قیمت طراحی بسته بندی

قیمت طراحی بسته بندی یا هزینه بسته بندی (price of packaging design) میزان هزینه‌ای است که باید برای طراحی بسته بندی محصولات + چاپ بسته بندی پرداخت کنید. بخشی از این هزینه را طراح بسته بندی و بخش دیگر را چاپخانه دریافت خواهد کرد. هزینه طراحی بسته بندی در استودیو سلام گرافیک از 2.500.000 تومان شروع شده و تا 4.000.000 تومان با توجه به مواردی چون نوع بسته بندی، جنس بسته بندی، نوع طراحی و تیراژ بسته بندی متغیر است. اغلب شرکت های طراحی بسته بندی مانند سلام گرافیک، با یک چاپخانه قرارداد همکاری دارند به همین دلیل قیمتی که به شما اعلام می‌کنند، قیمت نهایی طراحی و چاپ بسته بندی است.

 به عبارتی دیگر نیازی نیست شما به دنبال چاپخانه و پرداخت هزینه اضافه برای چاپ بسته بندی باشید. همکاری با این شرکت‌های طراحی بسته بندی، هزینه های بسته بندی را مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند. قیمت طراحی بسته بندی چقدر است؟ هزینه بسته بندی به چه صورتی محاسبه می‌شود؟ عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی و چاپ بسته بندی را می‌دانید؟ اگرچه تعرفه طراحی بسته بندی به پارامترهای مختلفی وابسته است . تعرفه دیزاین بسته بندی هر سال توسط انجمن طراحان ایران مشخص می‌شود. در ادامه نرخ طراحی بسته بندی سلام گرافیک آمده است. شما چه نوع طراحی بسته بندی را می‌پسندید؟! از هزینه طراحی بسته بندی در سال 1402 با خبر هستید؟ می‌دانید تعرفه طراحی بسته بندی در 1402 با قیمت طراحی بسته بندی در سال 1400 چقدر تفاوت داشته است؟ 

پلن نقره‌ای 

2 طرح اتود بسته بندی

2 بار ویرایش طرح

تحویل 15 روز کاری

تحویل فایل لایه باز 

6.000.000 تومان

طرح طلایی (پرفروش)

بینهایت اتود به ترتیب تا نتیجه دلخواه

تعداد بار ویرایش بی‌نهایت

تحویل 10 روز کاری

تحویل فایل لایه باز چاپی

استراکچر بسته بندی اختصاصی

ارائه 3 بعدی محصول (یک وجه)

عکاسی – طراحی کاراکتر (به انتخاب کارفرما)

9.000.000 تومان

طرح نقره‌ای

3 طرح اتود بسته بندی

4 بار ویرایش طرح

تحویل 12 روز کاری

تحویل فایل لایه باز چاپی

طراحی استراکچر اختصاصی

ارائه یک زاویه 3 بعدی از بسته محصول

8.000.000 تومان

لیست قیمت بسته بندی 

در ادامه لیست قیمت طراحی بسته بندی شرکت طراحی سلام گرافیک آورده شده است. پلن‌های متعدد طراحی بسته بندی به شما کمک می‌کند تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. با مشاهده نمونه طراحی بسته بندی قیمت آن را آنی از کارشناسان ما بگیرید. توجه داشته باشید که لیست تعرفه طراحی بسته بندی سال 1401 با سال 1400 تفاوت فاحشی کرده است، اما ما همچنان با مبلغ دیزاین بسته بندی سال قبل کار می‌کنیم. 

قیمت طراحی بسته بندی

تعرفه طراحی بسته بندی

تعیین میزان هزینه برای ساخت بسته بندی باید با توجه به پارامترهای متفاوتی صورت بگیرد. سابقه و تجربه شرکت طراحی بسته بندی، میزان حرفه‌ای بودن طراح بسته بندی، جنس بسته بندی، تیراژ بسته بندی، نوع طراحی کارتن بسته بندی و… همگی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی بسته بندی محصولات هستند. تعرفه طراحی بسته بندی از دو میلیون و پانصد هزار تومان تا چهار میلیون تومان متغیر است.

سلام گرافیک تعرفه طراحی بسته بندی را ارزان‌تر از دیگر رقیبان در اختیارتان قرار می‌دهد. بسته بندی حرفه‌ای با قیمت مناسب را از تیم سلام گرافیک بخواهید. آیا نیاز به طراحی بسته بندی دمنوش دارید؟ 

قیمت طراحی جعبه و طراحی کارتن بسته بندی

یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده هزینه بسته بندی، جنس آن است. جنس بسته بندی می‌تواند جعبه مقوایی، پلاستیکی، شیشه‌ای و… باشد. جنس بسته بندی متناسب با ماهیت محصول انتخاب می‌شود. از آنجایی که رایج‌ترین شکل بسته بندی، بسته‌بندی‌های جعبه‌ای و کارتنی هستند، اغلب مشتریان ما درخواست اعلام قیمت طراحی جعبه یا قیمت طراحی کارتن محصول دارند.

موارد و عوامل گوناگونی تعیین کننده قیمت طراحی بسته بندی در ایران و جهان است. برای اطلاع از قمیت طراحی جعبه باید از متریال بسته بندی، نوع طراحی و موارد این چنین اطلاعات کاملی داشته باشید. برای اطلاع از هزینه طراحی جعبه کافی است با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید. 

از هزینه طراحی بسته بندی آنی با خبر شوید!

نیاز به طراحی بسته بندی دارید؟ نمی‌دانید هزینه بسته بندی چقدر است؟ همین حالا با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما هستند. همچنین می‌توانید از تعرفه طراحی گرافیک 1402 اطلاعات کسب کنید.

عوامل موثر در هزینه بسته بندی 

عوامل و موارد گوناگونی وجود دارد که در تعیین هزینه نهایی بسته بندی تاثیرگذار است. مجتبی ملاکی کارشناس ارشد طراحی گرافیک در رابطه با این عوامل اطلاعاتی را بیان می‌‌کند. 

 • نوع بسته بندی 
 • نوع جنس بسته بندی مانند بسته بندی پلاستیکی، بسته بندی کاغذی، بسته بندی فلزی، بسته بندی مقوایی
 • نوع طراحی 
 • محصول بسته بندی شده
 • و…

معیارهای قیمت طراحی بسته بندی

از معیارهای تعیین کننده هزینه برای ساخت بسته بندی چه می‌دانید؟ مجتبی ملاکی؛ مدیر عامل شرکت طراحی بسته بندی این‌پک و سلام گرافیک در رابطه با معیارهای طراحی بسته بندی می‌گوید. هر آنچه که باید در رابطه با بسته بندی و نحوه قیمت گذاری نرخ طراحی جعبه بدانید را در این پادکست می‌شنوید. 

قیمت بسته بندی‌ها از یک میلیون تومان شروع می‌شود و دارای رقم‌های گوناگونی است. ارزان‌ترین نوع بسته بندی کرافت است. 

بله، مشخصا طراحی حرفه‌ای هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت. 

بله، وابسته به آن که مدت زمانی که برای طراحی بسته بندی صرف می‌شود هزینه طراحی بسته بندی می‌تواند متفاوت باشد. 

سفارش طراحی تصویرسازی

عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی بسته بندی

قیمت طراحی بسته‌بندی محصول و هزینه‌ای که باید برای انجام آن پرداخت شود نکته بسیار مهمی برای کنترل میزان بودجه است. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که هیچگاه نمی‌توان کیفیت کار را فدای کم بودن هزینه کار کرد. در بسیاری از شرایط پرداخت هزینه کم‌تر به دریافت نتیجه‌ای با کیفیت پایین‌تر منجر خواهد شد. به همین دلیل باید با عواملی که بر تعرفه و هزینه طراحی بسته‌بندی محصولات تاثیرگذار هستند آشنا باشید تا بتوانید به درستی نسبت به ارزان یا گران بودن آن قضاوت کنید. 

در ادامه برخی از عوامل مهمی که بر هزینه طراحی بسته‌بندی محصولات تاثیرگذار هستند را بررسی می‌کنیم:

طراحی بسته بندی (پکیجینگ دیزاین) نقش مهمی در معرفی محصول دارد و هرچه برای آن هزینه کنید، ارزش دارد. عوامل زیادی بر تعرفه نهایی بسته بندی محصولات اثر می‌گذارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 • پیچیدگی طرح

هرچه طرح پیشنهادی کارفرما سخت‌تر و پیچیده‌تر باشد، کار طراح سخت‌تر خواهد بود و همین امر باعث افزایش هزینه می‌شود. همچنین ممکن است طراح مجبور شود از چند نرم افزار برای طراحی جلد استفاده کند که بر تعیین قیمت اثر می‌گذارد. به همین دلیل ابزار طراحی بسته بندی نیز بر تعیین نرخ بسته بندی تاثیرگذار است. مثلا قیمت طراحی بسته بندی با ایلاستریتور با فتوشاپ متفاوت است و هزینه بیشتری برای آن باید پرداخت کرد.

 • تعداد سفارش

کارفرما ممکن است سفارش بسته بندی چند محصول با طراحی متفاوت داشته باشد که طبیعتا این امر باعث افزایش قیمت سفارش می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید از مشاوره طراحی بسته بندی شرکت سلام گرافیک کمک بگیرید.

 • جنس بسته بندی

جنس بسته بندی محصولات ممکن است فلزی، کاغذی، پلاستیکی و… باشد. بر همین اساس طراحی آن باید مانند طراحی کارت ویزیت متفاوت باشد و از رنگ‌هایی استفاده شود تا هنگام چاپ دچار تغییر نشوند.

 • تعداد ویرایش

طراح تا زمانی که بخواهد کار نهایی را تحویل دهد طرح خود را چند بار ادیت می‌کند. تعداد ادیت‌ها با تعیین قیمت رابطه تنگاتنگی دارد.

 • نوع محصول که نیاز به بسته بندی دارد

نوع محصول از منظر آنکه مدت پایداری و نگهداری آن چقدر است یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت بسته‌بندی است. واضح است که نوع بسته‌بندی کتاب با بسته‌بندی برای مواد غذایی و بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی متفاوت است. به همین دلیل هم توجه کافی نسبت به انتخاب بسته‌بندی مناسب با کالا می‌تواند بر سهولت نگهداری، جابجایی و حمل و نقل، و عرضه محصول به مصرف‌کنندگان تاثیر زیادی داشته باشد. اگر از بسته‌بندی متناسب با کالا استفاده شود، کالای مورد نظر توزیع بهتری در بازار داشته و موجب جلوگیری از هزینه‌های اضافی و غیرضروری خواهد شد.

هزینه طراحی جعبه، با توجه به نوع آن متفاوت است و انواع طراحی بسته بندی، دیزاین خاص خود را دارد و باید متناسب با محصول ارائه شده باشد. به طور مثال هزینه طراحی بسته بندی مواد غذایی با صنایع دستی فرق می‌کند. همچنین هر محصول سایز متفاوتی دارد که باید طراحی بر اساس آن صورت بگیرد. به همین علت قیمت آن متفاوت خواهد بود.

 • نوع طراحی بسته‌بندی

متاسفانه برخی از افراد تصور می‌کنند که هر اندازه طراحی بسته‌بندی شلوغ‌تر باشد، توجه افراد بیش‌تری را به خود جلب کرده و نشان از حرفه‌ای بودن طراح دارد. این در حالی است که بسته‌بندی‌هایی که در عین سادگی جذابیت دارند نتایج بسیار بهتری به دنبال خواهند داشت. طراحی بسته‌بندی‌های ساده و جذاب نیازمند تجربه و تخصص بیش‌تر طراح است. در واقع آنچه که می‌تواند بر تعرفه طراحی بسته‌بندی اثرگذار باشد حرفه‌ای بودن طرح است، نه پیچیده بودن آن. معمولاً طراحی‌های ساده و جذاب کار بسیار مشکل و زمان‌بری هستند و نشان از متخصص بودن طراح گرافیست دارند.

 • زمان لازم برای طراحی بسته‌بندی

در هر کسب و کاری انجام و تحویل پروژه‌ها در زمان کم‌تر نیازمند هزینه بیش‌تری است. معمولاً زمان لازم برای طراحی بسته‌بندی توسط شرکت‌ها و مجموعه‌های طراحی مشخص می‌شود؛ اما گاهی کارفرما نیاز به تحویل سریع‌تر پروژه خواهد داشت. در این زمان باید هزینه بیش‌تری برای تحویل سریع‌تر پرداخته شود.

هر طرح با توجه به سفارش کارفرما زمان متفاوتی از طراح می‌گیرد. هرچه این زمان بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. همچنین اگر کارفرما خواستار تحویل فوری باشد، باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

 • شکل و اندازه بسته‌بندی

شمار زیادی از بسته‌بندی‌ها در بازار به صورت مکعب یا مستطیل طراحی و ساخته می‌شوند. اما برخی از محصولات برای ایجاد ظاهری جذاب‌ و منحصر به فرد از بسته‌بندی‌هایی با شکل‌های متفاوت نظیر مخروط استفاده می‌کنند. این مورد نیز می‌تواند در تعیین قیمت طراحی بسته‌بندی و همچنین فرایند نقل و انتقال محصول اثرگذار باشد. همچنین هر اندازه که محصول شما حجم و اندازه بیش‌تری داشته باشد، ناچار به صرف هزینه بیش‌تر برای طراحی و اماده‌سازی بسته‌بندی آن خواهید بود.

 • چاپ بسته‌بندی

از دیگر موارد اثرگذار بر قیمت طراحی بسته‌بندی موارد چاپی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به نام کالا، اطلاعات مربوط به معرفی کالا، دستورالعمل مصرف، و همچنین اطلاعات بهداشتی اشاره داشت. این اطلاعات با توجه به اندازه و جنس محصولات ممکن است به صورت تک‌رنگ یا چندرنگ چاپ شوند. هزینه چاپ به صورت تک‌رنگ نسبت به چاپ چندرنگ مناسب‌تر است.

قیمت طراحی بسته بندی

قیمت طراحی بسته بندی محصولات

همان‌طور که در بالاتر خواندیم، قیمت طراحی بسته‌بندی محصولات به عوامل مختلفی بستگی دارد. نکاتی قابل توجه در طراحی بسته بندی وجود دارد که بر پایه اصولی تعیین قیمت را مختل می‌کند. شاید برای شما سؤال باشد که قیمت طراحی بسته‌بندی حبوبات با قیمت طراحی بسته بندی ادویه یا دیگر محصولات تفاوت دارد یا خیر؟ مجتبی ملاکی کارشناس طراحی بسته‌بندی مجموعه سلام گرافیک، به این سؤال این‌گونه پاسخ می‌دهد: تعیین قیمت طراحی بسته‌بندی به محصول چندان ارتباط ندارد. بلکه موضوع مهم جنس چاپ طراحی بسته بندی و پیاده‌سازی شده محصول است. برای مثال طراحی بسته‌بندی حبوبات اصولاً بر روی سلفون چاپ می‌شود. قیمت طراحی بسته‌بندی حبوبات که بر روی سلفون پیاده سازی می‌شود، به نسبت دیگر جنس‌ها بیشتر است. زیرا پیاده‌سازی طرح بر روی سلفون کمی سخت و زمان بر است.

نرم افزار استفاده شده تأثیری در قیمت طراحی بسته بندی دارد؟

شاید به نظر بیاید قیمت طراحی بسته بندی با فتوشاپ تفاوتی با قیمت طراحی بسته‌بندی با ایلوستریتور دارد. حتی کورل هم برای طراحی بسته بندی نرم افزاری محبوب است و البته شاید گمان کنید که قیمت طراحی بسته بندی با کورل هم با دیگر نرم‌افزارها متفاوت است. واقعیت این است که نرم افزار استفاده در طراحی بسته بندی تأثیری در قیمت آن ندارد. نکته قابل توجه این است که اکثر طراحی‌های بسته بندی با نرم‌افزار ایلاستریتور پیاده سازی می‌شود. نرم افزار ایلاستریتور به دلیل امکانات گسترده‌تری که برای طراح بسته بندی در نظر گرفته است، راحت‌تر می‌تواند طرح‌های سلفونی یا پیچیده را پیاده کند. طراح‌های حرفه‌ای طراحی بسته‌بندی سلام گرافیک، برای پیاده‌سازی تمام اکثر بسته‌بندی ها از نرم افزار طراحی ایلاستریتور استفاده می‌کنند.

نرخ طراحی بسته بندی صادراتی

طراحی بسته بندی های صادراتی به علت اهمیت بیشتر در طراحی و پیاده سازی طرح آن، قیمت بالاتری دارند. قیمت طراحی بسته بندی محصولات صادراتی هم البته به طرح آن بستگی دارد اما به نسبت دیگر طرح‌ها قیمت بیشتری دارد. بسته بندی های صادراتی مثلا طراحی بسته بندی برای انگلستان باید با خلاقیت بالایی طراحی شوند و توسط طراح‌های بسته بندی حرفه‌ای سلام گرافیک پیاده سازی شود. مجموعه سلام گرافیک، طراحی بسته بندی زعفران صادراتی، طراحی بسته بندی خرما صادراتی، طراحی بسته‌بندی پسته صادراتی و … را پیاده سازی کرده است و در زمینه محصولات صادراتی مشتریان زیاده داشته است. سعی کرده‌ایم تا رضایت مشتریان را چه از لحاظ قیمت طراحی بسته بندی و چه از لحاظ کیفیت کار جلب کنیم.

قیمت طراحی بسته بندی در مشهد با قیمت طراحی بسته بندی در تهران متفاوت است؟

نرخ قیمت طراحی بسته بندی در شهرها، مختلف است. اما تهران بنا به شرایط قیمت بالاتری به نسبت دیگر شهرها به‌خصوص مشهد دارد. برای مثال قیمت طراحی بسته بندی زعفران در مشهد از ۳ میلیون تومان شروع و به نسبت طرح پیاده سازی شده و جنس نهایی تغییر می‌کند.

قیمت طراحی بسته بندی زعفران در تهران اصولاً از ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و به نسبت جنسی که در نهایت طراحی بر روی آن قرار است پیاده شود متفاوت خواهد شد. قیمت طراحی بسته بندی به مباحث مختلفی بستگی دارد. می‌توانید برای اطلاع از قیمت طراحی بسته بندی خود، با کارشناس‌های سلام گرافیک در تماس باشید و سؤالات خود را بپرسید.

بودجه‌ برای طراحی جعبه محصول 

از دیگر موارد مهمی که باید پیش از سفارش دیزاین بسته‌بندی کالای خود در نظر داشته باشید بودجه است. به خاطر داشته باشید که هر اندازه کم‌تر هزینه کنید نتیجه بهتری نخواهید گرفت؛ گاهی صرف هزینه بیش‌تر می‌تواند نتایج اثربخش‌تر و بهتری برایتان به دنبال داشته باشد. از جمله هزینه‌هایی که باید برای این کار پرداخت کنید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • هزینه تنظیمات چاپ
 • دستمزد طراح
 • هزینه ساخت کلیشه
 • هزینه مواد اولیه
 • دستمزد نیروی انسانی

تعرفه طراحی بسته بندی سال 1402

اگر قصد طراحی بسته بندی برای سال جدید یعنی 1402 دارید، به دلیل افزایش قیمت‌ها و افزایش هزینه‌های مربوط به خدمات چاپ و ساخت جعبه، احتمالا قیمت ساخت بسته بندی در سال جدید برای شما نیز به یک دغدغه تبدیل شده است. اگرچه با بالا رفتن قیمت ارز، قیمت برخی از خدمات مانند خدمات چاپخانه‌‎ها افزایش می‌یابد و شاهد افزایش قیمت در همه حوزه‌ها هستیم، اما سلام گرافیک همواره سعی کرده است ضمن حفظ کیفیت طراحی، نرخ طراحی جعبه را کنترل کرده و هزینه برای ساخت بسته بندی را در حد معقولی ثابت نگه دارد. با این وجود به دلیل افزایش هزینه‌ها و متریال چاپ، به احتمال زیاد شاهد کمی افزایش قیمت در تعرفه نهایی بسته بندی در سال جدید خواهیم بود.

اگر می‌خواهید نرخ پیاده سازی بسته محصول مطابق با میزان بودجه‌ای باشد که در نظر دارید، با مشاوران طراحی بسته بندی سلام گرافیک تماس بگیرید. ابتدا لیست قیمت طراحی بسته بندی به صورت کامل در اختیارتان قرار می‌گیرد. سپس می‌توانید با بیان میزان بودجه و انتظارات خود از پلن‌هایی موجود در شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک مطلع شوید. برای اطلاع دقیق از قیمت جعبه بسته بندی تماس بگیرید.

با اعلام قیمت بسته بندی از سوی انجمن صنفی طراحان گرافیک، طراحی بسته بندی حدود 20 درصد افزایش داشته است. پس می‌توان نتیجه گرفت که هزینه بسته بندی 1400 20 درصد کمتر از هزینه بسته بندی 1401 است. 

شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با ارائه پلن‌های قیمتی بسته بندی سعی دارد که قیمت بسته بندی را مطابق با نیاز مشتریان خود تنظیم کند.

4.4/5 - (25 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *