فاکتورهای موثر برهزینه اجاره بیلبورد

برای محاسبه هزینه اجاره و پرینت کردن بیلبورد لازم است بدانید که فاکتورهای مختلفی در این امر دخیل هستند. نرخ اجاره تخته اعلانات تحت تاثیر پارامترهای گوناگونی قرار می‌گیرد که عبارتند از:

یکی از عوامل موثر در قیمت، مکانی است که این تابلوهای بزرگ در آن به نمایش گذاشته می‌شوند. برای مثال مطمئناً اجاره بیلبورد در شهرهای بزرگ مثل تهران در مقایسه با شهرستان‌های کوچک نرخ گرانتری دارد.

نوع بیلبورد نیز بر قیمت اجاره تاثیرگذار است؛ مثلا چنانچه بخواهید کمپین تبلیغاتی خود را با طراحی بیلبورد دوار راه‌اندازی کنید، لازم است که هزینه بیشتری را بپردازید.  

 تابلوها در سایزهای متفاوتی ساخته می‌شوند و قیمت اجاره آن‌ها با بزرگتر شدن ابعاد افزایش می‌یابد.

مدت زمانی که بیلبورد در اختیار یک برند خاص قرار می‌گیرد، یکی از پارامترهای تعیین کننده قیمت اجاره آن است. علاوه‌برآن در شهرهایی که موقعیت توریستی دارند به هنگام تعطیلات و حضور گردشگران معمولاً نرخ بیشتری برای اجاره تخته اعلانات درنظر گرفته می‌شود.

بعضی از مدل های بیلبورد مجهز به امکانات جانبی مانند سیستم‌های نورپردازی و… هستند که این عوامل می‌تواند قیمت اجاره را بالاتر ببرد.

وضعیت نمایش تخته اعلانات دو حالت افقی و عمودی انجام می‌شود که این موضوع نیز تعرفه اجاره را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یکی دیگر از مولفه‌های تاثیرگذار بر هزینه، نرخ بهای طراحی بیلبورد به صورت خلاقانه و متفاوت از رقبا است.  تیم‌های گرافیکی کارکشته و ماهر مانند سلام گرافیک ایده‌های نو را در دیزاین به کار می‌برند تا در تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل موفق عمل کند.

نحوه اجاره بیلبورد

مالک تمام تخته اعلانات از بیلبوردهای دیجیتالی گرفته تا بیلبوردهای دارای سه بعد و… شهرداری است. اما این ارگان شخصا در فرآیند اجاره تابلوهای تبلیغاتی دخالت نمی‌کند، بلکه از طریق برگزاری مزایده آن‌ها را در اختیار پیمانکارها قرار می‌دهد. سپس پیمانکاران بیلبوردها را به برندهای مختلف اجاره می‌دهند تا از آن برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنند. به طور کلی اجاره بیلبورد تبلیغاتی مراحل زیر را دربر می‌گیرد:

  1. مشخص کردن مکان مورد نظر با توجه به مخاطبان هدف و پیدا کردن بهترین بیلبورد موجود در آن منطقه
  2. برآورد هزینه کلی بازاریابی بر اساس دیزاین بیلبورد، نوع آن و سایر فاکتورها
  3. انعقاد قرارداد اجاره بیلبورد
  4. تهیه مدارک مورد نیاز به منظور اخذ مجوز
  5. انجام طراحی بیلبورد دیواری و سایر انواع در شرکت‌های تبلیغاتی معتبر مانند سلام گرافیک
  6. چاپ و نصب طرح بر روی تخته اعلانات
  7. نظارت و مانیتورینگ بر اجرای کمپین تبلیغاتی

اجاره بیلبورد در چه مکان‌هایی بهتر است؟

مکان‌هایی مانند اتوبان‌ها، چهارراه‌ها و پیاده‌روهای پرتردد بهترین محل برای نصب و برباپی بیلبورد به شمار می‌روند. همچنین معابر منتهی به نمایشگاه‌های فروش محصولات نیز گزینه مناسبی برای اجاره تابلو اعلانات هستند. ناگفته نماند که در چنین مکان‌های پر رفت و آمد مطمئناً باید هزینه بیشتری را برای اجاره بپردازید.

البته تنها اجاره بیلبورد در مکان‌های شلوغ و پر ازدحام برای دست یافتن به مشتری بیشتر کفایت نمی‌کند، بلکه لازم است که طراحی بیلبورد پل عابر پیاده و دیگر مدل‌های این تابلوها نیز جذاب باشد تا بتواند توجه مخاطبان را جلب نماید. 

دقت داشته باشید که بیلبورد کتاب نیست که بتوان آن را با جملات طولانی و خسته کننده پر نمود. افرادی که از کنار این تابلوهای بزرگ عبور می‌کنند تنها چند ثانیه برای خواندن و درک مطلب روی آن فرصت دارند. بنابراین باید طراحی تبلیغات بیلبورد در تهران و سایر شهرها را برعهده تیم‌های گرافیکی کارکشته مانند سلام گرافیک بگذارید تا پیام کمپین را در عین قابل فهم بودن، ساده و کوتاه برگزینند.

اهمیت اجاره بیلبورد برای مشاغل

طراحی بیلبورد چهارسویه و سایر انواع تابلوهای تبلیغاتی یکی از آسان‌ترین راه‌کارهایی است که به واسطه آن می‌توانید دیگران را از فعالیت‌های خود آگاه کنید. در واقع با این نوع تبلیغات محیطی مردم از محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید، اطلاع می‌یابند. حال اگر طراحی بیلبورد به صورت حرفه‌ای انجام شده باشد، موجب اعتمادسازی به برند می‌شود و در مدت زمانی کوتاه شاهد افزایش چشمگیر تعداد مشتریان خواهید بود.

یکی از چالش‌هایی که صاحبان کسب و کارها با آن مواجه‌اند، تبلیغات تکراری و فاقد خلاقیت است. پس از انعقاد قرارداد بیلبورد در آژانس‌های تبلیغاتی حرفه‌ای مانند سلام گرافیک می‌توانید از ذهن خلاق کارشناسان این مجموعه و ایده‌های نوآورانه و هوشمندانه آن‌ها در دیزاین بهره‌مند شوید.

تیم کارکشته سلام گرافیک به تمام اصول طراحی بیلبورد اشراف کامل دارند. برای مثال می‌دانند که ایجاد تعادل بین اندازه تصاویر مربوط به محصول با ابعاد لوگو اثر بسیار زیادی در موفقیت‌آمیز بودن کمپین تبلیغاتی دارد. اگر لوگو بیش از حد بزرگ باشد، باعث پراکندگی ذهن مخاطب شده و توجه او را از موضوع اصلی تبلیغ یعنی همان کالا یا خدمت خاص دور می‌کند. کافی است که نمونه کارهای تخصصی بیلبورد را در سایت سلام گرافیک مشاهده کنید تا کیفیت دیزاینی که در این مرکز انجام می‌گیرد، به شما اثبات شود.

شرکت اجاره بیلورد

یکی از بهترین شرکت‌هایی که در زمینه طراحی بیلبورد مشهد فعالیت دارد، سلام گرافیک است. در این مجموعه دیزاین تخته اعلانات با توجه به اصول و استانداردهای علم گرافیک انجام می‌شود تا نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد. با ثبت سفارش طراحی بیلبورد در سایت سلام گرافیک می‌توانید از مزایایی مانند قیمت مناسب، دیزاین حرفه‌ای و همچنین مشاوره ساخت بیلبورد به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

شرایط اجاره بیلبورد از شهرداری چیست؟

شهرداری خود مستقیما بیلبوردها را اجاره نمی‌دهد بلکه این وظیفه را بر عهده پیمانکارهای متخصص و تاییدشده توسط شهرداری گذاشته و شما نیز باید از پیمانکارهای شرکت‌های خصوصی بیلبورد اجاره کنید.

هزینه کرایه بیلبوردهای تبلیغاتی چقدر است؟

این هزینه بسته به عوامل متعددی چون متراژ تابلو، محل نصب آن و … متفاوت است. برای اطلاع از آخرین قیمت های اجاره بیلبورد با کارشناسان سلام گرافیک در تماس باشید.

4.5/5 - (4 امتیاز)