طراحی بسته بندی قوطی

طراحی بسته بندی قوطی باید به چه صورت انجام شود؟ بسته بندی قوطی آیا مناسب است؟ کدام نوع بسته بندی کاکرد بسته بندی قوطی را داراست؟ از جمله انواع بسته بندی‌هایی که برای بسیاری از محصولات به کار گرفته می‌شود بسته بندی قوطی است. استفاده از این نوع بسته بندی موجب سهولت استفاده و انبارداری شده و جذابیت ظاهری زیادی نیز به همراه دارد. البته طراحی بسته بندی قوطی نکات و اصول زیادی دارد که باید در حین کار به آن‌ها توجه کنید. از جمله این نکات می‌توان به طرح و رنگ بسته بندی، متریال مورد استفاده برای بسته بندی، و همچنین سهولت باز کردن و استفاده از آن اشاره داشت. اگر تمام نکات مربوطه در روند طراحی روی کارتن بسته بندی محصولات یا قوطی فلزی یا مقوایی رعایت شوند در نهایت می‌توانید محصولی جذاب و چشم‌نواز به مشتریان خود ارائه کنید. بهتر است برای سفارش طراحی بسته بندی برای محصولات خود به شرکتی معتبر و قابل اطمینان مراجعه کنید. برای اطلاعات بیش‌تر همین حالا با کارشناسان ما در شرکت طراحی و گرافیک سلام گرافیک تماس حاصل کنید.

نمونه بسته بندی قوطی

نمونه بسته بندی های قوطی زیر، توسط طراح های بسته بندی سلام گرافیک پیاده سازی شده است. جنس بسته بندی قوطی های طراحی شده شامل بسته بندی فلزی است.

انواع بسته بندی قوطی

انواع طراحی بسته بندی قوطی به چه شکلی است؟ چند نوع بسته بندی قوطی داریم؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت بسته بندی و تبلیغات از متریال‌های گوناگونی به شکل‌های مختلف برای طراحی بسته بندی قوطی استفاده می‌شود. علاوه بر این با مشخص شدن اهمیت بالای بسته بندی نزد تولیدکنندگان، هر روزه می‌توانیم شاهد انواع جدید بسته بندی‌ها با شکل‌های متفاوت باشیم که هر یک تلاش در جلب نظر مشتریان و پیروز شدن در صحنه رقابت میان کسب و کارهای گوناگون دارند. از جمله انواع بسته بندی‌ها می‌توان به بسته‌ بندی‌های شیشه‌ای، بسته بندی مقوایی، بسته بندی فلزی، بسته بندی پلاستیکی، بسته بندی پارچه‌ای، و همچنین بسته بندی کاغذی اشاره داشت.

طراحی بسته بندی قوطی

طراحی بسته بندی قوطی چقدر هزینه دارد؟ 

یکی از مسائل مهمی که بهتر است پیش از سفارش طراحی بسته بندی به آن توجه داشته باشید هزینه طراحی است. هزینه طراحی بسته بندی قوطی تحت تاثیر فاکتورهای گوناگونی است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به وسعت و پیچیدگی طراحی اشاره داشت. واضح است که هر اندازه طراحی مورد نظر شما پیچیده‌تر باشد باید هزینه بیش‌تری برای آن پرداخت کنید. برخی از افراد تصور می‌کنند که با پرداخت هزینه بسیار کم برای طراحی بسته بندی می‌توانند منابع مالی خود را حفظ کنند. این در حالی است که افرادی که هزینه‌های بسیار کم‌تر از عرف برای پروژه‌های طراحی دریافت می‌کنند کیفیت مناسبی ارائه نخواهند داد و کارفرما ناچار خواهد بود پس از مدتی برای طراحی مجدد زمان و هزینه بیش‌تری صرف کند. از این رو توصیه می‌شود که از همان ابتدا به شرکتی معتبر و باتجربه مراجعه کنید تا از کیفیت و تاثیرگذاری طرح نهایی اطمینان کافی داشته باشید.

شیوه‌ها و روش‌های گوناگونی برای پیاده سازی بسته بندی قوطی به اجرا در می‌آید که از جمله این موارد می‌توان به طراحی بسته بندی قوطی با استفاده از دستگاه‌های طراحی اشاره کرد. انواع طراحی بسته بندی قوطی را با بهترین و مناسب‌ترین قیمت از شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک بخواهید. 

بسته بندی ساده قوطی

قوانین بسته بندی قوطی مختلف است که از جمله این موارد می‌توان گزینه‌های زیر اشاره کرد. 

  • قابلیت استفاده آسان را داشته باشد. 
  • هزینه پیاده سازی آن ارزان باشد.
  • به خوبی از محصول نگهداری کند.
  • زیبا طراحی شده باشد. 
  • کیفیت مناسبی داشته باشد. 
  • توسط شرکت با سابقه‌ای طراحی شده باشد. 
  • و…

بهترین ماده اولیه برای ساخت قوطی را می‌توان شیشه در نظر گرفت. اما با این حال باز هم وابسته به آن که محصولی که قصد بسته بندی آن را دارید چیست، محصول برای چه مدت زمانی قرار است نگهداری شود، کیفیت بسته بندی قرار است به چه میزان باشد و سلیقه کارفرما چیست نوع ماده اولیه می‌تواند متفاوت باشد.

تقریبا می‌توان گفت که تمامی محصولات قابلیت بسته بندی شدن به صورت قوطی را دارا هستند، با توجه به سلیقه فروشنده و همچنین کشش بازار می‌توان از شیوه‌های مختلفی برای طراحی بسته بندی محصولات خود استفاده کرد. 

وابسته به آن که نوع محصول بسته بندی شده چیست و همچنین کیفیت جنس بسته بندی، این امکان وجود دارد که بسته بندی قابلیت چندین بار استفاده را داشته باشد. 

بهترین ماده اولیه برای ساخت قوطی را می‌توان شیشه در نظر گرفت. اما با این حال باز هم وابسته به آن که محصولی که قصد بسته بندی آن را دارید چیست، محصول برای چه مدت زمانی قرار است نگهداری شود، کیفیت بسته بندی قرار است به چه میزان باشد و سلیقه کارفرما چیست نوع ماده اولیه می‌تواند متفاوت باشد.

faq

چاپ بسته بندی قوطی

چاپ بسته بندی قوطی نیاز به رعایت کردن برخی اصول دارد تا چاپ نهایی بسته بندی شما مرتب و درست باشد. چاپ طراحی بسته بندی قوطی و دیگر محصولات خود را می توانید به کارشناس های بسته بندی سلام گرافیک بسپارید. چاپ بسته بندی در صورتی انجام می شود که مسئولیت طراحی بسته بندی قوطی برعهده تیم سلام گرافیک باشد.

بسته بندی شیک قوطی

قرارداد بسته بندی قوطی

در قرارداد بسته بندی قوطی، به ذکر تمام جزئیات پروژه بسته بندی شما پرداخته می شود. لازم است برای اجرای اصولی و بهتر پروژه بسته بندی قوطی از قرارداد بسته بندی قوطی استفاده شود.

مشاوره بسته بندی قوطی

سلام گرافیک برای رضایت کارفرماهای خود به خدمات بسته بندی مجموعه، مشاوره رایگان بسته بندی اضافه کرده است. می توانید قبل از ثبت سفارش بسته بندی خود، مشاوره بسته بندی قوطی رایگان و آنلاین داشته باشید.

بسته بندی قوطی حلبی

ایده یابی برای بسته بندی قوطی

پیداکردن ایده برای بسته بندی قوطی چندان کار دشواری نیست. یافتن ایده برای بسته بندی قوطی می تواند به شما کمک کند تا نتیجه نهایی شما، بهتر باشد و ترکیبی از چند کار خلاقانه باشد. بنابراین بهتر است در بین نمونه کارهای بسته بندی قوطی، ایده بسته بندی را بیابید.

قوطی چیست؟

قوطی یک جعبه فلزی است که از ورقه های آهن تشکیل می شود. قوطی های فلزی به شکل استوانه است و برای نوشیدنی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. قوطی ها ممکن است در جنس های فلزی یا آلمینیومی باشد.

طراحی لیبل بسته بندی قوطی

برخی از قوطی یا شیشه های نوشیدنی نیاز به طراحی بسته بندی ندارند. بنابر نظر کارشناس های طراحی بسته بندی سلام گرافیک، استفاده از لیبل بسته بندی برای بسته بندی های شیشه ای می تواند بهتر باشد. اگر نیاز به ساخت لیبل محصول دارید با ما تماس بگیرید.

سفارش بسته بندی قوطی 

 سفارش بسته بندی قوطی به راحتی توسط کارشناس های سلام گرافیک ثبت می شود. شما می توانید برای ثبت سفارش بسته بندی قوطی خود با شماره تلفن 09355054580 تماس بگیرید و درخواست پروژه بسته بندی قوطی یا محصول خود را ثبت کنید.

در طراحی بسته بندی قوطی به چه نکاتی باید توجه داشته داشت؟

هر روزه بسته‌ بندی‌های گوناگونی با متریال‌ها و شکل‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند تا رضایت مشتریان جلب شده و آمار فروش افزایش پیدا کند. طراحی بسته بندی آنچنان مهم است که بسیاری از شرکت‌ها تیمی متخصص را مخصوص این کار استخدام می‌کنند. شما نیز می‌توانید کار طراحی بسته بندی قوطی محصولات خود را به شرکت‌های طراحی باتجربه برون سپاری کنید. این شرکت‌ها با کمک تیمی ماهر و باتجربه از طراحان حرفه‌ای قادرند بهترین بسته بندی با رعایت تمام اصول و نکات موجود برای محصولات شما را طراحی کنند. برخی از نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی‌های حرفه‌ای به آن‌ها توجه داشت عبارت است از:

حمل و نقل آسان بسته بندی قوطی

حمل و نقل آسان یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به هنگام طراحی بسته بندی به آن توجه داشته باشید. البته این مورد بیش‌تر به طراحی شکل فیزیکی بسته بندی مربوط است. بهتر است بسته بندی متناسب با محصولات خود را به گونه‌ای انتخاب و طراحی کنید که به هنگام حمل و نقل و انبارداری با مشکلی مواجه نشوید. علاوه بر این شکل بسته بندی می‌تواند بر نحوه قرار گرفتن آن بر قفسه‌های فروشگاهی و جلوه‌ای که برای مشتری دارند نیز تاثیرگذار باشد. می‌توانید با جستجویی ساده ایده‌های جدید و به روز در این زمینه را مشاهده کرده و از هر یک از آن‌ها استفاده کنید. همکاران ما در سلام گرافیک با سال‌ها سابقه در زمینه طراحی گرافیکی و بسته بندی محصولات در خدمت شما عزیزان هستند.

طرح و رنگ بسته بندی قوطی

طرح و رنگ بسته بندی نیز از دیگر نکات بسیار مهمی است که می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی فروش شما را افزایش دهد. طراحی بسته بندی قوطی باید کاملاً مطابق با اصول و نکات طراحی انجام شود تا بتواند علاوه بر رساندن پیام شما به مخاطبان، جذابیت ظاهری بالایی داشته باشد. به طور مثال بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که به خوبی گویای نوع محصول داخل بسته بندی باشند. بسیاری از شرکت‌ها ترجیه می‌دهند از رنگ‌های برند خود برای بسته بندی استفاده کنند تا هویت برند خود را به خوبی نشان دهند. با این وجود بهتر است نوع محصول را نیز در انتخاب رنگ‌ها در نظر داشته باشید.

نکته دیگری که باید در طراحی بسته بندی قوطی به آن توجه داشته باشید تصاویر مورد استفاده است. سعی کنید از تصاویر واضح، شفاف، باکیفیت، و البته مرتبط با محصول استفاده کنید تا مخاطبان تمایل بیش‌تری به خرید آن از خود نشان دهند. از دیگر نکات قابل توجه در طرح و رنگ بسته بندی‌ قوطی استفاده از فونت مناسب است. سعی کنید نوشته‌ها را با فونتی کاملاً خوانا و با اندازه‌ی مناسب بر روی بسته بندی درج کنید تا مشتریان برای خواندن و بررسی آن‌ها با مشکلی مواجه نشوند.

سهولت باز شدن و استفاده از قوطی

ممکن است شما نیز بسته بندی‌های زیادی را مشاهده کرده باشید که باز کردن آن‌ها و دسترسی به کالای داخل کمی مشکل و پیچیده باشد. متاسفانه بسیاری از مدیران و تولیدکنندگان در طراحی‌های خلاقانه اصل سادگی و سهولت استفاده را فراموش می‌کنند. معمولاً مخاطبان نسبت به خریداری و استفاده از محصولاتی که به سختی باز می‌شوند تمایلی از خود نشان نمی‌دهند. از این رو بهتر است در عین جذاب و زیبا بودن بسته بندی خود سهولت باز کردن و استفاده از آن را نیز مد نظر داشته باشید. معمولاً بسته بندی‌های قوطی که برای غذاهای کنسروی و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌‌گیرند به شیوه‌ای خاص باز می‌شوند. اما اگر قصد ارائه محصولی دیگر در بسته بندی قوطی را دارید می‌توانید برای شیوه باز کردن آن خلاقیت بیش‌تری به خرج دهید.

انواع بسته بندی قوطی

جنس قوطی متناسب با محصول

از دیگر نکات مهم برای طراحی بسته بندی قوطی استفاده از متریال مناسب است. شما می‌توانید از هر متریالی برای طراحی بسته‌ بندی به شکل قوطی استفاده کنید؛ اما رایج‌ترین متریال‌های مورد استفاده فلز و مقوا هستند. با این وجود بسته بندی‌های قوطی از جنس پلاستیک و شیشه نیز برای برخی از محصولات توسط تعداد کمی از تولیدکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما نیز می‌توانید متناسب با محصول خود از متریال مناسب برای بسته بندی آن استفاده کنید. استفاده از متریال مناسب می‌تواند موجب حفاظت صحیح از محصول شده و نظر مخاطبان را نیز به خود جلب کند.

بسته بندی قوطی استوانه‌ای چه مزایایی دارد؟

امروزه می‌توانید محصولات زیادی را مشاهده کنید که در بسته بندی به شکل قوطی تولید و عرضه می‌شوند. از جمله این محصولات می‌توان به انواع کنسروها و غذاهای آماده، خوراکی‌ها و تنقلات، انواع نوشیدنی‌ها، و حتی لوازم‌التحریر اشاره داشت. با وجود آنکه این بسته‌ بندی بیش‌تر برای کنسروها و نوشیدنی‌ها به کار گرفته می‌شود، همچنان می‌توان از آن برای انواع دیگر محصولات نیز استفاده کرد. در واقع شما هیچ محدودیتی برای انتخاب نوع و شکل بسته بندی ندارید. تا زمانی که بسته بندی انتخابی شما بتواند به خوبی از محصول محافظت کرده و رضایت مشتریان را جلب کند می‌توانید از ایده‌های گوناگون در این زمینه استفاده کنید.

معمولاً طراحی بسته بندی قوطی به شکل استوانه انجام می‌شود. شکل گرد این نوع بسته بندی برای جا دادن بهتر در مکان‌های مختلف کاربردی است و در شرایط خاص می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به بسته بندی مکعب یا مستطیل داشته باشد. مواد غذایی بسیاری مانند بیسکوییت، چای، شمع، قهوه، و… در بسته بندی‌های قوطی به شکل استوانه عرضه می‌شوند. بسته بندی‌های قوطی استوانه‌ای با متریال‌های گوناگون از جمله فلز و مقوا ساخته می‌شوند. برای غذاهای کنسروی و نوشیدنی‌ها معمولاً از فلز استفاده می‌شود. برای دیگر محصولات می‌توان از چندین لایه مقوایی بادوام استفاده کرد. معمولاً برای استحکام کافی و مقاومت در برابر خرد شدن و ایمن نگه داشتن محصول از بسته بندی به ضخامت 2 میلی‌متر استفاده می‌شود. بهتر است اشاره کنیم که شما ناچار به قرار دادن محصول خود به صورت مستقیم در قوطی نخواهید بود. می‌توانید از یک بسته بندی ثانویه برای زیبایی و کاربرد بیش‌تر نیز استفاده کنید.

خلاقیت در ساخت و پیاده سازی طراحی قوطی در فروش تاثیرگذار است؟

استفاده از خلاقیت در زمان پیاده سازی و ساخت بسته بندی قوطی یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در میزان فروش تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به خوبی در فروشگاه‌ها می‌توانید تاثیر افزایش فروش محصولاتی را مشاهده کنید که قوطی خلاقانه و بهتری طراحی کرده‌اند. 

4.6/5 - (18 امتیاز)