چگونگی طراحی ست اداری

نحوه طراحی ست اداری چگونه است و چه مراحلی دارد؟ برای طراحی یک ست اداری پیشرفته و مناسب باید اصولی را رعایت کرد. اولین کار، ایده‌پردازی و طرح‌ریزی است. با داشتن طرح اولیه، طراح می‌داند که باید چگونه ست اداری را طراحی کند. استفاده از نرم افزارهای مناسب، آشنایی با روان‌شناسی رنگ‌ها، طراحی ثانویه و... از جمله کارهایی است که باید انجام شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با سلام گرافیک همراه باشید.

طراحی ست اداری چگونه انجام می‌شود؟ (How to design an office set) ست اداری برند جز مواردی است که در زمینه بازار‌یابی و معرفی خدمات و حوزه فعالیت‌های افراد نقش مهمی را ایفا می‌کند. از این‌رو اهمیت ویژه‌ای برای مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها و تاثیر بسزایی در تبلیغات و جذب مشتریان دارد. با‌توجه به تقاضای زیادی که برای این موضوع وجود دارد، افراد زیادی به دنبال آشنایی با چگونگی طراحی ست اداری هستند. نرم‌افزار‌های متنوعی برای کار این در این زمینه وجود دارند و آموزش‌های زیادی برای آن‌ها نیز هست. مجموعه سلام گرافیک توانسته علاوه‌بر ارائه خدمات گرافیکی، آموزش‌های جذابی را نیز در این زمینه ارائه کند.

آشنایی با چگونگی طراحی ست اداری

چگونه ست اداری طراحی کنیم؟ بازار‌کار و اهمیت طراحی ست اداری باعث شده تا افراد تمایل زیادی برای ورود به این حوزه داشته باشند. اجزایی که معمولا برای یک ست اداری در‌نظر گرفته می‌شود، توافقی و با توجه به سلیقه و نیاز برند است. به‌دلیل گستردگی و عدم آشنایی این افراد با نحوه طراحی یک ست اداری، ضروری است تا پیش از ورود، آمادگی‌های لازم را کسب کنند. بنابراین برای آموزش طراحی ست اداری نیاز است تا افراد با اجزای ست اداری، نرم‌افزار‌های گرافیکی و سایر موارد آشنا شوند. لذا استفاده از یک آموزش با‌کیفیت می‌تواند برای علاقه‌مندان بسیار مفید باشد.

کار با ابزارهای طراحی ست اداری

با‌توجه به گستردگی حوزه گرافیک، نرم‌افزار‌های متنوعی توسط شرکت‌های مختلف تولید شده‌اند که در زمینه طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی‌که این امر در بهبود و ارتقا کسب و کار‌ها بسیار اهمیت دارد، بهتر است برای آموزش پیاده سازی ست اداری از نرم‌افزار‌های طراحی ست اداری حرفه‌ای برای این‌کار استفاده شود. در این میان برخی از این نرم‌افزار‌ها به‌دلیل امکانات وسیعی که در اختیار طراحان قرار می‌دهند، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

چگونگی کار با ابزارهای طراحی ست اداری
  1. طراحی ست اداری در فتوشاپ

فتوشاپ یکی از قدرتمند‌ترین و پر‌کاربرد‌ترین نرم افزار‌ها در حوزه کار‌های گرافیکی است که توسط شرکت Adobe تولید شده است. از این نرم‌افزار در طراحی کارت ویزیت، فاکتور، انواع پاکت و… می‌توان استفاده کرد. افرادی که به‌دنبال آموزش کار با فتوشاپ هستند می توانند از آموزش‌های مجموعه سلام گرافیک استفاده کنند.

  • استفاده از نرم‌افزار این‌دیزاین

نرم‌افزار این‌دیزاین یکی دیگر از نرم‌افزار‌های شرکت ادوبی که در حوزه گرافیک و صنعت چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی این نرم‌افزار در صفحه‌آرایی است و بیشتر به‌منظور طراحی سر‌رسید، بروشور‌های تبلیغاتی، مجله و… از آن استفاده می‌شود. لذا اگر به دنبال یادگیری طراحی در حوزه ست اداری هستید، یادگیری این نرم‌افزار کاربردی بسیار اهمیت دارد.

  • کاربرد نرم‌افزار کورل‌دراو در طراحی

نرم‌افزار کورل‌دراو توسط شرکت کورل برای خلق تصاویر و انجام امور گرافیکی توسعه داده شد و یکی از رقیبان جدی نرم‌افزار‌های فتوشاپ و ایلوستریتور شرکت ادوبی در زمینه طراحی به‌حساب می‌آید. یکی از مزایای کورل‌دراو پشتیبانی از هر دو نوع پیکسلی و برداری در تهیه تصاویر است.

  • آموزش طراحی ست اداری در ایلوستریتور

تصویر سازی با ایلوستریتور یکی از نرم‌افزار‌های مبتنی بر سیستم برداری است که برای طراحی در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از ابزار‌های پیچیده باعث شده تا افرادی که با آن کار می‌کنند بتوانند به‌راحتی تصاویر گرافیکی مورد نیاز خود را طراحی کنند. در مجموعه سلام‌گرافیک ابتدا یک نمونه اولیه ایجاد، و پس از تایید و اعمال تغییرات مورد نیاز مشتری، طرح اصلی ایجاد می‌شود.

در هنگام طراحی ست اداری باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

برای انجام یک طراحی آیده‌آل، علاوه‌بر افزایش مهارت و کسب تجربه در این زمینه لازم است تا یک سری از نکات ضروری در طراحی ست اداری را نیز مد‌نظر داشته باشید تا به افزایش کیفیت محصول کمک کند. یکی از مواری که در چگونگی طراحی ست اداری باید در‌نظر داشته باشیم مطابقت با سایر بخش‌های شرکت مانند سایت، لوگو و… است.

  1. استفاده از لوگو سازمان

لوگو، معرف یک برند و حوزه کاری کسب و کار است. لذا یکی از موارد بسیار مهمی که در هنگام طراحی باید رعایت شود، رعایت اصول طراحی لوگو است.

  • استفاده از رنگ سازمانی مناسب

استفاده از رنگ مناسب که بیشترین میزان انطباق را با سایر قسمت‌های سازمان و حوزه فعالیت آن باشد، بسیار اهمیت دارد. بنابراین در این حوزه باید روانشناسی رنگ‌ها را نیز جدی گرفت.

  • استفاده از سایز و فونت مناسب

سایز و فونت نوشته‌ها باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که علاوه‌بر زیبایی و خوانایی، ساده و جذاب به‌نظر برسد.

آموزش طراحی ست اداری

مجموعه سلام گرافیک فعالیت خود را در سال 1394 و با هدف ارائه خدمات و آموزش در حوزه کار‌های گرافیکی آغاز کرد. این مجموعه،  انجام سفارشات در کمترین زمان ممکن با بالا‌ترین کیفیت و قیمت مناسب را، با استفاده از متخصصین این حوزه سر‌لوحه کار خود قرار داده است. با‌توجه به رقابت تنگاتنگ میان کسب و کار‌ها برای تصاحب بازار، جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر، استفاده از تبلیغات اهمیت زیادی دارد. همچنین افراد بسیاری علاقه‌مند به حوزه گرافیک و یادگیری طراحی تراکت، پوستر، کارت ویزیت و… هستند. اگر به‌دنبال طراحی ست اداری با‌کیفیت و ایده‌آل هستید و می‌خواهید از چگونگی طراحی ست اداری باخبر شوید، می‌توانید از آموزش طراحی تصویرسازی این مجموعه استفاده کنید.

نحوه انجام طراحی ست اداری چگونه است؟

معمولا طراحی ست اداری توسط افرادی که در زمینه تصویرسازی و گرافیک مهارت دارند و از چگونگی طراحی ست اداری آگاهند انجام می‌شود. قبل از انجام این کار ابتدا طراح طی یک جلسه مشاوره با صاحب کسب و کار، تمامی انتظاراتی که او از خروجی کار دارد را به خوبی می‌شنود. سپس ایده‌هایی که در ذهن خود شکل گرفته را بر روی کاغذ پیاده‌سازی کرده و در نهایت پس از طراحی شکل‌های اولیه و اصلاح جزئیات برخی از آن‌ها، نوبت به طراحی سیستمی و گرافیکی طرح می‌رسد.

برای اجرای طرح به صورت سیستمی به یک سری نرم افزارهای خاص مانند نرم‌افزارهای فتوشاپ، ایلوستریتور، این‌دیزاین، کورل‌دراو و … نیاز است. هر یک از این برنامه‌ها دارای یک‌سری ویژگی‌ها هستند، تا تصویرسازان بتوانند به کمک آن‌ها تصاویر متعددی را تولید نمایند. متخصصان تیم حرفه‌ای سلام گرافیک با نزدیک به ۱۰ سال تجربه در این حوزه، مهارت طراحی با اکثر نرم‌افزارها را دارند.

چگونه ست اداری طراحی کنیم؟

یادگیری نرم‌افزار‌های گرافیکی پیش‌نیاز انجام طراحی است. لذا می‌توانید از آموزش‌ فتوشاپ مقدماتی و آموزش تصویرسازی مجموعه سلام‌گرافیک برای این منظور استفاده کنید.

چه نرم‌افزار‌هایی برای طراحی ست اداری استفاده می‌شود؟

نرم‌افزار‌های متعددی برای این حوزه وجود دارد که در این میان می‌توان از فتوشاپ، ایلوستریتور، این‌دیزاین و کورل‌دراو نام برد.

4.7/5 - (3 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید