طراح ست اداری کیست؟

آیا در مورد طراح ست اداری چیزی می‌‎دانید؟ یک طراح گرافیک برای آن‌که بتواند ست اداری حرفه‌ای طراحی کند، لازم است تا مهارت‌های لازم را یاد بگیرد. برای طراحی یک ست اداری مناسب بهتر است کار را به یک طراح گرافیک بسپارید. وظایف یک طراح ست اداری تمرکز بر هدف، حفظ یکپارچگی طراحی و... است که به طور مفصل در مقاله به بررسی آن پرداخیتم.

طراح ست اداری کیست؟ (Who is the designer of the office set) رقابت تنگاتنگ بین کسب و کار‌ها برای تصاحب جایگاه بهتر، باعث شده تا از روش‌های مختلفی برای این منظور استفاده کنند. با‌توجه به نیاز سازمان‌ها به طراحی ست اداری، برای معرفی و تبلیغات حوزه فعالیت خود، استفاده از افرادی که مهارت و تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد بسیار ضروری است.

تقاضا زیادی که برای این موضوع وجود دارد باعث شده تا افراد و مجموعه‌های زیادی در این حوزه به فعالیت بپردازند. کیفیت و بازدهی، دو عنصر مهم در طراحی یک ست اداری موفق محسوب می‌شوند؛ لذا استفاده از یک طراح که دانش و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد، می‌تواند نتیجه و بازخورد بهتری داشته باشد.

طراح ست اداری به چه کسی اطلاق می‌شود؟

طراح ست اداری کیه؟ چه وظایف و مهارت‌هایی را بر‌عهده دارد؟ چه تفاوتی بین طراح ست اداری با طراح لوگو و طراح کاتالوگ وجود دارد؟ طراح ست اداری به فردی اطلاق می‌شود که با استفاده از خلاقیت خود و پس از دریافت اطلاعات و درک کامل موضوع، با استفاده از ابزار‌های مختلف یک ایده گرافیکی را پیاده‌سازی می‌کند.

بر‌خلاف تصور بسیاری از افراد، طراحی ست اداری نیازمند تجربه، مهارت و توانایی‌های خاصی است که این امر سبب تمایز میان طراحان با‌سابقه و کسانی که تسلط کافی به موضوع را ندارند، می‌شود. رزومه یک طراح ست اداری، نشان‌دهنده میزان کیفیت وی در این زمینه است؛ لذا توصیه می‌شود برای سفارش، از افرادی که تخصص کافی در این زمینه دارند، استفاده کنید.

طراح ست اداری

از‌جمله ویژگی‌های افرادی که در این حوزه فعالیت دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باهوش بودن در حوزه کاری
 • داشتن ذوق هنری در زمینه تولید محتوای گرافیکی
 • خلاقیت بالا در طراحی ست اداری
 • توانایی تحلیل اطلاعات و درک نیاز مشتری
 • توانایی کار با نرم‌افزار‌های گرافیکی مختلف

مهارت‌های یک طراح ست اداری چیست؟

شاید در نگاه اول تصور کنید که مهارت های طراح ست اداری در کار با فتوشاپ خلاصه می‌شود و نیاز به مهارت خاص دیگری در این زمینه نیست. اما هر فردی که قصد دارد به یک طراح موفق در این حوزه تبدیل شود، نیاز دارد تا تخصص و توانایی‌های ویژه‌ای داشته باشد.

 1. توانایی کار با نرم‌افزار‌های گرافیکی مختلف

نرم‌افزار‌های گرافیکی متعددی برای طراحی ست اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند که فتوشاپ یکی از آن‌هاست. ایلاستریتور و کورل از دیگر نرم‌افزارهای گرافیکی هستند که باید توانایی انجام با این دو، جزئی از مهارت‌های طراح باشد.

 • خلاقیت بالا

داشتن خلاقیت یکی از مهارت‌های مهم این افراد است. زیرا تولید یک محصول باید متناسب باسلیقه و نیاز مشتری، با کیفیت بالا و همچنین با طرحی متمایز از دیگر کسب و کارها عرضه شود.

 • تحلیل و توجه به نیاز‌های واقعی مشتری

درک آنچه که مشتری به آن نیاز دارد و ساخت محصول مورد نظر متناسب با نیاز مشتری، یکی دیگر از مواردی است که باید در طراح ست اداری وجود داشته باشد.

وظایف یک طراح ست اداری چیست؟

وظایف طراح اوراق اداری شامل چه مواردی است؟ هر فردی که به‌عنوان طراح فعالیت می‌کند، ملزم به شناخت و رعایت یک سری نکات است. طراحی تنها داشتن خلاقیت نیست؛ بلکه باید موارد زیر نیز رعایت شود.

 1. تمرکز بر هدف طراحی

هنگام طراحی ست اداری باید به آنچه که به‌عنوان هدف مد‌نظر مشتری مانند نام شرکت، طراحی لوگو، ترکیب و روان‌شناسی رنگ‌ها و… توجه شود.

 • ایجاد تعادل میان عناصر

تعادل میان کنتراست رنگ، اندازه فونت، تعداد تصاویر و… هنگام طراحی یکی از وظایف طراح به شمار می‌رود.

 • حفظ یکپارچگی در طراحی

عدم تکرار بیش از حد رنگ، فضای کافی بین عناصر، حفظ تقارن تصویر و… از دیگر وظایف طراح ست اوراق اداری محسوب می‌شود.

 • شناخت اجزای یک ست اداری حرفه‌ای

آشنایی با اجزای ست اداری و نحوه طراحی هر کدام از آن‌ها نیز از وظایفی است که یک طراح بر‌عهده دارد.

چرا استفاده از طراح ست اداری اهمیت دارد؟

استفاده از ست اداری برای انجام مکاتبات اداری، تبلیغات و معرفی کسب و کار، اهمیت زیادی دارد. از این رو به‌کارگیری طراح ست اداری تبلیغاتی یا طراح ست اداری تجاری که به اصول طراحی ست اداری تسلط کافی داشته باشد، به یکی از دغدغه‌های مدیران سازمان‌ها تبدیل شده است.

 1. شناخته شدن نام برند

طراحی ست اداری نقش اساسی در معرفی شرکت داشته باشد. این ایده برای کسب و کار‌هایی که بودجه زیادی ندارند می‌تواند بسیار مفید باشد. لذا استفاده از یک طرح باکیفیت و مناسب می‌تواند شما را در رسیدن به هدف کمک کند.

 • بازدهی بیشتر

هدف افراد از طراحی ست اداری، افزایش بازدهی و دیده شدن کسب و کار است. بهترین روش برای دریافت بازخورد بهتر، استفاده از طراح حرفه‌ای ست اداری است.

 • کیفیت ایده‌آل

کیفیت نقش اساسی در تبلیغات و جذب مخاطب ایفا می‌کند. عدم استفاده از طراح حرفه‌ای، تاثیر منفی روی کیفیت و بازدهی دارد.

 • قیمت مناسب

کیفیت خروجی دریافت شده نسبت‌به هزینه پرداخت شده، می‌تواند یک گزینه مناسب برای استفاده از طراح ست اداری باشد.

بهترین طراح ست اداری را از کجا بیابیم؟

سلام گرافیک، به‌عنوان بهترین طراح ست اداری در مشهد، فعالیت خود را در سال ۱۳۹۴ و با هدف انجام امور گرافیکی مانند طراحی اینفوگرافیک، طراحی ست اداری، طراحی کاراکتر و… آغاز کرد. با‌توجه به کمبود‌هایی که در این حوزه احساس شد، مجموعه سلام گرافیک تصمیم به ارائه خدمات خود در بستر وب گرفت. تعهد در استفاده از نیروی متخصص، تحویل به‌موقع، قیمت مناسب، کیفیت ایده‌آل و… در کنار ارائه مشاوره رایگان از‌جمله ویژگی‌هایی است این شرکت به مشتریان خود ارائه می‌دهد. اگر برای سفارش‌های خود به‌دنبال طراح ست اداری هستید، می‌توانید از خدمات مجموعه سلام گرافیک استفاده کنید.

طراح ست اداری کیست؟

به افراد خوش‌ذوقی که با درک آنچه احتیاج مشتری است و با استفاده از نرم‌افزار‌های گرافیکی، اقدام به تولید محصول مورد نیاز می‌کنند، طراح ست اداری گفته می‌شود.

ویژگی‌های و مهارت‌های یک طراح ست اداری چیست؟

توانایی کار با نرم افزار‌های گرافیک مانند فتوشاپ و ایلاستریتور، خلق طراحی‌های خلاقانه و با کیفیت و… از‌جمله ویژگی‌های یک طراح با کیفیت است.

4.2/5 - (4 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!
دیدگاهتان را بنویسید