مراحل طراحی لوگو

طراحی لوگو یکی از مهمترین قدم ها برای برند سازی هر سازمان است و باید توسط یک تیم خلاق و حرفه ای صورت بگیرد. به صورت کلی برای تحویل طراحی لوگو به کارفرما، باید یک سری مراحل طی شود از جمله ثبت سفارش، بررسی کسب وکار یا برند، طراحی اولیه و تحویل پروژه. استدیو خلاق گرافیک آماده خدمات دهی و مشاوره رایگان به شما عزیزان است.

طراحی لوگو نیز همانند سایر کارها دارای یک سری سلسه مراحل است که باید آن را رعایت کنید تا نتیجه مطلوب را کسب کنید. مراحل طراحی لوگو (logo-design-steps) توسط کارشناس های سلام گرافیک برای شما در این قسمت ذکر شده است. در ادامه به بررسی این مراحل میپردازیم:

ثبت سفارش طراحی لوگو

در اولین قدم نیاز است که سفارش طراحی لوگو را ثبت کنید، این کار به دو صورت برقراری تماس تلفنی و ثبت سفارش طراحی لوگو به صورت آنلاین امکان پذیر است. برای سفارش طراحی لوگو از طریق تماس می‌توانید با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید. 

همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش استودیو خلاقیت سلام گرافیک آماده ارائه مشاوره طراحی لوگو و قیمت طراحی لوگو هستند.

بررسی کسب و کار و جمع آوری اطلاعات

پس از ثبت سفارش لوگو به صورت آنلاین یا برقراری تماس تلفنی نوبت به آن می‌رسد که تیم طراحی با بررسی دقیق کسب و کار اطلاعات لازم در رابطه با کسب و کار و همچنین دیگر موارد را به دست آورند. 

هر چه در این مرحله اطلاعات بیشتری به دست آورده شود طراحی نهایی که پیاده سازی می‌شود از کیفیت و ساختار مناسب‌تری برخوردار خواهد بود. به همین منظور تیم خلاقیت سلام گرافیک در این مرحله تمام موارد را در رابطه با کسب و کار مورد برررسی قرار می‌دهد. و با توجه به معرفی انواع لوگو و سلیقه کارفرما یکی از انواع طراحی لوگو تصویری، طراحی لوگو ترکیبی یا طراحی لوگو تایپ را می‌تواند انتخاب کند.

اتودهای طراحی لوگو

پس از جمع آوری اطلاعات و کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با طراحی لوگو، تیم خلاقیت سلام گرافیک اقدام به پیاده سازی اتودهای اولیه طراحی لوگو می‌کند. در این مرحله 3 اتود برای طراحی لوگو پیاده سازی می‌شود. 

وابسته به پکیج انتخابی شما، تعداد اتودهای می‌تواند متفاوت باشد. نکته‌ای که در رابطه با طراحی لوگو در مجموعه خلاقیت سلام گرافیک مورد توجه است آن که بی نهایت ادیت برای لوگوها و اتودهای دستی آن زده می‌شود و نیازی به نگرانی از بابت اتودها و طرح اولیه لوگو وجود ندارد. 

اتودهای طراحی لوگو

تحویل پروژه طراحی لوگو به پیمانکار

پس از تحویل اتودهای اولیه به مشتری و انتخاب یک اتود توسط مشتری و انجام ادیت‌های نهایی در پروژه نوبت به آن می‌رسد که طرح نهایی لوگو پیاده سازی شود، پس از پیاده سازی طرح نهایی و ادیت‌های مورد نظر مشتری کار با استفاده از موکاپ‌های مختلف پرزنت می‌شود و به فایل نهایی لوگو به مشتری تحویل داده می‌شود. 

رنگ لوگو بر چه اساسی انتخاب می‌شود؟

انتخاب رنگ لوگو یکی از مهمترین نکات در طراحی است که رد روانشناسی رنگ ها به طور کامل در آن صحبت شده است. اما به طور کلی رنگ لوگو بر اساس رنگ سازمانی شرکت، سبک انتخابی لوگو و سلیقه طراحی و کارفرما تعیین می‌شود.

آیا طراحی لوگو نیز نیزامند قرارداد است ؟

هر فعالیتی در طراحی گرافیک قبل از شروع به انجام پروژه نیازمند عقد قرارداد است به خصوص طراحی لوگو که اهمیت آن در منحصر به فرد بودن است همچنین هزینه های متفاوتی را شامل می‌شود.

4.2/5 - (4 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

4 پاسخ

    1. سلام محسن عزیز:
      یک راه آسون و راحت هست. اسم به عنوان برندتون انتخاب کنین، ولی اون اسمی که دوست دارید رو بذارین یکی از محصولات یا زیر مجموعه اون برند، مثل دیجی کالا که اسم اصلی ثبت شده چیزی دیگری است.

دیدگاهتان را بنویسید