طراحی بسته بندی صنعتی

طراحی بسته بندی صنعتی به چه صورت انجام می‌شود؟ بسته بندی صنعتی به بسته بندی‌هایی گفته می‌شود که برای محصولات صنعتی طراحی و پیاده سازی می‌شود. بهترین طراحی بسته بندی صنعتی به چه صورتی پیاده سازی می‌شود؟ انواع طراحی بسته بندی صنعتی چه نمونه‌هایی دارد؟ نمونه طراحی بسته بندی صنعتی می‌خواهید مشاهده کنید؟ جالب است بدانید که با وقوع انقلاب صنعتی در یک و نیم قرن پیش، بسته بندی صنعتی نیز زاده شد. از همان زمان که در کارخانه‌جات اروپا، دستگاه‌های صنعتی جایگزین نیروی انسانی شدند و چرخه تولید محصولات مختلف سرعت گرفت، نیاز به بسته بندی، انبار و جابجایی این کالاها پررنگ‌ شده و به مرور پر و بال گرفت تا آنجا که امروزه هنر دیزاین بسته بندی صنعتی به عضوی جدا ناپذیر از حوزه تجارت تبدیل شده است. بسته بندی صنعتی و تنوع طرح‌های آن، رنگ و روی بازارهای تجاری را متحول کرده و اهمیت بالایی در شاخص‌های فروش دارد. از هزینه طراحی بسته بندی حرفه‌ای محصولات صنعتی با خبر شوید.

نمونه بسته بندی صنعتی

نمونه بسته بندی های صنعتی که در این بخش قرارداده شده، توسط کارشناس های مجموعه سلام گرافیک پیاده سازی شده است. این نمونه بسته بندی های صنعتی برای محصولاتی مانند دلر، قطعات کارخانه، ابزارآلات و … طراحی شده است و جنس بسته بندی مقوایی یا کاغذی دارد. 

طراحی بسته بندی محصولات صنعتی

فقط محصولات خوراکی مانند جعبه زعفران نیاز به بسته بندی ندارد! محصولات صنعتی هم مانند دیگر محصولات نیاز به بسته بندی مناسب و حرفه‌ای دارند. عدم استفاده از بسته بندی مناسب و غیر اصولی می‌تواند علاوه بر کاهش میزان فروش محصول صنعتی، باعث شود که محصول تا رسیدن به دست مشتری دچار آسیب دیدگی شود. بسته بندی صنعتی باید از ویژگی‌های مهمی مانند موارد نام برده شده در زیر برخوردار باشد.

 • استحکام لازم را داشته باشد
 • بتواند در شرایط حمل و نقل از محصول محافظت کند
 • ویژگی‌های محصول را نمایان کند
 • و…

بسته بندی محصولات صنعتی

مجتبی ملاکی کارشناس ارشد طراحی گرافیک، یکی از طراحان حرفه‌ای در زمینه ارائه انواع طرح‌های بسته بندی محصولات صنعتی در خدمت شماست. همین حالا با استودیو سلام گرافیک تماس حاصل کنید.

طراحی بسته بندی انواع محصول صنعتی

فرقی ندارد که تولید کننده چه محصول صنعتی هستید، شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با تجربه 10 ساله در زمینه طراحی انواع بسته بندی محصول صنعتی، آماده ارائه انواع بسته‌ بندی‌های جذاب برای محصولات صنعتی شماست. از جمله کالاهای صنعتی می‌توان به بسته بندی موارد زیر اشاره کرد.

سفارش بسته بندی صنعتی 

سفارش بسته بندی صنعتی توسط مجموعه بسته بندی سلام گرافیک انجام می شود. می توانید برای سفارش بسته بندی صنعتی با شماره تماس 09355054580 تماس بگیرید.

بله، مانند هر محصول دیگری که نیاز به بسته بندی دارد، مانند بسته بندی کفش، محصولات صنعتی نیاز به بسته بندی مقاوم دارند. محصولات صنعتی هم مانند تمامی دیگر محصولات نیاز به بسته بندی دارند، طراحی بسته صنعتی بیش از آن که به نوع طراحی و زیبایی محصول بیفزاید باید به گونه‌ای باشد که محصول صنعتی را از گزند آسیب دور نگه دارد.

پاکت ویژگی‌های یک بسته صنعتی 

می‌خواهید بدانید که یک بسته صنعتی باید چه ویژگی دارد؟ استاندارهای بسته بندی صنعتی چه مواردی را باید پوشش بدهد. سمیرا خادم در رابطه با ویژگی‌های بسته صنعتی بیان می‌کند. 

در بسته بندی صنعتی آنچه که بیش از همه مورد نیاز و توجه است، حفاظت از محصول است، در صورتی که در یک بسته بندی دیگر مانند بسته بندی ادویه آنچه که بیش از دیگر موارد به آن توجه می‌شود زیبایی بسته بندی است.

طراحان گرافیکی مختلفی در حال حاضر اقدام به طراحی بسته بندی صنعتی می‌کنند، شرکت سلام گرافیک با دارا بودن بیش از 10 طراحی تخصصی محصولات مختلف در حال حاضر به یکی از شرکت‌های شناخته شده در زمینه طراحی بسته بندی محصولات صنعتی تبدیل شده است. 

faq

جنس بسته بندی صنعتی چیست؟

جنس بسته بندی محصولات صنعتی می‌تواند از موارد مختلفی باشد از پر استفاده‌ترین جنس بسته بندی محصولات صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 1. مقوا
 2. تخته فیبر
 3. استیل 
 4. انواع فلز
 5. پلی پروپیلان

سلام گرافیک طراحی بسته بندی فلزی و دیزاین بسته بندی پلاستیکی و… را انجام می‌دهد. فقط کافی است طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و ثبت سفارش را رانجام دهید.

فرض کنید نیاز دارید که طراحی بسته بندی صنعتی دستگاه حضور و غیاب خود را انجام دهید، این کار را به چه صورتی انجام می‌دهید؟

نمونه هایی از پکیجینگ دیزاین صنعتی

مشاوره طراحی بسته بندی صنعتی

طراحی انواع بسته بندی صنعتی نیاز به دانش و اطلاعات بسیار بالایی دارد که یک طراح بسته بندی باید از آن اطلاع کافی داشته باشد. پیدا کردن یک شرکت و تیم خوب برای ثبت سفارش دیزاین جعبه محصولات کار آسانی نیست. بنابراین بهترین کار دریافت مشاوره پیش از سفارش است. مشاوره رایگان طراحی بسته بندی صنعتی توسط تیم طراحی سلام گرافیک انجام می‌شود. برای پاسخ به سوال‌های خود در زمینه دیزاین انواع بسته با ما تماس بگیرید.

سفارش دیزاین بسته بندی صنعتی

کشف ایده‌های جدید و مناسب برای بسته بندی‌های انواع محصولات از جمله کارهایی است که توسط تیم حرفه‌ای طراحی گرافیک ما انجام می‌دهد. با دیدن نمونه بسته بندی های طراحی شده ما و تماس برای دریافت مشاوره می‌توانید جهت ثبت سفارش طراحی بسته بندی صنعتی برای انواع محصول اقدام کنید. شرکت ما سفارش بسته بندی از تمام شهرها مخصوصا طراحی بسته بندی در مشهد را می‌پذیرد.

طراحی خلاقانه بسته بندی صنعتی

قرارداد طراحی جعبه صنعتی محصولات

اگر نیاز به هر نوع طراحی بسته بندی صنعتی با جنس‌ها و طراح‌های مختلف دارید، از همین حلا اقدام کنید. برای مشاهده قرارداد طراحی بسته بندی و دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

چاپ بسته بندی صنعتی 

محصولات صنعتی، بسته بندی بزرگی در اخرکار دارند زیرا محصولات بزرگ هستند. بهتر است چاپ بسته بندی صنعتی را به چاپخانه ای با کیفیت و مقرون به صرفه بسپرید. سلام گرافیک زمانی که طراحی بسته بندی صنعتی محصول را انجام دهد، چاپ بسته بندی صنعتی را هم انجام می دهد. 

اصول بسته بندی صنعتی

رعایت کردن اصول بسته بندی صنعتی به محصول شما کمک می کند تا بی دغدغه وارد بازار فروش شود. رعایت کردن اصول بسته بندی صنعتی باید طبق استانداردهای جهانی باشد تا مجبور به ریدیزاین مجدد طرایح بسته بندی نداشته باشید. البته یکی دیگر از دلایلی که لازم است به اصول بسته بندی اهمیت بدهید، فروش بهتر محصول است. 

چرا بسته بندی صنعتی با سلام گرافیک

کارشناس های طراحی بسته بندی صنعتی سلام گرافیک بیش از 9 سال است که در زمینه بسته بندی فعالیت می کنند. بنابراین علاوه بر مشاوره بسته بندی، خدمات حرفه ای در زمینه بسته بندی صنعتی ارائه می دهد. طراح های بسته بندی صنعتی به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند. 

طراحی لیبل بسته بندی صنعتی

برخی از محصولات صنعتی به دلیل بزرگی زیاد یا حجم بالا امکان پیاده سازی بسته بندی برای آن وجود ندارد. در نتیجه طراح های بسته بندی سلام گرافیک، طراحی لیبل بسته بندی صنعتی را انجام می دهند. طراحی لیبل بسته بندی هزینه کمتری به نسبت بسته بندی های بزرگ دارد و یک راهکار تبلیغاتی به حساب می آید. می توانید با مشورت و مشاوره از کارشناس های سلام گرافیک درخواست سفارش لیبل بسته بندی محصول صنعتی خود را ثبت و اعلام کنید.

بسته بندی صنعتی چیست

ایده یابی برای بسته بندی صنعتی

پیداکردن ایده بسته بندی برای محصولات صنعتی ممکن است کمی زمان بر باشد؛ اما شدنی است. ایده بسته بندی محصولات صنعتی را می توانید در بین نمونه بسته بندی های سلام گرافیک پیدا کنید. زمانی که به خوبی متوجه شوید، بسته بندی چیست می توایند طرح های ترکیبی از طراحی لوگو ساده و علائم بسته بندی را بر روی بسته بندی صنعتی خود درج کنید. 

محصولات صنعتی چیست؟

محصولات صنعتی می تواند شامل ابزار و قطعات کارخانه ای باشد که نیاز بازارهای مختلف کسب و کاری را بر طرف کند. بسته بندی محصولات صنعتی کمک می کند تا ابزار آسیب کمتری ببیند. داشتن یک بسته بندی خلاقانه برای این نوع محصولات می تواند در تبلیغات و فروش تاثیرات مثبت داشته باشد. اتصالات صنعتی، انواع پیچ و مهره، دلر، آچارهای فرانسه یا کلاغی، ابزارهای جوشکاری و … همگی جزء محصولات صنعتی به حساب می آید.

قوانین طراحی بسته بندی صنعتی

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر اقدام به ساخت بسته بندی لبنیات می‌کنند. چیزی که شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک را از دیگر شرکت‌ها مجزا می‌کند، بسته بندی بر اساس اصول اولیه و قوانین طراحی بسته بندی است.

جایگاه بسته بندی در صنعت

مهمترین دست ‌آورد صنعت، سرعت دادن به چرخه تولید بوده است. کالاهایی که میزان تولیدشان بیشتر از نیاز جامعه در همان زمان و همان مکان بود. به این ترتیب زمینه نگهداری آنها برای روزهای آینده و یا انتقال به دیگر نقاط دنیا برای عرضه به بازارهای گوناگون فراهم شد. از آنجا که انبار کردن مقادیر زیاد کالا و حمل و نقل آنها دشوار بوده و احتمال آسیب دیدن محصولات بالا می‌رود، اهمیت بسته بندی صنعتی خودنمایی کرد. اما بسته بندی به مرور پا را فراتر گذاشته و در حوزه تبلیغات و بازاریابی نیز جایگاهی خاص برای خود گشود. به نحوی که امروزه در طراحی بسته بندی صنعتی سه نیاز اساسی به شرح زیر در نظر گرفته می‌شود:

 • حفاظت از محصولات صنعتی در انبار و حمل و نقل
 • سهولت در جابجایی کالا و چیدمان بهینه
 • جلب نظر مصرف کننده و تبلیغات

فواید بسته بندی صنعتی در انبار کالا

محصولات صنعتی گستره وسیعی از انواع کالا از جمله محصولات غذایی، مواد شیمیایی، داروهای مختلف، اسباب بازی، قطعات فلزی، لوازم خانگی و … را شامل می‌شود. همه این محصولات بعد از تولید در کارخانه‌جات برای مدتی کوتاه یا بلند در انبار کارخانه، گمرک و یا فروشگاه ها نگهداری می‌گردند. بنابراین طراحی بسته بندی صنعتی باید به شکلی انجام شود که حجم بیشتری از کالا بتواند در فضای مشخص جای بگیرد. به علاوه نگه داشتن محصولات در انبار، بسته به ماهیت آن نیازمند در نظر گرفتن نکات ایمنی و حفاظتی خاصی می‌باشد. برخی از فواید بسته بندی در انبار کالا به شرح زیر است:

 • از انتشار مواد شیمیایی و دارویی به بیرون جلوگیری می‌کند.
 • مانع نفوذ رطوبت و هوا و آسیب رسیدن به کالا می‌شود.
 • از آلوده شدن مواد غذایی صنعتی پیشگیری می‌کند.
 • از آسیب های فیزیکی محافظت می‌کند.
 • مانع تخریب کالا توسط جوندگان می‌شود.

اهمیت طراحی بسته بندی صنعتی در تجارت بین المللی

امروزه با توجه به رشد قابل توجه حمل و نقل، تجارت جهانی انواع کالا پررونق است. عرضه محصولات صنعتی در بازار کشورهای دیگر به بسته بندی هوشمندانه نیاز دارد. به طوری که هم از پس وظیفه حفاظت از محصول در برابر انواع آسیب‌های احتمالی در پروسه طولانی نقل و انتقالات برآید و هم بتواند نظر و سلیقه مشتریان خارجی را جلب کند.

طراحی بسته بندی صنعتی می‌تواند به عنوان یک زبان مشترک بین تولیدکننده و مصرف‌کننده از دو کشور مختلف ارتباط برقرار کند. به عبارتی بسته بندی تنها معرف محصول در بین جوامع نا آشنا می‌باشد و اگر جنس، شکل، طرح، رنگ و نگاشته‌های آن به دقت انتخاب شود، این قابلیت را دارد که جایگاهی محکم در بین دیگر محصولات در بازار جهانی فراهم آورد.

طراحی بسته بندی صنعتی به صورت بین المللی توسط سلام گرافیک پیاده سازی شده است و بسته بندی در امارات، بسته بندی در هلند، بسته بندی در آمریکا و … برعهده طراح های بسته بندی صنعتی سلام گرافیک بوده است. 

طرح های جدید بسته بندی صنعتی

پایبندی به اصول در هر علمی ضروری می‌باشد اما در طراحی بسته بندی صنعتی، نوآوری و خلاقیت حرف اول را می‌زند. هر روزه شاهد هستیم که انواع محصولات جدید وارد بازار شده و برندهای بزرگ را پشت سر می‌گذارند، در این بین نقش بسته بندی به عنوان اولین معرف محصولات صنعتی را نباید دست کم گرفت.

شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک با استفاده از تیم جوان و خلاق، گام به گام با شما همراه است تا با ارائه انواع طرح های نوآورانه بسته بندی که به خوبی کیفیت و قابلیت‌های کالای شما را به نمایش می‌گذارد، بتوانید سلطه بازار را به دست بگیرید.

موارد قابل توجه در طراحی بسته بندی صنعتی

از آن جایی که بسته بندی صنعتی تفاوت‌های گوناگونی با بسته بندی رایج و معمولی دارد، توجه داشتن به این موارد لازم و ضروری است. 

 • سازگاری بسته بندی صنعتی
 • میزان محافظت بسته بندی 
 • میزان ضخامت بسته بندی صنعتی
 • وزن طراحی بسته بندی صنعتی
 • و…

https://99designs.com/inspiration/packaging/industrial

https://nl.pinterest.com/packagingdiva/industrial-packaging/

https://www.synerlink.com/engineering/industrial-packaging-design

https://artversion.com/graphic-design/packaging-design/industrial-packaging-design/

https://creopack.com/en/solutions/packaging-design/

4.6/5 - (14 امتیاز)