مقوا چیست؛ آشنایی با انواع مقوا موجود در بازار

با ویژگی های مقوا آشنا هستید؟ مقوا یکی از انواع کاغذ ها است که ضخامت بیشتری به نسبت دیگر کاغذ ها دارد. مقوا جنسی محکم تر دارد که در صنایع مختلف گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

تعریف مقوا (cardboard) چیست؟ انواع مقوا را می شناسید؟ یک مقوا چه ویژگی هایی را دارد؟ سلام گرافیک سعی دارد تا در این مقاله به بررسی توضیح مقوا و انواع آن بپردازد. در ادامه با کارشناس های طراحی گرافیک سلام گرافیک همراه باشید تا با موارد زیر شمارا آشنا کند.

مقوا چیست و چه کاربردی دارد؟

مقوا نوعی کاغذ با ضخامت بالا است که سختی زیادی دارد. مقوا نور را از خود عبور نمی دهد و از نظر ساختاری بسیار محکم تر است. مقوا در صنعت طراحی بسته بندی، طراحی تبلیغات و … مورد استفاده قرار می گیرد.مقوا یکی از پرکاربردترین انواع کاغذ است که برای چاپ و بسته بندی برخی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. هرکدام از انواع مقوا برای یک فعالیت مناسب هستند. قبل از اینکه به طراحی بسته بندی محصول خود بپردازید، با کارشناس طراحی بسته بندی سلام گرافیک درباره نوع مقوا صحبت کنید. انتخاب نوع مقوا در چاپ بسته بندی محصول اهمیت دارد. برای مثال مقوای کارتی یکی از انواع مقوا است که برای سیستم های اداری و ثبت آمار مورد استفاده قرار می گیرد. مقواهای کارتی رنگ بندی متنوعی دارد و با استفاده از ماشین کاغذسازی شکل می گیرد.

قیمت انواع مقوا


سایز انواع مقوا


انواع مقوا برای نقاشی

انواع مقوا برای جعبه سازی

انواع مقوا برای چاپ

انواع برند های مقوا

خصوصیت های فیزیکی انواع مقوا

مقوا اشتنباخ

کاغذ کتان

مقوا ایندربورد

مقوا کارتی

کاغذ گلاسه

کاغذ گیپور

کاغذ کاهی

کاغذ پوستی

کاغذ مومی

کاغذ سولفات

کاغذ کاربن

کاغذ پلاستیکی

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ گلاسه مات

کاغذ گلاسه براق

کاغذ فانتزی

کاغذ تحریر

کاغذ بالکی

کاغذ مکانیکی

کاغذ شیمیایی

کاغذ کرافت

کاربرد مقوا چیست؟

مقوا کاربردهای مختلفی دارد، از جمله این موارد می‌توان به چاپ بسته بندی، چاپ پوستر و … اشاره کرد.

انواع مقوا موجود در بازار

مقواهای مختلفی در حال حاضر وجود دارد که از جمله این موارد می‌توان به مقوا پشت طوسی، مقوا پشت کرم و مقوا پشت سفید اشاره کرد.

4.3/5 - (3 امتیاز)
Picture of کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

3 پاسخ

    1. سلام روز بخیر اکثر مقوا ها قابل بازیافت هستند ولی درصدی پلاستیک ترکیب دارن مقواها که اون قسمت قابل بازیافت نخواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این مقاله