نهایی تاثیر بسزایی دارد. مطمئناً در صورتی‌که طراحی لوگو فروشگاهی را به یک گرافیست تجربه و ماهر بسپارید لازم است که دستمزد بیشتری بپردازید.

لوگوها در مدل‌های مختلف مانند پیکتوگرام، تایپوگرافی یا ترکیبی از آن‌ها دیزاین می‌شوند که قیمت هرکدام  از این طرح‌ها با دیگری متفاوت است.

میزان زمانی که گرافیست روی طراحی لوگو فروشگاهی متمرکز می‌شود، در دستمزد او تاثیر دارد. گاهی اوقات فرآیند دیزاین دارای پیچیدگی‌های است که وقت زیادی را از طراح لوگو می‌گیرد؛ در چنین مواردی مطمئناً هزینه‌ها افزایش می‌یابد.

معمولاً گرافیست‌های کاربلد در همان آغاز پروژه در مورد بودجه‌ای کارفرما برای طراحی لوگو فروشگاهی درنظر گرفته است به توافق می‌رسند. درنتیجه کار دیزاین را متناسب با بودجه‌ای که مشتری در اختیار دارد، انجام می‌دهند.

در شرکت‌های گرافیکی با سابقه مانند سلام گرافیک در طول پروسه طراحی لوگو فروشگاهی معمولاً بین ۲ تا ۵ نمونه اولیه دیزاین در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد تا بتواند نظر خود را در مورد آن‌ها اعلام کند. با افزایش تعداد این طرح‌های اولیه هزینه طراحی نیز بیشتر می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)