طراحی ست اداری تجاری

طراحی ست اداری تجاری چیست و چگونه انجام می‌شود؟ هر سازمانی برای بهتر شناخته شدن، نیاز به تغییرات درون سازمانی و برون سازمانی دارد. یکی از این موارد، طراحی ست اداری تجاری است. برای داشتن یک ست اداری حرفه‌ای لازم است با متخصصان حرفه‌ای این حوزه که نکات لازم را می‌دانند مشورت کنید. برای اطلاع از نکات طراحی ست، اجزا، موارد استفاده تعرفه طراحی ست اداری تجاری و... در ادامه مقاله با سلام گرافیک همراه باشید.

طراحی ست اداری تجاری (Commercial office set design) به طراحی مجموعه‌ای از عناصر که توسط سازمان‌ها برای اهداف مشخص مورداستفاده قرار می‌گیرد، گفته شده و به ‎عنوان یکی از راهکار‌های شرکت‌ها برای رسیدن به اهداف شناخته می‌شود. رشد روز‌افزون شرکت‌ها و گسترش فعالیت آن‌ها، موجب ایجاد رقابتی تنگاتنگ برای کسب جایگاه بهتر و جذب افراد شده است.

برای این منظور، شرکت‌ها مؤلفه‌های متفاوتی را بررسی و اجرا می‌کنند تا بتوانند اعتبار بیشتری کسب نمایند. ست اداری به‌عنوان اولین عنصری که ارتباط و تعامل میان سازمان‌ها و مشتریان را ایجاد می‌کند، از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ لذا برای افرادی که قصد موفقیت و رقابت در بازار را دارند، طراحی ست اداری تجاری یک ضرورت به شمار می‌رود.

اجزای ست اداری تجاری شامل چه مواردی است؟

اجزای ست اداری، با‌توجه به انواع مختلف آن مانند تجاری، مدیریتی، اداری، تبلیغاتی و…، می‌تواند متفاوت باشد. در طراحی ست تجاری اداری از یک سری استاندارد‌های خاص استفاده می‌شود. سر‌برگ، انواع پاکت‌های نامه، کارت ویزیت، فولدر (پوشه)، تقویم و… از‌جمله مواردی هستند که در اسناد اداری و تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرند. همچنین از خودکار، ساعت، کاغذ یادداشت، ست چرم و… نیز به‌عنوان ست اداری تبلیغاتی توسط سازمان‌ها برای معرفی کسب و کار به دیگران استفاده می‌کنند.

اجزای ست اداری تجاری

موارد استفاده از ست اداری تجاری چیست؟

ست اداری برای اهداف متفاوتی استفاده می‌شوند و شرکت‌ها با‌توجه به نیاز خود از آن استفاده می‌کنند. معمولا مجموعه‌هایی که در حوزه طراحی ست اداری فعالیت می‌کنند، اقدام به تولید پکیج‌های آماده، متناسب با کسب و کار‌های مختلف می‌کنند.

 1. انجام مکاتبات اداری

چاپ طراحی ست اداری تجاری، به‌منظور انجام مکاتبات اداری و ایجاد تعاملات با سایر سازمان‌ها یک ضرورت محسوب می‌شود.

 • معرفی حوزه فعالیت‌های کاری سازمان

طراحی ست اداری به‌عنوان یک معرف و بازار‌یاب، نقش مهمی در آشناکردن دیگران با حوزه کاری شرکت را ایفا می‌کند.

 • کسب اعتبار و جایگاه در میان رقبا

طراحی ست اداری به جایگاه یک سازمان رسمیت می‌بخشد و اعتبار آن‌را در میان سایر رقبا افزایش می‌دهد.

 • جلب اعتماد مشتریان

جلب اعتماد مشتریان یکی از مهم‌ترین دلایلی که در روند کاری سازمان‌ها تأثیرگذار است و در طولانی‌مدت می‌تواند موجب افزایش بازدهی شود.

 • تبلیغات

یکی از مزیت‌های طراحی ست اداری تجاری جدید، تبلیغات و بازدهی مناسبی است که نسبت به سایر روش‌ها دارد.

چه نکاتی را برای طراحی ست اداری تجاری باید رعایت کنیم؟

رعایت اصول طراحی ست اداری از اهمیت زیادی برای سازمان‌ها برخوردار است. همان‌گونه که سفارش طراحی ست اداری با‌کیفیت می‌تواند در موفقیت یک سازمان نقش داشته باشد، طراحی نامناسب نیز می‌تواند موجب از دست دادن فضای رقابت شود.

 1. رعایت استاندارد‌ها

استفاده یک سری موارد مانند سایز و فونت مناسب، لوگو سازمان و طراحی جذاب در عین ساده بودن، می‌تواند به یک طراحی اصولی کمک کند.

 • مطابقت با سایر عناصر سازمان

طراحی ست اداری باید متناسب با لوگو، سایت و سایر المان‌های سازمان انجام شود. این امر نشان از حرفه‌ای بودن یک سازمان دارد و می‌تواند تلاشی برای کسب جایگاه بهتر نسبت به سایرین باشد.

 • نزدیک بودن به حوزه فعالیت‌های سازمان

طرح مورد استفاده در ست اداری باید بیشترین مطابقت را با فعالیت‌های سازمان داشته باشد تا مخاطب بتواند درک بهتری از حوزه کاری شرکت داشته باشد.

قیمت طراحی ست اداری تجاری چقدر است؟

تعرفه طراحی ست اداری تجاری، یکی از معیار‌های مهم مدیران برای استفاده از آن است. بازدهی مناسب در ازای هزینه انجام شده، باعث شده تا محبوبیت استفاده از ست اداری بسیار بالا باشد. تعداد و نوع اجزای یک ست اداری با‌توجه به حوزه فعالیت، نیاز، سلیقه و سایر مواردی که توسط مشتری مشخص می‌شوند، تعیین می‌گردد. این عوامل در قیمت طراحی ست اداری بسیار تأثیرگذار هستند و در تصمیمات مدیران در این مورد نقش دارند.

موارد متعددی در این زمینه نقش دارند که به شرح ذیل هستند:

 • کیفیت طراحی
 • کیفیت چاپ
 • کیفیت مواد مصرفی
 • تعداد اجزای مورد نیاز
 • تعداد چاپ

نحوه سفارش ست اداری تجاری را از کجا سفارش دهیم؟

سلام گرافیک، با به‌کارگیری افراد متخصص در زمینه طراحی ست اداری تجاری حرفه‌ای، یکی از معتبر‌ترین برند‌ها در این زمینه به شمار می‌رود. این مجموعه در سال ۱۳۹۴ در مشهد و با هدف ارائه خدمات گرافیکی مانند تصویر‌سازی، طراحی ست اداری، طراحی کارت ویزیت، طراحی لوگو و… فعالیت خود را آغاز کرد. اگر قصد طراحی یک ست اداری با‌کیفیت برای رقابت و تبلیغ محصولات خود را دارید، مجموعه گرافیکی سلام گرافیک می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. ارائه مشاوره رایگان به‌صورت تخصصی برای سفارش‌های و ارتباط پیوسته با مشتریان در طول انجام پروژه از‌جمله مزیت‌هایی است که باعث برتری این برند نسبت به سایر رقبا شده است.

طراحی ست اداری تجاری چگونه است؟

مجموعه‌هایی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، با‌توجه به نیاز و سلیقه مشتری، اقدام به طراحی ست اداری می‌کنند. در مجموعه سلام گرافیک، پس از ثبت سفارش، طرح اولیه به مشتری ارائه می‌شود و در صورت تأیید، تحویل داده می‌شود.

هزینه طراحی ست اداری تجاری در فتوشاپ چقدر است؟

هزینه مورد نیاز برای طراحی ست اداری، با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند کیفیت طراحی، کیفیت چاپ، تعداد اجزای مورد نیاز و… متغیر است و سلیقه مشتری نقش مهمی را در آن ایفا می‌کند.

4/5 - (2 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!
دیدگاهتان را بنویسید