طراحی بسته بندی خیارشور

آیا طراحی بسته بندی خیارشور(Pickled cucumber packaging design) در صادرات این محصول تاثیر گذار است؟ طراحی بسته و جعبه خیارشور به فرآیندی اطلاق می‌شودکه در آن محصول خیارشور در جعبه یا قوطی فلزی، شیشه‌ای یا پاکت‌های پلاستیکی بسته‌بندی می‌شود تا مصرف آن برای مشتریان آسان‌تر و مدت زمن نگه‌داری آن بیشتر باشد. خیارشور به دلیل داشتن طعمی خاص و قابلیت سرو در کنار انواع غذاهای فست فودی و سنتی طرفداران زیادی در بین مردم دنیا دارد. به همین دلیل بستر مناسبی را در داخل و خارج از کشور برای فروش فراهم کرده است. یک بسته بندی با طراحی حرفه‌ای میتواند برند شما را از دیگر برندهای رغیب متمایز کرده و مسیر صادرات این محصول را برای‌تان هموارتر کند. در طراحی و ساخت بسته بندی خیارشور از روش‌های مختلفی برای ارائه به مشتریان استفاده می‌شود که هر کدام جنس، مقاومت و قیمت متفاوتی دارند.استودیو سلام گرافیک در خدمت شماست.

 نمونه بسته بندی خیارشور

خیارشور محصولی است که در تمام کشورهای دنیا مصرف‌کنندگان خود را دارد.با مشاهده نمونه‌کارهای طراحی خیارشور ایده بگیرید و از طراح بخواهید مطابق با آن نمونه بسته خیارشور کار طراحی شما را انجام دهد. در ادامه چند نمونه از نمونه‌ کارهای بسته بندی خیارشور کار تیم سلام گرافیک را مشاهده می‌کنید.

نحوه بسته بندی ترشی و خیارشورترشی 

ترشی و خیارشور جزو اقلامی هست که هر خانواده برای وعده های غذایی خود مصرف می‌کنند و در اغلب سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد ارگانیک موجود است. تفاوت ترشی و خیارشور در نحوه بسته بندی آنهاست. به طور مثال ترشی و خیارشور که اندازه های بزرگی دارتد را در سطل های بزرگ نگه داری می‌کنند و از طراحی لیبل برای نشان دادن اطلاعات آنها استفاده می‌کنند. ترشی های ریز و کوچک را نیز در شیشه در ابعاد مختلف نگه داری می‌کنند.

بعضا برای بسته بندی زیتون یا خیارشور پکینگ از جعبه آلومونیومی استفاده می‌کنند. 

طراحی بسته بندی خیارشور

بسته بندی خیارشور خانگی

خیلی از افراد به عنوان شغل اصلی در خانه و یا مغازه های کوچک به تولید و پخش خیارشور می‌پردازند که در هر صورت برای ارائه خدمات بهتر نیازمند بسته‌بندی مناسب هستند. بدین منظور تیم طراحی بسته بندی سلام گرافیک آماده خدمات دهی  است.

دستگاه بسته بندی خیارشور و ترشی

بسته بندی خیارشور جزو بسته بندی محصولات غذایی است و باید نکات بهداشتی در آن رعایت شود، به همین دلیل اغلب در بسته بندی از دستگاه پیشرفته بسته بندی استفاده می‌شود تا کمترین دخالت انسانی در بسته بندی آن باشد.

هزینه طراحی بسته بندی خیارشور

قیمت بسته خیارشور به عوامل متعددی بستگی دارد که با توجه به آن مشخص می‌شود. همچنین اینکه از چه نوع تکنیکی برای بسته بندی استفاده می‌شود نیز تاثیر گذار است. به عنوان اگر از تصویرسازی بسته بندی استفاده شود قیمت جعبه خیارشور افزایش می‌یابد.

ویدئو آموزشی انواع بسته بندی خیارشور

بسته بندی خیارشور به توجه سایز آن در مدل های مختلفی طراحی می‌شود. در بعضی مواقع فقط یک لیبل روی آن چسبیده می‌شود که باید طراحی شود و گاهی اوقات یک بسته بندی شکیل نیازدارد. از انواع پکیجینگ دیزاین خیار شور می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:

پادکست اهمیت بسته بندی خیارشور

چرا باید برای خیارشور سفارش بسته بندی دهیم؟ خیارشور یک ماده غذایی مصرفی پرطرفدار است با بسته بندی مناسب و اصولی می‌توان مدت زمان بیشتری خیارشور تازه داشته باشیم. علاوه بر جنبه نگه‌داری غذایی، موارد زیاد دیگری وجود دارد که طراحان سلام گرافیک در پادکست زیر برای شما در اهمیت و هدف بسته بندی خیارشور توضیح می‌دهند.

در کارخانه های بزرگ که بسته بندی صادراتی دارند، معمولا با استفاده از دستگاه بسته بندی خیارشور وکیوم این کار را انجام می‌دهند و برای فروشگاه های خانگی معمولا از بطری و روش های راحتتر که بدون دستگاه می‌توان انجام داد استفاده می‌شود.

یا با استفاده از دستگاه های پیشرفته اینکار راه انجام می‌دهند و یا به صورت دستی .

طراحی پکیج غلات

سفارش بسته بندی خیارشور

در صورتیکه برای بسته بندی خیارشور خود چه برای مصرف‌کننده داخلی و چه برای مصرف‌کننده خارجی نیاز به سفارش دارید می‌توانید سفارش خود را تنها با چند کلیک در وبسایت سلام گرافیک ثبت کنید. پس از ثبت سفرش کار طراحی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با هزینه‌ای معقول برای شما انجام می‌شود. می‌تواننید در تمامی مراحل سفارش نظر خود را در فرآیند طراحی دخیل کنید. خدمات طراحی بسته بندی تمامی مواد غذایی مانند سفارش بسته بندی عسل از سوی سلام گرافیک ارائه می‌شوند.

خیارشور چیست؟

خیارشور نوعی از شوری یا ترشی است که تکه‌های خیار یا خیارهای کوچک قلمی را در آب نمک، سرکه یا محلول‌های اسیدی برای مدتی قرار می‌دهند و پس از تخمیر شدن آماده استفاده است. خیارشور طعم‌دهنده پرطرفداری در کنار غذاهای فست فودی و سنتی به حساب می‌آید. خیارشور منبع سرشاری از آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین k است و برای جلوگیری از سرطان و سلامت معدع و دستگاه گوارشی و کنترل دیابت مفید است.

بسته بندی ویژه خیارشور شیشه ای

 

اصول پکیجینگ خیارشور

 خیارشور نیز مانند هر نوع ماده غذایی دیگر نیاز به بسته بندی دارد و در هنگام بپکیجینگ خیارشور باید اصول بسته بندی مواد غذایی را به خوبی رعایت کرد. در مرحله اول باید مشخص کرد هدف از بسته بندی چیست آسا برای مصرف خانگی خیارشور را بسته بندی می‌کنیم یا قصد صادرات آن را داریم. اگر خیارشور صادراتی باشد باید زبان کشور مقصد را هنگام طراحی درنظر بگیریم. یکی دیگر از این اصول توجه به جنس بسته خیارشور است. در بسته بندی خیارشور ترجیح بر بسته بندی شیشه‌ای است. توجه به طراحی تخصصی لوگو بسته خیار شور، فونت بسته بندی و اینکه کدامین لایه های بسته بندی را برای خیارشور جعبه خیارشور اعمال کنیم از جمله پایه‌ای ترین اصول طراحی گرافیک است.

کدام جنس بسته بندی برای خیارشور بهتر است؟

هنگام طراحی جعبه هر محصولی توجه به جنس بسته در مرحله اول و پیش از طراحی لازمه یک طراحی اصولی است. در پکیجینگ دیزاین خیارشور می‌توان از بسته بندی شیشه، بسته پلاستیکی و قوطی فلزی خیارشور استفاده می‌شود. ترجیح بیشتر تولیدکنندگان استفاده از شیشه برای طراحی پک خیارشور است. با بسته‌بندی شیشه‌ای خیارشور کیفیت و تازگی خود را حفظ می‌کند. عطر خیارشور با بسته‌بندی شیشه‌ای حفظ می‌شود و  در برابر اکسیژن و رطوبت قرار نمی‌گیرد. همچنین بسته‌بندی شیشه‌ای به دلیل شفاف بودن جذابیت بیشتری دارد.

شیشه خیارشور مدرن

 

طراحی لیبل بسته خیارشور

پس از آماده‌ساری و بسته‌بندی خیارشور نوبت به طراحی حرفه‌ای لیبل آن می‌رسد. برخی از عناصر لیبل محصولات غذایی بسته‌بندی‌شده، از جمله بسته خیارشور در زیر ذکر شده که هنگام طراحی باید در نظر داشت:

  1. وزن خالص محتویات
  2. لیست مواد تشکیل دهنده
  3. آدرس شرکت تولیدکننده 
  4. جدول ارزش غذایی
  5. تاریخ تولید و تاریخ انقضا

با مشاهده نمونه‌ لیبل خیارشور و انواع لیبل برای طراحی لیبل محصول خود ایده بگیرید و از مراحل طراحی لیبل مطلع شوید.

طراحی لیبل جعبع خیارشور

 

قرارداد پکیجینگ برای خیارشور

پیش از نهای کردن فرآیند سفارشات خصوصا سفارش‌های گرافیکی از جمله بسته بندی خیار شور لازم است قرارداد بسته بندی بین طرفین منعقد شود تا هیچ گونه شبهه‌ای در کار نباشد و در صورت عمل نکردن طرفی به وظایف خود امکان پیگرد قانونی وجود داشته باشد. از مفاد این دست از قراردادها می‌توان به مدت زمان انجام پروژه و پیش پرداخت اولیه اشاره داشت.

چاپ بسته بندی خیارترشی

بسته بندی بدون داشتن چاپی باکیفیت هیچ‌گونه تاثیری در جلب نظر مخاطبان نمی‌گذارد حتی ممکن است از خرید محصول خیارشور شما ممانعت کنند زیرا اگر چاپ بسته مناسب نباشد مشتری شک می‌کند که خود خیارشور نیز از کیفیت خوبی برخوردار نیست. به همین منظور باید چاپ مطابق با قوانین بسته بندی و با متریال باکیفیت انجام شود. در مجموعه سلام گرافیک از بهترین متریال چاپ و مطابق با استانداردهای چاپ روز دنیا فرآیند چاپ جعبه خیارشور و انواع بسته بندی مثل بسته بندی تخصصی زعفران انجام می‌شود.

چرا برای تهیه جعبه خیارشور به سلام گرافیک مراجعه کنیم؟

شرکت سلام گرافیک سابقه‌ای درخشان در زمینه طراحی انواع بسته بندی از جمله بسته خشکبار، نمونه بسته بندی خرما و تهیه جعبه های سوغاتی تشریفاتی دارد. طراحان گرافیک این شرکت جز بهترین طراحان کشوری هستند که بر تمامی ابزار بسته بندی و نرم افزارهای بسته بندی مختلف تسلط کافی دارند. در کنار تخصص کافی سفارش کار طراحی بسته از سراسر ایران برای شما مقدور است. طراحی بسته در تهران و ساخت بسته در مازندران و کلیه شهرهای ایران امکان‌پذیر است. با خیال راحت و تضمین کیفیت کار ساخت و طراحی بسته محصول خیارشور خود را به سلام گرافیک بسپارید.

ایده برای ساخت بسته خیارشور

تمایز در بسته بندی و طراحی بسته‌بندی‌های خلاقانه حرف اول را در فروش می‌زند. همه ما برای خرید خیارشور به بازار رفته‌ایم و متوجه یکسان بودن تمامی طراحی‌های بسته خیارشور شده‌ایم. گاهی ما به تنوع احتیاج داریم و با دیدن یک بسته بندی جدید جذب آن می‌شویم حتی اگر محصول، محصول معروفی نباشد. به همین جهت استفاده از ایده‌های خلاقانه حرف اول را هنگام طراحی بسته می‌زند.  ایده ساخت بسته هم می‌تواند در مورد شکل بسته بندی باشد هم رنگ بسته بندی. مثلا بسته‌بندی زیپدار یا جعبه سه بعدی خیارشور می‌تواند ایده جذابی باشد. می‌توان در بسته بندی اولیه و بسته بندی ثانویه خیارشور ایده‌های طراحی را اعمال کرد و نظر مخاطب را براگیخت.

مشاوره ساخت بسته برای خیارترشی

اگر قصد دارید برای محصولات خیارشور تولیدی ود سفارش بسته و جعبه دهید اما نمی‌دانید که کدام نوع بسته‌بندی مناسب‌تر است و پیش‌زمینه‌ای در این موضوع ندارید باید از خدمات مشاوره بسته بندی استفاده کنید. مشاورانی که تخصص کافی در این زمینه را دارند به شما کمک می‌کنند تا با ویژگی‌های یک بسته بندی خوب آشنا شوید و به شما بگویند که استفاده از کدام علائم بسته بندی در ساخت بسته خیارشور تولیدی شما بهتر است. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با طراحان سلام گرافیک تماس بگیرید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

4 پاسخ

    1. بله، ولی میتونه برای برخی از محصولات به ویژه محصولات غذایی علاوه بر حفظ کیفیت باعث شود که محصول ارگانیک بماند و با مواد شیمایی دیگر بسته بندی‌ها قاطی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *