لوگو چیست؟

لوگو یاهمان آرم تجاری، نماد گرافیکی است که به وسیله ان کسب و کار شما معنی میگیرد و در ذهن مخاطبین ماندگار میشوید. اگر میخواهید یک لوگو منحصر به فرد و خلاقانه داشته باشید، باید طراحی آن را به یک تیم خلاق بسپارید که تجربه زیادی در زمینه طراحی داشته باشد.

لوگو چیست؟ (what is a logo). کارشناس های طراحی لوگوی مجموعه سلام گرافیک سعی کرده اند تا در این مقاله به توضیح کامل هرآنچه که در مورد لوگو لازم است بدانید، بپردازند. لوگو را می توان به عنوان نشان‌واره، نشان تجاری، آرم تجاری یا همان آرم، عنصری گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار، و یا ترکیبی از این موارد ساخته شود. لوگو را می‌توان به عنوان اولین و موثرترین گام برای معرفی یک برند و مجموعه دانست. شرکت‌های تولیدی، تجاری، صنعتی و همچنین انواع کسب و کارهای بزرگ و کوچک از لوگو برای معرفی اهداف، خدمات، هویت، و ارزش کسب و کار و برند خود به مخاطبان استفاده می‌کنند.

اگر طراحی لوگو به دست یک طراح حرفه‌ای و خلاق انجام شود، می‌تواند به واسطه جذابیت ظاهری خود به راحتی در ذهن مخاطبان ماندگار شده و اعتماد و اطمینان آنان را جلب کند. لوگو طرحی متمایز است که می‌تواند در کنار نمایاندن مجموعه، خدمات، و کالاها، به برخی مفاهیم مورد نظر و ویژگی‌های سازمان نیز اشاره داشته باشد.

تعرفه طراحی لوگو

معمولا تعرفه طراحی لوگو در سراسر کشور یکسان است یعنی ممکن است هزینه طراحی لوگو تهران با طراحی لوگو شیراز یکسان باشد اما عمده تفاوت قیمت طراحی لوگو به دلیل نام برند و تجربه شرکت گرافیکی است که ممکن است در یک سفارش قیمت های متفاوتی ارائه دهد و قطع کسی که تجربه زیادی در طراحی لوگو دارد، به مراتب می‌تواند بهرتین لوگو را برای شما طراحی کند.

لوگو خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

لوگوها باید به گونه‌ای طراحی شوند که علاوه بر زیبایی و جذابیت، بتوانند در زمانی کوتاه مفاهیم مورد نظر را به ذهن مخاطبان انتقال دهند. طبق آمار اعلام شده، مخاطبان و مشتریان به شرکت‌هایی که یک لوگو حرفه‌ای و مناسب داشته باشند اعتماد بیش‌تری می‌کنند. علاوه بر این با داشتن لوگو می‌توان روابط تجاری بهتری میان رقبا و شرکا داشت.

با توجه به این مسائل باید توجه داشته باشید که طراحی لوگو به منزله یک هنر شناخته نمی‌شود؛ بلکه ابزاری استراتژیک برای شناساندن مجموعه‌ها و کسب و کارها در بازار به مخاطبان است.

شما می‌توانید برای اطلاع از جزئیات قرارداد طراحی لوگو و همچنین اطلاع از اینکه چه نوع لوگویی مناسب شماست، از مشاوره طراحی لوگو تیم خلاق سلام گرافیک بهره ببرید.

ویژگی های لوگو خوب

طراحی لوگو به چه صورت انجام می‌شود؟

طراحی لوگو گونه های متفاوتی دارد اما به پرکاربردترین آن لوگو تایپ، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی است که توسط یک طراح گرافیک که به نرم افزارهای طراحی تسلط دارد انجام می‌شود.

با چه نرم افزار هایی لوگو طراحی می‌شود؟

معمولا نرم افزار های برداری مانند کورل و ایلاستریتور بهترین نرم افزار ها برای طراحی لوگو است.

5/5 - (2 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید