به نظر شما دلیل محبوبیت بسته بندی سلفون چیست؟ بسته بندی سلفون یکی از مناسب ترین بسته بندی ها برای محصولات مختلف مانند طراحی بسته بندی گز است. مزیتی که طراحی بسته بندی سلفون (cellophane-packaging-design) دارد این است که با داشتن امکان دیده شدن قسمتی از محصول داخل آن باعث اعتماد بیشتر مصرف کننده شده است. سلفون به خاطر اینکه مصرف بالایی دارد، ازاین‌رو شرکت‌های تولیدکننده آن به طراحی بسته ‌بندی سلفونی اهمیت زیادی می‌دهند.

بسته‌‌بندی سلفونی در عرضه محصولات می‌تواند به شیوه‌ای غیرمستقیم برند شما را تبلیغ کند. برای چاپ روی بسته‌بندی سلفونی از دو دستگاه چاپ فلکسو و چاپ هلیوگراور استفاده می شود. چاپ پذیری سلفون باعث شده که ظاهری جذاب داشته باشد و محصول شما را از سایر رقبا متمایز کند. بسته‌بندی سلفونی از لحاظ ساختار ظاهری به سلفون شفاف، سلفون متالایز، سلفون نایلون، سلفون صدفی، سلفون حرارتی تقسیم شده‌اند.

ویژگی‌های بسته‌ بندی سلفونی

 با چند مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی بسته‌بندی سلفونی شما را آشنا می‌کنیم:

  • قابلیت چاپ و لمینت بالا
  • چسبندگی بسیار بالا برای جلوگیری از نفوذ هوا به داخل بسته بندی
  • داشتن قدرت کشسانی قابل قبول برای بسته‌بندی
  • قابلیت تولید در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون طبق نیاز مشتری
  •  تحمل درجه حرارت بالاتر نسبت به نایلون 
  •  سلفون به خاطر قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی که دارد، شرایط رقابت را با دیگر تولیدکنندگان فراهم کرده است.

جنس بسته‌بندی سلفونی

سلفون به دلیل کاربردهایی که در صنایع مختلف دارد، از انواع مختلفی تشکیل شده است که در ادامه آن‌ها را آورده‌ایم. 

سلفون CPP

cpp مخفف کلمه Cast Polypropylene است که مقرون به صرفه، با چگالی کم و کارایی بالا است. استحکام مهر و موم خوب و قابلیت دوخت پذیری بالایی دارند و در برابر پارگی و سوراخ شدن مقاوم هستند. سلفون CPP، در بسته بندی لوازم التحریر، بسته بندی کیف و کفش و انواع مواد غذایی و نوشت افزار کاربرد دارند.

سلفون OPP

opp خلاصه شده کلمه orient polypropylene است که به عنوان یک ورق نازک پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن شناخته شده است. سلفون opp با عنوان سلفون ایرانی هم شناخته شده است. 

سلفون BOPP

bopp برگرفته شده از کلمه biaxally orient polyproplene است که همان ارتقاء یافته opp است. سلفون BOPP با دارا بودن ویژگی‌های یکنواختی، چاپ پذیری، شفافیت، قابلیت کششی و قابلیت بازیافت کامل، برای بسته‌بندی‌های دو سر پیچ و لمینیت کردن در ماشین‌های افقی و عمودی کاربرد دارد.

سلفون PP

سلفون شیرینک

سلفون کششی

سلفون رولی

سلفون های پرکننده و درز گیر

 

قیمت طراحی بسته بندی سلفونی

هزینه طراحی بسته ‌بندی سلفونی به فاکتورهای گوناگونی مانند مجموعه انجام‌دهنده طراحی بسته ‌بندی، تجربه کاری و تجربه طراح، میزان پیچیدگی و ظرافت طرح بستگی دارد. 

 

اصولا توسط کارشناس های خبره طراحی بسته بندی صورت می گیرد. قبل از اینکه طراحی بسته بندی سلفونی محصول خود را به شخصی بسپارید، نمونه های طراحی بسته بندی مختلف مجموعه را بررسی کنید. طراحی بسته بندی سلفونی برای محصولات مهم مورد استفاده قرار می گیرد. بسته بندی سلفونی اصولا برای محصولاتی مانند پاستیل، چیپس، قهوه، کیک و … به کار می رود. بسته بندی سلفون بسیار شفاف است و هنگام چاپ شفافیت خود را از دست نمی دهد. برای چاپ بسته بندی سلفون از جوهر بدون حلال استفاده می شود که برای محیط زیست مضر نخواهد بود و مزیت های زیاد دیگری را شامل می شود. شرکت گرافیکی سلام گرافیک در این زمینه آماده پاسخگویی به سوالات شما است.

 

نمونه بسته بندی سلفونی 

سفارش بسته بندی سلفونی 

سفارش بسته بندی سلفونی

چاپ بسته بندی سلفونی 

چاپ بسته بندی سلفونی

 

مشاوره بسته بندی سلفونی 

مشاوره بسته بندی سلفونی

3/5 - (3 امتیاز)