شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

انواع شیوه‌های طراحی لوگو

انواع شیوه های طراحی لوگو (Types of logo design methods) گونه های مختلفی دارد ازجمله لوگو تایپ، لوگو تصویری، لوگو ترکیبی، لوگو موشن، لوگومونوگرام و آیکون تقسیم بندی می‌شود. این روش ها را یک طراح هم به عنوان کسی که پیاده سازی می‌کندباید بداند و هم برای اینکه به مخاطب مفهوم را برساند و اینکه مناسب ترین لوگو را برای یک سازمان طراحی می‌کند و سازمان را توجیح کند و چه نوع لوگویی با هدف آنها سازگار است. در ادامه با این نوع لوگوها بیشتر آشنا میشویم.

انواع لوگو

لوگوها با توجه به هدفی که دارند و اینکه برای چه سازمانی طراحی می‌‍شود از ویژگی های مختلفی برخوردار است. به عنوان مثال برای طراحی لوگو آموزشگاه زبان معمولا از لوگو تایپ استفاده می‌شود و برای آموزشگاه های هنرهای تجسمی از طراحی لوگو تصویری استفاده می‌کنند و برای یک رستوران از لوگو ترکیبی. اما برای اینکه بدانید کدام روش مناسب سازمان شماست باید از ویژگی های هرکدام مطلع باشید.

لوگو تایپ

لوگو تصویری

لوگو ترکیبی

لوگو موشن

لوگومونوگرام

آیکون

3.7/5 - (3 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله