قیمت طراحی بیلبورد

قیمت طراحی بیلبورد (Billboard design price) به چه صورتی محاسبه می‌شود؟ تعرفه طراحی بیلبورد همان میزان هزینه‌ای است که یک طراح بیلبورد در ازای ساخت و ارائه خدمات بیلبورد دریافت می‌کند و از 5.000.000 تومان تا 8.000.000 تومان متغیر است. اگر نمی‌دانید بیلبورد چیه و چه کارکردی دارد بیش از خواندن در رابطه با قیمت مقاله لینک شده را بخوانید. موارد و پارامترهایی وجود دارد که تاثیر مستقیمی در هزینه نهایی ساخت بیلبورد می‌گذارد.

از جمله این موارد تاثیر گذار در قیمت دیزاین بیلبورد می‌توان مواردی چون نوع طراحی گرافیک بیلبورد، جنس بیلبورد، اندازه بیلبورد، طراح گرافیست، نوع مدل بیلبورد، شرکت طراحی کننده و  نوع چاپ و پرینت بیلبورد را در نظر گرفت. موارد فوق تنها بخش کوچکی از موارد تاثیر گذار در نرخ بیلبورد است. در ادامه این صفحه از وب سایت سلام گرافیک سعی می‌کنیم بیشتر در رابطه با این موارد اطلاعاتی را بیان کنیم.

قیمت انواع مدل‌های بیلبورد

طراحی بیلبورد تبلیغاتی با روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. در لیست زیر قیمت طراحی انواع بیلبورد را مشاهده می‌کنید.

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی بیلبورد سه بعدی

8/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی بیلبورد چرخشی

8/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
تعرفه طراحی بیلبورد اسلایدی

8/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی بیلبورد فرمیک

8/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
هزینه طراحی بیلبورد چرخشی

8/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی بیلبورد حجمی

8/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
نرخ طراحی بیلبورد متحرک

8/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی بیلبورد چهار وجهی

8/000/000 تومان

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد راه‌کاری عالی برای سرمایه‌گذاری بر روی افکار مشتریان بالقوه و تبدیل آن‌ها به مشتری بالفعل است. برای این‌که بتوانید برند خود را در ناخودآگاه جامعه هدف حک کرده و فروش‌تان را افزایش دهید، نخست باید برنامه‌ریزی نمایید و بودجه‌ای را برای طراحی تخته اعلانات درنظر بگیرید. به منظور آشنایی شما عزیزان مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت دیزاین انواع بیلبورد تبلیغاتی از جمله طراحی گرافیکی بیلبورد مینی را بیان خواهیم کرد.

  • میزان حرفه‌ای بودن طراحی

این‌که طراحی بنر، بیلبورد و سایر ابزارهای تبلیغاتی از نظر کیفیت در چه سطحی قرار داشته باشد، یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت است. زیرا دیزاین‌‌های حرفه‌ای توسط گرافیست‌های باتجربه و حاذق انجام می‌شود که با تمامی بخش‌های بیلبورد آشنایی کامل دارند و در نتیجه این افراد دستمزد گران‌تری نیز دارند. گاهی هم اوقات شرکت ارائه دهنده خدمات با توجه به بودجه مشتری از قالب‌های آماده برای بیلبورد تبلیغاتی استفاده می‌کند که در چنین مواقعی هزینه طراحی بیلبورد تا حد زیادی کاهش می‌یابد. کنار هم قرار دادن عناصر بصری در طراحی بیلبورد با تاثیرپذیری بالا در ذهن مخاطب تنها از گرافیست‌های ماهر برمی‌آید. اطلاعات دقیق از تعرفه گرافیک 1402 در صفحه مبلغ گرافیک.

  • مدت زمان تحویل پروژه

مدت زمانی که تحویل پروژه به طول می‌انجامد در تعرفه طراحی تخته اعلانات تاثیر دارد. تحویل سریع به معنای آن است که کارشناسان باید بدون وقفه و به صورت فشرده کار کنند و سریع‌تر به مرحله چاپ کردن بیلبورد برسند که این امر موجب افزایش دستمزد آن‌ها می‌شود.

  • درج لوگو در بیلبورد

حک کردن آرم تجاری در بیلبورد دیواری هزینه دیزاین آن را بالا می‌برد؛ چون در این حالت تیم کارشناسی باید مدت زمانی را صرف طراحی لوگو نمایند. نرم افزارهای طراحی بیلبورد نیز در این میان نقش زیادی در تعرفه پرداختی دارد. کیفیت بالا طراحی در کنار درج لوگو در بیلبورد نیاز به نرم افزارهای پیشرفته طراحی دارد. می‌توانید در جلسه مشاوره دیزاین بیلبورد از طراح بپرسید که نیاز به درج لوگو در بیلبورد هست یا خیر.

  • تعداد آیتم‌های به کار رفته در بیلبورد

اگر بخواهید در بیلبورد شعار تبلیغاتی و تصاویر باکیفیت هم به کار رود، باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. توجه کنید که این موارد باید در فایل قرارداد سفارش بیلبورد معمولا گرافیست‌‌های خلاق از شعار تبلیغاتی کوتاه و واضح استفاده می‌کنند تا پیام برند به سهولت به مخاطب منتقل شود.

همچنین درج عکس‌های باکیفیت در طراحی بیلبورد باعث می‌شود که توجه افراد در معابر و خیابان‌ها جلب طراحی بیلبورد عابر پیاده شود. از آنجا که گرافیست باید مدتی با نرم افزارهای گرافیکی کار کند تا بتواند این تصاویر را دیزاین نماید، مطمئناً نرخ نهایی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

  • محل نصب بیلبورد

سن، جنسیت و حتی سطح درآمد افرادی که در محل قرارگیری و نصب بیلبورد سکونت دارند یا از آن منطقه عبور می‌کنند در هزینه نهایی بیلبورد تاثیر دارد. اگر بیلبورد در مکانی نصب شود که بازدیدکننده‌های آن بیشتر از افراد و خانواده‌های با درآمد بالا باشد، احتمالاً هزینه بیشتری دارد.

  • متریال ساخت بیلبورد

مقدار و نوع متریالی که برای ساخت بیلبورد مورد استفاده قرار می‌گیرد در هزینه نهایی طراحی بیلبورد تاثیر دارد. معمولا بیلبوردهای فیزیکی از یک ماده پلاستیکی به نام وینیل ساخته می‌شوند. طراحی بیلبورد چهاروجهی ساعت گردان هزینه بیشتری از یک بیلبورد مینی و کوچک دارد زیرا حجم طراحی نیز به نسبت گسترده‌تر می‌شود.

  • نوع بیلبورد تبلیغاتی

معمولا بیلبوردهای کلاسیک مثل بیلبورد سه بعدی(3D) هزینه کمتری نسبت به بیلبوردهای دیجیتال و بیلبوردهای متحرک و سیار دارند و مزیت بیلبوردهای کلاسیک نسبت به بیلبوردهای دیجیتال این است که مواردی چون قطع برق باعث از کار افتادن آن نمی‌شود.

  • ایمپرشن بیلبورد

ایمپرشن یا تعداد بازدید بیلبورد بسته به محل قرارگیری بیلبورد، اندازه بیلبورد و محدودیت‌های ترافیکی و سرعت متفاوت است. مثلا طراحی بیلبورد در استان تهران که از ترافیک بالایی برخوردار است نسبت به شهرهای کوچک هزینه بیشتری دارد.

  • مدت زمان نمایش بیلبورد

یک بیلبورد تبلیغاتی معمولاً همیشه روشن نیست و به اجاره داده می‌شود. در نتیجه مشتری هر ماه هزینه پرداخت می‌کند.بسته به مدت زمانی که قرار است بیلبورد و اجزا سازنده بیلبورد در معرض نمایش مخاطبان قرار بگیرد، قیمت تعیین می‌شود. بیلبوردها معمولاً بین چهار هفته تا چند ماه اجاره داده می‌شوند.

قیمت طراحی بیلبورد در استودیو سلام گرافیک از یک میلیون تومان تا پنج میلیون تومان است. برای اطلاع از قیمت طراحی بنر به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

هزینه تبلیغات در بیلبوردهای دیجیتال چقدر است؟

هزینه تبلیغات در بیلبوردهای دیجیتال می تواند بسته به مکان متفاوت باشد، اما باید انتظار داشته باشید که ماهیانه بین 28تا 29 میلیون یا بیشتر پرداخت کنید. اگر از بیلبورد چرخشی استفاده کنید که در آن فضا را با سایر شرکت‌ها از طریق تبلیغات دیجیتال چرخشی به اشتراک گذاشته می‌شود، هزینه کمتری دارد.

آیا بیلبوردها ارزش اقتصادی دارند؟

طراحی و سرویس اجاره بیلبورد برای رستوران‌ها و مغازه‌ها سود بیشتری نسبت به مشاغل خدماتی دارد. بر اساس اهداف شرکت و بودجه تبلیغاتی ببینید که هزینه بیلبوردها به‌صرفه هست یا خیر.

 

عنوان زمان اجرا قیمت
طراحی بیلبورد ساده 1 تا 3 روز کاری 800.000 تا 1.500.000 تومان
طراحی بیلبورد حرفه‌ای 1 تا 5 روز کاری 1.500.000 تا 2.500.000 تومان
طراحی بیلبورد اختصاصی 1 تا 7 روز کاری 2.500.000 تومان به بالا
4.5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *