گرافیک چیست؟

گرافیک چیه؟ گرافیک یکی از راه‌های ارتباط بین افراد از گذشته تا به حال بوده است. استفاده از گرافیک حتی در سنگ نوشته‌های غارها نشان می‌دهد که گرافیک یک ابزار بصری برای بیان احساسات، عواطف و تمام حالات انسانی است. به نوعی می‌توان گفت که گرافیک همان تصویری است که با دیدن آن پی به موضوع یا مجموعه‌ای از موضوعات می‌بریم. هدف‌های مختلفی را می‌توان برای گرافیک متصور شد که از جمله این موارد می‌توان به گرافیک هنری و گرافیک بیزینسی اشاره کرد. در این مقاله از سلام گرافیک هر آنچه که در رابطه با گرافیک نیاز دارید بدانید را به شما خواهیم گفت.
گرافیک چیست؟

گرافیک چیست؟ (what is graphic) یکی از هنرهایی که از دیر ایام با ما همراه بوده است، گرافیک است. به نوعی می‌توان گفت که گرافیک، هنر بیان با استفاده از رنگ، طراحی و اشکال است. در گرافیک اجزای مختلفی وجود دارد که هر کدام از این اجزا سعی در بیان مفهوم یا معنایی دارند.

طراح گرافیک با استفاده از موارد بیان شده و با خلاقیت خود روندی را در گرافیک پیاده سازی می‌کند تا جامعه هدف‌اش بتوانید بدون چالش به معنا و مفهوم بیان شده در کار خود را به نمایش بگذارد.

تعریف گرافیک چیه؟

گرافیک همان هنر به تصویری است که یک طراح خواه، پکیج دیزاینر خواه طراح کاتالوگ یا هر طراح دیگری، سعی در بیان و رساندن معنا و مفهوم در قالب تصاویر، اشکال و طرح‌های گرافیکی دارد. در این مقاله از شرکت طراحی کارهای گرافیکی سلام گرافیک قصد داریم بیشتر در رابطه با گرافیک و کارهایی که یک گرافیک‌ کار می‌تواند انجام دهد و در حالت کلی با مفهوم گرافیک شما را آشنا کنیم.

هدف از گرافیک چیست؟

هنر و گرافیک را در دو دسته بندی کلی می‌توان تقسیم بندی کرد،

هنر یا گرافیک بیزینسی و هنر یا گرافیک هنری یا همان آرت. در نوع اول طراح گرافیک با ارائه کارهای گرافیکی سعی در به نمایش گذاشتن یک کالا، محصول یا خدمات دارد.

در این شیوه از طراحی گرافیک، هدف نهایی جلب رضایت مخاطب نهایی یا همان مشتری است. به عنوان مثال در طراحی حرفه‌ای لوگو که با هدف بیزینس طراحی و پیاده سازی شده است، اولین مورد مهم، شیوا بودن لوگو برای پیاده سازی است.

گرافیک رایانه‌ای چیست؟

یکی از زیر شاخه‌های هنر طراحی گرافیک، گرافیک کامپیوتری یا همان گرافیک دیجیتال است. در گرافیک دیجیتال، طراح با استفاده از ابزارهای دیجیتالی سعی بر ارائه کار در بستر دیجیتال دارد. نمونه کارهای طراحی دیجیتال در حال حاضر بسیار زیاد است. از جمله این کارها می‌توان به طراحی پوستر دیجیتال، طراحی کارت ویزیت دیجیتال، طراحی بیلبورد دیجیتال، طراحی کاراکتر و… اشاره کرد.

گرافیک شامل چه اجزایی است؟

وابسته به آن که نوع طراحی چه باشد، طراحی گرافیک می‌تواند از اجزای مختلفی تشکیل شده باشد.

کاربردهای گرافیک چیست

چه مشاغلی به گرافیک نیاز دارند؟

گرافیک دیجیتال چیست

گرافیک محیطی چیست

خلاقیت در گرافیک

نقش گرافیک در بازاریابی

چرا گرافیک در زندگی ما اهمیت دارد؟

اگر به هر طرف نگاه کنید، پوسترها و بنرها و طراحی‌هایی را می‌بینید که هر کدام پیامی را به شما می‌رسانند. اگر گرافیک نباشد، انتقال پیام تصویری از بین خواهد رفت.

گرافیک به چند صورت انجام می‌شود؟

به روش‌های مختلفی کار گرافیک را انجام می‌دهند؛ اما به طورکلی به دو صورت دستی و دیجیتالی یا رایانه‌ای صورت می‌گیرد که در مقاله بررسی کردیم.

4.8/5 - (5 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

4 پاسخ

    1. سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
      ر نوع شغلی نیاز به دیده شدن داره و این عمل باعث فروش بیشتر خواهد شد پس قطعا نیاز داره که طراحی گرافیکی خوبی هم داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این مقاله