نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت

سفارش هرپروژه ای نیاز به رعایت کردن برخی نکات دارد. نکات مهم برای سفارش کارت ویزیت چیست؟ لازم است قبل از اجرای پروژه خود به بررسی نکات مربوطه بپردازید. پیاده سازی این نکات می تواند در خوب اجرا شدن پروژه شما تاثیرگذار باشد.

به نظر شما نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت کدام است(important-tips-for-design-a-business-card)؟ پیاده سازی و اجرای پروژه های کارت ویزیت، نیاز به مشاوره طراحی کارت ویزیت دارد. بهتر است قبل از اجرای پروژه به نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت و شرایط آن توجه داشته باشید. اگر برای کارت ویزیت مجموعه خود ارزش قائل هستید باید به نکات و توصیه‌های زیادی توجه داشته باشید. طراحی کارت ویزیت کاری کاملاً تخصصی است که باید به دست طراحان ماهر و باتجربه کارت ویزیت و با استفاده از نرم افزاهای طراحی کارت ویزیت انجام شود؛ اما این بدان معنا نیست که شما اجازه اظهار نظر در این مورد را نخواهید داشت.

شما می‌توانید پیش از اقدام به طراحی کارت ویزیت تمام اطلاعات و جزئیات مربوط به کسب و کار خود را جمع‌آوری کرده و همچنین نمونه‌های طراحی کارت ویزیت مورد علاقه خود را نیز برای ارائه به طراح آماده کنید. طراح می‌تواند با استناد به این اطلاعات و رعایت اصول طراحی کارت ویزیت پروژه را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. در این جهت می توانید با کارشناسان شرکت گرافیکی سلام گرافیک در تماس باشید. برخی از نکاتی که باید برای طراحی کارت ویزیت به آن‌ها توجه داشته باشید عبارت است از:

از رنگ‌بندی برند خود استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در طراحی کارت ویزیت خصوصاً کارت ویزیت الکترونیکی به آن توجه داشته باشید استفاده از رنگ‌بندی مناسب است. بهتر است در انتخاب رنگ‌های کارت ویزیت به اصول روانشناسی رنگ‌ها توجه داشته و روحیات مخاطبان خود را در نیز در نظر داشته باشید. البته معمولاً توصیه می‌شود که از رنگ‌های مورد استفاده در برند خود برای طراحی کارت ویزیت استفاده کنید. طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ به طراح این امکان را می‌دهد از پالت‌های رنگی متنوع برای دیزاین بیزینس کارت استفاده کند.

لوگو برند را فراموش نکنید

استفاده از لوگو در کارت ویزیت یکی از واجبات است. مخاطبان باید به هنگام مشاهده کارت ویزیت به سرعت لوگو شما را تشخیص داده و به یاد کسب و کارتان بیفتند. سعی کنید مکان و سایز کارت ویزیت مناسبی برای درج لوگو در کارت ویزیت در نظر بگیرید. طراح می‌تواند با استناد بر دانش و تجربه خود به هنگام ثبت سفارش شما را در این زمینه راهنمایی کند.

جنس کارت ویزیت را انتخاب کنید

پیش از چاپ کارت ویزیت‌ باید جنس کارت ویزیت را مشخص کنید. متریال‌های مختلفی برای چاپ کارت ویزیت وجود دارد. شما می‌توانید برای کارت ویزیت خود از متریال‌های مناسب مانند کارت ویزیت گلاسه استفاده کنید تا نظر مخاطبان به برندتان جلب شود. البته بهتر است در این مورد کیفیت و نحوه چاپ را نیز در نظر داشته باشید. علاوه بر این ممکن است تمام آژانس‌های طراحی متریال مورد نظر شما را برای کارت ویزیت ارائه ندهند. بهتر است پیش از ثبت سفارش طراحی کارت ویزیت این مورد را از شرکت مورد نظر خود جویا شوید و در مفاد قرارداد طراحی کارت ویزیت ذکر کنید.

نکات طراحی کارت ویزیت

خلاقیت به خرج دهید

برخی تصور می‌کنند که طراحی کارت ویزیت جایی برای صرف خلاقیت ندارد. این در حالی است که با جستجویی ساده متوجه می‌شوید که ایده‌های طراحی کارت ویزیت متنوعی وجود دارند که هر یک ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. می‌توانید در این زمینه با طراح خود مشورت کرده و از بهترین ایده ممکن برای طراحی کارت ویزیت کسب و کار خود استفاده کنید.

به شرکت‌های معتبر سفارش دهید

نکته دیگری که باید برای طراحی کارت ویزیت به آن توجه داشته باشید مراجعه به شرکت‌های معتبر است. به خاطر داشته باشید که کارت ویزیت برای استفاده طولانی‌ مدت طراحی می‌شود؛ از این رو کیفیت آن اهمیت زیادی پیدا می‌کند. بهتر است پیش از ثبت کردن نهایی سفارش خود موکاپ کارت ویزیت را ببینید. سعی کنید برای طراحی کارت ویزیت به مجموعه‌های معتبر مراجعه کنید تا از کیفیت کار اطمینان کافی داشته باشید و قیمت طراحی کارت ویزیت منصفانه باشد.

چه مواردی طراحی کارت ویزیت را نابود می‌کند؟

استفاده از تصاویر بی‌کیفیت، اطلاعات تماس قدیمی و نادرست مثل قرار دادن آدرس منزل، غلط‌های املایی و طراحی سیاه و سفید از نکات منفی طراحی کارت ویزیت هستند.

مهم‌ترین نکاتی که باید در طراحی کارت ویزیت رعایت کرد کدام است؟

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت حفظ سادگی و خوانایی در عین زیبایی، لوگوی درشت، طراحی متناسب با برند و استفاده درست از فضای سفید است.

5/5 - (4 امتیاز)
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی هستم؛ کارشناس ارشد طراحی گرافیک و مدیر استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، 8 سالی است که در حوزه طراحی گرافیک مشغول به فعالیت هستم و تا به حال در حوزه‌های طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و... کار به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ام.
مقالات مرتبط بخوانید!
دیدگاهتان را بنویسید