انواع شیوه‌های طراحی لوگو

انواع شیوه‌های طراحی لوگو چه مواردی هستند؟ برای داشتن لوگوهای حرفه‌ای نیاز است که با انواع شیوه‌های طراحی لوگو آشنا باشید. با مشاهده دقیق لوگوها به این پی می‌برید که مدل‌های مختلف لوگو، بسته به نوع مخاطب هدف متفاوت هستند. لوگوهای تایپ، تصویری، ترکیبی، موشن و... از جمله انواع لوگو هستند. سلام گرافیک در این مقاله از انواع طراحی لوگو صحبت می‌کند.

انواع شیوه‌های طراحی لوگو (Types of logo design methods) گونه های مختلفی دارد ازجمله لوگو تایپ، لوگو تصویری، لوگو ترکیبی، لوگو موشن، لوگومونوگرام و آیکون تقسیم بندی می‌شود. این روش ها را یک طراح هم به عنوان کسی که پیاده سازی می‌کندباید بداند و هم برای اینکه به مخاطب مفهوم را برساند و اینکه مناسب ترین لوگو را برای یک سازمان طراحی می‌کند و سازمان را توجیح کند و چه نوع لوگویی با هدف آنها سازگار است. در ادامه با این نوع لوگوها بیشتر آشنا میشویم.

انواع شیوه‌های طراحی لوگو در گرافیک

انواع لوگو

لوگوها با توجه به هدفی که دارند و اینکه برای چه سازمانی طراحی می‌‍شود از ویژگی های مختلفی برخوردار است. به عنوان مثال برای طراحی لوگو آموزشگاه زبان معمولا از لوگو تایپ استفاده می‌شود و برای آموزشگاه های هنرهای تجسمی از طراحی لوگو تصویری استفاده می‌کنند و برای یک رستوران از لوگو ترکیبی. اما برای اینکه بدانید کدام روش مناسب سازمان شماست باید از ویژگی های هرکدام مطلع باشید.

لوگو تایپ

لوگو تصویری

لوگو ترکیبی

لوگو موشن

لوگومونوگرام

آیکون

برای طراحی لوگو بهتر است از کدام شیوه استفاده کنیم؟

همانطور که در مقاله، انواع شیوه‌های طراحی لوگو را بررسی کردیم، بنابر سلیقه

برای طراحی لوگو تصویری از چه نرم افزاری می‌توان استفاده کرد؟

برای طراحی لوگو از نرم افزارهای ایلاستریتور، فتوشاپ و کورل دراو می‌توان استفاده کرد.

3.7/5 - (3 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!
دیدگاهتان را بنویسید