تاریخ بروزرسانی: اکتبر 3, 2021

طراحی لی اوت اینستاگرام – طراحی قالب اینستاگرام

طراحی لی اوت اینستاگرام (Instagram layout design) چیست؟ چرا نیاز به طراحی لی‌اوت در اینستاگرام داریم؟ لایوت اینستاگرام چیست؟ چرا استفاده نکردن از قالب پروفایل اینستاگرام باعث کاهش مخاطب و کم شدن میل مخاطبان به فعالیت در صفحه شما تبدیل خواهد شد؟ ساخت قالب اینستاگرام به راحتی می‌تواند باعث زیبایی و حس اعتماد کاربران به صفحه شما شود. وابسته به آن که قرار است پیج شما چه کارکردی داشته باشد، نحوه طراحی قالب اینستاگرام متفاوت انجام می‌شود. هر آنچه از طراحی قالب، استوری و پست اینستاگرام بخواهید تخصص ماست! استودیو خلاق سلام گرافیک با بیش از 1000 طراحی لی‌اوت اینستاگرام هم اکنون در اختیار شماست، برای ثبت سفارش یا راهنمای قبل از ثبت سفارش طراحی قالب اینستاگرام و پکیج طراحی اینستاگرام با استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک تماس بگیرید. 

تیم سلام گرافیک علاوه بر طراحی قالب پست اینستاگرام، اقدام به طراحی قالب استوری اینستاگرام نیز می‌کند.  سلام گرافیک یک  سایت برای قالب پست اینستاگرام، استوری و… است.  ممکن است با نرم افزارهای موجود بتوانید خودتان اقدام به طراحی قالب اینستاگرام رایگان کنید؛ اما توجه داشته باشید که شمار زیادی از افراد از این قالب‌های آماده استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید منحصربه‌فرذ باشید باید از یک تیم طراح قالب اینستاگرام بخواهید که طراحی قالب پست‌ها و استوری‌هایتان را دقیقا مطابق با اهداف صفحه‌تان طراحی کند. 

نمونه طراحی قالب اینستاگرام

نیاز به طراحی کاور اینستاگرام دارید؟ طراحی پست‌ها و استوری‌ها اینستاگرامی ما را ببینید. طراحی قالب پیج اینستاگرام به تخصص و تجربه بالا در این زمینه نیاز دارد. هر پیجی با توجه به نوع فعالیتی که دارد، باید طراحی منحصربه‌فردی برای پست‌ها و استوری‌های آن صورت بگیرد. برای مثال تمپلیت اینستاگرام برای یک پیج فروشگاهی باید متفاوت از یک صفحه آموزشی یا سرگرمی باشد. از همین‌رو طراحی قالب برای اینستاگرام را بهتر است به تیمی بسپارید که نمونه کارهای قوی در این زمینه داشته باشد. نمونه کارهای طراحی قالب پیج اینستاگرام و نمونه طراحی پست اینستاگرام توسط استودیو خلاق سلام گرافیک را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

0 +
آموزش طراحی اینستاگرام
0 +
متخصص طراحی اینستاگرام
0 +
سال تجربه قالب اینستاگرام
0 +
طراحی گرافیک پیج انجام شده
طراحی پست اینستاگرام

لی اوت اینستاگرام چیست؟

لی اوت یعنی چی؟ لایوت در اینستاگرام چیست؟ معنی لی اوت چیست؟ یکی از واژه‌های پرکاربرد در میان اینستاگرام مارکترها، لی اوت  (Layout)   است. کلمه لی‌اوت پیج اینستاگرام همان نحوه چیدمان و نمایش پست‌های شما در صفحه پروفایل است. این که از چه سبک چیدمانی استفاده می‌کنید، از چه رنگ‌هایی برای زیبایی بیشتر ظاهر پروفایل اینستاگرام استفاده می‌کنید. هر پست به صورت جدا طراحی می‌شوند یا با دیگر پست‌ها ارتباط دارد، و تمامی مواردی از این دست در قالب صفحه اینستاگرام یا Layout Page Instagram خلاصه شده است.

هدف از ساخت قالب اینستاگرام

اگر به اینستاگرام تنها به چشم یک شبکه اجتماعی برای وقت گذرانی نگاه می‌کنید، احتمالا نیازی به طراحی قالب اینستاگرام نخواهید داشت. اما اگر با هدف کسب درآمد از اینستاگرام در این پلتفرم فعال هستید، باید اقدام به ساخت قالب اینستاگرام کنید. هدف اصلی طراحی قالب برای اینستاگرام جلب توجه کاربران این شبکه اجتماعی است. همان‌طور که می‌دانید اغلب صفحات اینستاگرام، صفحات فروشگاهی هستند. بنابراین نحوه ارائه محصول توسط آن‌ها به کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. زمانی که برای خرید به بازار مراجعه می‌کنید فروشگاه‌هایی که ویترین‌های جذاب و متفاوتی دارند در جلب توجه شما موفق‌تر هستند. تمپلیت اینستاگرام نیز دقیقا نقش ویترین یک فروشگاه را ایفا می‌کند.

کاربری که برای اولین بار وارد صفحه اینستاگرامی شما می‌شود، طبق ظاهر و اصول چیدمان پست‌هایتان تصمیم می‌گیرد که شما را دنیال کند یا خیر. از همین‌رو توجه نکاتی چون طراحی لوگو برای درج بر روی پست‌ها، طراحی یک قالب، داشتن استراتژی برای درج پست‌ها در پیج همه و همه از عواملی هستند که موجب موفقیت یک صفحه اینستاگرامی می‌شوند. توجه داشته باشید که صفحات زیادی پیش از شما فعالیت خود را در اینستاگرام آغاز کرده‌اند بنابراین اگر می‌خواهید توجه کاربران را به سوی خود جلب کنید، باید بتوانید عملکرد بهتری نسبت به آن‌ها داشته باشید. ساخت قالب اینستاگرام یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایی است که برای رسیدن به موفقیت در این شبکه به آن نیاز دارید.

انواع طراحی تم اینستاگرام

از تم‌های اینستاگرام فقط برای ساخت ظاهر کلی صفحه پروفایل اینستاگرام استفاده نمی‌شود. به راحتی می‌توان از این تم‌ها برای طراحی قالب پست، استوری و ویدیو IGTV استفاده کرد. استوری‌ها در اینستاگرام به اندازه پست‌ها و یا شاید بیشتر از آن‌ها حائز اهمیت هستند به همین خاطر طراحی قالب استوری اینستاگرام می‌تواند به بیشتر دیده شما پیجتان کمک زیادی بکند. شما می‌توانید حتی برای ویدئوها و IGTVها نیز قالبی طراحی کنید. انتشار پست‌ها و استوری‌ها با نظم و نرتیب خاص شما را در نگاه کاربرانتان حرفه‌ای‌تر جلوه می‌دهد.

طراحی قالب ویدیو برای اینستاگرام

با نرم افزارهای مختلفی می‌توان لی‌اوت ویدیو مناسبی برای اینستاگرام ایجاد کرد. با نرم افزارهایی مانند پریمیر، افترافتکت و… می‌توان قالب مناسب ویدیو IGTV را طراحی و پیاده سازی کرد. برای سفارش ساخت قالب ویدیو اینستاگرام کافی است از طریق فرم ساخت قالب اینستاگرام اقدام کنید. 

طراحی قالب استوری اینستاگرام

استفاده از ظاهر گرافیکی برای استوری اینستاگرام می‌تواند دیده شدن استوری شما را به میزان قابل توجه‌ای افزایش دهد. با استفاده از فتوشاپ یا حتی استفاده اپلیکیشن‌های موجود به راحتی و در مدت زمان کوتاهی تم استوری اینستاگرام خود را پیاده سازی کنید. یک طراح قالب اینستاگرام می‌تواند به سادگی قالبی برای انتشار استوری‌های پیج شما طراحی کند.

طراحی قالب پست اینستاگرام

پست‌های اینستاگرام اگر دارای طراحی مناسب باشند بی‌شک باعث خواهند شد که مخاطبان بیشتری به سمت صفحه اینستاگرام شما سرازیر شوند. دو حالت برای طراحی تم پست اینستاگرام وجود دارد و آن هم طراحی لی‌اوت کلی پروفایل اینستاگرام است و نوع دیگر طراحی مجزای هر پست در صفحه پروفایل است. که هر کدام مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند. برای دریافت مشاوره رایگان طراحی قالب و پست اینستاگرام کافی است با شماره 0355054580 با استودیو خلاق طراحی گرافیک سلام گرافیک تماس حاصل کنید. 

پادکست طراحی تمپلیت اینستاگرام

طرح‌های مختلفی برای پیاده سازی تم یا همان لی‌اوت صفحه اینستاگرام وجود دارد، وابسته به آن که از طراحی صفحه اینستاگرام خود چه انتظاری دارید و همچنین نوع صفحه شما چیست، نوع طراحی لی اوت اینستاگرام متفاوت است، قبل از سفارش طراحی پیاده سازی تم اینستاگرام این پادکست را گوش دهید. 

تاثیر چیدمان پروفایل اینستاگرام در مخاطب

بی‌شک ظاهر گرافیکی پیج از درجه اهمیت بالایی برای کاربران برخوردار است. زیبا بودن لی اوت اینستاگرام نه تنها خواهد توانست باعث جذب کاربران بیشتری به سمت صفحه شما شود بلکه می‌تواند باعث شود که محتوای تولید شده در اینستاگرام شما بیشتر دیده شود (لایک، کامنت، اشتراک و… گذاشته شود) در حالت کلی می‌توان گفت که زیبا بودن طراحی قالب اینستاگرام باعث خواهد شد که اتفاقات خوشایند زیر برای پیج شما رقم بخورد.

 • فالوورهای صفحه شما بیشتر شود
 • نرخ تبدیل فالوورها به مشتری بیشتر شود
 • ماندگاری کاربر در صفحه شما بالا رود
 • مخاطبان تعامل بیشتری با صفحه داشته باشند
 • صفحه شما به عنوان یک صفحه سرگرم کننده شناخته شود
 • محتوای شما بیشتر از قبل دیده شود
 • پیدا کردن محتوا و یک پست خاص برای کاربران راحت‌تر شود
 • ماندگاری بیشتر اطلاعات صفحه شما در ذهن مخاطب
 • نرخ کلیک در اکسپلور بیشتر شود
 • و…
ویدیو تاثیر قالب اینستاگرام در میزان درگیری مخاطب

تقریبا می‌توان گفت بله، با استفاده از قالب اینستاگرام می‌توانید زیبایی ظاهری پیج خود را به میزان قابل توجه‌ای افزایش دهید. همین طراحی لی‌اوت برای پست، استوری و ویدیوهای اینستاگرام باعث می‌شود که مخاطبان بیشتری به سمت صفحه شما هدایت شوند. 

پیاده سازی لی‌اوت اینستاگرام یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. از جمله مواردی که باید در زمان سفارش طراحی تم اینستاگرام به آن توجه کرد می‌توان به هزینه ساخت قالب، نوع طراحی، شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی قالب اینستاگرام و… توجه داشت. برای ثبت سفارش قالب حرفه‌ای اینستاگرام همین حالا با شماره 09355054580 تماس بگیرید. 

طراحان سلام گرافیک با بیش از چندین سال سابقه در زمینه خدمات طراحی گرافیک، جزو بهترین طراحان گرافیک ایران هستند که می‌توانید با اطمینان خاطر خدمات گرافیکی خود چون طراحی قابل اینستاگرام، طراحی لوگو، طراحی بسته بندی و… را به آن‌ها بسپارید. برای سفارش طراحی قالب اینستاگرام به سلام گرافیک از طریق شماره 09355054580 با ما تماس بگیرید.

همه پیج ها نیاز به لی اوت ایسنتاگرام دارند؟

قیمت طراحی قالب اینستاگرام

تعرفه طراحی قالب اینستاگرام وابسته به نوع سفارش و همچین تعداد سفارش طراحی قالب اینستاگرام متفاوت است. خدمتی که سلام گرافیک به مشتریان خود ارائه می‌دهد این است که می‌توانید هزینه سفارش طراحی قالب اینستاگرام را خودتان انتخاب کنید. برای کاهش نرخ ساخت قالب اینستاگرام از طرح‌های تخفیفی استفاده کنید. در صورتی که نرخ پایین‌تر برای ثبت سفارش ساخت قالب اینستاگرام را لازم دارید با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید تا طراح قالب اینستاگرام ما شما را راهنمایی کند. قیمت طراحی لی اوت اینستاگرام، قیمت طراحی استوری اینستاگرام، قیمت طراحی قالب پست اینستاگرام را از با با کمترین قیمت بخواهید. 

پلن اقتصادی طراحی لی‌اوت اینستارگام

تماس بگیرید
 • طراحی لی‌اوت حرفه‌ای

پلن پرطرفدار طراحی لی‌اوت اینستاگرام

تماس بگیرید
 • طراحی لی‌اوت حرفه‌ای

پلن آینده‌دار طراحی لی‌اوت اینستاگرام

تماس بگیرید
 • طراحی لی‌اوت حرفه‌ای

گوش به زنگتونیم!

ما آماده پاسخگویی به هر گونه سوال در رابطه با طراحی اینستاگرام هستیم

نظرات مشتریان طراحی پست و استوری

کیفیت را از زبان استفاده کنندگان طراحی لی‌اوت اینستاگرام این بار بخوانید. 

مهندس محسن احمدی

کیفیت عالی لی اوت‌های طراحی شده برای صفحات اینستاگرام ما باعث جذب چندین برابری مخاطب شد.

مریم ایمان زادگان

طراحی استوری، پست، قالب ویدیو اینستاگرام توسط تیم سلام گرافیک به جرات می‌تونم بگم در بهترین حالت بود.

انواع چیدمان پیج اینستاگرام

روش‌های گوناگونی برای انتخاب قالب اینستاگرام وجود دارد، خط وسط، کاشی وار و… شما برای زیبایی بیشتر صفحه اینستاگرام خود کدام روش چیدمات پیج را انتخاب می‌کنید؟

چیدمان شطرنجی پیج اینستاگرام (Chess Style layout instagram)

مدل چیدمان شطرنجی یکی از رایج‌ترین روش‌های چیدن پست در پروفایل اینستاگرام است. در این روش پست‌ها به صورت یکی در میون چیده می‌شوند. پیج‌های ایرانی و خارجی بزرگی را می‌توانید پیدا کنید که از این روش برای چیدمان صفحه اینستاگرام خود استفاده می‌کنند.

استفاده از مدل یکی در میون یا همون مدل شطرنجی قالب اینستاگرام می‌تواند برای هر نوع پیجی به کار گرفته شود و تفاوتی ندارد که موضوع محتوای مورد ارائه شما چیست،  از خوبی‌های این مدل استایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. طراحی راحت و آسان
 2. زیبایی بصری بالا
 3. قالب تست شده و مناسب
 4. استفاده راحت بدون پیچیدگی
 5. کنتراست و تفاوت زیاد
 6. قابلیت ارائه محتوا جداگانه در هر پست

چیدمان سطری پیج اینستاگرام (Instagram page line layout)

در این مدل چیدمان پیج اینستاگرام که با نام‌های قالب سطری اینستاگرام، قالب سه به سه اینستاگرام معروف است، پست‌ها به صورت خطی در افق طراحی می‌شوند. این گونه از طراحی پست‌ها کاربرد بسیار زیادی در ارائه محتوای به هم وابسته دارد. همچنین پیج‌های فروشگاهی که قصد ارائه محصول یکسان با ویژگی‌های متفاوت دارند می‌توانند به راحتی از این نوع چیدمان خطی در صفحه اینستاگرام خود استفاده کنند.

پیج‌های آموزشی هم معمولا برای ساخت آموزش‌های دنباله‌دار از این نوع طراحی پست استفاده می‌کنند.

از ویژگی‌ها و قابلیت‌های این گونه طراحی پست که نام استایل سه به سه شناخته می‌شود می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

 • طراحی راحت و کاربردی
 • مناسب پیج‌های فروشگاهی و آموزشی
 • قابلیت ارائه محتوای دنباله‌دار
 • زیبایی بصری بالا
 • چیدمان رایج و پر استفاده
 • استفاده راحت و آسان
 • طراحی نسبتا آسان و مناسب
 • و…

چیدمان آسانسوری پیج اینستاگرام (Elevator Style layout instagram)

این نوع چیدمان ظاهر پیج اینستاگرام می‌تونه کار طراحی رو یک مقدار سخت کند، در استایل آسانسوری هر 6 پست تکمیل کننده یک ظاهر واحد است. این نوع از طراحی قالب اینستاگرام برای صفحه‌هایی مناسب است که می‌خواهد برنامه مشخصی برای انتشار پست نداشته باشند، به عنوان مثال ارسال 6 پست در یک روز و یک هفته بدون هیچ ارسال پستی! ظاهر متفاوت این نوع طراحی می‌تونه خیلی شما را نسبت به رقبا و پیج‌های همکار متفاوت کند.

از ویژگی‌های طراحی قالب آسانسوری پیج اینستاگرام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طراحی متفاوت و مناسب
 • مناسب پیج‌های فروشگاهی و ارائه محصول
 • زیبایی بصری بالا
 • طراحی سخت و تقریبا پیچیده
 • و…

چیدمان ستونی پیج اینستاگرام (Column Style layout instagram)

در این مدل طراحی ظاهر پیج اینستاگرام که با نام طراحی ستونی معروف است، هر ستون از پست‌ها یک طراحی خاص دارند. این شیوه چیدمان ظاهری در پروفایل اینستاگرام یکی از روش‌های رایج چیدن پروفایل است. خوبی استفاده از این روش چیدمان این است که شلوغی خاصی به صفحه شما وارد نمی‌شود و یک بدی دارد و آن هم تکمیل شدن ظاهر پروفایل شما در هر سه پست است.

این شیوه طراحی جذابیت بصری بالایی برای کاربران ندارد و این امکان وجود دارد که باعث خستگی کاربران شود. از ویژگی‌های طراحی قالب اینستاگرام به شیوه ستونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طراحی راحت و آسان
 • ظاهر یکنواخت پیچ
 • جذابیت بصری پایین
 • شیوه رایج ارائه محتوا
 • و…

چیدمان خط وسط پیج اینستاگرام (Middle Line Style layout instagram)

در این شیوه استایل دهی ستون وسط طراحی و ظاهر یکسانی دارد و طراحی دو ستون کناری با هم دیگر ست هستند. در این شیوه ساخت قالب برای پروفایل اینستاگرام تمام توجه کاربر به پست‌های میانی جلب خواهد شد. این شیوه طراحی قالب در اینستاگرام عموما برای پیج‌های فروشگاهی کاربرد ویژه‌ای دارد به این صورت که دو پست کناری محصول برای فروش گذاشته می‌شود و پست وسط آموزش یا محتوای سرگرم کننده قرار داده می‌شود. پس از هر سه پست ظاهر گرافیکی پیج تکمیل می‌شود.

ویژگی‌های استایل خط وسط موارد زیر خواهد بود.

 • طراحی ساده و آسان
 • تمرکز مخاطب بر پست وسط
 • ظاهر تقریبا خسته کننده
 • مناسب برای پیج‌های فروشگاهی
 • جذابیت بصری کم
 • و…

چیدمان رنگین کمان پیج اینستاگرام (Rainbow layout of Instagram page)

در این شیوه چیدمان ظاهر صفحه اینستاگرام، با اسکرول کردن به پایین طیف رنگی پست‌ها تغییر می‌کند. در این شیوه که اصطلاحا با نام طراحی قالب رنگین کمانی معروف شده است، تمامی رنگ‌های موجود در فتوشاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. عموما برای هر 3، 6 یا 9 پست یک طیف رنگی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از ویژگی‌های این شیوه طراحی قالب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • زیبایی بصری فوق العاد بالا
 • طراحی مشکل و تقریبا سخت
 • تکمیل پروفایل در هر 3، 6 یا 9 پست
 • حرفه‌ای شدن پروفایل
 • و…

چیدمان مورب پیج اینستاگرام (Diagonal layout of Instagram page)

این شیوه چیدمان پست‌ها در اینستاگرام بسیار رایج و زیبا است. در این شیوه، پست‌ها به صورت مورب با یکدیگر یک وجه اشتراک دارند. حال این وجه اشتراک می‌تواند بر اساس رنگ باشد یا بر اساس محتوا یا هر چیز دیگری. حتی می‌شود تنها از لحاظ شیوه نوشتاری با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

چیدمان پازلی پیج اینستاگرام (Instagram page puzzle layout)

یکی دیگر از رایج‌ترین شیوه‌های طراحی تم اینستاگرام، طراحی لی اوت پازلی است. در این شیوه طراحی، یک عکس به 9 قسمت مساوی تقسیم می‌شود و هر قسمت در یک پست قرار می‌گیرد. این شیوه طراحی شاید ظاهر پروفایل شما را مناسب و حرفه‌ای نشان دهد. اما هر تک پست در صورتی که به درستی طراحی نشود تنها گوشه‌ای از یک تصویر خواهند بود و این برای فالوورها و افرادی که از اکسپلور پست شما را می‌بینند مناسب نیست. عموما این شیوه طراحی تیم اینستاگرام برای پیج‌های شرکتی و رسمی مناسب است.

ویژگی‌های چیدمان پازلی اینستاگرام

 • طراحی پروفایل با جذابیت بالا
 • ارتباط هر 9 پست با هم
 • طراحی راحت و آسان
 • مورد استفاده برای صفحات شرکتی
 • و…

چیدمان مرزی پیج اینستاگرام (Instagram page border layout)

در این شیوه طراحی تم اینستاگرام، تمامی پست‌ها با یک مرز یک الی 2 سانتی متری از اندازه واقعی پست طراحی می‌شوند. این شیوه طراحی باعث می‌شود که پست‌ها در یک صفحه سفید قرار بگیرید. وجود این فاصله بین عکس‌ها باعث می‌شود که در ظاهر پروفایل شما طراحی خاصی دیده شود.

ویژگی‌های تم مرزی اینستاگرام

 • تیم خلاقانه
 • طراحی راحت و آسان
 • زیبایی بصری بالا
 • تم مینیمال و ساده
 • و…

سفارش طراحی قالب اینستاگرام

یکی از مسائل بسیار مهمی که می‌تواند بر موفقیت و افزایش بازدید پیج‌های اینستاگرامی تاثیرگذار باشد قالب است. با استفاده از قالب پیج اینستاگرام می‌توانید صفحه‌ای زیبا و جذاب داشته باشید و هماهنگی و ارتباط بصری میان پست‌های خود را افزایش دهید. این هماهنگی موجب رضایت بیش‌تر کاربران خواهد شد. برای سفارش طراحی قالب برای صفحه اینستاگرام خود می‌توانید با شرکت‌های تبلیغاتی و آژانس‌های طراحی گرافیکی تماس حاصل کنید. طراحان زیادی وجود دارند که با تخصص و تجربه در زمینه تبلیغات و طراحی‌های گرافیکی قادرند به شما در این زمینه کمک کنند. این طراحان معمولاً در شرکت‌های طراحی و آژانس‌های تبلیغاتی مشغول به کار هستند. شرکت سلام گرافیک با سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه طراحی گرافیکی و المان‌های تبلیغاتی قادر است با کمک تیم طراحان با تجربه خود بهترین قالب برای پیج اینستاگرام شما را طراحی کند.

آیا قالب آماده کافی نیست؟

اگر جستجویی ساده در اینترنت انجام داده باشید حتما متوجه شده‌اید که قالب‌های آماده زیادی در فضای مجازی به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار پایین ارائه می‌شوند. بسیاری از افراد ترجیه می‌دهند برای کاهش هزینه‌های خود و صرفه‌جویی در زمان از این قالب‌های آماده استفاده کنند. شما نیز می‌توانید در صورت کمبود وقت از قالب‌های آماده اینستاگرام استفاده کنید. اما کسب و کارهای بزرگ و قدرتمند ترجیه می‌دهند از قالب‌های کاملاً اختصاصی استفاده کنند. تنها کافیست سری به پیج‌های اینستاگرامی پرمخاطب بزنید. بسیاری از این صفحات از قالب‌هایی که به صورت ویژه و اختصاصی برای آن‌ها طراحی شده‌اند استفاده می‌کنند. شما نیز می‌توانید با مراجعه به شرکت‌های طراحی و تبلیغاتی نسبت به سفارش طراحی قالب اینستاگرام اقدام کرده و حال و هوای صفحه خود را متحول کنید.

واضح است که استفاده از قالب‌های اختصاصی می‌تواند مزایای بیش‌تری برای کسب و کار اینستاگرامی شما به دنبال داشته باشد. این قالب‌ها به خوبی حرفه‌ای و قدرتمند بودن کسب و کار شما را نشان می‌دهند. مخاطبان نیز با مشاهده ظاهر منحصر به فرد صفحه شما نسبت به مطالعه و دنبال کردن مطالبتان مشتاق‌تر خواهند شد. اگر می‌خواهید همانند مشاغل بزرگ و پرمخاطب از مزایای بی‌شمار قالب‌های اینستاگرامی بهرمند شوید کافیست همین حالا با کارشناسان ما در سلام گرافیک تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

هزینه سفارش طراحی قالب اینستاگرام چقدر است؟

یکی از مواردی که برای بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها تبدیل به دغدغه شده است تعرفه طراحی قالب اینستاگرام است. اگر با هزینه پیشنهادی بسیاری از شرکت‌ها آشنایی داشته باشید حتما متوجه تفاوت میان تعرفه‌ها شده‌اید. تعیین هزینه نهایی طراحی قالب اینستاگرام به عوامل گوناگونی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به پیچیدگی طرح و تخصصی بودن آن، تعداد طرح‌های مورد نظر، و همچنین اعتبار شرکت طراحی اشاره داشت. به طور معمول شرکت‌های بزرگ و باسابقه هزینه بیش‌تری برای انجام سفارش‌های خود دریافت می‌کنند. ممکن است تصور کنید که با وجود قالب‌های آماده رایگان پرداخت هزینه برای سفارش طراحی قالب اینستاگرام منطقی نباشد. اما توجه داشته باشید که کیفیت و تاثیرگذاری این دو به هیچ وجه قابل مقایسه نخواهد بود و مخاطبان به طور قطع متوجه خاص بودن صفحه اینستاگرامی شما خواهند شد.

استفاده از پکیج قالب پست اینستاگرام آماده

 1. پیج‌های زیادی در حال حاضر از قالب‌های آمده استفاده می‌کنند. استفاده کردن از قالب‌های آماده مزیت‌ها و معایب گوناگونی با خود به همراه دارد که به چند نمونه آن اشاره خواهیم کرد.

مزیت‌های استفاده از قابل آماده

 1. لی‌اوت‌های آماده اینستاگرام همیشه در دسترس هستند و شما بدون آن که هزینه‌ای انجام دهید می‌توانید از این قالب‌ها به رایگان استفاده کنید.
 2. تعداد طرح‌های متنوع این امکان را به شما می‌دهد که در زمان کوتاهی طرح نزدیک به طرح دلخواه خود را پیدا کنید.
 3. قالب‌های آماده اینستاگرام بر اساس استاندارد طراحی می‌شود و هیچگونه مشکلی ندارند.

چرا قالب آماده اینستاگرام استفاده را نباید استفاده کنیم؟

 • دلایل زیادی برای عدم استفاده از قالب‌های اینستاگرام وجود دارد که از اصلی‌ترین این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
 • تعداد افراد زیادی از اون قالب استفاده می‌کنند.
 • احتمالا برای مخاطبان شما مناسب نخواهد بود.
 • ساختار و رنگ بندی مناسب ندارند.
 • کار با قالب‌های آماده آسان نیست.
 • ویرایش کردن قالب آماده اینستاگرام سخت و زمان‌بر است.

طراحی گرافیک پیچ اینستاگرام

یکی از مهم‌‌ترین نیازهای هر پیج اینستاگرام، استفاده از قالب اینستاگرام است. لایوت اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا مخاطب بیشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. با طراحی گرافیکی پیج خود می‌توانید مشتریان زیادی را به سمت خود بکشانید. به نوعی می‌توان گفت شما با قالب پیچ اینستاگرام خود بازاریابی مناسبی برای محصولات خود انجام می‌دهید.

قالب پست اسلایدی اینستاگرام

یکی از روش‌های عالی و برای دریافت نرخ تعامل بالا، استفاده از پست‌های اسلایدی است. اگر نیاز به قالب پست اسلایدی دارید می‌توانید از نمونه قالب‌های پست اسلایدی اینستاگرام سلام گرافیک دیدن کنید. از جمله انواع قالب‌های طراحی اینستاگرام می‌توان به قالب پست اینستاگارم فروشگاهی، قالب پست متنی اینستاگرام، کاور پست اینستاگرام، قالب پست اینستاگرام فارسی و… اشاره کرد.  

قالب محصولات اینستاگرام

پیاده سازی قالب برای محصولات در اینستاگرام کاری سخت و گاهی ناممکن است. شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک، قالب محصولات اینستاگرام را برایتان حرفه‌ای و خاص پیاده سازی می‌کند. شما در مرحله آخر قالب پست اینستاگرام psd را دریافت می‌کند.

 

نکات طلایی طراحی لی اوت اینستاگرام

با وجود آنکه ایده‌های زیادی برای طراحی لی اوت اینستاگرام وجود دارد، انتخاب از میان آن‌ها و همچنین ارائه بهترین طراحی باید با توجه به نکات و اصول زیادی انجام شود. اگر می‌خواهید صفحه اینستاگرام کسب و کارتان جذاب و چشم‌گیر باشد باید به نکاتی هر چند کوچک ولی بسیار مهم توجه داشته باشید. اگر نکات طراحی لی اوت اینستاگرام را رعایت کنید می‌توانید مطمئن باشید که مخاطبان تمایل بیش‌تری به مشاهده پست‌های شما پیدا خواهند کرد. در ادامه نکات مهمی را بررسی می‌کنیم که برای داشتن یک لی اوت عالی و جذاب در اینستاگرام باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید:

به مخاطبان هدف خود توجه داشته باشید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید مخاطبان هدف هستند. هر کسب و کاری مخاطبان خاص و ویژه خود را دارد. به طور مثال اگر شما از طریق تولید و واردات لوازم‌التحریر به کسب درآمد می‌پردازید مخاطبان هدف شما بیش‌تر کودکان و نواجوانان خواهند بود.

اگر می‌خواهید بهترین لی اوت اینستاگرام را طراحی کنید باید به سلیقه و نیازهای مخاطبان هدف خود توجه داشته باشید. ممکن است یک چیدمان شطرنجی برای اینستاگرام کسب و کار شما نتیجه بهتری نسبت به یک چیدمان رنگین‌کمانی داشته باشد. اگر همچنان نمی‌دانید بهترین لی اوت برای جلب نظر مخاطبان هدفتان چیست می‌توانید از مشاوره سلام گرافیک استفاده کنید.

اهمیت رنگبندی را فراموش نکنید

رنگبندی از جمله مهم‌ترین نکاتی است که باید در طراحی هر المان تبلیغاتی به آن توجه داشت. رنگبندی کلی صفحه اینستاگرام شما می‌تواند اولین چیزی باشد که نظر کاربران را جلب کرده و آن‌ها را به مشاهده دقیق‌تر پست‌هایتان تشویق می‌کند. سعی کنید 2 یا 3 رنگ اصلی را که در همه تصاویرتان از آن‌ها استفاده می‌کنید را انتخاب کنید. این رنگ‌ها در واقع تم صفحه اینستاگرام شما را مشخص خواهند کرد. سپس سعی کنید از تمام رنگ‌های انتخابی خود به میزان صحیح در تصاویرتان استفاده کنید تا در ظاهر کلی صفحه تعادل ایجاد شود. اگر می‌خواهید هویت برند خود را طریق تصاویر اینستاگرامتان نشان دهید بهتر است از رنگ‌های لوگو و برند خود کمک بگیرید.

از فونت‌های برندتان استفاده کنید

بسیاری از کسب و کارهای اینستاگرامی در طراحی تصاویر صفحه اینستاگرام خود از نوشته‌های گرافیکی نیز استفاده می‌کنند. عکس‌نوشته‌ها به یکی از تکنیک‌های موثر در طراحی صفحه اینستاگرام تبدیل شده‌اند. همچنین می‌توانید از لی اوتی استفاده کنید که در آن ردیف وسط متن و ردیف‌های کناری تنها تصویر هستند.

برای آنکه بتوانید نتیجه بهتری از عکس‌نوشته‌ها بگیرید بهتر است از فونت‌های برندتان استفاده کنید. استفاده از فونت‌های رسمی برند می‌تواند ارتباط نزدیک‌تری میان شما و مخاطبانتان ایجاد کند. سعی کنید اندازه نوشته‌ها را نیز به دقت انتخاب کنید تا کاربران برای خواندن آن‌ها با مشکلی مواجه نشوند.

از تصاویر مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید

طراحی لی اوت اینستاگرام باید کاملاً مطابق با شیوه فعالیت کسب و کار و خدمات و محصولات ارائه شده از سوی آن انجام شود. انتخاب تصاویر مناسب نقش پررنگی در این زمینه ایفا می‌کند. اگر می‌خواهید یک لی اوت جذاب و گویا داشته باشید باید از تصاویر مرتبط با برند و کسب و کار خود استفاده کنید.

برای یافتن بهترین تصاویر مرتبط با سازمان یا شرکت خود می‌توانید از تصاویر stock استفاده کنید. اما اگر زمان و بودجه کافی دارید توصیه ما به شما عکاسی اختصاصی است. می‌توانید به همان شیوه و سبکی که می‌خواهید از محصولات خود عکس‌برداری کرده و از ان‌ها برای پیج اینستاگرام خود استفاده کنید. برای دریافت خدمات عکاسی حرفه‌ای و ویرایش تصاویر می‌توانید با کارشناسان ما در سلام گرافیک تماس بگیرید.

از مدل‌های مختلف لی اوت استفاده کنید

ایده‌های بسیار زیادی برای لی اوت‌های مختلف اینستاگرامی وجود دارد. شما باید با توجه به نیازهای مخاطبان و محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید بهترین لی اوت را انتخاب کنید. سعی کنید از لی اوتی استفاده کنید که به خوبی فرهنگ سازمانی شما را نشان می‌دهد. متاسفانه برخی از مدیران اینستاگرامی با هدف ایجاد تنوع به صورت مداوم لی اوت صفحه خود را تغییر می‌دهند.

توصیه ما به شما انتخاب یک لی اوت عالی و استفاده از ان برای مدتی طولانی است. تغییر مداوم لی اوت و چینش تصاویر نه تنها عدم ثبات و برنامه‌ریزی کسب و کار شما را به کاربران نشان می‌دهد، بلکه می‌تواند آن‌ها را گیج و سردرگم کند. جهت دریافت مشاوره برای انتخاب بهترین لی اوت می‌توانید همین حالا با مشاوران ما در سلام گرافیک تماس بگیرید.

نرم افزار لی اوت اینستاگرام

پس از ایده‌پردازی و انتخاب بهترین چینش برای صفحه اینستاگرام، نوبت به طراحی قالب و تصاویر می‌رسد. کار طراحی تصاویر و قالب اینستاگرام برای افرادی که با نرم‌افزارهای گرافیکی حرفه‌ای آشنایی ندارند بسیار چالش‌برانگیز و پردردسر خواهد بود. با این وجود شما برای طراحی لی اوت اینستاگرام به کار با نرم‌افزارهای گرافیکی پیشرفته مانند فتوشاپ و ایلوستریتور نیازی نخواهید داشت. نرم‌افزارهای ساده زیادی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تصاویری عالی برای صفحه اینستاگرام خود طراحی کنید.

با این وجود اگر می‌خواهید تصاویری حرفه‌ای و کاملاً یونیک داشته باشید بهتر است کار طراحی را به طراحان گرافیکی باتجربه بسپارید. علاوه بر این طراحی پست‌های اینستاگرامی کاری بسیار زمان‌بر است. بسیاری از شرکت‌ها کار طراحی قالب و لی اوت اینستاگرام را برون‌سپاری می‌کنند تا بتوانند به راحتی بر روی دیگر فعالیت‌های حیاتی کسب و کار تمرکز داشته باشند. شما می‌توانید برای سفارش طراحی انواع لی اوت حرفه‌ای اینستاگرام همین حالا با کارشناسان ما در سلام گرافیک تماس بگیرید. در ادامه برخی از نرم‌افزارهای ساده و کاربردی برای طراحی لی اوت اینستاگرام را معرفی می‌کنیم:

Canva

Canva از جمله نرم‌افزارهای بسیار محبوب و شناخته شده برای طراحی انواع قالب و تمپلیت‌های گرافیکی است. با استفاده از پلن رایگان این نرم‌افزار می‌توانید از صدها قالب آماده، طرح‌های گرافیکی، و تصاویر گوناگون استفاده کنید. زمانی که نرم‌افزار canva را باز می‌کنید با صدها قالب گوناگون برای کاربردهای مختلف مانند طراحی پوستر و طراحی پست‌های اینستاگرامی مواجه می‌شوید.

برای آنکه بتوانید شکل‌ها و قالب‌های مورد نظر خود را در این نرم‌افزار یافت کنید تنها کافیست عبارت مورد نظر خود را در سرچ‌بار جستجو کنید. زمانی که قالب مورد علاقه خود را یافت کردید می‌توانید به راحتی شکل‌ها و المان‌های گرافیکی را در آن تغییر داده و یک تصویر عالی برای اینستاگرام خود داشته باشید.

Adobe spark

ادوبی نامی بزرگ در دنیای طراحی گرافیکی است. تعجبی ندارد که این شرکت یک نرم‌افزار مخصوص برای طراحی پست‌های شبکه‌های اجتماعی نیز ارائه کرده است. ادوبی اسپارک بیش از 34 هزار قالب اماده را در اختیار شما می‌گذارد. البته بخش قابل توجهی از این قالب‌ها تنها با پرداخت هزینه در اختیار شما قرار می‌گیرند. با این وجود همچنان قالب‌های بسیار زیادی برای استفاده رایگان در این نرم‌افزار گنجانده شده‌اند. یکی از ویژگی‌های بسیار کاربردی ادوبی اسپارک امکان تغییر اندازه و فرمت قالب‌های طراحی شده برای شبکه‌های اجتماعی مختلف است.

با این نرم‌افزار حتی می‌توانید ویدئوهای خود را نیز ویرایش کنید. همچنین با استفاده از امکانات ادوبی اسپارک امکان طراحی صفحات وب و لی اوت اینستاگرام را نیز خواهید داشت. اگر می‌خواهید بهترین لی اوت اینستاگرام را برای صفحه خود انتخاب و طراحی کنید تنها کافیست همین حالا با کارشناسان ما در سلام گرافیک تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

Shakr

نرم‌افزار Shakr از جمله بهترین نرم‌افزارهای گرافیکی برای ویرایش قالب فیلم‌های اینستاگرامی است. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از کاربران نسبت به تماشای ویدئوهای مختلف اینستاگرامی تمایل بیش‌تری پیدا کرده‌اند. در این زمان است که می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی حرفه‌ای بهترین قالب را برای ویدئوهای خود طراحی کرده و نظر کاربران را جلب کنید. استفاده از انواع ویدئو در لی اوت اینستاگرام می‌تواند تنوع مطالب شما را افزایش داده و نیازهای شمار بیش‌تری از کاربران را رفع کند.

Shakr نرم‌افزاری با رابط کاربری بسیار آسان بوده و استفاده از آن حتی برای کسانی که هیچ آشنایی با نرم‌افزارهای گرافیکی و ویرایش ویدئو ندارند بسیار راحت است. با استفاده از این نرم‌افزار حتی می‌توانید پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام خود را نیز طراحی کنید. در نرم‌افزار Shakr می‌توانید از صدها قالب اماده که توسط دیزاینرهای حرفه‌ای طراحی شده‌اند نیز استفاده کنید.

 

4.8/5 - (34 امتیاز)