لوگوی تجاری (Business logo) به نشانی گرافیکی می‌گویند که توسط شرکت‌ها یا سازمان‌های تجاری برای معرفی خود یا محصولاتشان استفاده می‌شود. این آرم تجاری در واقع هویت برند را نشان می‌دهد و موجودیت آن را به تصویر می‌کشد. لوگوهای تجاری می‌توانند ساخته شده از متن، تصویر یا ترکیبی از این دو باشند.

آرمی که به خوبی طراحی شده باشد، به‌عنوان معرف شرکت شما عمل می‌کند و به مشتریان می‌گوید که چه خدمات و محصولاتی را به آن‌ها ارائه می‌دهید. بنابراین بسیار مهم است که طراحی نماد طوری انجام شود که حس خوبی را به مخاطبان منتقل کرده و مشتریان بتوانند به سهولت با آن ارتباط برقرار کنند.

طراحی لوگو تجاری

در شرکت‌های باسابقه و معتبر مانند سلام گرافیک طراحی لوگو تجاری مطابق با استانداردها و قوانین خاصی انجام می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

کارشناسان سلام گرافیک بر این عقیده‌اند که لوگو تجاری باید با توجه به نوع بیزینس برگزیده شود. به‌عنوان مثال برای کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های کوچک لوگو‌های ترکیبی بهترین گزینه هستند. زیرا در این گروه از آرم‌ها نام شرکت به همراه تصویر آن آورده می‌شود، به همین دلیل با سهولت بیشتری در اذهان مخاطبان نفوذ می‌کند.

یکی دیگر از اصولی که تیم طراحی سلام گرافیک مدنظر قرار می‌دهند، این است که رنگ لوگو با نوع کسب و کار همخوانی داشته باشد. در پشت هر کدام از رنگ‌ها پیام خاصی نهفته، بنابراین موجب بیدار شدن احساسات مختلفی در مشتریان می‌شوند. برای مثال آبی رنگی است که به اعتمادسازی نزد مخاطبان کمک می‌کند، پس بهتر است که لوگوی موسسات مالی با رنگ آبی دیزاین شود. 

همچنین کارشناسان سلام گرافیک به صاحبان رستوران‌ها پیشنهاد می‌دهند که رنگ‌های اشتها برانگیز مانند قرمز و نارنجی را برای آرم تجاری خود انتخاب نمایند. به همین ترتیب و متناسب با هر بیزینسی تیم گرافیکی رنگ مناسب با زمینه فعالیت کارفرمایان را به آن‌ها توصیه می‌کنند.

اشکال و المان‌هایی که در طراحی لوگو تجاری به کار می‌روند هر کدام مفهوم خاصی دارند. به‌عنوان مثال اشکال دایره‌ای بیانگر وحدت هستند و مربع متعادل بودن را القا می‌کند. همچنین خطوط عمودی بیانگر قدرت و صلابت و خط‌های افقی نشان دهنده آرامش هستند. گرافیست ها به هنگام کار با نرم افزارهای گرافیکی خطوط و اشکال را متناسب با نوع بیزینس و جامعه هدف آن مورد استفاده قرار می‌دهند.

سفارش طراحی لوگو تجاری

معمولاً لوگوهای خاص برند شما را منسجم‌تر و با هویتی قدرتمندتر به مخاطب معرفی می‌کنند و فرآیند اعتمادسازی را نزد آن‌ها تسهیل می‌بخشند. اگر به دنبال سفارش طراحی لوگو تجاری یونیک و در سطح حرفه‌ای هستید، آژانس تبلیغاتی سلام گرافیک با برخورداری از پرسنل مجرب می‌تواند توقعات شما را به طور کامل برآورده نماید. دیزاین آرم تجاری در این شرکت به صورت کاملا اختصاصی برای شما انجام می‌شود، پس این توان را دارد که برندتان را در بین رقبا پررنگ‌تر جلوه دهد.

تیم طراحی این مجموعه با برخورداری از ذهن خلاق خود ایده‌هایی ناب را به هنگام دیزاین آرم تجاری در نرم افزارهای گرافیکی پیاده‌سازی می‌کنند. این امر موجب می‌شود که در حوزه برندینگ پیشتاز باشید و از رقبای خود جلو بزنید. نکته مثبت دیگر سفارش طراحی لوگو تجاری در شرکت سلام گرافیک این است که از قیمت‌های مناسب برخوردار می‌شوید. این مرکز اولویت اول خود را حفظ رضایت مشتریان قرار داده، به همین دلیل تعرفه‌های بسیار مناسبی را برای ارائه خدمات درنظر گرفته است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *