طراحی بسته بندی مواد غذایی 

طراحی بسته بندی مواد غذایی (Food packaging design) به چه صورتی انجام می‌شود؟ بهترین نوع طراحی بسته بندی مواد غذایی چه شکلی دارد؟ بسته بندی مواد غذایی را چگونه انجام دهیم؟ بسته بندی مواد غذایی از ضرورت‌های جامعه انسانی است.طراحی بسته بندی محصولات غذایی ارتباط مستقیمی با کیفیت زندگی افراد یک جامعه دارد. هر چقدر در طراحی و چاپ بسته بندی مواد غذایی به بهداشت و طراحی گرافیک بسته بندی مواد غذایی توجه بیشتری شود، آن محصول می‌تواند جایگاه مناسبی در بین مخاطبان داشته باشد.  امروزه بسته‌های مواد غذایی فقط برای مصرف افراد محلی آماده نمی‌شوند بلکه صنایع بزرگ مواد غذایی، بازارهای بین المللی را نیز هدف می‌گیرند. از این رو طراحی بسته بندی مواد غذایی نیاز به مطالعه و بررسی آیتم‌های زیادی همچون نوع ماده غذایی، سرانه مصرف در جوامع مختلف، سلیقه افراد و … دارد. شرکت‌های بسته بندی مواد غذایی گوناگونی در سراسر ایران و جهان وجود دارند که از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت‌های خارجی طراحی بسته بندی اشاره کرد. شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی گرافیک در حال حاضر خدمات متنوعی در زمینه ساخت بسته بندی مواد غذایی ارائه می‌دهد. نیاز به بسته بندی مواد غذایی دارید؟ از هزینه طراحی بسته بندی خبر دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید. 09355054580 منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

0

0

0

hi-graphic
چند نمونه بسته بندی مواد غذایی انجام شده

بسته بندی‌های خلاقانه مواد غذایی

بسته بندی محصولات غذایی همواره یکی از چالش‌های طراحی بسته بندی بوده است. عدم وجود خلاقیت در برخی از طراحی‌های بسته بندی مواد غذایی باعث می‌شود که محصولات غذایی فروش کمتری را تجربه کنند. خلاقیت یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند موفقیت یا عدم موفقیت طراحی بسته بندی مواد غذایی را مشخص کند. آنچه که در دید اول نظر مخاطب و مشتری را جلب می‌کند بسته بندی است، پس چه بهتر که این بسته بندی علاوه بر خصوصیاتی مانند قابلیت حفاظت از محصول، باید جذابیت بصری زیادی داشته باشد. طراحی بسته بندی محصولات غذایی به دلیل شرایط خاص نگهداری و همچنین نیاز به تخصص بالا برای جذب مشتری از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و عموما افراد مبتدی امکان به سر انجام رساندن این نوع از بسته بندی‌ها را ندارند.

یک بسته بندی مواد غذایی خلاق باید از ویژگی‌های نام برده شده در ادامه برخوردار باشد.

 • هماهنگی کاملی با ساختار گرافیکی محصول داشته باشد.
 • جذابیت بصری بالایی داشته باشد.
 • نمونه آن در دیگر محصولات موجود نباشد.
 • تمام ویژگی‌های یک محصول مناسب را داشته باشد.
 • کیفیت در جنس طراحی بسته بندی 
طراحی بسته بندی مواد غذایی
سال تجربه طراحی
%
رضایت مشتری
%
سال بررسی و مطالعه
همکاری موفق

لیبل مواد غذایی

یکی از راه‌های ارزان و مناسب برای ایجاد بسته بندی مواد غذایی چاپ لیبل مواد غذایی است. در این روش طراح با طراحی لیبل مواد غذایی اقدام به ساخت و طراحی لیبل مواد غذایی می‌کند. چاپ لیبل مواد غذایی هزینه بسیار کمتری در بر خواهد داشت و همین موضوع باعث می‌شود که شرکت طراحی بسته بندی مواد غذایی هزینه کمتری را برای بسته بندی محصول دریافت کند.

طراحی لیبل برای بسته بندی جوراب، بسته بندی دارو، بسته بندی رب و …مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی لیبل مواد غذایی با قیمت مناسب با شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک، طراحی لیبل محصولات غذایی خود را از ما بخواهید.

کارگاه بسته بندی مواد غذایی

کارگاه‌های مختلفی در ایران وجود دارد که اقدام به بسته بندی مواد غذایی می‌کنند. شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک، آماده ارائه انواع خدمات طراحی بسته بندی مواد غذایی در سراسر ایران است.

souvenir

طراحی گرافیک بسته بندی مواد غذایی

طراحی گرافیک یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باعث می‌شود بسته بندی شما از لحاظ بصری زیبایی دو چندانی داشته باشد. استفاده از المان‌های بصری گرافیکی می‌تواند فروش محصول را تا چندین برابر افزایش دهد. شرکت سلام گرافیک با در اختیار داشتن متخصصان تصویر سازی حرفه‌ای گامی بزرگ در جهت رشد و پیشرفت طراحی بسته بندی مواد غذایی و دیگر بسته بندی‌ها برداشته است.

شرکت‌های بسته بندی مواد غذایی

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر در ایران و خارج از کشور اقدام به طراحی بسته بندی انواع محصولات غذایی کرده‌اند. شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی انواع لوگو، بسته بندی، کاتالوگ و… در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت‌های شناخته شده ایرانی در زمینه ساخت بسته بندی مواد غذایی تبدیل شده است.  برای ساخت بسته بندی محصولات غذایی خود همین حالا با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید. شرکت بسته بندی مواد غذایی ما در خدمت شماست.

چاپ بسته بندی مواد غذایی و تاثیر رنگ بسته بندی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در چاپ بسته بندی مواد غذایی باید به آن توجه کرد، تاثیر رنگ بسته بندی مواد غذایی است. استفاده از رنگ‌های اشتها آور مانند رنگ قرمز و صورتی در بسته بندی مواد غذایی می‌تواند فروش چندین برابری را برای شما رقم بزند. اگر به دنبال شرکت طراحی بسته بندی با کیفیت هستید تا چاپ و بسته بندی مواد غذایی خود را به آن بسپارید همین حالا با ما تماس بگیرید. 09355054580

ضرورت بسته بندی مواد غذایی چیست؟

مواد غذایی از دیرباز جزء نیازهای اساسی انسان برای بقا بوده است و هنوز یکی از دغدغه‌های اصلی افراد جامعه تامین غذا می‌باشد. نکته قابل توجه اینکه همواره نیاز به تهیه مواد غذایی به نحوی با ضرورت بسته بندی آن عجین شده است. در ادامه دلایل آن را بررسی می‌کنیم:

 • ماهیت اکثر غذاها همچون غلات، حبوبات، خشکبار، نوشیدنی و … به گونه‌ایست که برای انتقال از محل تولید تا محل مصرف، نیاز به ظرف دارد.
 • مواد فاسد شدنی مانند فرآورده‌های گوشتی، لبنیات و … می‌بایست توسط بسته بندی مناسب از آلودگی‌های میکروبی، فیزیکی و شیمیایی محیط جدا گردند.
 • در فروشگاه‌های بزرگ با تعداد بالای مشتری، عرضه مواد بسته بندی شده به افزایش سرعت عمل فروش و صرفه جویی در وقت خریدار کمک می‌کند.
 • اطلاعات روی بسته بندی مواد غذایی، نسبت به اعتبار تولیدکننده و سالم بودن آن اطمینان ایجاد می‌کند.

سیر تحول بسته بندی مواد غذایی

با نگاهی به گذشته نه چندان دور می‌بینیم که بسته بندی مواد غذایی مسیری پر فراز و نشیب را طی کرده تا به زیبایی و تنوع امروز در ویترین فروشگاه‌ها برسد. آنگاه که در هر محله تنها یک یا چند مغازه وجود داشت و تعداد رقبا کم بود، وسایل بسته بندی نیز بسیار ساده بودند به طوری که گاه از یک پاکت کاغذی و یا جعبه چوبی بی آلایش تشکیل می‌شد. حتی برخی غذاها مانند نان، شیرینی، تنقلات و … بدون بسته بندی عرضه و کالاهای خریداری شده درون پارچه پیچیده می‌شد.

اما افزایش تولیدکنندگان مواد غذایی، سمت و سوی بازار فروش را تغییر داد و رقابت شدت گرفت. به این ترتیب بسته بندی به یک امتیاز برتر برای جلب مشتری تبدیل شد و نمونه‌های ابتدایی جای خود را به طرح‌های جدیدتر داد، به طوری که هرچه بسته بندی مواد غذایی شکیل‌تر و کارآمدتر بود، خواهان بیشتری داشت. این روند تا آنجا پیشرفت که برخی مواد غذایی صرفا بخاطر زیبایی بسته بندی آن خریداری شده و حتی پس از اتمام محتوای آن نگهداری می‌شود. بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت امروزه نقش طراحی بسته بندی مواد غذایی در موفقیت برندهای مطرح انکار ناپذیر است.

طرح بسته بندی مواد غذایی

طرح چاپی بسته بندی مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که این طرح به صورت مناسب و حرفه‌ای طراحی شده باشد، به خوبی می‌تواند باعث افزایش فروش محصولات غذایی شما شود. از انواع طرح بسته بندی مواد غذایی طراحی شده در استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک دیدن کنید

سفارش بسته بندی مواد غذایی

برای سفارش بسته بندی مواد غذایی کافی است همین حالا با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید، کارشناسان طراحی بسته بندی ما آماده مشاور رایگان به شما هستند.

در حال حاضر صنعت بسته بندی مواد غذایی با پیشرفت چشم‌گیری روبه‌رو شده است. بسته بندی مواد غذایی در اصل با هدف حفاظت از محصول یا مواد غذایی از زمان تولید انجام می‌شود.

 • مواد اولیه بسته بندی را می‌توان از نظر جنس به 5 نوع دسته بندی کرد.

  1. شیشه و ظروف شیشه‌ای
  2. ظروف فلزی یا حلبی
  3. آلومینیوم
  4. پلاستیک
  5. کاغذ، مقوا و کارتن بسته بندی
new faq

رایج ترین انواع بسته بندی مواد غذایی

مواد غذایی پرمصرف ترین کالا در بین تمامی جوامع بشری است. افراد بدون توجه به سن، جنس و موقعیت اجتماعی به صورت مداوم با انواع طرح‌های بسته بندی روبرو می‌شوند که معمولا الگوی مشخصی دارد و ذهنیت آنها را از بسته بندی یک ماده غذایی شکل می‌دهد. از جمله مدلهای رایج بسته بندی مواد غذایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اما باید خاطر نشان کرد که زندگی روزمره به اندازه کافی تکراری هست و هنجارشکنی در بسته بندی مواد غذایی که هنگام خرید و یا مصرف غذا انتظار ذهنی افراد را برهم زند، می‌تواند هیجان انگیز بوده و لذت استفاده از آن ماده غذایی را دو چندان کند.

بسته بندی مواد غذایی یک ضرورت در جامعه صنعتی امروز است و طراحی این بسته بندی‌ها با هدف ایجاد اثربخشی بر نظر مصرف کننده، نیاز به تبحر ویژه دارد. ایجاد طرح هایی که همزمان زیبایی و کارآمدی انواع بسته بندی مواد غذایی را تامین کرده و در الگوهای رایج موجود در بازار تحول ایجاد کند، تخصص استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک است.

دیگر خدمات
4.1/5 - (20 امتیاز)