نمونه طراحی لیبل (sample-lable-design ) کمک بسیاری به طراح‌های گرافیک و صاحبان کسب‌وکار برای ایده گرفتن می کند. طراح های گرافیک می توانند با مشاهده نمونه کارهای طراحی لیبل به طراحی لیبل منحصر به فرد بپردازند. طراحی لیبل انواع مختلفی دارد که هرکدام برای نوع خاصی از کسب‌وکار مناسب است. استفاده لیبل‌ها در بسته‌بندی خلاصه نمی‌شود و لیبل‌ها استفاده تبلیغاتی نیز دارند. سلام گرافیک نمونه کارهای طراحی لیبل مختلفی دارد که توسط کارشناس های طراحی، انجام شده است.

نمونه های طراحی لیبل چه خصوصیاتی دارند؟

نمونه طراحی لیبل ادویه‌جات

در طراحی لیبل ادویه‌جات باید توجه داشت که برندهای مختلف و زیادی در حال رقابت با هم هستند و حتی اگر کیفیت یک محصول بهتر از بقیه باشد؛ اما لیبل و بسته‌بندی جذابی نداشته باشد فروش چشمگیری نخواهد داشت. می‌شود ادعا کرد که بعضی محصولات مانند ادویه‌جات که محصول نیاز به معرفی ندارد؛ بسته‌بندی و لیبل و شکل ظاهری اهمیت بالاتری نسبت به کیفیت یک محصول دارد. این جمله به‌منظور اهمیت نداشتن کیفیت یک محصول نیست؛ بلکه نشان‌دهنده اهمیت طراحی لیبل و بسته‌بندی است.

 نمونه طراحی لیبل بطری آب

نمونه طراحی لیبل بطری آب نشان‌دهنده یک موضوع بسیار مهم است که هرچقدر محصول ساده باشد و نیاز به تبلیغات نباشد، داشتن لیبلی جذاب بسیار به فروش و شناخته‌شدن آن محصول کمک می‌کند. داشتن خلاقیت در طراحی لیبل بطری آب توسط بعضی شرکت‌ها نشان داد ظاهر محصول مهم‌ترین عامل انتخاب‌شدن آن محصول توسط مشتری است.

نمونه طراحی لیبل تبلیغاتی

ساده‌ترین نوع نمونه طراحی لیبل تبلیغاتی را می‌توانید در درب‌های ورودی خانه‌ها مشاهده کنید. برچسب‌هایی که با موضوعات مختلف برای تبلیغ به درب‌ها چسبیده می‌شوند. البته که این نوع تبلیغات برای مخاطب می‌تواند آزاردهنده باشد؛ اما می‌توان برای آشنایی با لیبل تبلیغاتی این نوع لیبل‌ها را مثال زد. استفاده دیگر از لیبل تبلیغاتی پخش کردن این لیبل‌ها به‌صورت لیبل پشت چسب‌دار و استیکر است.

نمونه طراحی لیبل‌های آموزشی

در طراحی لیبل آموزشی حتماً باید درجه سنی مخاطب مشخص و سلیقه مخاطب را مدنظر قرارداد و هرچقدر از طراحی‌های مرتبط به موضوع آموزشی بیشتر استفاده شود باعث می‌شود که مخاطبان بیشتری جذب محتوای آموزشی شوند و باعث آشناپنداری بیشتری با محصول آموزشی شود. بهترین مثال برای استفاده از موضوعات مرتبط می‌شود به استفاده از شخصیت انیشتین به روی کتاب‌های فیزیک اشاره کرد.

3.5/5 - (2 امتیاز)