طراحی بسته بندی لبنیات

طراحی بسته بندی لبنیات با تیم گرافیک سلام گرافیک. برای شرکت‌های فرآورده‌های لبنی،طراحی بسته بندی لبنیات در اولویت قرار دارد. سلامت فرآورده‌های لبنی مثل شیر و ماست بسیار مهم است در نتیجه طراحی بسته‌بندی لبنیات باید به طریقی انجام شود که کیفیت مواد لبنی تضمین‌شده باشد و از فساد زودهنگام جلوگیری کند. دیزاین بسته محوصلات لبنی مثل طراحی بسته بندی ماست در زیردسته طراحی بسته‌بندی مواد غذایی قرار می‌گیرد. اما بهترین شرکت طراحی بسته بندی لبنیات کدام شرکت است؟ لبنیات به محصولاتی که از شیر گرفته می‌شود مانند ماست، دوغ، پنیر، کره، خامه و .. گفته می‌شود. این فرآورده‌ معمولا از شیر گاو تهیه می‌شود اما شیر بز، گوسفند، شتر و گاومیش نیز توسط بعضی تولیدکنندگان مورد توجه است. بسته بندی این کالاها بر اساس نوع فرآورده لبنی و شرکت تولیدکننده متفاوت است. طراحی بسته بندی لبنیات یکی از مراحل حساس در جلب رضایت مصرف کنندگان این بخش از مواد غذایی می‌باشد که با هم به بررسی نکات و اصول آن می‌پردازیم. برای سفارش طراحی بسته بندی از طریق شماره 09355054580 با ما در سلام گرافیک تماس بگیرید.

نمونه بسته بندی لبنیات

نمونه بسته بندی لبنیات می‌خواهید ببینید؟ استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، نمونه کارهای متنوع ایرانی و خارجی بسته لبنیات طراحی و پیاده سازی کرده است، چند نمونه کار حرفه‌ای لبنیات را مشاهده کنید.

شکل و فرم بسته بندی لبنیات

شکل و فرم طراحی بسته بندی محصولات لبنی تاثیر به سزایی در میزان فروش و همچنین اهمیت زیادی برای مشتریان دارد. یک بسته بندی لبنیات که از زیبایی ظاهری و بصری برخوردار باشد می‌تواند فروش چندین برابری برای مخاطب را رقم بزند.

ایده طراحی جعبه محصولات لبنی

شاید فرض کنید که محصولات لبنی به طراحی بسته خاصی نیاز ندارند اما سخت در اشتباهید! اگر برای طراحی جعبه لبنیات از ایده‌های خلاقانه استفاده کنید در نگاه مخاطب متمایز از رقبا ظاهر می‌شوید. حتما همه شما طراحی شیشه‌های شیر قدیمی که به شکل گاو بود را به یاد دارید. اکنون به اهمیت ایده طراحی بسته لبنیات پی بردید؟ می‌بینید که با گذشت زمان طولانی هنوز هم طراحی این محصول را به یاد می‌آورید. پکیجینگ دیزاین بسته بندی شیر یا پنیر در شکل گاو یا گوسفند یک ایده خلاقانه است. طراحی بسته بندی به شکل پنیر و یا استفاده از طرح های جذاب دیگر که مخاطب در یک نگاه متوجه خواهد بود با چه محصولی روبرو است. با داشتن ایده‌ جذاب برای بسته‌بندی و حتی ایده‌ای ساده می‌توان باعث دیده شدن برند و افزایش مشتریان شد.

نکات بهداشتی در طراحی بسته بندی لبنیات

شیر و فرآورده‌های آن در دمای معمولی به سرعت فاسد می‌شوند. حتی در دمای خنک یخچال هم نمی‌توانند برای مدت طولانی نگهداری شوند. از این رو تولیدکنندگان این محصولات به روش‌های مختلف افزایش ماندگاری از جمله پاستوریزه و هموژنیزه کردن آنها روی آورده‌اند. با این راهکارها باکتریهای مضر و فاسدکننده از بین رفته و سلامت لبنیات برای مدت زمان بیشتری حفظ می شود. لذا پکیجینگ دیزاین لبنیات باید با در نظر گرفتن نکات بهداشتی انجام شده و دو ویژگی مهم زیر را دارا باشد:

  • دارای حفاظت کامل باشد و از نفوذ آلودگیهای میکروبی به درون بسته بندی ممانعت گردد.
  • از جنس مناسبی استفاده شود که دارای کمترین تبادل دمایی با محیط بیرون باشد.

چاپ بسته بندی لبنیات

اگر نیاز به خدمات چاپ بسته بندی لبنیات دارید، کافی است از طریق شماره‌های درج شده در وب سایت با ما تماس حاصل کنید. بهترین کیفیت چاپ را با همکاری با چاپخانه‌های سراسر ایران برایتان به ارمغان می‌آوریم. 

طراحی لیبل لبنیات یا طراحی بسته بندی؟

اگر محصولی در حوزه لبنیات دارید و نمی‌دانید استفاده از خدمات طراحی لیبل برای شما مناسب است یا بسته بندی، کافی است ویدئو مجتبی ملاکی مدیر عامل استودیو سلام گرافیک را بشنوید.

ویژگی‌های بهترین بسته‌بندی محصولات لبنی در پادکست سلام گرافیک

شیر و محصولات لبنی از دیرباز در سفره خانواده‌های ایرانی جایگاه ویژه‌ای داشته و متخصصان تغذیه همواره مصرف لبنیات را توصیه می‌کنند. شرکت طراحی بسته‌بندی لبنیات سلام گرافیک از ویژگی‌های بهترین پکیجینگ دیزاین لبنیات سخن می‌گویند. شنوا باشید.

طراحی بسته بندی لبنیات مزایای زیادی را به خود اختصاص داده است که مواردی چون چاپ نام برند و نشان تجاری، استفاده صحیح از تصاویر به جهت اشاره به طعم و رایحه (لبنیات، بستنی، پنیر خامه و…)، خلق ایده‌های خلاقانه برای بسته بندی‌های جدید و متفاوت، ارائه اطلاعات کامل در رابطه با ترکیبات، محتویات و ارزش غذایی، چاپ با استفاده از دستگاه‌های مدرن روز دنیا، تشخیص درست رنگ با توجه به شناخت هر یک از محصولات را در بر می‌گیرد.

  • ظروف بسته بندی پلاستیکی
  • پاکت‌های ایندربرد لمینتی از داخل مانند پاکت شیر میهن
  • پلاستیک‌های بسته بندی (نایلون، CPP، OPP، متالایزو…)
faq

نوآوری در تولید فرآورده‌های لبنی با بسته بندی خاص

با اینکه مصرف لبنیات در دنیا قدمت دیرینه دارد و افراد زیادی به این محصولات علاقه دارند اما همواره نوآوری و تولید محصولات جدید در این گروه غذایی نیز با استقبال مردم روبرو شده است. برخی از این محصولات خلاقانه را با هم مرور می‌کنیم:

  • ترکیب ماست با انواع گیاهان مانند خیار، بادمجان، میوه‌ها‌ و انواع آجیل؛ این خوراکی‌های خوشمزه علاوه بر طعم متفاوتی که دارند لازم است توسط یک بسته بندی منحصر به فرد نسبت به لبنیات معمول برجسته شوند. به این ترتیب رضایت خارق العاده‌ای بابت خرید این محصولات در مشتری ایجاد خواهد شد.
  • ترکیب کشک با انوع سبزیجات معطر مانند نعنا، زیره، ریحان و غیره؛ کشک برای تزئین غذاهای سنتی مانند آش بسیار استفاده می‌شود که اگر با طعم‌های مختلف عرضه شود، می‌تواند برای ذائقه‌های متفاوت خوشایند باشد. به منظور طراحی بسته بندی کشک مایع می‌توان از جنس‌های متنوع استفاده کرد مانند بطری‌های پلمیری، پاکت‌های پلاستیکی، جارهای شیشه‌ ای و غیره. خلاقیت در بسته بندی این گروه از لبنیات نیز می‌تواند در افزایش فروش مثمر ثمر باشد بخصوص اگر طراحی بسته بندی به افزایش کارایی و آسان شدن استفاده کمک کند. برای نمونه می‌توان کشک مایع را درون ظروفی با درب قیف مانند بسته بندی کرد.

همچنین در تولید انواع کشک خشک شده که در ابعاد کوچک تولید می‌شود، استفاده از طعم دهنده‌های متنوع، جذابیت زیادی برای مصرف کنندگان ایجاد می‌کند. این محصول مغذی و سرشار از کلسیم با داشتن بسته بندی خاص به راحتی می‌تواند به اصلاح عادات غذایی کودکان کمک کرده و جایگزین تنقلات مضر گردد.

  • عرضه انواع جدید بستنی توسط کارخانه‌های تولید لبنیات که دارای ترکیبات متفاوت باشد، نیز نوآوری محسوب می‌شود. طراحی بسته بندی بستنی به عنوان یکی از جذاب ترین خوارکی‌های دنیا می‌بایست به صورت ویژه انجام گردد. استفاده از شکل‌های فانتزی (بخصوص برای کودکان) و رنگ‌ بندی هیجان انگیز در بسته بندی از مهمترین فاکتورهای عرضه موفق بستنی است.

انواع لبنیات پرمصرف در بین ایرانیان

شیر و لبنیات یکی از بخش‌های اصلی هرم غذایی است که توسط کارشناسان تغذیه توصیه می‌شود. خوشبختانه در فرهنگ ایرانی استفاده از لبنیات با استقبال زیاد مواجه بوده و از دیرباز بر سفره ایرانیان جایگاه خوبی داشته است از جمله:

نوشیدنیهای لبنی

لبن در زبان عربی به معنای شیر است و نوشیدنی‌های لبنی شامل شیر و مشتقات آن می‌باشد. از معروف ترین نوشیدنیهای لبنی، شیر و دوغ است، اما در صنعت تولید و بسته بندی لبنیات می‌توان انواع فرآورده‌های گیاهی مانند شیر بادام و شیر سویا را نیز عضو این گروه در نظر گرفت و برای بسته بندی آنها الگوی مشابه شیر حیوانات را به کار برد. بدیهی است استفاده از تصاویر و نوشتار مناسب در طراحی بسته بندی برای معرفی نوع و محتوای این دست از نوشیدنی‌ها ضروری است تا مشتری اشتباها هریک از آنها را به جای دیگری تهیه نکند، به خصوص که برخی افراد ممکن است به ترکیبات مواد لبنی مانند لاکتوز حساسیت داشته باشند.

لبنیات در وعده صبحانه

مصرف لبنیاتی مانند شیر، کره، پنیر و خامه در وعده صبحانه در بسیاری از جوامع رایج است. این محصولات با داشتن مواد مغذی با ارزش و کالری مطلوب، انرژی لازم برای شروع فعالیت‌های روزانه را فراهم می‌کنند. مهمترین نکته در طراحی بسته بندی لبنیات برای صبحانه، قابلیت کامل بسته شدن درب ظرف و نگهداری آن برای وعده‌های بعدی می‌باشد به نحوی که سلامت و طعم آن حفظ شود.

روغنهای لبنی

این دسته از لبنیات شامل کره و روغن زرد می‌باشد که بسته به نوع فرهنگ هر جامعه می‌تواند به عنوان غذا و یا به عنوان روغن برای آشپزی به کار رود. به منظور طراحی بسته بندی لبنیات روغنی، لازم است از فرهنگ غذایی جامعه هدف شناخت کافی داشته باشیم. در واقع با مطالعه سلیقه و ذائقه مردم هر منطقه، می‌توان به یک طرح ایده آل و موثر بر فروش لبنیات دست یافت.

انواع بسته بندی لبنیات

لبنیات به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. پنیر، ماست، شیر، سرشیر و… از جمله محصولات لبنی هستند که نیاز به بسته بندی دارند. در ادامه به بررسی انواع طراحی بسته بندی لبنیات و محصولات لبنی خواهیم پرداخت.

انواع بسته بندی لبنیات

طراحی بسته بندی پنیر

مصرف زیاد پنیر و رقابت زیاد برای کسب میزان فروش بالا باعث شده است که طرح‌های خلاقانه زیادی برای طراحی بسته بندی پنیر به وجود آید. شرکت طراحی بسته بندی‌های مختلف با ارائه بسته بندی پنیر مناسب سعی می‌کنند میزان فروش محصول پنیر را به اندازه قابل قبولی افزایش دهند.

طراحی بسته بندی ماست

ماست‌ها یکی از خوردنی‌هایی است که مصرف زیاد آن همواره توسط پزشکان توصیه شده است. وجود برندهای متفاوت و همچنین انواع ماست، وجود بسته بندی مناسب و حرفه‌ای برای بسته بندی ماست را مهم و ضروری کرده است. نیاز به بسته بندی ماست تولیدی خود دارد؟ با ما تماس بگیرید. 09355054580

طراحی بسته بندی شیر

طراحی بسته بندی شیر و فرآورده‌های لبنی به دلیل آن که یکی از مهم‌ترین فرآورده‌های لبنیات است از اهمیت بالایی برخوردار است. برای طراحی بسته بندی شیر اصولا از دو نوع جنس محصول استفاده می‌شود، تتراپک است. این متریال به دلیل آن که از استحکام بالایی برخوردار است و همچنین ماندگاری بالایی را برای شیر فراهم می‌کند، شرکت‌های طراحی بسته بندی شیر از آن استفاده می‌کنند.

بسته بندی مادر لبنیات

وجود بسته بندی مادر لبنیات یکی از مهم‌ترین بسته بندی‌هایی است که برای ساخت و ارائه محصول در قالب مناسب مورد نیاز است. با ساخت بسته بندی لبنیات مادر خیال شرکت تولید کننده لبنیات از حمل درست محصولات و ارائه شل محصول به فروشنده جمع خواهد بود.

بسته بندی مادر لبنیات

قرارداد طراحی بسته لبنیات

پیش از نهایی شدن سفارش باید در قرارداد طراحی بسته محصولات لبنی مواردی چون نام طرفین قرارداد، تاریخ عقد قرارداد، مبلغ پیش پرداخت و مواردی از این دست بدون ابهام و در  نهایت دقت ذکر شود تا مشکلی در روند اجرایی شدن پروژه پکیجینگ دیزاین محصولات لبنی پیش نیاید. می‌توانید فایل قرارداد طراحی بسته‌بندی را در دو فرمت word  و pdf از سایت سلام گرافیک دانلود کنید.

شرکت طراحی بسته بندی لبنیات

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر اقدام به ساخت بسته بندی لبنیات می‌کنند. چیززی که شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک را از دیگر شرکت‌ها مجزا می‌کند، بسته بندی بر اساس اصول اولیه و قوانین طراحی بسته بندی است. برای دریافت لیست قیمت و همچنین مشاوره رایگان ساخت بسته بندی لبنیات کافی است با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید.

قیمت طراحی بسته بندی لبنیات

هزینه طراحی بسته بندی لبنیات وابسته به شرکت تولید کننده بسته بندی و جنس بسته‌بندی  می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال نرخ ساخت بسته بندی لبنیات توسط شرکت سلام گرافیک از 1 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 5 میلیون تومان ادامه دارد.

قیمت طراحی بسته بندی لبنیات

سفارش طراحی بسته بندی لبنیات

طراحی پکیج شیر و لبنیات طبق آنچه در این مقاله بیان شد یکی از مهمترین بخشهای عرضه موثر این محصولات می‌باشد. به عبارتی رعایت اصول بهداشتی و استفاده از طرح‌های خلاقانه از ضروریات بسته بندی انواع فرآورده‌های لبنی است. همچنین کارآمد بودن و سادگی استفاده، از دیگر خصوصیات بسته بندی‌های موفق است. با ثبت سفارش طراحی در سایت سلام گرافیک با اطمینان خاطر به تمامی انتظارات مشتری از یک بسته بندی خوب پاسخ خواهید داد. برای دریافت مشاوره در زمینه خدمات طراحی بسته بندی از طریق شماره موجود با ما در استودیو سلام گرافیک تماس بگیرید.

4.6/5 - (17 امتیاز)