شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک
تاریخ بروزرسانی: سپتامبر 10, 2022

صفحه آرایی کتاب

نیاز به خدمات صفحه آرایی کتاب دارید؟ برای کتاب خود نیاز به جلد دارید؟ از خدمات طراحی جلد کتاب سلام گرافیک با خبر هستید؟ می‌دانید بهترین شرکت صفحه آرایی کتاب در ایران کدام شرکت است؟ صفحه آرایی کتاب یکی از مهم‌ترین مراحلی است که می‌تواند به خوبی باعث دیده شدن کتاب شما شود. استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک خدمات طراحی و صفحه آرایی کتاب را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهد. همین حالا با ما تماس بگیرید. 

صفحه آرایی کتاب با توجه به موضوع کتاب

یکی از مواردی که در چگونگی طراحی و صفحه آرایی کتاب‌ها تاثیرگذار است، دسته بندی کتاب‌ها است. به عبارتی باید با توجه به دسته بندی کتاب‌ها آن‌ها را صفحه آرایی کرد. چراکه صفحه آرایی کتاب کودک قطعا باید متفاوت‌تر از صفحه آرایی کتاب رمان باشد. بطور کلی کتاب‌ها از نظر موضوعی و سنی به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. از نظر موضوعی آن‌ها را می‌توان به دسته‌های داستانی، شعر، عمومی، تخصصی، آموزشی و کمک آموزشی، واژه نامه و دایره المعارف تقسیم بندی کرد. کتاب‌ها از نظر گروه سنی نیز به دو دسته کودک و نوجوان و بزرگسالان تقسیم می‌شوند.

یک صفحه آرایی اصولی صفحه آرایی است که با توجه به دسته بندی آن کتاب صورت بگیرد. مخاطبان یک کتاب رمان خلق و خو و روحیات متفاوت‌تری از مخاطب کتاب‌های شعر دارند؛ بنابراین صفحه آرایی این کتاب‌ها باید با توجه به شخصیت و علاقه‌مندی‌های این مخاطبان صورت بگیرد.

برای درک بیشتر اهمیت صفحه آرایی کتاب با توجه به دسته بندی آن، تصور کنید صفحه آرایی کتاب کودک مشابه با صفحه آرایی کتاب شعر یا کتاب بزرگسالان باشد. آیا فونت یا اشکال و تصاویری که برای یک کتاب شعر مناسب است برای کودکان نیز مناسب بوده و می‌تواند توجه آن‌ها را به خود جلب کند؟ یک طراح گرافیک حرفه‌ای به خوبی تفاوت‌های صفحه آرایی کتاب داستان با صفحه آرایی یک کتاب تخصصی را می‌داند. شناخت دقیق مخاطب کتاب، گروه سنی و نیاز و انتظاری که از کتاب دارد تعیین می‌کند طراحی صفحه آرایی باید چگونه باشد.

صفحه آرایی کتاب به انگلیسی

مهم‌ترین تفاوتی که میان صفحه بندی کتاب‌های انگلیسی و فارسی وجود دارد، فونت آن است. تمام اصول صفحه آرایی که در یک کتاب فارسی رعایت می‌شود باید در کتاب‌های انگلیسی زبان نیز رعایت شود. برای صفحه بندی یک کتاب به زبان انگلیسی باید توجه بیشتری به انتخاب فونت مناسب، رعایت فاصله استاندارد و انتخاب اشکال و تصاویر مناسب شود. احتمالا کتاب‌های دو زبانه زیادی را دیده باشید؛ به عنوان مثال برخی از کتاب‌های شعر یا کتاب داستان کودکان به صورت دو زبانه نوشته می‌شوند. در صفحه آرایی این کتاب‌ها باید توجه بیشتری به خرج داد. ترکیب متون فارسی به همراه ترجمه آن‌ها باید در متناسب‌ترین حالت ممکن در کنار دیگر عناصر طراحی قرار بگیرد.

سفارش صفحه آرایی کتاب

برای سفارش صفحه آرایی کتاب به استودیو خلاق سلم گرافیک می‌توانید از طریق شماره تماس 09355054580 با ما در استودیو خلاق سلام گرافیک تماس بگیرید. سلام گرافیک با تجربه بالایی که در زمینه صفحه بندی کتاب دارد ویژگی های صفحه آرایی خوب را می‌داند. صفحه بندی‌های انجام شده از سوی سلام گرافیک ویژگی‌هایی دارد که عبارتنداز:

  • توجه خواننده را به خود جلب می‌کند و وی را ترغیب کرده تا انتهای مطلب را مطالعه کند.
  • مخاطب را متوقف نمی‌کند.
  • ترکیب بندی جذابی از حروف و تصاویر دارد.
  • صریح و روشن است و هیچ ابهامی در آن وجود ندارد.
  • به راحتی پیام خود را به مخاطبان منتقل می‌کند.
  • از عناصر طراحی به درستی و در جای مناسب خود استفاده می‌کند.

شرکت سلام گرافیک با بیش از 10 سال سابقه یکی از بهترین شرکت‌های جلد کتاب و صفحه آرایی کتاب است. 

وابسته به نوع طراحی، شرکت طراحی کننده، حجم کتاب و… چیزی بین 20 روز الی 30 روز زمان نیاز است برای صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب با ما تماس بگیرید. 

4.1/5 - (19 امتیاز)