قرارداد طراحی بیلبورد سندی است که بین کارفرما و طراح بیلبورد منعقد می‌گردد. این قرارداد بیلبورد از مفاد و بندهای مختلفی تشکیل می‌شود که حقوق هر دو طرف با شفافیت تمام در آن ذکر می‌شود تا مانع از بروز هیچ گونه شک و شبهه‌ای در طول سفارش طراحی بیلبورد شود. معمولا در این قرارداد مواردی چون نوع بیلبورد، مدت زمان انجام پروژه، شرایط فسخ قرارداد مطرح می‌شود. در ادامه تمامی این بندها و جزئیات قرارداد طراحی بیلبورد را ذکر می‌کنیم. می‌توانید نمونه فایل قرارداد را نیز در ادامه از سایت سلام گرافیک دانلود نمایید و مطابق با شرایط خود ویرایش کنید. همچنین اگر با بیلبورد و ویژگی‌های آن آشنایی ندرید مقاله پیوست شده را مطالعه بفرمایید.

مفاد قرارداد طراحی بیلبوردها تبلیغاتی چیست؟

در بخش اول قرارداد طراحی بیلبورد مشخصات طرف اول قرارداد یعنی مشخصات کارفرما مثل نام و نام خانوادگی، آدرس کامل، نام شرکتی که قرار است طراحی بیلبورد برای آن انجام شود با جزئیات ذکر می‌شود و در بخش دوم نیز همین اطلاعات برای طرف دوم قرارداد یعنی طراح بیلبورد باید بیان شود. فرض کنید شرکت شما دو شعبه در تهران و مشهد دارد اگر قصد سفارش خدمات بییلبورد مشهد را دارید باید آدرس دفتر مشهد و اگر قصد سفارش بیلبورد در تهران را دارید باید آدرس دقیق دفتر مرکزی تهران را در قرارداد ذکر کنید. پس از این اطلاعات نوبت به بندهای قرارداد بیلبورد می‌رسد که در ادامه هر بند را با جزئیات توضیح می‌دهیم.

ذکر دقیق هدف کمپین تبلیغاتی و شعار تبلیغاتی در قرارداد بیلبورد

طراح باید بداند قرار است برای چه مخاطبی بیلبورد طراحی کند و با بخش‌های مختلف بیلبورد آشنا باشد، به همین منظور کارفرما موظف است اطلاعات دقیقی چون پرسونای مخاطبان هدف، هدف کمپین تبلیغاتی بیلبوردی، محل نصب بیلبورد و همچنین پیام و شعاری که قرار است در بیلبورد ذکر شود را با جزئیات برای طراح بیلبورد ذکر کند. مثلا طراح باید بداند بیلبورد عابر پیاده را طراحی می‌کند یا بیلبورد دیواری.

توضیح شرایط و ضوابط استاندارد کسب و کار در قرارداد بیلبورد

طراح باید از ضوابط و باید و نبایدهای بیزینسی که قرار است برای آن بیلبورد طراحی کند آگاه باشد تا علاوه بر طراحی منحصربه‌فرد انواع بیلبورد مثل بیلبورد دیجیتالی مجبور به دوباره کاری در طراحی نشود. به عنوان مثال فرض کنید با توجه به قوانین حجاب در کشور ایران تصویری برای بیلبورد طراحی شود که با شئونات اسلامی در تضاد باشد در این صورت طراح مجبور به ریدیزاین بیلبورد می‌شود چون پیمانکار اجاره بیلبورد طرح را تایید نمیکند. به منظور جلوگیری از این موارد می‌توانید پیش از نهایی کردن قرارداد در یک جلسه مشاوره طراحی بیلبورد با متخصصین سلام گرافیک شرکت نمایید.

ذکر مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت در قرارداد طراحی بیلبورد

مراحل پرداخت هزینه های بیلبورد مثلا تعداد اقساط باید در فایل قرارداد ذکر شود. معمولا هزینه کلی در سه قسط پرداخت می‌شود به اینصورت که 50 درصد کل مبلغ همزمان با اجرای قرارداد پرداخت می‌شود و 30 درصد مبلغ کل پس از تایید طرح اولیه بیلبورد از کارفرما دریافت می‌گردد و در نهایت 20 درصد پایانی، پس از تحویل نهایی سفارش بیلبورد اعطا می‌شود.

بیان مدت قرارداد و زمانبدی در قرارداد بیلبوردهای تبلیغاتی

معمولا مدت قرارداد از تاریخ مشخصی به مدت زمان معلومی در فایل قرارداد بیان می‌شود که تفکیک آن به صورت زیر است:

  • طراح بیلبورد موظف است نمونه اولیه طراحی بیلبورد را حداکثر تا تاریخ مشخص شده تحویل دهد. بسته به نوع بیلبورد این فایل نمونه فرق می‌کند مثلا فایل نمونه طراحی بیلبورد مینی با بیلبورد چرخشی متفاوت است.
  • کارفرما موظف است تا تاریخ معلوم نمونه کار طراحی بیلبورد را بررسی و نظر خود را ارائه و نمونه اولیه را تایید نهایی نماید.
  • تحویل نهایی طراحی بیلبورد باید تا تاریخ مذکور بعدی انجام شود.
  • چنانچه خدمات چاپ بیلبورد بر عهده طراح بیلبورد باشد. مرحله بعدی زمانبندی چاپ نیز باید در قرارداد بیان شود.

ذکر شرایط فسخ قرارداد ساخت بیلبورد

چنانچه هر یک از طرفین قرارداد بنا به دلایلی بخواهد قرارداد سفارش خدمات ساخت بیلبورد را فسخ کن باید بیان دلایل خود به طرف مقابل او را از فسخ قرارداد مطلع نماید. خسارت‌های ناشی از فسخ قرارداد را کارشناس حل اختلاف انجمن صنفی طراحان گرافیک برآورد کرده و هر دو طرف موظف به پذیرش آن هستند.

دانلود فایل قرارداد طراحی بیلبورد

فرقی نمی‌کند قصد سفارش بیلبورد چهاروجهی گردان داشته باشید یا بیلبورد سه بعدی ما برای شما فایل قرارداد طراحی بیلبورد را در دو فرمت ورد و pdf تدارک دیده‌ایم. جهت دانلود نمونه فایل قرارداد بیلبورد روی لینک های زیر کلیک نمایید:

بله در هر زمان دو طرف با ذکر دلایل منطقی می‌توانند قرارداد بیلبورد را فسخ و به همکاری خود پایان دهند.

سلام گرافیک خدمات بیلبورد را در سراسر کشور ارائه می‌دهد و به منظور راحتی شما عزیزان فایل پیشنویس قرارداد به صورت آنلاین برای شما ارسال می‌شود و هماهنگی‌های لازم صورت میگیرد.

5/5 - (6 امتیاز)