شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

نکات مهم برای ساخت کارت ویزیت چیست؟

اگر برای کارت ویزیت مجموعه خود ارزش قائل هستید باید به نکات و توصیه‌های زیادی توجه داشته باشید. طراحی کارت ویزیت کاری کاملاً تخصصی است که باید به دست طراحان ماهر و باتجربه انجام شود؛ اما این بدان معنا نیست که شما اجازه اظهار نظر در این مورد را نخواهید داشت. شما می‌توانید پیش از اقدام به ثبت سفارش تمام اطلاعات و جزئیات مربوط به کسب و کار خود را جمع‌آوری کرده و همچنین نمونه‌های مورد علاقه خود را نیز برای ارائه به طراح آماده کنید. طراح می‌تواند با استناد به این اطلاعات پروژه را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. در این جهت می توانید با کارشناسان شرکت گرافیکی سلام گرافیک در تماس باشید. برخی از نکاتی که باید برای سفارش طراحی کارت ویزیت به آن‌ها توجه داشته باشید عبارت است از:

از رنگ‌بندی برند خود استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در طراحی کارت ویزیت به آن توجه داشته باشید استفاده از رنگ‌بندی مناسب است. بهتر است در انتخاب رنگ‌های کارت ویزیت به اصول روانشناسی رنگ‌ها توجه داشته و روحیات مخاطبان خود را در نیز در نظر داشته باشید. البته معمولاً توصیه می‌شود که از رنگ‌های مورد استفاده در برند خود برای طراحی کارت ویزیت استفاده کنید.

لوگو برند را فراموش نکنید

استفاده از لوگو در کارت ویزیت یکی از واجبات است. مخاطبان باید به هنگام مشاهده کارت ویزیت به سرعت لوگو شما را تشخیص داده و به یاد کسب و کارتان بیفتند. سعی کنید مکان و اندازه مناسبی برای درج لوگو در کارت ویزیت در نظر بگیرید. طراح می‌تواند با استناد بر دانش و تجربه خود به هنگام ثبت سفارش شما را در این زمینه راهنمایی کند.

جنس کارت ویزیت را انتخاب کنید

کارت ویزیت‌ها می‌توانند بر روی متریال‌های مختلفی چاپ شوند. شما نیز می‌توانید برای کارت ویزیت خود از متریال‌های مناسب استفاده کنید تا نظر مخاطبان به برندتان جلب شود. البته بهتر است در این مورد کیفیت و نحوه چاپ را نیز در نظر داشته باشید. علاوه بر این ممکن است تمام آژانس‌های طراحی متریال مورد نظر شما را برای کارت ویزیت ارائه ندهند. بهتر است پیش از ثبت سفارش طراحی کارت ویزیت این مورد را از شرکت مورد نظر خود جویا شوید.

خلاقیت به خرج دهید

برخی تصور می‌کنند که طراحی کارت ویزیت جایی برای صرف خلاقیت ندارد. این در حالی است که با جستجویی ساده متوجه می‌شوید که ایده‌های زیادی برای طراحی کارت ویزیت وجود دارند که هر یک ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. می‌توانید در این زمینه با طراح خود مشورت کرده و از بهترین ایده ممکن برای طراحی کارت ویزیت کسب و کار خود استفاده کنید.

به شرکت‌های معتبر سفارش دهید

نکته دیگری که باید برای سفارش طراحی کارت ویزیت به آن توجه داشته باشید مراجعه به شرکت‌های معتبر است. به خاطر داشته باشید که کارت ویزیت برای استفاده طولانی‌ مدت طراحی می‌شود؛ از این رو کیفیت آن اهمیت زیادی پیدا می‌کند. سعی کنید برای سفارش طراحی کارت ویزیت به مجموعه‌های معتبر مراجعه کنید تا از کیفیت کار اطمینان کافی داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی هستم؛ کارشناس ارشد طراحی گرافیک و مدیر استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، 8 سالی است که در حوزه طراحی گرافیک مشغول به فعالیت هستم و تا به حال در حوزه‌های طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و... کار به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ام.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله