طراحی بسته بندی صنعتی

طراحی بسته بندی صنعتی به چه صورت انجام می‌شود؟ بهترین طراحی بسته بندی صنعتی به چه صورتی پیاده سازی می‌شود؟ انواع طراحی بسته بندی صنعتی چه نمونه‌هایی دارد؟ نمونه طراحی بسته بندی صنعتی می‌خواهید مشاهده کنید؟ جالب است بدانید که با وقوع انقلاب صنعتی در یک و نیم قرن پیش، بسته بندی صنعتی نیز زاده شد. از همان زمان که در کارخانه‌جات اروپا، دستگاه‌های صنعتی جایگزین نیروی انسانی شدند و چرخه تولید محصولات مختلف سرعت گرفت، نیاز به بسته بندی، انبار و جابجایی این کالاها پررنگ‌ شده و به مرور پر و بال گرفت تا آنجا که امروزه هنر طراحی بسته بندی صنعتی به عضوی جدا ناپذیر از حوزه تجارت تبدیل شده است. بسته بندی صنعتی و تنوع طرح‌های آن، رنگ و روی بازارهای تجاری را متحول کرده و اهمیت بالایی در شاخص‌های فروش دارد. از هزینه طراحی بسته بندی حرفه‌ای محصولات صنعتی با خبر شوید. 09355054580

0

0

0

hi-graphic
چند نمونه بسته بندی صنعتی انجام شده

طراحی بسته بندی محصولات صنعتی

محصولات صنعتی هم مانند دیگر محصولات نیاز به بسته بندی مناسب و حرفه‌ای دارند، عدم استفاده از بسته بندی مناسب و غیر اصولی می‌تواند علاوه بر کاهش میزان فروش محصول صنعتی، باعث شود که محصول تا رسیدن به دست مشتری دچار آسیب دیدگی شود. بسته بندی صنعتی باید از ویژگی‌های مهمی مانند موارد نام برده شده در زیر برخوردار باشد.

 • استحکام لازم را داشته باشد
 • بتواند در شرایط حمل و نقل از محصول محافظت کند
 • ویژگی‌های محصول را نمایان کند
 • و…
طراحی بسته بندی صنعتی
سال تجربه طراحی
%
رضایت مشتری
%
سال بررسی و مطالعه
همکاری موفق

طراح بسته بندی محصولات صنعتی

مجتبی ملاکی کارشناس ارشد طراحی گرافیک، یکی از طراحان حرفه‌ای در زمینه ارائه انواع طرح‌های بسته بندی محصولات صنعتی در خدمت شماست. همین حالا با استودیو سلام گرافیک تماس حاصل کنید.

طراحی بسته بندی انواع محصول صنعتی

فرقی ندارد که تولید کننده چه محصول صنعتی هستید، شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با تجربه 10 ساله در زمینه طراحی انواع بسته بندی محصول صنعتی، آماده ارائه انواع بسته‌ بندی‌های جذاب برای محصولات صنعتی شماست. از جمله کالاهای صنعتی می‌توان به بسته بندی موارد زیر اشاره کرد.

souvenir

قوانین طراحی بسته بندی صنعتی

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر اقدام به ساخت بسته بندی لبنیات می‌کنند. چیززی که شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک را از دیگر شرکت‌ها مجزا می‌کند، بسته بندی بر اساس اصول اولیه و قوانین طراحی بسته بندی است. برای دریافت لیست قیمت و همچنین مشاوره رایگان ساخت بسته بندی لبنیات کافی است با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید.

جایگاه بسته بندی در صنعت

مهمترین دست ‌آورد صنعت، سرعت دادن به چرخه تولید بوده است. کالاهایی که میزان تولیدشان بیشتر از نیاز جامعه در همان زمان و همان مکان بود. به این ترتیب زمینه نگهداری آنها برای روزهای آینده و یا انتقال به دیگر نقاط دنیا برای عرضه به بازارهای گوناگون فراهم شد. از آنجا که انبار کردن مقادیر زیاد کالا و حمل و نقل آنها دشوار بوده و احتمال آسیب دیدن محصولات بالا می‌رود، اهمیت بسته بندی صنعتی خودنمایی کرد. اما بسته بندی به مرور پا را فراتر گذاشته و در حوزه تبلیغات و بازاریابی نیز جایگاهی خاص برای خود گشود. به نحوی که امروزه در طراحی بسته بندی صنعتی سه نیاز اساسی به شرح زیر در نظر گرفته می‌شود:

 • حفاظت از محصولات صنعتی در انبار و حمل و نقل
 • سهولت در جابجایی کالا و چیدمان بهینه
 • جلب نظر مصرف کننده و تبلیغات

فواید بسته بندی صنعتی در انبار کالا

محصولات صنعتی گستره وسیعی از انواع کالا از جمله محصولات غذایی، مواد شیمیایی، داروهای مختلف، اسباب بازی، قطعات فلزی، لوازم خانگی و … را شامل می‌شود. همه این محصولات بعد از تولید در کارخانه‌جات برای مدتی کوتاه یا بلند در انبار کارخانه، گمرک و یا فروشگاه ها نگهداری می‌گردند. بنابراین طراحی بسته بندی صنعتی باید به شکلی انجام شود که حجم بیشتری از کالا بتواند در فضای مشخص جای بگیرد. به علاوه نگه داشتن محصولات در انبار، بسته به ماهیت آن نیازمند در نظر گرفتن نکات ایمنی و حفاظتی خاصی می‌باشد. برخی از فواید بسته بندی در انبار کالا به شرح زیر است:

 • از انتشار مواد شیمیایی و دارویی به بیرون جلوگیری می‌کند.
 • مانع نفوذ رطوبت و هوا و آسیب رسیدن به کالا می‌شود.
 • از آلوده شدن مواد غذایی صنعتی پیشگیری می‌کند.
 • از آسیب های فیزیکی محافظت می‌کند.
 • مانع تخریب کالا توسط جوندگان می‌شود.

اهمیت طراحی بسته بندی صنعتی در تجارت بین المللی

امروزه با توجه به رشد قابل توجه حمل و نقل، تجارت جهانی انواع کالا پررونق است. عرضه محصولات صنعتی در بازار کشورهای دیگر به بسته بندی هوشمندانه نیاز دارد. به طوری که هم از پس وظیفه حفاظت از محصول در برابر انواع آسیب‌های احتمالی در پروسه طولانی نقل و انتقالات برآید و هم بتواند نظر و سلیقه مشتریان خارجی را جلب کند.

طراحی بسته بندی صنعتی می‌تواند به عنوان یک زبان مشترک بین تولیدکننده و مصرف‌کننده از دو کشور مختلف ارتباط برقرار کند. به عبارتی بسته بندی تنها معرف محصول در بین جوامع نا آشنا می‌باشد و اگر جنس، شکل، طرح، رنگ و نگاشته‌های آن به دقت انتخاب شود، این قابلیت را دارد که جایگاهی محکم در بین دیگر محصولات در بازار جهانی فراهم آورد.

طرح های جدید بسته بندی صنعتی

پایبندی به اصول در هر علمی ضروری می‌باشد اما در طراحی بسته بندی صنعتی، نوآوری و خلاقیت حرف اول را می‌زند. هر روزه شاهد هستیم که انواع محصولات جدید وارد بازار شده و برندهای بزرگ را پشت سر می‌گذارند، در این بین نقش بسته بندی به عنوان اولین معرف محصولات صنعتی را نباید دست کم گرفت.

شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک با استفاده از تیم جوان و خلاق، گام به گام با شما همراه است تا با ارائه انواع طرح های نوآورانه بسته بندی که به خوبی کیفیت و قابلیت‌های کالای شما را به نمایش می‌گذارد، بتوانید سلطه بازار را به دست بگیرید.

بله، محصولات صنعتی هم مانند تمامی دیگر محصولات نیاز به بسته بندی دارند، طراحی بسته صنعتی بیش از آن که به نوع طراحی و زیبایی محصول بیفزاید باید به گونه‌ای باشد که محصول صنعتی را از گزند آسیب دور نگه دارد، برای اطلاع دقیق از بسته بندی صنعتی کافی است با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید. 

موارد قابل توجه در طراحی بسته بندی صنعتی

از آن جایی که بسته بندی صنعتی تفاوت‌های گوناگونی با بسته بندی رایج و معمولی دارد، توجه داشتن به این موارد لازم و ضروری است. 

 • سازگاری بسته بندی صنعتی
 • میزان محافظت بسته بندی 
 • میزان ضخامت بسته بندی صنعتی
 • وزن طراحی بسته بندی صنعتی
 • و…

در بسته بندی صنعتی آنچه که بیش از همه مورد نیاز و توجه است، حفاظت از محصول است، در صورتی که در یک بسته بندی دیگر مانند بسته بندی ادویه آنچه که بیش از دیگر موارد به آن توجه می‌شود زیبایی بسته بندی است.

 • طراحان گرافیکی مختلفی در حال حاضر اقدام به طراحی بسته بندی صنعتی می‌کنند، شرکت سلام گرافیک با دارا بودن بیش از 10 طراحی تخصصی محصولات مختلف در حال حاضر به یکی از شرکت‌های شناخته شده در زمینه طراحی بسته بندی محصولات صنعتی تبدیل شده است. 
new faq

جنس بسته بندی صنعتی چیست؟

 

جنس بسته بندی محصولات صنعتی می‌تواند از موارد مختلفی باشد از پر استفاده‌ترین جنس بسته بندی محصولات صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 1. مقوا
 2. تخته فیبر
 3. استیل 
 4. انواع فلز
 5. پلی پروپیلان

فرض کنید نیاز دارید که طراحی بسته بندی صنعتی دستگاه حضور و غیاب خود را انجام دهید، این کار را به چه صورتی انجام می‌دهید؟ 

دیگر خدمات
4.8/5 - (9 امتیاز)