تاریخ بروزرسانی: سپتامبر 28, 2021

طراحی جلد کتاب – صفحه آرایی کتاب

طراحی جلد کتاب چیست؟ چرا هر کتاب باید صفحه آرایی و طراحی جلد خاص خود را داشته باشد؟ نیاز به خدمات صفحه آرایی کتاب دارید؟ برای کتاب خود نیاز به جلد دارید؟ از خدمات طراحی جلد کتاب سلام گرافیک با خبر هستید؟ می‌دانید بهترین شرکت صفحه آرایی کتاب در ایران کدام شرکت است؟ صفحه آرایی کتاب یکی از مهم‌ترین مراحلی است که می‌تواند به خوبی باعث دیده شدن کتاب شما شود. استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک خدمات طراحی و صفحه آرایی کتاب را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهد. همین حالا با ما تماس بگیرید.

صفحه آرایی کتاب چیست؟

صفحه آرایی کتاب که با نام‌های دیگری چون صفحه بندی، طرح بندی یا لی اوت کتاب نیز شناخته می‌شود را می‌توان هنری در رابطه با چیدمان متن و تصاویر در داخل یک کتاب دانست. هر چه محتوای کتاب درون یک صفحه بهتر و منظم‌تر جا بگیرد، خوانش کتاب بهتر شده و کتاب ظاهر زیباتری را به دست می‌آورد. صفحه آرایی دقیق و منظم موجب می‌شود مخاطب راحت‌تر با کتاب ارتباط برقرار کند و مفاهیم موجود در متن کتاب آسان‌تر به مخاطب منتقل می‌شود. درست است که در وهله اول محتوای کتاب است که تاثیر بر روی فروش آن می‌گذارد ولی مواردی مانند توجه به طراحی جلد کتاب، صفحه آرایی کتاب و … نیز از مواردی است که می‌تواند فروش یک کتاب را افزایش دهد. به دلیل اهمیتی که صفحه آرایی دارد، سلام گرافیک صفحه آرایی کتاب را در اختیار متخصصان با تجربه و مسلط به اصول زیبایی شناختی قرار می‌دهد تا در نهایت بهترین کیفیت را در اختیار مشتریان قرار دهند. گفتنی است صفحه آرایی تقویم، کاتالوگ، سررسید و مواردی از این دست نیز مانند صفحه آرایی کتاب انجام می‌شود از این رو برای دسترسی به زیباترین صفحه آرایی برای تقویم، کاتالوگ و سررسید لازم است صفحه آرایی آن‌ها نیز در اختیار متخصصان قرار گیرد.

یک صفحه آرا باید بین محتوای نوشته شده، فضاهای خالی، تصاویر در صورت وجود و … ارتباطی منظم ایجاد کند تا کتاب بهترین صفحه آرایی موجود را با توجه به محتوای خود به دست آورد. به جز این موارد استفاده درست از فونت مناسب، استفاده از اندازه کلمات مناسب، رعایت فاصله خطوط و فاصله کلمات به صورت استاندارد، فاصله کلمات از حاشیه‌ها، انتخاب رنگ‌بندی مناسب، طراحی گرافیکی صفحات و … نیز برعهده صفحه آراست. به دلیل همین موارد است که صفحه آرایان باید بر روی هنرهای تجسمی و گرافیک تسلط کافی داشته باشند تا بتوانند یک صفحه از کتاب را به صورتی مناسب صفحه آرایی کنند. خوب است بدانید که برای رسیدن به یک ترکیب‌بندی مناسب برای صفحه آرایی بسیاری از صفحه آرایان از روش تقسیم بندی سه تایی استفاده می‌کنند. در این روش کادر به سه قسمت مساوی عمودی و افقی تبدیل می‌شود و از محل برخورد این خطوط به عنوان نقاط اصلی استفاده می‌شود.

در گذشته صفحه آرایی کتاب به دست صفحه آرا به صورت دستی انجام می‌شد. در صفحه آرایی دستی صفحه آرا با خلاقیت خود چینش مناسبی را متناسب با محتوای صفحه به وجود می‌آورد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، صفحه آرایی دیگر به صورت دستی انجام نمی‌شود و از نرم‌افزارهای مرتبط برای انجام این کار استفاده می‌شود. در بین نرم‌افزارهای مختلفی که برای صفحه آرایی وجود دارد، نرم‌افزار InDesign معروف‌ترین نرم‌افزار موجود است زیرا امکانات متنوعی داشته و صفحه آرایان به راحتی می‌توانند خلاقیت خود را در حین کار پیاده کنند و از ابزارهای متنوعی بهره ببرند. محبوبیت این نرم‌افزار به قدری است که امروزه اکثر صفحه آرایان از این نرم‌افزار برای کار خود بهره می‌برند. گفتنی است در کنار نرم‌افزار InDesign از نرم‌افزارهای Word و Publisher شرکت مایکروسافت نیز استفاده می‌شود ولی محبوبیت این دو نرم‌افزار در صفحه آرایی به پای نرم‌افزار InDesign نمی‌رسد.

اصول صفحه آرایی کتاب

درست است که در رابطه با صفحه آرایی سلیقه و سبک صفحه آرا تاثیر بسیاری دارد، ولی این کار هنوز هم دارای اصولی است که هر صفحه آرا باید به آن توجه کافی داشته باشد تا از به وجود آمدن نقص و مشکلات جلوگیری کند. رعایت اصول مرتبط به صفحه آرایی تاثیر به سزایی بر روی زیبایی صفحه‌های کتاب خواهد گذاشت. این اصول عبارتند از:

 • یکی از اصلی‌ترین اصول مرتبط به صفحه آرایی انتخاب قطع کتاب است. بعد از انتخاب قطع کتاب است که صفحه آرا می‌تواند بر اساس پتناسیل اندازه کتاب صفحه آرایی را انجام دهد. گفتنی است در زمینه انتخاب قطع بهتر است از قطع‌های معمول برای یک کتاب استفاده شود.
 • استفاده از فونت مناسب یکی دیگر از مهم‌ترین اصول مرتبط به صفحه آرایی است. هر کتابی با توجه به موضوعی که دارد می‌تواند دارای فونت خاصی باشد، به همین دلیل انتخاب فونت مناسب با موضوع کتاب نیز به هنر صفحه آرا برمی‌گردد. همچنین انتخاب سایز فونت نیز بسیار مهم است. بیشترین سایزهایی که در ایران برای فونت‌های کتاب‌های مختلف استفاده می‌شوند، سایز 12 و 14 است. استفاده از مواردی همچون بولد کردن و یا ایتالیک کردن در مواقع خاص و برای کلمه‌های خاص، از دیگر مواردی است که در حین صفحه آرایی باید به آن توجه داشت.
 • رعایت فاصله استاندارد بین خطوط برای رسیدن به بهترین صفحه آرایی بسیار مهم است. برخی ناشران برای کم کردن هزینه‌های چاپ و در نهایت کم شدن قیمت تمام شده کتاب فاصله بین خطوط را از حالت استاندارد کمتر می‌کنند و این مورد به خوانش راحت کتاب توسط خواننده ضربه بدی خواهد زد. همچنین چنین موردی موجب بی روح شدن صفحه‌های کتاب نیز خواهد شد. گفتنی است به صورت استاندارد باید در هر صفحه 34 الی 36 سطر وجود داشته باشد و با توجه به این تعداد سطر فاصله بین سطرها تنظیم شود.
 • توجه به حاشیه‌های کتاب در صفحه آرایی از مهم‌ترین مواردی است که صفحه آرا باید به آن توجه کافی داشته باشد. هر صفحه از کتاب دارای چهار حاشیه بیرونی، بالایی، پایینی و در نهایت داخلی است که هر کدام از این حاشیه‌ها وظیفه‌ای را به دنبال دارند. حاشیه بیرونی محلی برای قرارگیری انگشتان خواننده در حین خواندن کتاب است تا به راحتی بتواند کتاب را با دستان خود نگه دارد و آن را بخواند. حاشیه بالایی مکانی برای درج اطلاعات مرتبط به کتاب اعم از نام کتاب، شماره فصل و شماره صفحه است. حاشیه پایینی فضای سفیدی از صفحه است که تمام شدن محتوای متنی در یک صفحه را هشدار می‌دهد تا مابقی محتوا به صفحه بعد منتقل شود. حاشیه داخلی نیز از طرف چسب به عطف کتاب می‌چسبد تا متن کتاب داخل بخش چسب کاری شده عطف نرفته و مشکلی در حین خوانش به وجود نیاید. گفتنی است حاشیه‌های بالایی، پایینی و بیرونی نسبت به حاشیه داخلی کتاب که چیزی حدود 2 سانتی‌متر است، کوچک‌تر هستند.
 • در صورتی که کتاب مذکور دارای اشکال و تصاویر باشد، صفحه آرا باید با توجه به موضوع کتاب اشکال و تصاویر را در بخش مناسبی قرار دهد. به طور مثال اگر کتابی که صفحه آرا در حال صفحه آرایی آن است کتاب آشپزی است، تصاویر مرتبط به غذا باید در سمت راست و دستورالعمل‌های پخت باید با در سمت چپ صفحه قرار بگیرند.
 • برای این که کتاب دارای صفحه آرایی منظم و مناسب باشد، تمامی سطرها باید به صورت منظم پشت سر هم قرار بگیرند. کتاب‌هایی که دارای سطرهای نامنظم هستند، از صفحه آرایی ضعیف رنج می‌برند و ظاهر نامناسبی دارند.
 • به طور معمول اولین سطر هر پاراگراف باید با یک تو رفتگی شروع شود. در صورتی که یکی از پاراگراف‌ها به تصمیم صفحه آرا این چنین تنظیم شود، باقی پاراگراف‌ها نیز باید به همین صورت تنظیم شوند تا نظم در کل کتاب رعایت شده باشد.

تاریخچه صفحه آرایی

تاریخچه صفحه آرایی در ایران به زمان‌های بسیار دور بر می‌گردد؛ زمانی که سومری‌ها بر روی لوحه‌های گلی مفاهیم مرتبط با یکدیگر را می‌نوشتند. اگر نگاهی به نسخه‌های خطی و کتاب‌های باقی مانده از زمان‌های بسیار دور بیندازید متوجه خواهید شد که تمامی این کتاب‌ها و نوشته‌ها دارای طرح بندی هستند. در آن زمان خوشنویسان و یا کاتب کتاب وظیفه صفحه بندی کتاب‌ها را بر عهده داشتند. در دوره قاجار صنعت چاپ وارد مرحله جدیدی شد. دراین دوره تکنیک‌ها و امکانات فنی بیشتری تاثیرات خود را بر روی بهبود صفحه بندی کتاب‌ها گذاشتند.

هدف از صفحه آرایی کتاب

بطور خلاصه مهم‌ترین هدف طراحی و صفحه آرایی کتاب را می‌توان زیبایی ظاهری متن و راحت‌تر کردن خوانش کتاب دانست. مهم‌ترین هدفی که در اصول صفحه آرایی کتاب باید رعایت شود، مخاطب محوری است. چراکه تمام کاری که برای صفحه آرایی صورت می‌گیرد تنها یک هدف دارد و آن هدف نیز انتقال اطلاعات مشخصی به مخاطب است. صفحه بندی باید متناسب با شخصیت مخاطب کتاب باشد. به عبارتی یک طراح گرافیست می‌داند که مخاطب محوری در صفحه آرایی حرف اول را می‌زند.

علاوه بر راحت‌تر کردن خوانش یک متن برای خواننده، به عنوان دیگر هدف صفحه بندی کتاب می‌توان به افزایش سرعت انتقال یک مفهوم به خواننده با کمک متن و تصویر اشاره کرد. کتابی را تصور کنید که در میان صفحات آن از هیچ اشکال و تصویری استفاده نشده است؛ آیا رغبتی برای مطالعه این کتاب پیدا خواهید کرد؟ صفحه بندی کتاب‌ها با توجه به گروه سنی مخاطبان آن کتاب می‌تواند اهمیت بیشتری نیز پیدا کند. بطور مثال صفحه آرایی کتاب داستان که مخاطب آن کودکان هستند اگر جذاب نباشد، قطعا نمی‌تواند در جلب توجه کودکان موفق عمل کند. موضوعی مهمی که نباید از آن غافل شوید هدف اصلی از صفحه آرایی است:

 1. راحت‌تر کردن خوانش متن با کمک استفاده از فونت مناسب یا رعایت فاصله استاندارد
 2. افزایش سرعت انتقال اطلاعات کتاب با کمک اشکال و تصاویر

قرار نیست در صفحه آرایی کتاب‌ها از فونت‌های عجیب و غریب استفاده کرد یا در به کار گیری تصاویر و اشکال زیاده‌روی کرد. هدف از صفحه آرایی کتاب تنها ساده‌کردن درک محتوای کتاب است.

ویژگی های صفحه آرایی خوب

کمی پیش به اصول صفحه آرایی کتاب اشاره کردیم. حال می‌دانید که مهم‌ترین اصل‌های یک صفحه آرایی خوب انتخاب قطع مناسب برای کتاب، استفاده از فونت مناسب با توجه به مخاطب کتاب، رعایت فاصله استاندارد، حاشیه کتاب‌ها و استفاده از اشکال و تصاویر است. اما آیا تشخیص این موارد و به کار بردن آن‌ها به تنهایی کافی است؟ خیر! مهم‌ترین ویژگی یک طراحی صفحه بندی کتاب حرفه‌ای این است که تمام عناصر طراحی، حروف و گرافیک موجود در یک صفحه متناسب و منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند.

به عبارتی حتی اگر بهترین فونت‌ و بهترین تصاویر را انتخاب کنید اما در کنار هم قرار گرفتن این عناصر نتواند به مخاطب جهت دهد و پیگیری مطالب کتاب را برایش ساده‎تر کند، احتمالا یک صفحه بندی حرفه‌ای نخواهید داشت! برای داشتن یک صفحه بندی حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید بهره‌گیری از کمک یک طراح و صفحه‌آرای حرفه‌ای و باتجربه است. با دیدن چند نمونه صفحه آرایی کتاب از سوی سلام گرافیک به راحتی می‌توانید به این تیم اعتماد کنید.

صفحه آرایی کتاب با توجه به موضوع کتاب

یکی از مواردی که در چگونگی طراحی و صفحه آرایی کتاب‌ها تاثیرگذار است، دسته بندی کتاب‌ها است. به عبارتی باید با توجه به دسته بندی کتاب‌ها آن‌ها را صفحه آرایی کرد. چراکه صفحه آرایی کتاب کودک قطعا باید متفاوت‌تر از صفحه آرایی کتاب رمان باشد. بطور کلی کتاب‌ها از نظر موضوعی و سنی به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. از نظر موضوعی آن‌ها را می‌توان به دسته‌های داستانی، شعر، عمومی، تخصصی، آموزشی و کمک آموزشی، واژه نامه و دایره المعارف تقسیم بندی کرد. کتاب‌ها از نظر گروه سنی نیز به دو دسته کودک و نوجوان و بزرگسالان تقسیم می‌شوند.

یک صفحه آرایی اصولی صفحه آرایی است که با توجه به دسته بندی آن کتاب صورت بگیرد. مخاطبان یک کتاب رمان خلق و خو و روحیات متفاوت‌تری از مخاطب کتاب‌های شعر دارند؛ بنابراین صفحه آرایی این کتاب‌ها باید با توجه به شخصیت و علاقه‌مندی‌های این مخاطبان صورت بگیرد.

برای درک بیشتر اهمیت صفحه آرایی کتاب با توجه به دسته بندی آن، تصور کنید صفحه آرایی کتاب کودک مشابه با صفحه آرایی کتاب شعر یا کتاب بزرگسالان باشد. آیا فونت یا اشکال و تصاویری که برای یک کتاب شعر مناسب است برای کودکان نیز مناسب بوده و می‌تواند توجه آن‌ها را به خود جلب کند؟ یک طراح گرافیک حرفه‌ای به خوبی تفاوت‌های صفحه آرایی کتاب داستان با صفحه آرایی یک کتاب تخصصی را می‌داند. شناخت دقیق مخاطب کتاب، گروه سنی و نیاز و انتظاری که از کتاب دارد تعیین می‌کند طراحی صفحه آرایی باید چگونه باشد.

تاثیر رنگ در صفحه آرایی کتاب

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در طراحی صفحه بندی کتاب‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به رنگ بندی صفحات است. طراحی رنگ بندی صفحات یک کتاب با توجه به سلیقه مخاطب ممکن است تک رنگ، دو رنگ یا حتی چهار رنگ باشد. شایان ذکر است که در صفحه آرایی کتاب بصورت دو رنگ به دلیل استفاده از از دو رنگ چاپی هزینه‌های چاپ افست کاهش می‌یابد.

اما بطور کلی قیمت صفحه آرایی کتاب به صورت دو رنگ یا چهار رنگ به این دلیل که تنظیم متون و تصاویر به زمان و صرف دقت بیشتری احتیاج دارد، از خدمات دیگر بیشتر خواهد بود. عموما برای کاهش هزینه صفحه بندی کتاب فقط صفحات ابتدایی کتاب را برای جلب توجه بیشتر دو رنگ طراحی می‌کنند و باقی صفحات تک رنگ طراحی می‌شوند.

تاثیر ترکیب بندی در صفحه آرایی

ترکیب بندی از دیگر نکات بسیار مهم است که در صفحه بندی کتاب‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد. ترکیب بندی به معنای قرار دادن اجزای مختلف در کنار یکدیگر و تشکیل یک کل است. در یک صفحه بندی خوب بیش از هر چیزی به این ترکیب بندی توجه می‌شود. به عبارتی در یک صفحه آرایی حرفه‌ای محل قرارگیری عناصر باید به گونه‌ای انتخاب شود که همگی با یکدیگر در توازن و تعادل باشند. این ترکیب بندی باید به گونهای باشد که در نهایت حس خوبی از تمامی اجزای موجود در آن صفحه منتقل کند.

به عنوان یکی از روش‌های موثر در ترکیب بندی می‌توان به تقسیم بندی سه تایی اشاره کرد. در نرم افزار صفحه آرایی کتاب با کمک خطوط راهنما کادر را به سه قسمت مساوی عمودی و افقی تقسیم کرده و سپس از محل برخورد این خطوط به عنوان نقاط اصلی استفاده می‌شود.

صفحه آرایی کتاب با InDesign توسط سلام گرافیگ

به عنوان متداول‌ترین نرم افزارهایی که برای صفحه بندی کتاب‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود می‌توان به نرم افزار ورد و ایندیزاین اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید نرم افزار word عموما برای تایپ مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل امکانات محدودی که دارد، دست طراحان را برای طراحی صفحه بندی کتاب چندان باز نمی‌گذارد. به همین خاطر به عنوان بهترین نرم افزار صفحه آرایی کتاب می‌توان به نرم افزار ایندیزاین اشاره کرد.

Abobe Indesign نرم افزاری است که صرفا برای صفحه بندی کتاب‌ها طراحی شده است. امکانات ویژه‌ای که این نرم افزار دارد، تمام نیازهای یک طراح و صفحه آرا کتاب را برطرف می‌کند. استودیو خلاق سلام گرافیک از این نرم افزار برای صفحه بندی کتاب‌ها استفاده می‌کند.

نمونه صفحه آرایی کتاب استودیو خلاق سلام گرافیگ

همان‌طور که گفته شد تجربه، تخصص و سابقه صفحه آرا تاثیر زیادی بر خروجی کار نهایی دارد. از همین‌رو اگر یک صفحه بندی حرفه‌ای می‌خواهید باید از یک تیم متخصص و باتجربه کمک بگیرید. یکی از بهترین اقداماتی که در پیدا کردن یک آژانس طراحی گرافیک حرفه‌ای کمک کننده است، مشاهده نمونه کارهای صفحه بندی انجام شده از سوی آن شرکت است.

استودیو خلاق سلام گرافیک با رعایت اصول صفحه آرایی و تسلط بر بهترین نرم افزار صفحه آرایی کتاب این خدمات را ارائه می‌کند. با مشاهده نمونه صفحه آرایی کتاب انجام شده از سوی سلام گرافیک می‌توانید با اطمینان خاطر صفحه بندی کتاب خود را به ما بسپارید. اعضای تیم سلام گرافیک با ویژگی های صفحه آرایی خوب آشنایی داشته و صفحه بندی هر کتاب را دقیقا مطابق با موضوع و مخاطبان هدف آن کتاب انجام می‌دهند.

قیمت صفحه آرایی کتاب

تعرفه صفحه بندی کتای به عوامل متعددی بستگی دارد. طراحی یک صفحه از کتاب از عناصر مختلفی چون متن، نمودار، فرموۀ، جدول، تصویر و… تشکیل شده است. از همین‌رو برای برآورد قیمت دقیق صفحه آرایی کتاب لازم است که ابتدا موضوع و محتوای صفحه و ساختار کلی طراحی آن مشخص شود. توجه داشته باشید که وجود قسمت‌ها و بخش‌های مختلف در یک کتاب نیز می‌تواند بر روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار باش. بنابراین تقسیم صفحات و لایه بندی متن نیز از جمله عواملی است که پیش از شروع به صفحه آرایی باید مورد بررسی قرار بگیرد.

از دیگر عوامل بسیار مهمی که قیمت طراحی صفحه بندی کتاب را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، نوع تصاویری است که در کتاب از آن‌ها استفاده می‌شود؛ این تصاویر ممکن است به صورت خام، اصلاح شده یا گرافیکی باشند. بطور کلی مهم‌ترین عوامل موثر در هزینه صفحه آرایی کتاب عبارتنداز:

 • قطع کتاب
 • تعداد صفحات کتاب
 • زمان مورد نیاز برای تحویل کتاب
 • ساده یا پیچیده بودن متن کتاب
 • صفحه آرایی کتاب به انگلیسی یا فارسی
 • وجود پاورقی در متن
 • وجود فرمول در متن
 • وجود جدول، عکس، نمودار
 • رنگ بندی صفحه آرایی کتاب

با توجه به اینکه جزئیات صفحه آرایی یک کتاب بسیار زیاد است، برای پیش بینی قیمت نهایی بهتر است ابتدا تمام نیازها و هدف خود را به تیم سلام گرافیک بگویید تا ما پس از بررسی آن‌ها تعرفه نهایی صفحه آرایی کتاب را به شما اعلام کنیم. برای سفارش صفحه آرایی کتاب و اطلاع از قیمت آن می‌توانید با شماره 09355054580 با ما تماس بگیرید.

صفحه آرایی کتاب به انگلیسی

مهم‌ترین تفاوتی که میان صفحه بندی کتاب‌های انگلیسی و فارسی وجود دارد، فونت آن است. تمام اصول صفحه آرایی که در یک کتاب فارسی رعایت می‌شود باید در کتاب‌های انگلیسی زبان نیز رعایت شود. برای صفحه بندی یک کتاب به زبان انگلیسی باید توجه بیشتری به انتخاب فونت مناسب، رعایت فاصله استاندارد و انتخاب اشکال و تصاویر مناسب شود. احتمالا کتاب‌های دو زبانه زیادی را دیده باشید؛ به عنوان مثال برخی از کتاب‌های شعر یا کتاب داستان کودکان به صورت دو زبانه نوشته می‌شوند. در صفحه آرایی این کتاب‌ها باید توجه بیشتری به خرج داد. ترکیب متون فارسی به همراه ترجمه آن‌ها باید در متناسب‌ترین حالت ممکن در کنار دیگر عناصر طراحی قرار بگیرد.

سفارش صفحه آرایی کتاب

برای سفارش صفحه آرایی کتاب به استودیو خلاق سلم گرافیک می‌توانید از طریق شماره تماس 09355054580 با ما در استودیو خلاق سلام گرافیک تماس بگیرید. سلام گرافیک با تجربه بالایی که در زمینه صفحه بندی کتاب دارد ویژگی های صفحه آرایی خوب را می‌داند. صفحه بندی‌های انجام شده از سوی سلام گرافیک ویژگی‌هایی دارد که عبارتنداز:

 • توجه خواننده را به خود جلب می‌کند و وی را ترغیب کرده تا انتهای مطلب را مطالعه کند.
 • مخاطب را متوقف نمی‌کند.
 • ترکیب بندی جذابی از حروف و تصاویر دارد.
 • صریح و روشن است و هیچ ابهامی در آن وجود ندارد.
 • به راحتی پیام خود را به مخاطبان منتقل می‌کند.
 • از عناصر طراحی به درستی و در جای مناسب خود استفاده می‌کند.

شرکت سلام گرافیک با بیش از 10 سال سابقه یکی از بهترین شرکت‌های جلد کتاب و صفحه آرایی کتاب است.

وابسته به نوع طراحی، شرکت طراحی کننده، حجم کتاب و… چیزی بین 20 روز الی 30 روز زمان نیاز است برای صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب با ما تماس بگیرید.

4.5/5 - (13 امتیاز)