از علائم طراحی بسته بندی (package design signs) چه می‌دانید؟ همان‌طور که می‌دانید علائم طراحی بسته بندی در این جهت بر روی طراحی بسته بندی پیاده سازی می‌شوند تا نکاتی خاص در مورد محصول را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کاربران بفهمانند. بهتر است درباره علائم طراحی بسته بندی اطلاعاتی داشته باشید تا هنگام پیاده سازی طرح خود برای استفاده از این علائم پیش‌زمینه‌ای داشته باشید. تعداد نمادهای طراحی بسته بندی زیاد است و ممکن است در یک مقاله امکان ذکر کردن همه آنها نباشد. اما کارشناس‌های طراحی بسته بندی مجموعه سلام گرافیک سعی دارد تا اکثر علائم‌های پرکاربرد را برای شما توصیف کنند.

علائم طراحی بسته بندی چیست؟

همان‌طور که در راهنمایی و رانندگی با استفاده از علامت‌های موجود در جاده، مسیر خود را قانونمندتر طی می‌کنید؛ برای طراحی بسته بندی هم نیاز به علائمی در جهت حمل و نقل ایمن‌تر و نگهداری درست‌تر داریم. مفهوم نمادها در طراحی بسته بندی به حمل و نقل و اطلاعات مشتری از محصول بسیار کمک می‌کند. این علائم بر روی طراحی بسته بندی، راهنمای خوبی برای نگهداری از محصول است. استفاده درست از محصول با کمک این علائم بر روی طراحی بسته بندی راحت‌تر خواهد شد. علامت‌های طراحی بسته بندی بسیار گسترده و زیاد هستند.

علائم طراحی بسته بندی محصولات مختلف

علائم طراحی بسته بندی مواد غذایی با علائم طراحی بسته بندی ادویه‌جات متفاوت است. به طور کلی اکثر محصولات، علائم‌های مورد استفاده با یکدیگر شامل تفاوت‌هایی می‌شود. برای مثال علائم طراحی بسته بندی اسباب بازی نیاز است در آن ذکر شود که آیا اسباب بازی شکستنی است یا خیر؟ علامت این محصول شکستنی است برای اسباب بازی یا محصولاتی که قابلیت شکستن دارند و باید با احتیاط حمل شوند، در طراحی بسته بندی باید پیاده‌سازی شود.

انواع علائم طراحی بسته بندی

علامت‌های مختلفی روی بسته بندی وجود دارد که وابسته به هر بسته بندی این علامت‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

نماد بازیافت

در برخی از محصولات علامت بازیافت بر روی آن‌ها درج می‌شود که نشان از قابل بازگردانی بودن محصول است. در نتیجه بهتر است به جای سطل زباله، به نزدیک‌ترین بازیافت محله خود تحویل دهید.

نماد استاندارد

علامت استاندارد از مهم‌ترین علامت‌هایی است که باید بر روی محصولات دارویی و غذایی خورده باشد. نماد استاندارد اصولاً برای موارد مصرفی و خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این علامت به نشانه تعهد و تأیید سازمان استاندارد ملی است.

نماد سیب سلامت

استفاده از علامت سیب سلامت برای محصولات غذایی و تأیید سلامت محصول لازم است.

کارشناس‌های طراحی بسته بندی سلام گرافیک با تمام علائم‌های مورد نیاز برای بسته بندی آشنا هستند و می‌توانند هنگام پیاده سازی محصول به شما کمک کنند.

متن‌های لازم برای درج بر روی بسته‌بندی

هر بسته‌بندی شامل متن‌هایی است که می‌تواند به مشتریان برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره محصول کمک کند. نوشته‌هایی که باید بر روی بسته‌بندی درج کنید کاملاً به کسب و کار و صنعت شما بستگی خواهد داشت. علاوه بر این ممکن است از نظر قانونی نیز موظف به درج برخی از اطلاعات باشید. در هر صورت بهتر است پیش از ثبت سفارش این اطلاعات را جمع‌آوری کنید.

علائم لازم بر روی بسته‌بندی 

برخی از علائم طراحی بسته بندی از مهم ترین مواردی است که باید بر روی بسته بندی شما وجود داشته باشد. گاهی ممکن است بخواهید متن‌ها و نوشته‌هایی را روی بسته‌بندی درج کنید که مشتریان را بیش‌تر به خرید ترغیب کند. علاوه بر این شاید مجبور باشید موارد گوناگونی از جمله بارکد، علائم هشداردهنده، ارزش غذایی، و… را نیز بر روی محصول درج کنید. تمام این موارد به کسب و کار و نوع محصول تولیدی بستگی خواهد داشت.

متون موقتی برای درج بر روی بسته‌بندی محصول

اطلاعاتی وجود دارند که به صورت موقتی بر روی محصول درج می‌شوند. به طور مثال تاریخ تولید و انقضا، قیمت، و سری ساخت از این دسته از اطلاعات هستند. این اطلاعات هر چند وقت یکبار تغییر می‌کنند، به همین دلیل هم بهتر است آن‌ها را مستقیماً بر روی بسته‌بندی درج نکنید. توصیه می‌شود که به هنگام طراحی بسته‌بندی متناسب با اطلاعات متغیر و موقتی فضایی را جدا کنید تا بعدها این اطلاعات به صورت مهر یا برچسب به بسته‌بندی محصولتان اضافه شوند.

3.6/5 - (5 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید