اصول طراحی لوگو

پیاده سازی هر لوگو و هر فایلی که به عنوان لوگو بخواهیم از آن استفاده کنیم، دارای اصول و قوانینی است. رعایت کردن اصول طراحی لوگو باعث می‌شود که بدون مشکل بتوانید لوگو را طبق استانداردهای رایج و حرفه‌ای طراحی و پیاده سازی کنید. در حال حاضر عدم استفاده از اصول طراحی لوگو در ساخت هر لوگو می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری برای کسب و کار شما ایجاد کند. در این مقاله از سلام گرافیک قصد داریم به صورت کامل در رابطه با اصول طراحی لوگو اطلاعاتی را بیان کنیم.

اصول طراحی لوگو (Principles of logo design) یکی از مهم‌ترین مواردی است که یک طراح لوگو باید از آن بداند و آن‌را رعایت کند. امروزه لوگو یکی از پارامتر های مهم هر کسب و کاری شده است که به وسیله آن می‌توان در ذهن مخاطبان ماندگار شد. اما این اصول شامل چه مواردی می‌شود؟ در ادامه به بررسی 6 اصل مهم که یک طراح لوگو باید به آن بپردازد صحبت می‌شود.

منظور از اصول طراحی لوگو چیست؟

6 اصل که طراح لوگو باید بداند

لوگو خوب می‌تواند به شما کمک کند تا در بین رقیبان شناخته شوید و در ذهن ها ماندگار شوید. لوگو در رشد کسب و کار شما بسیار اهمیت دارد اما اگر درست و اصولی باشد. اصول طراحی لوگو شامل موارد زیر می‌شود:

  1. طرح ساده
  2. طرح ماندگار
  3. کاربرد رتگ مناسب
  4. لوگو چند منظوره
  5. خوانایی در حالت سیاه و سفید
  6. لوگو متناسب با هدف شرکت

همه لوگوها نیاز به رعایت اصول دارند؟

کدام مجموعه لوگوهایی با طراحی اصولی پیاده سازی می‌کند؟

آموزش اصول طراحی لوگو


کتاب اصول طراحی لوگو


اصول طراحی لوگو در فتوشاپ


اصول طراحی لوگو در ایلوستریتور


اصول اولیه طراحی لوگو


اصول و قواعد طراحی لوگو


دانلود کتاب اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو شامل چه مواردی می‌شود؟

طراحی و پیاده سازی لوگو دارای اصول مشخصی از جمله رعایت قانون کپی رایت، پیاده سازی بر اساس رنگ سازمانی و… است.

رعایت کردن اصول در لوگو ضروری است؟

تقریبا می‌توان گفت بله، هر لوگویی که می‌خواهیم به صورت حرفه‌‌ای پیاده سازی شود باید طبق یک اصول و اصلی طراحی و ساخته شود، رعایت کردن این اصول می‌تواند موفقیت را برای لوگوی شما تضمین کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!
دیدگاهتان را بنویسید