قیمت صفحه آرایی کتاب

تعرفه های صفحه بندی یا صفحه آرایی کتاب به عوامل و پارامتر های مختلفی بستگی دارد. طراحی و صفحه آرایی کتاب می تواند شامل تصویر، جدول، عکس و ... باشد که هرکدام می تواند در قیمت صفحه آرایی کتاب تاثیرگذار باشد. برخی دیگر از هزینه های صفحه آرایی کتاب به مواردی مانند قطع کتاب، تعداد صفحات کتاب، زمان صرف شده و... بستگی دارد.

قیمت صفحه آرایی کتاب به عوامل متعددی بستگی دارد. طراحی یک صفحه از کتاب از عناصر مختلفی چون متن، نمودار، فرموۀ، جدول، تصویر و… تشکیل شده است. از همین‌رو برای برآورد قیمت دقیق صفحه آرایی کتاب لازم است که ابتدا موضوع و محتوای صفحه و ساختار کلی طراحی آن مشخص شود. توجه داشته باشید که وجود قسمت‌ها و بخش‌های مختلف در یک کتاب نیز می‌تواند بر روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار باش. بنابراین تقسیم صفحات و لایه بندی متن نیز از جمله عواملی است که پیش از شروع به صفحه آرایی باید مورد بررسی قرار بگیرد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی صفحه‌ آرایی کتاب

طراحی صفحه آرایی کتاب تاثیر مستقیمی در افزایش فروش آن دارد؛ اما یکی از دغدغه‌های ذهنی مشتریان  تعرفه‌ای است که برای دیزاین در نظر گرفته می‌شود. پارامترهای مختلفی بر قیمت طراحی صفحه آرایی کتاب موثرند که مهم‌ترین این مولفه‌ها در ادامه بحث آورده شده است.

میزان پیچیدگی متن کتاب

متن بعضی از کتاب‌ها دارای جداول، نمودارها و فرمول‌های خاصی هستند که صفحه‌آرایی آن‌ها مستلزم صرف وقت بسیار زیادی است. از آنجا که این موضوع وقت زیادی از گرافیست می‌گیرد؛ به تبع قیمت دیزاین صفحات افزایش خواهد یافت. همچنین فارسی یا انگلیسی بودن متن صفحات نیز هزینه طراحی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

نرم افزار مورد استفاده

طراحی پامفلت و صفحه آرایی کتاب در بعضی از برنامه‌ها مانند ایندیزاین در مقایسه با نرم افزار ساده و پیش‌و‌پا افتاده‌ای نظیر ورد کیفیت خروجی کار را افزایش می‌دهد. بنابراین نرخ طراحی در نرم افزارهای حرفه‌ای بیشتر است.

وجود پاورقی و عکس در صفحات

دیزاین پاورقی وقت طراحان را می‌گیرد به همین دلیل تعرفه طراحی صفحه آرایی را افزایش می‌دهد. همچنین عکس‌هایی که برای یک کتاب به کار برده می‌شوند، ممکن است که خام یا اصلاح شده باشند. به منظور ویرایش تصاویر گرافیکی نیاز است که طراح مدت زمان بسیاری با نرم افزارهای مربوطه کار کند که این کار هزینه دیزاین را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رنگ‌بندی صفحات

بعضی اوقات گرافیست‌ها باتوجه به نیاز و درخواست مشتری و به منظور زیبایی صفحات کتاب، رنگ‌بندی خاصی  برای صفحات به کار می‌برند که این امر بر تعرفه طراحی صفحه آرایی کتاب موثر است.

زمان تحویل کتاب

اگر عجله داشته باشید و بخواهید پروژه طراحی را زودتر از موعد مقرر تحویل بگیرید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در چنین مواقعی کارشناسان مجبور هستند فشرده‌تر کار کنند تا سفارش شما را به موقع آماده نمایند.

تعداد صفحات و قطع کتاب

هر چه‌قدر که قطع کتاب و تعداد صفحات آن بیشتر باشد، فرآیند دیزاین طولانی‌تر شده و هزینه‌های پرداختی را افزایش می‌دهد.

از دیگر عوامل بسیار مهمی که قیمت طراحی صفحه بندی کتاب را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، نوع تصاویری است که در کتاب از آن‌ها استفاده می‌شود؛ این تصاویر ممکن است به صورت خام، اصلاح شده یا گرافیکی باشند. بطور کلی مهم‌ترین عوامل موثر در هزینه صفحه آرایی کتاب عبارتنداز:

  • قطع کتاب
  • تعداد صفحات کتاب
  • زمان مورد نیاز برای تحویل کتاب
  • ساده یا پیچیده بودن متن کتاب
  • صفحه آرایی کتاب به انگلیسی یا فارسی
  • وجود پاورقی در متن
  • وجود فرمول در متن
  • وجود جدول، عکس، نمودار
  • رنگ بندی صفحه آرایی کتاب

با توجه به اینکه جزئیات صفحه آرایی یک کتاب بسیار زیاد است، برای پیش بینی قیمت نهایی بهتر است ابتدا تمام نیازها و هدف خود را به تیم سلام گرافیک بگویید تا ما پس از بررسی آن‌ها تعرفه نهایی صفحه آرایی کتاب را به شما اعلام کنیم. برای سفارش صفحه آرایی کتاب و اطلاع از قیمت آن می‌توانید با شماره 09355054580 با ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی هستم؛ کارشناس ارشد طراحی گرافیک و مدیر استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، 8 سالی است که در حوزه طراحی گرافیک مشغول به فعالیت هستم و تا به حال در حوزه‌های طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و... کار به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ام.
مقالات مرتبط بخوانید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید