طراحی بسته بندی شکلات

طراحی بسته بندی شکلات (Chocolate packaging design) به چه صورتی انجام می‌شود؟ جعبه بسته بندی شکلات باید به چه صورتی باشد؟ طراحی بسته بندی شکلات تلخ با دیگر شکلات‌ها متفاوت است؟ انواع طراحی بسته بندی شکلات چیست؟ تولید کنندگان شکلات به دنبال راهی برای افزایش فروش شکلات‌های خود هستند، یکی از مناسب‌ترین و عالی‌ترین روش‌های افزایش فروش شکلات، بسته بندی شکلات در ابعاد و اندازه مناسب است. شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با ارائه انواع طراحی بسته بندی شکلات در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت‌های تولید کننده طراحی بسته بندی شکلات در ایران شناخته می‌شود. اگر تولید کننده شکلات هستید، همین حالا بسته بندی شکلات خود را حرفه‌ای طراحی کنید. 09355054580 با ما تماس بگیرید و از قیمت طراحی بسته بندی با خبر شوید.

ایده طراحی بسته بندی شکلات

طراحی بسته بندی شکلات قابلیت این را دارد که در ابعاد و اشکال مختلف طراحی شود. با همکاری با تیم خلاق سلام گرافیک می‌توانید جدیدترین ایده های بسته بندی را داشته باشید.

جنس بسته بندی شکلات

در تولید و طراحی بسته بندی شکلات می‌توان از جنس بسته بندی متفاوتی استفاده کنید از جمله بسته بندی پلاستیکی، بسته بندی مقوایی و بسته بندی فلزی

قیمت بسته بندی شکلات

با توجه به اینکه برای بسته بندی شکلات از چند لایه استفاده می‌کنید قیمت متفاوتی دارد. در حالت عادیبسته بندی شکلات در دو لایه طراحی می‌شود.

hi-graphic
چند نمونه بسته بندی شکلات انجام شده

طراحی جعبه بسته بندی شکلات

جعبه بسته بندی شکلات در انواع مختلفی وجود دارد، به نوعی می‌توان گفت که بسته بندی شکلات به دو دسته بسته بندی‌های تکی و بسته بندی‌های چندتایی تقسیم بندی می‌شود. نیاز است که برای شکلات‌هایی که با جعبه یا همان بسته بندی به صورت مستقیم در تماس هستند، از مقواهای بهداشتی استفاده شود. تا علاوه بر رعایت بهداشت، جعبه بسته بندی شکلات شکل و ظاهر مناسبی داشته باشد.

طراحی بسته بندی شکلات
سال تجربه طراحی
%
رضایت مشتری
%
سال بررسی و مطالعه
همکاری موفق

بسته بندی شکلات

بسته بندی شکلات اولین موردی است که باعث جذب مشتری و افزایش فروش می‌شود، آیا فکری برای بسته بندی محصول خود کرده‌اید؟ شکلات تولیدی برند شما قرار است در چه بسته بندی به دست مشتری برسد؟

طراحی بسته بندی شکلات تلخ

شکلات‌های تلخ یکی از پر طرفدارترین انواع شکلات در جهان است، اما به راستی مشتریان چه نوع شکلات تلخی را انتخاب می‌کنند؟ می‌دانیم که یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث افزایش فروش محصولات می‌شود، بسته بندی است. استفاده از بسته بندی مناسب برای شکلات تلخ، یکی از بهترین‌ راه‌ها برای افزایش فروش و پیدا کردن مشتریان جدید است. شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک ارائه دهنده انواع بسته بندی شکلات تلخ آماده همکاری با مجموعه‌ها و کارخانه‌های سازنده شکلات است.

souvenir

استند شکلات

استند یا همان بسته بندی مادر شکلات‌های کوچک، نوعی از بسته بندی در سایز بزرگ است، که برای قرار گرفتن شکلات‌های کوچک طراحی شده است. این استند‌های شکلات علاوه بر افزایش فروش باعث بازاریابی مستقیم شکلات نیز می‌شوند.

بسته بندی شکلات ترافل

ترافل‌ها هم مانند شکلات‌ها بسته بندی خاص و مناسب خود را دارند، اصولا در هر بسته بندی ترافل چند ترافل وجود دارد.

پاکت شکلات

اصولا شرکت‌های طراحی بسته بندی برای قرار دادن شکلات‌های کوچک از پاکت‌های کاغذی نیز استفاده می‌کنند. این کار علاوه بر خاص شدن بسته بندی، باعث جلوگیری از آلودگی محیط زیست نیز می‌شود.

طراحی بسته بندی جعبه شکلات هدیه

جعبه‌های شکلات هدیه، یکی از پرفروش‌ترین بسته بندی‌های شکلات است. این جعبه‌ها همان طور که از نامشان مشخص است، برای شکلات‌هایی که برای سوغاتی و هدیه تولید می‌شوند، طراحی و ساخته می‌شوند. زیبایی در این بسته بندی شکلات حرف اول را می‌زند.

چاپ روی شکلات

یکی از تکنیک‌های ارزان و مناسب برای جلوگیری از هزینه زیاد برای بسته بندی شکلات، استفاده از تکنیک چاپ روی شکلات است. در این روش ایجاد بسته بندی برای انواع شکلات، یک لیبل طراحی می‌شود و شکلات در ارزان‌ترین نوع بسته بندی که معمولا سلفون است، قرار می‌گیرد، به این صورت، بسته بندی شکلات آماده می‌شود.

انواع بسته بندی شکلات

جعبه شکلات می‌تواند دارای انواع مختلفی باشد، این بسته بندی را می‌توان بر اساس نوع شکلات، جنس بسته بندی، طرح بسته بندی و… تقسیم بندی کرد. اصولا طراح بسته بندی با توجه به نوع محصول و همچنین سلیقه شرکت تولید کننده شکلات اقدام به ساخت جعبه شکلات مناسب می‌کند.

شرکت طراحی بسته بندی شکلات

شکلات‌های خوشمزه‌ای که درون بسته بندی زیبا جای گرفته باشد، هر کسی را وسوسه می‌کند حداقل یکبار امتحانش کند. خدمات طراحی بسته بندی یکی از مهمترین بخش‌های فرآیند موفقیت در تجارت شکلات است. چرا که خاص‌ترین الگوهای بسته بندی همواره بیشرین مشتری را داشته و بازدهی رو به رشد صنعت تولید شکلات را تضمین می‌کند. شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌های طراحی گرافیکی در ایران است که می‌توانید طراحی بسته بندی حرفه ای محصولاتتان را به ما بسپارید. برای تماس با سلام گرافیک از طریق شماره 09355054580 با ما تماس بگیرید.

در بسته بندی باید موادی مورد استفاده قرار گیرد که شکلات را در برابر عواملی مانند اکسیداسیون، رطوبت، نور، دمای زیاد و حمله حشرات حفظ کند.

 • ارزش افزوده بالا
 • بازار صادراتی نسبتا مناسب
 • کیفیت بالای محصولات تولید شده در داخل
 • مصرفی بودن محصول
 • و…
 •  
new faq

انتظار افراد از یک بسته شکلات چیست؟

در بین انسان‌ها نمی‌توان فردی را یافت که نسبت به شکلات بی‌علاقه باشد مگر در موارد بسیار نادر… تنوع بالای شکلات در دنیا ذائقه همه افراد جامعه را پوشش می‌دهد و تولیدکنندگان همچنان به دنبال ابداع و عرضه طعم‌های جدید هستند. بنابراین اولین نیاز و انتظار از یک بسته بندی، ارتباط ظاهر آن با نوع و طعم شکلات می‌باشد به طوری که مصرف کننده با دیدن طرح و رنگ روی بسته بندی، بتواند مزه شکلات را تجسم کند.

شکلات غذا نیست و افراد معمولا برای لذت بردن آن را میل می‌کنند. از این رو وقتی یک بسته شکلات را می‌بینند یا آن را لمس می‌کنند، انتظار می‌رود کیفیت پکیج فراخور جایزه دادن به خودشان در آن لحظه مفرح باشد.

تنوع طرح‌های بسته بندی شکلات

به تعداد انسانهای روی زمین، سلیقه و ذائقه مختلف وجود دارد. علی رغم تلاش زیاد هنوز به این تعداد، طرح‌ متنوع برای بسته بندی شکلات عرضه نشده است، شاید هیچگاه نیز امکان پذیر نگردد. منتها با اینکه انسانها دقیقا شبیه هم نیستند اما علایق آنها همپوشانی دارد و می‌توان با دسته بندی افراد و طراحی بر اساس انتظار هر گروه، بخش زیادی از جمعیت را راضی نگه داشت. برای مثال دسته همسالان معمولا نظرات مشابه دارند و طراحی بسته بندی شکلات برای گروه‌های سنی مختلف یک راهکار مناسب است.

طراحی بسته بندی شکلات برای کودکان

کودکان با اختلاف زیاد، بزرگترین گروه مصرف کننده شکلات در دنیا هستند. بر این اساس توجه ویژه به طراحی بسته بندی شکلات برای این گروه سنی ضروت دارد. کودکان عاشق شکلات هستند و به کمک بسته بندی می‌توان لذت شکلات خوردن را با دیگر علایق آنها ترکیب کرد. برخی از ایده‌های بسته بندی کودکانه شکلات:

 • استفاده از شخصیت‌های محبوب انیمیشن‌ها
 • استفاده از تصویر حیوانات مختلف بر رروی بسته بندی
 • شکل دادن هندسه بسته بندی همانند وسایل بازی و تفریح کودکان
 • استقاده از الگوهای روشن در رنگ بندی
 • کاربرد عناصر طبیعی جذاب مانند گلها، درختان و …
 • استفاده از نقاشی خود کودکان
 • استفاده از دست خط کودکانه در نگاشته‌ها

اهمیت زیبایی در بسته بندی شکلات

توجه به زیبایی و میل به آن از خصوصیات ذاتی انسان است و همواره در طراحی بسته بندی شکلات از این ویژگی استفاده می‌شود. زیرا خرید شکلات اساسا یک عملکرد احساسی بوده و نیاز است که برای جلب نظر متشری به جذابیت‌های ظاهری بسته بندی توجه ویژه داشت. ضمن اینکه یک بسته بندی زیبا کاربردهای زیادی دارد همچون تزئین میز پذایرایی از مهمانان، هدیه دادن به دوستان و آشنایان، دیزاین ویترین فروشگاه‌ها و …

طراحی بسته بندی شکلات ویژه هدیه

هدیه دادن از قدیمی‌ترین سنتهای بشر است که با خود محبت و دوستی به همراه می‌آورد. اگر این هدیه یک شکلات خوشمزه درون زیباترین بسته دنیا باشد، بی شک رضایتی به یاد ماندنی به دنبال خواهد داشت. هرگاه فردی قصد خوشحال کردن دوستی را داشته باشد و برای این منظور بخواهد از شکلات استفاده کند، قطعا به دنبال بهترین آن می‌گردد.

تاکنون انواع بسته بندی برای شکلات کادویی، طراحی و روانه بازار شده است. همانطور که همه روزه در ویترین فروشگاه‌های بزرگ و کوچک و صفحات مختلف فضای مجازی شاهد هستیم، طرح‌های برجسته همیشه موفقیت بیشتری در جذب مشتری دارد. بنابراین استفاده از الگوی خاص بسته بندی که بتواند تمایز خود را نسبت به دیگر برندهای شکلات به رخ بکشد، تنها راه موفقیت است.

تاثیر بسته بندی شکلات بر فروش آن

فروش بیشتر محصولات و افزایش بازدهی، خواسته همه تولیدکنندگان است. در این راستا بسته بندی و طراحی آن، جایگاهی ویژه دارد. شکلات‌های باکیفیت و مرغوب در مرحله اول برای آنکه توسط مشتری دیده شده و انتخاب گردند به ظاهر جذاب نیاز خواهند داشت و این ظاهر گیرا توسط بسته بندی محیا می‌شود.

به این ترتیب اولین قدم برای جذب خریدار شکلات، زیبا و متفاوت بودن بسته بندی آن است. سپس در مرحله دوم، مرغوبیت شکلات برای جذب مجدد مشتری ضرورت دارد. بنابراین طراحی بسته بندی شکلات به اندازه کیفیت محصول و دوشادوش آن بر فروش موثر است.

دیگر خدمات
4.3/5 - (15 امتیاز)