یک لوگوی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی هر لوگویی به معنی موفقیت و لوگوی مناسب نیست. طراحی لوگو باید از الگو و ویژگی های خاصی برخوردار باشد. لوگو از ابتدا تا انتهای عمر همراه برند است شاید در طول سالیان بتوان ریدیزاین لوگو انجام داد، اما در نظر داشته باشید که برند شما تصویر شخصیت برند شماست و با تغییرات زیاد در آن باعث فراموش شدن آن می‌شوید.

به نظر شما چه پارامتر هایی برای پیاده سازی یک لوگوی حرفه ای مناسب است؟ ویژگی های لوگوی خوب را می توانید در این مقاله با توصیف کارشناس های طراحی سلام گرافیک آشنا شوید. متاسفانه کسب و کارهای زیادی وجود دارند که با وجود صرف هزینه بالا لوگو مناسبی نداشته و به خاطر آن به خوبی میان دیگر رقبا به چشم نمی‌آیند. تنها داشتن یک لوگو برای موفقیت کسب و کار کافی نیست.لوگوی شما باید به صورت کاملاً حرفه‌ای و مطابق با اصول طراحی شود.همانطور که در مقاله طراح لوگو کیست و چه وظایفی دارد، به طور کامل در مورد این موارد صحبت شده است. طراحان باتجربه کمی خلاقیت را نیز چاشنی کار خود می‌کنند تا بتوانند لوگویی کاملا یونیک و منحصر به فرد را طراحی کنند. برخی از ویژگی‌های یک لوگو موفق عبارت است از:

  • طراحی لوگو باید متناسب با خصوصیات و مفهوم یک برند هماهنگی داشته باشد و بتواند معنا و مفهوم مورد نظر را به سرعت به مخاطبان انتقال دهد.
  • نباید هیچ مشکلی برای استفاده از لوگو در انواع پلتفرم‌های اینترنتی و کارهای چاپی وجود داشته باشد.
  • لوگو خوب باید کاملاً منحصر به فرد باشد تا بتوان آن را از نظر قانونی برای مالک ثبت کرد.
  • از آنجایی که یک لوگو در فضاهای مختلفی از جمله طراحی کارت ویزیت، طراحی پوستر تبلیغات، طراحی لی‌اوت اینستاگرام و طراحی ست اداری، طراحی لیبل … مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید به گونه‌ای طراحی شود که برای استفاده از آن به صورت رنگی یا سیاه و سفید و در سایزهای مختلف هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.
  • لوگو موفق باید مطابق با اصول روانشناسی طراحی شود تا بتواند بر روی ذهن مخاطبان تاثیر گذاشته و ماندگار باشد.
  • طراحی لوگو باید نمایان‌گر داستان پشت برند باشد.
لوگو مناسب

چه کسی می‌تواند یک لوگو با ویژگی های خوب طراحی کند؟

یک طراح لوگو با داشتن علم کافی از طرحی لوگو و مراحل آن و همچنین ویژگی هایی که باید داشته باشد، می2تواند یک لوگو خوب طراحی کند

قیمت طراحی لوگو با ویژگی های مناسب چقدر است؟

قیمت طراحی لوگو به پارامتر ها مختلفی بستگی دارد. ازجمله کسی که طراحی را انجام می‌دهد، شرکتی که طراحی لوگو را انجام می‌دهد و یا نوع لوگویی که انختاب می‌کنید.

3.4/5 - (5 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید