طراحی بسته بندی شکلات

طراحی بسته بندی شکلات (Chocolate packaging design) به چه صورتی انجام می‌شود؟ جعبه بسته بندی شکلات باید به چه صورتی باشد؟ طراحی بسته بندی شکلات تلخ با دیگر شکلات‌ها متفاوت است؟ انواع طراحی بسته بندی شکلات چیست؟ تولید کنندگان شکلات به دنبال راهی برای افزایش فروش شکلات‌های خود هستند، یکی از مناسب‌ترین و عالی‌ترین روش‌های افزایش فروش شکلات، بسته بندی شکلات در ابعاد و اندازه مناسب است. شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک با ارائه انواع طراحی بسته بندی شکلات در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت‌های تولید کننده طراحی بسته بندی شکلات در ایران شناخته می‌شود. اگر تولید کننده شکلات هستید، همین حالا بسته بندی شکلات خود را حرفه‌ای طراحی کنید. 

نمونه بسته بندی شکلات

در این بخش نمونه بسته بندی های شکلات که توسط مجموعه سلام گرافیک پیاده سازی شده است را می توانید مشاهده کنید. نمونه های زیر طی پروژه های مختلف توسط طراح های بسته بندی سلام گرافیک انجام شده است. 

طراحی جعبه بسته بندی شکلات

جعبه بسته بندی شکلات در انواع مختلفی وجود دارد، به نوعی می‌توان گفت که بسته بندی شکلات به دو دسته بسته بندی‌های تکی و بسته بندی‌های چندتایی تقسیم بندی می‌شود. نیاز است که برای شکلات‌هایی که با جعبه یا همان بسته بندی به صورت مستقیم در تماس هستند، از مقواهای بهداشتی استفاده شود. تا علاوه بر رعایت بهداشت، جعبه بسته بندی شکلات شکل و ظاهر مناسبی داشته باشد. هدف جعبه بسته بندی شکلات زیبایی، جذابیت و حفاظت از محصول است.

طراحی بسته بندی شکلات

سفارش بسته بندی شکلات

بسته بندی شکلات اولین موردی است که باعث جذب مشتری و افزایش فروش می‌شود. در نتیجه طراحی بسته بندی شکلات اهمیت بالایی دارد و بهتر است به متخصص های سلام گرافیک سپرده شود. برای سفارش طراحی بسته بندی شکلات می توانید با شماره 09355054580 تماس بگیرید. 

طراحی بسته بندی شکلات تلخ

شکلات‌های تلخ یکی از پر طرفدارترین انواع شکلات در جهان است، اما به راستی مشتریان چه نوع شکلات تلخی را انتخاب می‌کنند؟ می‌دانیم که یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث افزایش فروش محصولات می‌شود، بسته بندی است. استفاده از بسته بندی مناسب برای شکلات تلخ، یکی از بهترین‌ راه‌ها برای افزایش فروش و پیدا کردن مشتریان جدید است. شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک ارائه دهنده انواع بسته بندی شکلات تلخ آماده همکاری با مجموعه‌ها و کارخانه‌های سازنده شکلات است.

جعبه شکلات کوچک

قیمت طراحی بسته بندی شکلات

قیمت بسته بندی شکلات بنا به نیاز کارفرما و مواردی که در بسته بندی باید ذکر شود، متفاوت خواهد بود. البته نرخ بسته بندی طبق نرخ سازمان انجمن گرافیک ایران اعلام می شود. قیمت طراحی بسته بندی شکلات سلام گرافیک حدود 2 تا 7 میلیون تومان خواهد بود.  

انواع بسته بندی شکلات

جعبه شکلات می‌تواند دارای انواع مختلفی باشد، این بسته بندی را می‌توان بر اساس نوع شکلات، جنس بسته بندی، طرح بسته بندی و… تقسیم بندی کرد. اصولا طراح بسته بندی با توجه به نوع محصول و همچنین سلیقه شرکت تولید کننده شکلات اقدام به ساخت جعبه شکلات مناسب می‌کند. مجتبی ملاکی در این ویدیو به بررسی انواع بسته بندی شکلات می پردازد. 

اصول طراحی بسته بندی شکلات

از اصول بسته بندی شکلات چه می دانید؟ سمیرا خادم، طراح بسته بندی سلام گرافیک از اصول طراحی بسته بندی شکلات می گوید:

در بسته بندی باید موادی مورد استفاده قرار گیرد که شکلات را در برابر عواملی مانند اکسیداسیون، رطوبت، نور، دمای زیاد و حمله حشرات حفظ کند.

سلام گرافیک در طراحی بسته بندی شکلات خود، پارامترهایی را در اولویت قرار می دهد.

 • ارزش افزوده بالا
 • بازار صادراتی نسبتا مناسب
 • کیفیت بالای محصولات تولید شده در داخل
 • مصرفی بودن محصول

و…

 

faq

انتظار افراد از یک بسته شکلات چیست؟

در بین انسان‌ها نمی‌توان فردی را یافت که نسبت به شکلات بی‌علاقه باشد مگر در موارد بسیار نادر… تنوع بالای شکلات در دنیا ذائقه همه افراد جامعه را پوشش می‌دهد و تولیدکنندگان همچنان به دنبال ابداع و عرضه طعم‌های جدید هستند. بنابراین اولین نیاز و انتظار از یک بسته بندی، ارتباط ظاهر آن با نوع و طعم شکلات می‌باشد به طوری که مصرف کننده با دیدن طرح و رنگ روی بسته بندی، بتواند مزه شکلات را تجسم کند.

شکلات غذا نیست و افراد معمولا برای لذت بردن آن را میل می‌کنند. از این رو وقتی یک بسته شکلات را می‌بینند یا آن را لمس می‌کنند، انتظار می‌رود کیفیت پکیج فراخور جایزه دادن به خودشان در آن لحظه مفرح باشد.

ترندهای بسته بندی شکلات

تنوع طرح‌های بسته بندی شکلات

به تعداد انسانهای روی زمین، سلیقه و ذائقه مختلف وجود دارد. علی رغم تلاش زیاد هنوز به این تعداد، طرح‌ متنوع برای بسته بندی شکلات عرضه نشده است، شاید هیچگاه نیز امکان پذیر نگردد. منتها با اینکه انسانها دقیقا شبیه هم نیستند اما علایق آنها همپوشانی دارد و می‌توان با دسته بندی افراد و طراحی بر اساس انتظار هر گروه، بخش زیادی از جمعیت را راضی نگه داشت. برای مثال دسته همسالان معمولا نظرات مشابه دارند و طراحی بسته بندی شکلات برای گروه‌های سنی مختلف یک راهکار مناسب است.

طراحی بسته بندی شکلات برای کودکان

کودکان با اختلاف زیاد، بزرگترین گروه مصرف کننده شکلات در دنیا هستند. بر این اساس توجه ویژه به طراحی بسته بندی شکلات برای این گروه سنی ضروت دارد. کودکان عاشق شکلات هستند و به کمک بسته بندی می‌توان لذت شکلات خوردن را با دیگر علایق آنها ترکیب کرد. برخی از ایده‌ های بسته بندی کودکانه شکلات:

 • استفاده از شخصیت‌های محبوب انیمیشن‌ها
 • استفاده از تصویر حیوانات مختلف بر رروی بسته بندی
 • شکل دادن هندسه بسته بندی همانند وسایل بازی و تفریح کودکان
 • استقاده از الگوهای روشن در رنگ بندی
 • کاربرد عناصر طبیعی جذاب مانند گلها، درختان و …
 • استفاده از نقاشی خود کودکان
 • استفاده از دست خط کودکانه در نگاشته‌ها

اهمیت زیبایی در بسته بندی شکلات

توجه به زیبایی و میل به آن از خصوصیات ذاتی انسان است و همواره در طراحی بسته بندی شکلات از این ویژگی استفاده می‌شود. زیرا خرید شکلات اساسا یک عملکرد احساسی بوده و نیاز است که برای جلب نظر متشری به جذابیت‌های ظاهری بسته بندی توجه ویژه داشت. ضمن اینکه یک بسته بندی زیبا کاربردهای زیادی دارد همچون تزئین میز پذایرایی از مهمانان، هدیه دادن به دوستان و آشنایان، دیزاین ویترین فروشگاه‌ها و …

یک بسته بندی خوب باید دارای ویژگی های مطلوبی باشد.

طراحی الهام بخش بسته بندی شکلات

طراحی بسته بندی شکلات ویژه هدیه

هدیه دادن از قدیمی‌ترین سنتهای بشر است که با خود محبت و دوستی به همراه می‌آورد. اگر این هدیه یک شکلات خوشمزه درون زیباترین بسته دنیا باشد، بی شک رضایتی به یاد ماندنی به دنبال خواهد داشت. هرگاه فردی قصد خوشحال کردن دوستی را داشته باشد و برای این منظور بخواهد از شکلات استفاده کند، قطعا به دنبال بهترین آن می‌گردد.

تاکنون انواع بسته بندی برای شکلات کادویی، طراحی و روانه بازار شده است. همانطور که همه روزه در ویترین فروشگاه‌های بزرگ و کوچک و صفحات مختلف فضای مجازی شاهد هستیم، طرح‌های برجسته همیشه موفقیت بیشتری در جذب مشتری دارد. بنابراین استفاده از الگوی خاص بسته بندی که بتواند تمایز خود را نسبت به دیگر برندهای شکلات به رخ بکشد، تنها راه موفقیت است.

تاثیر بسته بندی شکلات بر فروش آن

فروش بیشتر محصولات و افزایش بازدهی، خواسته همه تولیدکنندگان است. در این راستا بسته بندی و طراحی آن، جایگاهی ویژه دارد. شکلات‌های باکیفیت و مرغوب در مرحله اول برای آنکه توسط مشتری دیده شده و انتخاب گردند به ظاهر جذاب نیاز خواهند داشت و این ظاهر گیرا توسط بسته بندی محیا می‌شود.

به این ترتیب اولین قدم برای جذب خریدار شکلات، زیبا و متفاوت بودن بسته بندی آن است. سپس در مرحله دوم، مرغوبیت شکلات برای جذب مجدد مشتری ضرورت دارد. بنابراین طراحی بسته بندی شکلات به اندازه کیفیت محصول و دوشادوش آن بر فروش موثر است.

شرکت طراحی بسته بندی شکلات

شکلات‌های خوشمزه‌ای که درون بسته بندی زیبا جای گرفته باشد، هر کسی را وسوسه می‌کند حداقل یکبار امتحانش کند. خدمات طراحی بسته بندی یکی از مهمترین بخش‌های فرآیند موفقیت در تجارت شکلات است. چرا که خاص‌ترین الگوهای بسته بندی همواره بیشرین مشتری را داشته و بازدهی رو به رشد صنعت تولید شکلات را تضمین می‌کند. شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌های طراحی گرافیکی در ایران است که می‌توانید طراحی بسته بندی حرفه ای محصولاتتان را به ما بسپارید. برای تماس با سلام گرافیک از طریق شماره 09355054580 با ما تماس بگیرید.

استند شکلات

استند یا همان بسته بندی مادر شکلات‌های کوچک، نوعی از بسته بندی در سایز بزرگ است، که برای قرار گرفتن شکلات‌های کوچک طراحی شده است. این استند‌های شکلات علاوه بر افزایش فروش باعث بازاریابی مستقیم شکلات نیز می‌شوند.

بسته بندی شکلات ترافل

ترافل‌ها هم مانند شکلات‌ها بسته بندی خاص و مناسب خود را دارند، اصولا در هر بسته بندی ترافل چند ترافل وجود دارد.

پاکت شکلات

اصولا شرکت‌های طراحی بسته بندی برای قرار دادن شکلات‌های کوچک از پاکت‌های کاغذی نیز استفاده می‌کنند. این کار علاوه بر خاص شدن بسته بندی، باعث جلوگیری از آلودگی محیط زیست نیز می‌شود.

طراحی بسته بندی جعبه شکلات هدیه

جعبه‌های شکلات هدیه، یکی از پرفروش‌ترین بسته بندی‌های شکلات است. این جعبه‌ها همان طور که از نامشان مشخص است، برای شکلات‌هایی که برای سوغاتی و هدیه تولید می‌شوند، طراحی و ساخته می‌شوند. زیبایی در این بسته بندی شکلات حرف اول را می‌زند.

بسته بندی لاکچری شکلات

طراحی لیبل شکلات

یکی از تکنیک‌های ارزان و مناسب برای جلوگیری از هزینه زیاد برای بسته بندی شکلات، استفاده از طراحی لیبل شکلات است. در این روش ایجاد بسته بندی برای انواع شکلات، یک لیبل طراحی می‌شود و شکلات در ارزان‌ترین نوع بسته بندی که معمولا سلفون است، قرار می‌گیرد، به این صورت، بسته بندی شکلات آماده می‌شود. طراحی لیبل بسته بندی شکلات می تواند بنا به درخواست کارفرما باشد. 

چاپ بسته بندی شکلات

یکی از خدماتی که در راستای طراحی بسته بندی، مجموعه سلام گرافیک ارائه می دهد؛ چاپ بسته بندی شکلات است. سلام گرافیک بنا به سابقه و تجربه چندساله خود چاپخانه های معتبر سطح شهر را می شناسد. به همین خاطر می توانید چاپ بسته بندی شکلات خود را به مجموعه بسته بندی سلام گرافیک بسپارید. البته توجه داشته باشید که مسئولیت چاپ بسته بندی شکلات در صورتی بر عهده سلام گرافیک خواهد بود که طراحی بسته بندی شکلات را به طراح های بسته بندی این مجموعه بسپارید. هرکدام از جنس های بسته بندی، اصول چاپ متفاوتی دارند و بهتر است زیرنظر یک متخصص چاپ آن انجام شود. می توانید چاپ بسته بندی شکلات خود را با آرامش خیال به طراح های بسته بندی سلام گرافیک سپرده و در نهایت بسته بندی خود را تحویل بگیرید. 

قرارداد طراحی بسته بندی شکلات

کارشناس های طراحی بسته بندی مجموعه سلام گرافیک، قرارداد طراحی بسته بندی شکلات را به صورت آماده قرارداده اند و پس از اینکه سفارش شما توسط طراح های بسته بندی ثبت شود، قرارداد بسته بندی برای شما ارسال خواهد شد. در قرارداد بسته بندی به ذکر تمامی مواردی که باید کارفرما و طراح رعایت کنند پرداخته شده است. در قرارداد طراحی بسته بندی شکلات به وظایف و مهارت های لازم طراح اشاره شده است. همچین توصیه می شود تا قرارداد را به صورت کامل مطالعه کنید و از روند کاری کارشناس های طراحی بسته بندی مجموعه سلام گرافیک مطلع شوید. 

قوانین طراحی بسته بندی شکلات 

هر محصول و بسته بندی نیاز به رعایت کردن برخی قوانین و استانداردها دارد. در همین راستا، شکلات به عنوان یک محصول خوراکی نیاز به در نظر گرفتن استاندارد هایی دارد. برای مثال یک بسته بندی شکلات باید بر روی آن نشان سیب سلامت درج شده باشد. قوانینی که برای محصولاتی مانند شکلات یا لوازم بهداشتی در نظر گرفته شده است را باید طراح بداند. طراح های بسته بندی مجموعه سلام گرافیک به دلیل پیاده سازی مداوم طراحی انواع بسته بندی مواد غذایی یا بسته بندی آرایشی و بهداشتی به این استاندارد های بسته بندی آگاه هستند. قوانین طراحی بسته بندی بسیار گسترده است که طراح های بسته بندی سلام گرافیک به طور کامل به آنها مسلط اند.

مشاوره طراحی بسته بندی شکلات 

یکی از مزایایی که سلام گرافیک به نسبت دیگر شرکت های بسته بندی دارد، مشاوره رایگان طراحی بسته بندی است که به تمامی سوال های شما پاسخ داده می شود. برای مشاوره رایگان طراحی بسته بندی شکلات می توانید با شماره تماس 09355054580 تماس بگیرید. 

چرا بسته بندی شکلات با سلام گرافیک

طراح های بسته بندی سلام گرافیک چندین سال است که در این زمینه فعالیت می کنند و پروژه های زیادی در حوزه طراحی بسته بندی شکلات پیاده سازی کرده اند. در نتیجه طراحی بسته بندی شکلات را با سرعت زیادی انجام می دهند. علاه بر اینکه در مدت زمان کوتاه تری به طراحی پیاده سازی شده را تحویل می دهند، کیفیت مطلوبی دارند. زیرا تمامی کارشناس های طراحی بسته بندی مجموعه سلام گرافیک بیش از 8 سال است که در زمینه گرافیکی و بسته بندی فعالیت می کنند. پس از کیفیت کار مطمئن باشید. سلام گرافیک در صورتی که به گسترده بسته بندی شکلات خود احتیاج داشته باشید، آن را در اختیار شما خواهد گذاشت. 

یکی دیگر از موضوعاتی که می تواند برای همکاری با سلام گرافیک در نظر شما باشد، ابزارهای طراحی بسته بندی است. کارشناس های سلام گرافیک از ابزارهای حرفه ای بسته بندی برای طراحی بسته بندی محصولات استفاده می کنند. طراحی بسته بندی شکلات و دیگر محصولاتی که بر عهده سلام گرافیک خواهد بود، علاوه بر اینکه با استفاده از ابزارهای حرفه ای پیاده سازی می شود زیر نظر متخصص های طراحی بسته بندی هم قرار دارد.  

شکلات چیست؟

شکلات یک ماده غذایی بسیار پرطرفدار است. شکلات نوعی انرژی زا محسوب می شود. ترکیبات شکلات شامل شیر، شکر، کره کاکائو و پودر کاکائو است که هرکدام به نسبت خاصی در این ترکیب وجود دارند. جالب است بدانید که شکلات خواص مفیدی دارد و به طور سالیانه 3 میلیون تن دانه کاکائو مصرف می شود. در بسته بندی شکلات باید از علائم خاصی استفاده شود؛ زیرا شکلات یک خوراکی است و برای پیاده سازی بسته بندی آن، نیاز به علائم طراحی بسته بندی دارد. برای مثال وجود نشان سیب سلامت در آن بسیار مهم است. 

4.4/5 - (18 امتیاز)