اجزای ست اداری

اجزای ست اداری شامل چه مواردی است؟ برای طراحی یک ست اداری مناسب باید اقلامی که می‌خواهید در ست اداری داشته باشید را از پیش تعیین کنید. از جمله اجزای یک ست اداری کامل می‌توان به کارت ویزیت، ابزارهای نوشتاری، ست دستمال و... اشاره کرد. برای کسب اطلاعات در مورد سایر اجزای ست، در این مقاله با سلام گرافیک همراه باشید.

استفاده از اجزای ست اداری (Office Set Components) یکی از جذاب‌ترین روش‌هایی است که افراد برای تعامل با دیگران و معرفی کسب و کار استفاده می‌کنند. کسب موفقیت در دنیای امروز که رقابت تنگاتنگی بین افراد وجود دارد، بسیار دشوار است. اهمیت استفاده از یک ست اداری را می‌توان از تاثیر بسزایی که در تبلیغات و جذب مشتری دارد درک کرد.

اقلام ست اداری شامل چه چیز‌هایی است؟ با‌توجه به نیاز افراد و میزان هزینه‌ای که برای این موضوع در‌نظر می‌گیرند، انواع متنوعی از پکیج‌ها توسط برند‌های مختلف ارائه می‌شود. معمولا یک‌سری از موارد مانند سر‌برگ، پاکت، تقویم و کاتالوگ در تمامی ست‌ها استفاده و با‌توجه به سلیقه افراد موارد دیگری نیز به آن اضافه می‌شود.

پاکت 4A، 5A

پاکت یکی از مواردی است که در همه ادارات و موسسات دولتی و خصوصی برای انجام مکاتبات مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوگو، آدرس، کد‌پستی و شماره تلفن مواردی هستند که در طراحی و دیزاین ست اداری برای انواع پاکت‌ها در‌نظر گرفته می‌شود. هنگام طراحی نیز باید در‌نظر داشته باشید که هماهنگی بین اجزا حفظ شود. رنگ پاکت‌ها معمولا سفید طراحی می‌شود، ولی در بعضی موارد طراحان برای جذابیت بیشتر رنگ آن را مطابق با برند در‌نظر می‌گیرند که باعث افزایش جذب مخاطب می‌شود. در صورت نیازمندی به اطلاعات بیشتر می‌توانید در رابطه با چیستی ست اداری و تعریف ست اداری مطالبی را در لینک قبل می‌توانید بخوانید.

اقلام ست اداری

سربرگ 4A و 5A

سر‌برگ یکی از اساسی‌ترین اجزای ست اداری است که در همه طراحی‌ها وجود دارد. ابعادی متفاوتی برای سر‌برگ در نظر گرفته می‌شود که با‌توجه به سلیقه افراد می‌تواند تغییر کند. معمولا بیشتر شرکت‌ها از سر‌برگ برای نامه‌نگاری اداری استفاده می‌کنند، به همین دلیل دو سایز 4A و 5A، کاربردی‌ترین ابعادی هستند که طراحی می‌شوند.

طراحی کاغذ برای یادداشت نیز یکی دیگر از ابعادی است که بیشترین تقاضا برای آن وجود دارد. تاریخ، لوگو و سایر مواردی که در یک نامه اداری به آن نیاز است باید هنگام طراحی در‌نظر گرفته شود. مجموعه سلام گرافیک سر‌برگ‌هایی در تمامی ابعاد تولید و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

تقویم

برای کسانی که قصد فعالیت و رقابت جدی با سایر رقبا را دارند، زمان یک موضوع مهم محسوب می‌شود. به همین دلیل بسیاری از افراد از تقویم نیز در ست اداری خود استفاده می‌کنند که علاوه‌بر اهمیت آن، یک عنصر تبلیغاتی نیز به‌حساب می‌آید. این محصول نیز در سه نوع دیواری، رومیزی و سالنامه با‌توجه به سلیقه افراد توسط مجموعه سلام گرافیک طراحی و تولید می‌شود. استفاده از تقویم در یک ست اداری رستورانی رایج و مهم است.

کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از اجزای ست اداری ارزان به‌حساب می‌آید که بسیاری از افراد و مشاغل از آن استفاده می‌کنند. کارت ویزیت معمولا به‌عنوان معرف عمل کرده و نقش یک بازار‌یاب را ایفا می‌کند، به همین دلیل یکی از اجزای بسیار مهم در طراحی ست اداری به‌شمار می‌آید. لذا هنگام طراحی آن، نوع اطلاعاتی که در آن گنجانده می‌شود، طرح، نحوه چاپ ست اداری و حتی نوع کاغذی که برای تولید آن استفاده می‌‎شود از اهمیت زیادی برخوردار است. مثلا  استفاده از کاغذ کاهی و کاغذ پوستی برای تولید کارت ویزیت مناسب نیست. لوگو، معرفی کوتاه شرکت، آدرس و شماره تلفن شرکت مواردی هستند که در یک کارت ویزیت قرار داده می‌شوند.

توجه داشته باشید که ابعاد کارت ویزیت مناسب برای خود انتخاب کنید.

سایر موارد متفرقه اقلام

بعضی از اقلام نیز وجود دارند که معمولا جز موارد اصلی به حساب نمی‌آیند و با‌توجه به نیاز افراد طراحی می‌شوند و از تنوع بسیاری بالایی نیز برخوردار هستند. مجموعه سلام گرافیک، یکی از مجموعه‌هایی است که در زمینه طراحی اجزای ست اداری فعالیت دارد.

  1. خودکار تبلیغاتی

خودکار تبلیغاتی به‌دلیل قیمت ارزان دیزاین و طراحی ست اداری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این محصول به‌دلیل استفاده و کاربرد زیادی که دارد به‌عنوان یک هدیه کوچک در طراحی تبلیغات حرفه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. خودکار‌های پلاستیکی، خودکار‌های فلزی و خودکار‌های مدیریتی انواع مختلف خودکار‌های تبلیغاتی هستند.

  • ساعت تبلیغاتی

ساعت تبلیغاتی یکی از مواردی است که علاوه‌بر قیمت ارزان آن، ماندگاری زیادی نیز دارد. به‌دلیل این‌که ساعت در بیشتر مواقع در معرض دید افراد قرار دارد، تاثیر زیادی در یادآوری برند و محصولات دارد. در نمونه‌های ست اداری به خوبی موارد بیان شده دیده می‌شود.

  • ست تبلیغاتی چرم

ست تبلیغاتی چرم یکی از موارد رایجی است که توسط برخی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیف چرم و جا‌کلیدی معمول‌ترین مواردی هستند که در این بسته‌بندی قرار می‌گیرند.

  • ساک دستی کاغذی

ساک دستی کاغذی از‌جمله مواردی است که به‌طور معمول به‌عنوان تبلیغات، بسته‌بندی و ساک‌های خرید مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طراحی این محصول از انواع کاغذ گلاسه، مقوایی، کرافت و… استفاده می‌شود.

اجزای ست اداری

با‌توجه به رقابت تنگاتنگی که بین کسب و کار‌ها وجود دارد، بیشتر افراد به‌دنبال طراحی ست اداری هستند که بتواند بیشترین بازدهی را برای آن‌ها داشته باشد. مجموعه سلام گرافیک با بهره‌مندی از مجموعه‌ای از افراد متخصص و متهعد در حوزه گرافیک مشغول به فعالیت است. طراحی کامل اجزای ست اداری یکی از خدماتی است که این مجموعه در‌کنار سایر فعالیت‌های خود مانند ساخت لوگو و آرم، طراحی سر‌رسید و تقویم، طراحی پوستر و… به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این مجموعه در سال 1394 و با هدف انجام خدمات گرافیکی به صورت 360 درجه، اقدام به راه‌اندازی یک بستر اینترنتی برای ارائه خدمات کرد. ست اداری شما را با بهترین نرم افزارهای ست اداری طراحی می‌کنیم.

سفارش طراحی اجزای ست اداری

مهم ترین اجزا ست اداری شامل چه مواردی می‌شود؟

اجزای ست اداری در واقع اقلامی هستند که وظایف گوناگونی مانند تعامل با افراد، جذب مشتری، تبلیغات و معرفی کسب و کار به مخاطبان را بر عهده دارند. سر‌برگ، پاکت، تقویم، کاتالوگ، کارت ویزیت اجزا اصلی و مواردی مانند خودکار تبلیغاتی، ست تبلیغاتی چرمی شیک و ساعت تبلیغاتی اجزای فرعی ست اداری هستند. معمولا به کمک این اجزا می‌توان خدمات کسب و کار خود را به مخاطبان معرفی نمود. به عنوان مثال پاکت A4 یا A5 که یکی از اجزای اصلی بوده، بر روی آن اطلاعات مورد نیاز کسب و کار درج می‌شود و برای جابجایی مدارک و نامه‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مجموعه سلام گرافیک با توجه به درخواست مشتریان عزیز انواع اجزا ست اداری با بالاترین کیفیت طراحی و آماده می‌گردد. برای اطلاع دقیق از تعرفه طراحی ست اداری، می‌توان با کارشناسان این مجموعه از طریق تلفن یا به صورت آنلاین ارتباط برقرار کرد. توجه داشته باشید در صورتی که تمام موارد بیان شده در قرارداد طراحی ست اداری آورده شود کار نهایی می‌شود.

ساخت ست اداری مشهد و ست اداری تهران با سلام گرافیک

اقلام ست اداری کدام است؟

ست اداری با‌توجه به نوع فعالیت و نیاز افراد مشخص می‌شود. برخی اقلام مانند سربرگ و پاکت در این ست ثابت هستند و تعدادی دیگر مانند خودکار، ساعت و… نیز با‌‌توجه به سلیقه افراد به آن اضافه می‌شود.

آیا استفاده از اقلام اضافی در طراحی ست اداری ضروری است؟

با در‌نظر گرفتن فضای رقابتی موجود در بازار، استفاده از المان‌های بیشتر، می‌تواند در تبلیغات و معرفی کسب و کار بسیار موثر‌تر باشد. مجموعه سلام گرافیک، یکی از بهترین مجموعه‌هایی است که در این حوزه فعالیت دارد.

4/5 - (10 امتیاز)
Picture of کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

3 پاسخ

    1. سلام محمودرضای عزیز! خیر ولی باز هم بستگی به یک سری شرایط داره. می تونین برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس های سلام گرافیک تماس بگیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این مقاله