فرق کاغذ و مقوا چیست؟

آیا می‌دانید فرق کاغذ و مقوا چیست؟ برای چاپ، بسته بندی، طراحی و... بهتر است از کاغذ استفاده شود یا مقوا؟ دو مورد از ابزارهایی که برای طراحی از آن‌ها استفاده می‌کنیم، کاغذ و مقوا هستند. کارشناسان سلام گرافیک بر این باورند که پیش از هر طراحی، بهتر است از جنس کاغذ اطلاعات کافی داشته باشیم. برای درک بهتر کارایی و فرق هر کدام با سلام گرافیک همراه باشید.

به نظر شما فرق کاغذ و مقوا چیست؟ (What is the difference between paper and cardboard?) کاغذ و مقوا بنا به چیزی که تاکنون مشاهده کرده‌اید، تفاوت‌هایی با هم دارند. تفاوت میان کاغذ و مقوا به علت متریال‌های آن است. متریال یا جنس کاغذ و مقوا از پایه با هم متفاوت است. نوشتن و چاپ کردن بر روی کاغذ و مقوا با هم تفاوت دارد. بهتر است برای اطلاع از فرق کاغذ و مقوا با انواع هرکدام مانند مقوا اشتنباخ آشنا شوید. هرکدام از انواع کاغذ های چاپی، شامل ویژگی‌های خاصی هستند. سلام گرافیک قصد دارد تا فرق کاغذ و مقوا را به طور دقیق برای شما شفاف کند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از انواع کاغذ و مقوا برای چاپ مناسب نیستند. به عنوان مثال آیا می‌دانید کاغذ شفاف چیست و آیا کاربردی در صنعت چاپ دارد یا خیر؟

اصلی‌ترین فرق کاغذ و مقوا چیست؟

فرق مقوا و کاغذ گلاسه

What is the difference between paper and cardboard

تفاوت کاغذ و مقوا در طراحی

مقایسه مقوا و کاغذ برای چاپ

3.2/5 - (6 امتیاز)
Picture of مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی هستم؛ کارشناس ارشد طراحی گرافیک و مدیر استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، 8 سالی است که در حوزه طراحی گرافیک مشغول به فعالیت هستم و تا به حال در حوزه‌های طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و... کار به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ام.
مقالات مرتبط بخوانید!

4 پاسخ

  1. سلام
    و خسته نباشید
    مجموعه شما هم چاپ روی کاغذ و هم مقوا داره ؟
    چاپ روی برگه ها با چه سایز هایی دارید ؟

    1. سلام وقت بخیر در مجموعه سلام گرافیک چاپ روی انواع مقوا سلفون و قوطی انجام میشه مقوا تا ابعاد 100 در 70 قابل چاپ هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این مقاله