فرق کاغذ و مقوا چیست؟

آیا می‌دانید فرق کاغذ و مقوا چیست؟ برای چاپ، بسته بندی، طراحی و... بهتر است از کاغذ استفاده شود یا مقوا؟ دو مورد از ابزارهایی که برای طراحی از آن‌ها استفاده می‌کنیم، کاغذ و مقوا هستند. کارشناسان سلام گرافیک بر این باورند که پیش از هر طراحی، بهتر است از جنس کاغذ اطلاعات کافی داشته باشیم. برای درک بهتر کارایی و فرق هر کدام با سلام گرافیک همراه باشید.
فرق کاغذ و مقوا چیست؟

به نظر شما فرق کاغذ و مقوا چیست؟ (What is the difference between paper and cardboard?) کاغذ و مقوا بنا به چیزی که تاکنون مشاهده کرده‌اید، تفاوت‌هایی با هم دارند. تفاوت میان کاغذ و مقوا به علت متریال‌های آن است. متریال یا جنس کاغذ و مقوا از پایه با هم متفاوت است. نوشتن و چاپ کردن بر روی کاغذ و مقوا با هم تفاوت دارد. بهتر است برای اطلاع از فرق کاغذ و مقوا با انواع هرکدام آشنا شوید. هرکدام از انواع کاغذ های چابی، شامل ویژگی‌های خاصی هستند. سلام گرافیک قصد دارد تا فرق کاغذ و مقوا را به طور دقیق برای شما شفاف کند.

اصلی‌ترین فرق کاغذ و مقوا چیست؟

فرق مقوا و کاغذ گلاسه

تفاوت کاغذ و مقوا در طراحی

مقایسه مقوا و کاغذ برای چاپ

4.2/5 - (4 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

4 پاسخ

  1. سلام
    و خسته نباشید
    مجموعه شما هم چاپ روی کاغذ و هم مقوا داره ؟
    چاپ روی برگه ها با چه سایز هایی دارید ؟

    1. سلام وقت بخیر در مجموعه سلام گرافیک چاپ روی انواع مقوا سلفون و قوطی انجام میشه مقوا تا ابعاد 100 در 70 قابل چاپ هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این مقاله