طراحی بسته بندی خرما

طراحی بسته بندی خرما به فرآیندی گفته می‌شود که برای محصول خرما جعبه یا بسته‌ای حرفه‌ای و مناسب با نیاز مصرف‌کننده داخلی و خارجی طراحی می‌شود.  خرما از جمله مهمترین محصولات کشاورزی در جنوب ایران است. این میوه گرمسیری علاوه بر مصرف داخلی در مقادیر زیاد به کشورهای مختلف صادر می‌شود. بسته بندی یکی از مراحل اصلی این تجارت است. در این راستا طراحی و ساخت بسته بندی خرما با استفاده از استانداردهای جهانی برای موفقیت در زمینه صادرات پراهمیت می‌باشد و الزاما به توجه و برنامه ریزی فعالین این حوزه نیاز دارد. بسته بندی خرما وابسته به آن که نوع خرما چه باشد می‌تواند متفاوت باشد، توجه به نوع خرما در زمان طراحی بسته بندی خرما از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استودیو سلام گرافیک در خدمت شما برای ساخت انواع جعبه خرما است.

نمونه بسته‌بندی جعبه خرما

با مشاهده نمونه جعبه خرما برای بسته‌بندی کحصول خرما خود ایده بگیرید. بهترین نمونه‌های بسته بندی خرما با طراحان گرافیکی و بسته بندی سلام گرافیک تجربه کنید

بسته بندی کاربردی خرما

خرما سرشار از کالری است و همین خاصیت باعث شده به عنوان یک تغذیه محبوب در بین ورزشکاران از جمله کوهنوردان تبدیل گردد. طراحی بسته بندی خرما برای این دسته از مصرف کنندگان قدری متفاوت است چرا که حمل مقدار مناسب و استفاده آسان اهمیت بالایی دارد. بنابراین اگر در بسته بندی‌های کوچک و ترجیحا به صورت خرمای خشک عرضه شود، مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند.

 

بسته بندی انواع خرمای ایرانی

خرما در دنیا تنوع بالایی دارد و بسیاری از انواع آن در شهرهای ایران قابل پرورش است از جمله: خرمای مضافتی، زاهدی، پیارم، شاهانی، کبکاب، آل مهتری، خاصویی، صفوی، خرما شکری و …

صحبت درباره هرکدام از این انواع و خصوصیات جذاب آن در بحث نمی‌گنجد اما باید خاطر نشان کرد که همه انواع خرما دارای خواص تغذیه‌ای مطلوب است و مصرف حداقل یک خرما به صورت روزانه توسط کارشناسان تغذیه توصیه می‌شود. از مهمترین خواص درمانی این ماده غذایی کنترل کلسترول خون و تامین آهن بدن است. یادآوری خواص خرما و ترکیبات مفید آن بر روی انواع بسته‌ خرما به هدایت فرهنگ غذایی جوامع به سمت روشهای مطلوب، کمک می‌کند.

طراحی بسته بندی خرما

طراحی بسته بندی خرما صادراتی

خرما به علت ارزش غذایی بالا و فسادپذیری کم، در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استقبال است. خرما در مناطق گرم ایران مانند بوشهر و کرمان کشت شده و دارای طبع گرم می‌باشد و در بازار کشورهای اروپایی و روسیه که دارای آب و هوای سرد می‌باشد رونق زیادی دارد و سهم زیادی از صادرات خرمای ایرانی به این مناطق انجام می‌شود. در زمینه تجارت بین المللی به کار بردن طرح‌های بسته بندی زیبا در تثبیت مسیرهای بازرگانی موثر است. بنابراین بسته بندی صادراتی خرما باید توسط یک تیم متخصص با تجربیات بین المللی انجام گردد تا با کاربرد معیارهای استاندارد در تصویرسازی بسته، طرح، و حتی فونت بسته بندی بتواند، بازار کشورهای هدف را تحت تاثیر قرار بدهد.

سفارش جعبه مجلسی خرما

انواع جعبه‌های بسته بندی خرما چه در طرح‌های سنتی مجلسی و چه در طرح‌های جعبه مینیمالیستی در مجموعه سلام گرافیک قابل سفارش هستند. سلام گرافیک ظروف جعبه‌های بسته‌بندی خرما را در رنگ‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های مختلف مناسب با نیازهای مشتریان سفارشی سازی می‌کند.

ویدئو بسته بندی خرما به روش سنتی

بسته بندی‌های خرما به دو شیوه سنتی و مدرن طراحی می‌شود در شیوه طراحی سنتی بسته بندی خرما، سعی می‌شود طراح گرافیک، از المان‌ها و موارد بصری سنتی برای جلوه دادن به نمای بسته بندی خرما استفاده کند.

نمونه بسته بندی‌ اهواز برای محصول خرمای سلام گرافیک را ببینید.

پادکست شرکت‌های بسته بندی خرما در ایران

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر اقدام به طراحی بسته بندی خرما می‌کنند. شرکت سلام گرافیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی بسته بندی انواع خرما آماده ارائه انواع لایه بسته بندی خرما به شما همراهان گرامی است.

از اهداف بسته بندی خرما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. به وجود آوردن موقعیت مناسب در سطح بین‌المللی
  2. معرفی خرمای صادراتی ایران به بازارهای جهانی
  3. دستیابی به سودآوری قابل توجه در زمینه‌ای غیر از صادرات نفتی
  4. افزایش زمینه اشتغال از مرحله تولید تا فروش

رعایت اصول و توجه به استاندارهای مهم در بسته بندی خرما بسیار اهمیت دارد. نکاتی که شامل حفاظت خرما، ارائه اطلاعات در رابطه با محصول، بازاریابی خرما و قوانین مخصوص بسته بندی می‌شود.

faq

بسته بندی فرآورده‌های خرما

خرما نیز مانند دیگر میوه‌ها دستخوش ابداعات بشری برای مقابله با کاستی‌های حمل و نگهداری بوده است. از این رو از مدتها پیش تولید شیره خرما و چیپس خرما برای افزایش ماندگاری آن رایج شد. این راهکار از سلامت خرما در طی مسافت و ارسال به شهرهای دور و همچنین در طول زمان برای فصلهای مختلف سال محافظت می‌کرد. امروزه نیز فرآورده‌های خرما طرفداران زیادی دارد و به طبع بسته بندی آن نیز به توجه ویژه نیاز دارد.

جعبه برای خرمای صادراتی

 

بسته بندی شیره خرما

شیره خرما در انواع ظروف شیشه‌ای با شکل‌های خاص و پرتنوع قابل عرضه است. همچینن با کمی خلاقیت می‌توان الگوهای فراوانی برای درب آن طراحی کرد که هم کار با آن را ساده کند هم جذابیت بسته بندی را افزایش بدهد. می‌توان شیره خرما را در بسته سه بعدی استفاده کرد.

ساخت جعبه چیپس خرما

 چیپس خرما از نظر بسته بندی هیچ محدودیتی ندارد و می‌توان از انواع روش‌ها از جمله جعبه مقوایی، پاکت‌ها با جنس‌های مختلف، ظروف فلزی، جارهای شیشه‌ای، ظروف پلیمری و غیره استفاده کرد. در طراحی بسته بندی این فرآورده دلچسب بهتر است نقش جاذبه‌های بصری در نظر گرفته شده و از رنگ بسته بندی و نوشته‌های جذاب با طراحی کاراکتر مناسب بسته بندی بر روی کار استفاده گردد.

اصول لازم برای تهیه جعبه خرما

خرما و فرآورده‌های آن یکی از مواد غذایی محبوب و مغذی در ایران و کشورهای مختلف دنیا می‌باشد، به طوری که عرضه آن در بازارهای مختلف داخلی و خارجی با استقبال افراد مختلف روبرو بوده است. لذا طراحی بسته بندی خرما بر مبنای اصول حرفه‌ای بسته بندی و استانداردهای بین المللی برای تثبیت تجارت این محصول ضروری می‌باشد. همچنین انواع فرآورده‌های خرما که طرفداران مخصوص خود را دارد نیازمند بسته بندی جذاب و کاربردی است. تیم طراحی گرافیک سلام گرافیک در حوزه طراحی بسته بندی‌های صادراتی و نمونه طراحی بسته بندی صنعتی تجربیات فنی و عملی قابل توجهی دارد و می‌تواند شما را در به ثمر رساندن تجارت خرما به اقصی نقاط جهان یاری کند.

بسته بندی خلاقانه خرما

 

خرما چیست؟

خرما میوه‌ای شیرین است که در مناطق گرمسیری کاشته می‌شود. مام دیگر خرما رطب است. این میوه از تیره درخت نخل است و میوه‌ای خوراکی با ارزش غذایی بالا به شمار می‌رود. طعم خرما شیرین است و پوسته‌ای نازک و هسته‌ای سفت دارد. 

ساخت جعبه خرما برای کودکان

خرما دارای مواد مغذی مورد نیاز برای رشد کودکان است و گنجاندن این محصول با ارزش در رژیم غذایی بچه‌ها به رشد آنها کمک زیادی می‌کند. لذا استفاده از بسته بندی کودکانه می‌تواند به والدین زیادی در بهبود تغذیه فرزندانشان کمک نماید. طراحی بسته بندی خرما مخصوص کودکان یکی از روشهای مفید برای افزایش فروش است.

طراحی بسته پذیرایی خرما

خرما برای پذیرایی از مهمانان مورد استفاده است. در این موارد بسته بندی های شکیل و جذاب می‌تواند زحمت میزبان را برای انتقال به ظرف دیگر کم کند. چه بسا در مکانهایی که ظروف مناسب پذیرایی در دسترس نباشد همچون دورهمی‌های دوستانه در دل طبیعت یا در محیط اداری و موقعیتهای کاری، طراحی بسته بندی مناسب مخصوص پذیرایی، کارآیی بالا خواهد داشت.

خرمای مضافتی یکی از انواع خرمای با کیفیت بم است. این خرما به دلیل آن که دارای رطوبی بین منفی 5 درجه تا مثبت 5 درجه است باید شرایط خاصی برای بسته بندی آن در نظر گرفت. شرکت سلام گرافیک آماده ارائه بسته بندی مناسب برای خرمای مضافتی شماست. 

چرا بسته بندی خرما را به شرکت سلام گرافیک بسپاریم؟

اولین سوالی که برای تولید بسته بندی خرما به ذهن می‌رسد این است که  بسته بندی خرما را از کجا شروع کنیم؟ با وجود شرکت‌های بسته بندی متنوع و همچنین نمونه کارهای بسته بندی خرما متنوع دیگر با یک جستجو ساده می‌توان انواع نمونه جعبه خرما را مشاهده کرد و سفارش خود را ثبت کرد.

گاهی وجود شرکت‌های متعدد بسته‌بندی باعث سردرگمی در انتخاب می‌شود. مجموعه سلام گرافیک با داشتن سابقه‌ای درخشان در زمینه بسته بندی محصولات غذایی مختلف مثل بسته‌بندی خشکبار به شما این اطمینان را می‌دهید که با تضمین کیفیت بسته بندی خرما را به شرکت ما بسپارید. سلام گرافیک با همراهی طراحان بسته بندی متخصص که بر تمامی ابزارهای بسته بندی تسلط دارند کار تهیه جعبه را انجام می‌دهند. فرقی نمی‌کند ساکن کجای ایران و حتی دنیا باشید در سلام گرافیک امکان اماده‌سازی سفارش به صورت دورکاری وجود دارد. طراحی بسته در مشهد و ساخت جعبه خرما تهران از نمونه کارهای انجام شده در سلام گرافیک است.

بسته بندی خرما بر اساس نیاز مشتری

یکی از شیوه‌های رایج برای بست بندی خرما بسته بندی خرما بر اساس تعداد نفرات است. در حالت کلی بسته بندی خرما به دو دسته خرمای تک نفره و خرمای چند نفره تقسیم می‌شود. 

خرمای بسته بندی تک نفره

در این نوع بسته بندی توجه به حجم خرما و همچنین قابلیت مصرف آن در هر محیطی باید به خوبی در نظر گرفته شود. حفظ پاکیزگی محیط زیست، وجود وسیله‌ای برای برداشتن خرما برای جلوگیری از آلودگی و چسبناکی دست در خرمای تک نفره ضروری است. 

خرمای بسته بندی چند نفره

در این نوع بسته بندی خرما توجه به میزان حجم خرما، قابلیت حمل و نقل آسان، استفاده در یک بازه مصرفی مشخص از اهمیت بالایی برخوردار است. 

قرارداد بسته‌بندی خرما

پیش از ثبت نهایی سفارش بین طرفین قراردادی منعقد می‌شود که به فرآیند طراحی شکل قانونی می‌بخشد. از مفاد قرارداد ساخت بسته خرما می‌توان به مبلغ پیش پرداخت، شرایط فسخ قرارداد، موضوع قرارداد، نام و مشخصات کامل طرفین قرارداد و انتظارات کارفرما و وظایف  طراح گرافیک اشاره کرد.

چاپ بسته بندی جعبه خرما

چاپ بسته در صورتیکه با استفاده از متریال باکیفیت و دستگاه‌ها و تکنولوژی چاپ مناسب انجام نشود باعث هدررفت زحمات طراح بسته بندی می‌شود. مخصوصا در چاپ بسته مواد غذای مثل خرما که نیاز است اطلاعات دقیقی روی بسته مثل ارزش غذایی و تاریخ تولید و انقضا و علائم بسته بندی درج شود. در صورت کیفیت پایین چاپ مشتری یه سمت انتخاب محصول خرما نمی‌رود حتی اگر کیفیت خود محصول خرما بالا باشد.

مشاوره بسته بندی خرمای ضیافتی

برای دریافت مشاوره به صورت رایگان و پرسیدن سوالاتی در زمینه طراحی بسته بندی انواع خرما و اطلاع از ویژگی‌های یک بسته بندی خوب و ضیافتی برای خرما می‌توانید با کارشناسان سلام گرافیک ارتباط بگیرید و تمامی سوالات خود را یک جلسه به صورت مفصل بیان کنید. هیچ هزینه‌ای بابت این جلسه مشاوره ساخت جعبه از شما دریافت نمی‌شود.

ایده بسته بندی جعبه برای انواع خرما

با وجود ایده‌های خلاقانه برای ساخت جعبه انواع محصولات، شانس دیده شدن و فروش شما افزایش می‌یابد. آژانس سلام گرافیک یکی از پیشروهای اصلی طراحی بسته بندی خرما با سابقه‌ای باشکوه است که بر روی جدیدترین و محبوب‌ترین ایده‌های بسته‌بندی خرما تمرکز دارد.مصرف‌کنندگان مشتاق خرید محصولات برندی هستند که از بسته بندی‌های با ایده‌های جدید و کاربردی استفاده کند.

پکیجینگ دیزاین خلاقانه جذاب

 

طراحی لیبل برای محصول خرما

طراحی برچسب برای محصولات غذایی مثل خرما باید طوری باشد که اطلاعات محصول مثل تاریخ تولید و انقضا، کشور تولیدکننده، نوع خرما، جدول ارزش غذایی و مواردی از این دست به درستی در آن درج شده باشد. علاوه بر اطلاع‌رسانی درست لیبل یک محصول وظیفه دارد تا نظر مخاطب را به خود جذب کند. می‌توانید نمونه لیبل‌های طراحی شده در مجموعه سلام گرافیک را مشاهده و ایده بگیرید.

4.6/5 - (14 امتیاز)