قیمت طراحی بیلبورد () به چه صورتی محاسبه می‌شود؟ تعرفه طراحی بیلبورد همان میزان هزینه‌ای است که یک طراح بیلبورد در ازای ساخت و ارائه خدمات طراحی بیلبورد دریافت می‌کند. موارد و پارامترهایی وجود دارد که تاثیر مستقیمی در هزینه نهایی ساخت بیلبورد می‌گذارد که از جمله این موارد تاثیر گذار در قیمت دیزاین بیلبورد را می‌توان موارد زیر در نظر گرفت. اگر نمی‌دانید بیلبورد چیه و چه کارکردی دارد بیش از خواندن در رابطه با قیمت مقاله لینک شده را بخوانید.

در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه طراحی بیلبورد از 1.000.000 تومان تا 10.000.000 تومان می‌تواند متفاوت باشد و وابسته به موارد بالا قابل تغییر است.

موارد بالا تنها بخش کوچکی از موارد تاثیر گذار در نرخ بیلبورد است. در ادامه این مقاله از وب سایت سلام گرافیک سعی می‌کنیم بیشتر در رابطه با این موارد اطلاعاتی را بیان کنیم.

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد راه‌کاری عالی برای سرمایه‌گذاری بر روی افکار مشتریان بالقوه و تبدیل آن‌ها به مشتری بالفعل است. برای این‌که بتوانید برند خود را در ناخودآگاه جامعه هدف حک کرده و فروش‌تان را افزایش دهید، نخست باید برنامه‌ریزی نمایید و بودجه‌ای را برای طراحی تخته اعلانات درنظر بگیرید. به منظور آشنایی شما عزیزان مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت دیزاین این ابزار تبلیغاتی را بیان خواهیم کرد.

میزان حرفه‌ای بودن طراحی

این‌که طراحی بنر، بیلبورد و سایر ابزارهای تبلیغاتی از نظر کیفیت در چه سطحی قرار داشته باشد، یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت است. زیرا دیزاین‌‌های حرفه‌ای توسط گرافیست‌های باتجربه و حاذق انجام می‌شود که این افراد دستمزد گران‌تری نیز دارند. گاهی هم اوقات شرکت ارائه دهنده خدمات با توجه به بودجه مشتری از قالب‌های آماده برای بیلبورد تبلیغاتی استفاده می‌کند که در چنین مواقعی هزینه طراحی بیلبورد تا حد زیادی کاهش می‌یابد. کنار هم قرار دادن عناصر بصری در طراحی بیلبورد با تاثیرپذیری بالا در ذهن مخاطب تنها از گرافیست‌های ماهر برمی‌آید.

مدت زمان تحویل پروژه

مدت زمانی که تحویل پروژه به طول می‌انجامد در تعرفه طراحی تخته اعلانات تاثیر دارد. تحویل سریع به معنای آن است که کارشناسان باید بدون وقفه و به صورت فشرده کار کنند که این امر موجب افزایش دستمزد آن‌ها می‌شود.

درج لوگو در بیلبورد

حک کردن آرم تجاری در بیلبورد هزینه دیزاین آن را بالا می‌برد؛ چون در این حالت تیم کارشناسی باید مدت زمانی را صرف طراحی لوگو نمایند. نرم افزارهای طراحی بیلبورد نیز در این میان نقش زیادی در تعرفه پرداختی دارد. کیفیت بالا طراحی در کنار درج لوگو در بیلبورد نیاز به نرم افزارهای پیشرفته طراحی دارد.

تعداد آیتم‌های به کار رفته در بیلبورد

اگر بخواهید در بیلبورد شعار تبلیغاتی و تصاویر باکیفیت هم به کار رود، باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. معمولا گرافیست‌‌های خلاق از شعار تبلیغاتی کوتاه و واضح استفاده می‌کنند تا پیام برند به سهولت به مخاطب منتقل شود.

همچنین درج عکس‌های باکیفیت در طراحی بیلبورد باعث می‌شود که توجه افراد در معابر و خیابان‌ها جلب شود. از آنجا که گرافیست باید مدتی با نرم افزارهای گرافیکی کار کند تا بتواند این تصاویر را دیزاین نماید، مطمئناً نرخ نهایی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

3.3/5 - (3 امتیاز)