شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

ویژگی‌های صفحه آرایی خوب

ویژگی‌های صفحه آرایی خوب

کمی پیش به اصول صفحه آرایی کتاب اشاره کردیم. حال می‌دانید که مهم‌ترین اصل‌های یک صفحه آرایی خوب انتخاب قطع مناسب برای کتاب، استفاده از فونت مناسب با توجه به مخاطب کتاب، رعایت فاصله استاندارد، حاشیه کتاب‌ها و استفاده از اشکال و تصاویر است. اما آیا تشخیص این موارد و به کار بردن آن‌ها به تنهایی کافی است؟ خیر! مهم‌ترین ویژگی یک طراحی صفحه بندی کتاب حرفه‌ای این است که تمام عناصر طراحی، حروف و گرافیک موجود در یک صفحه متناسب و منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند.

به عبارتی حتی اگر بهترین فونت‌ و بهترین تصاویر را انتخاب کنید اما در کنار هم قرار گرفتن این عناصر نتواند به مخاطب جهت دهد و پیگیری مطالب کتاب را برایش ساده‎تر کند، احتمالا یک صفحه بندی حرفه‌ای نخواهید داشت! برای داشتن یک صفحه بندی حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید بهره‌گیری از کمک یک طراح و صفحه‌آرای حرفه‌ای و باتجربه است. با دیدن چند نمونه صفحه آرایی کتاب از سوی سلام گرافیک به راحتی می‌توانید به این تیم اعتماد کنید.

در صفحه آرایی کتاب تصویر کتاب نوجوان، تصویر سازی کتاب کودک و تصویر سازی کتاب بزرگسال هر کدام تکنیک و اصول خود را دارد که یک طراح گرافیک خوب بایداز آن مطلع باشد.

صفحه آرایی

صفحه آرایی را چه کسی انجام می‌دهد؟

معمولا صفحه آرایی توسط یک طراح گرافیک که با انواع مدل های تصویر سازی و طراحی آشنایی دارد و همچنین از خلاقیت خوبی بر خوردار است انجام می‌دهد.

برای چه کتاب هایی صفحه آرایی ضروری است؟

هر کتابی که بخواهد پیام و مفهوم را راحت تر به مخاطبین برساند، صفحه آرایی ضروری است

5/5 - (2 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله