ابزار طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی همانند رشته های طراحی گرافیک دیگر برای پیاده سازی طرح ها نیاز به ابزارهای خاص دارد. ابزارهای طراحی بسته بندی شامل نرم افزارهای مختلف طراحی و ... است. نرم افزار های مختلفی برای طراحی بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد که طراحان بسته بندی سلام گرافیک به معرفی هرکدام پرداخته اند.

کدام ابزار طراحی بسته بندی (Software Packaging design) مناسب‌تر است؟ از چه نرم افزار گرافیکی برای طراحی بسته بندی استفاده می‌شود؟ ابزارهای مختلفی برای طراحی بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند که از جمله این ابزارهای می‌توان به نرم افزارهای گرافیکی شامل، نرم افزار فتوشاپ، نرم افزار ایلاستریتور و… اشاره کرد. با شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک همراه باشید. نرم افزارهای مختلفی برای بسته بندی کردن وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی‌ها و معایب و مزایای خاصی هستند.

این که از کدام ابزار ساخت بسته بندی باید استفاده کرد، وابسته به نوع بسته بندی، جنس بسته بندی و همچنین شرکت طراحی کننده می‌تواند متفاوت باشد.

پس به صورت قطعی نمی‌توان عنوان کرد که کدام نرم افزار برای پیاده سازی بسته بندی مناسب‌تر است یا کدام نرم افزار به صورت حرفه‌ای‌تری کار بسته بندی را می‌توان با آن پیش برد.

فرض کنید قصد طراحی بسته بندی کود، طراحی بسته بندی گل، طراحی بسته بندی لباس یا طراحی بسته بندی کشک را دارید. از چه ابزارهایی به عنوان یک طراح بسته بندی باید استفاده کرد؟

نرم افزار بسته بندی یا ابزار طراحی بسته بندی چیست؟

در دنیای گرافیک از نرم افزارهای متنوعی استفاده می‌شود، دلیل این موضوع را هم می‌توان تنوع طراحی، کیفیت‌های متفاوت بسته بندی و موارد دیگر در نظر گرفت. منظور از نرم افزارهای طراحی گرافیک یا بسته بندی به مواردی گفته می‌شود که به واسطه این ابزارها، فرآیند طراحی بسته بندی انجام می‌شود.

در مقاله بسته بندی چیه به صورت کامل در رابطه با انواع بسته بندی و نیازهای بسته بندی اطلاعات کاملی ارائه دادیم.

معرفی نرم افزارهای طراحی بسته بندی برای تیم

هر تیم طراحی گرافیک عموما برای پیاده سازی بسته بندی از نرم افزارهای مشابه استفاده می‌کنند. یک طراح گرافیک شاید از یک نرم افزار مانند ایلاستریتور استفاده کند، اما یک طراح دیگر شاید از یک نرم افزار دیگر مانند فتوشاپ استفاده کند. تیم طراحی گرافیک سلام گرافیک به دلیل نیازمند بودن به همه ابزارهای طراحی، در حال حاضر از تمامی ابزارهای موجود گرافیکی استفاده می‌کند.

معرفی ابزارهای طراحی بسته بندی برای تیم
معرفی ابزارهای طراحی بسته بندی برای تیم

نرم افزارهای طراحی بسته بندی

برای طراحی بسته بندی به نرم افزارهای مختلفی نیاز داریم که از جمله این نرم افزارها می‌توان به نرم افزارهای خانواده ادوبی اشاره کرد. نرم افزار ایلستریتور اولین و مهم‌ترین نرم افزاری است که باید هر طراح بسته بندی به آن مسلط باشد. تفاوتی ندارد که برای بسته بندی زعفران به دنبال نرم افزار هستید یا طراحی بسته بندی نبات، ابزارهای ساخت بسته بندی یکی‌اند و برای هر نوع بسته بندی نیازی نیست از ابزار متفاوتی استفاده کنید.

نرم افزار ادوبی ایلاستریتور

این نرم افزار یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای طراحی بسته بندی است که به دلیل وکتوری بودن استفاده از آن برای یک نرم افزار حرفه‌ای ساخت بسته بندی استفاده می‌شود. البته از نرم افزار ایلاستریتور برای بسته بندی نیز استفاده می‌شود، می‌توانید در مقاله طراحی بسته بندی با ایلاستریتور در رابطه با این ابزار بیشتر بخوانید.

نرم افزار ادوبی فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ از دیگر نرم افزارهای طراحی بسته بندی است که طراحی فوق حرفه‌ای دارد. نرم افزار فتوشاپ به قدری پیشرفته است که برای فعالیت های گرافیکی دیگری هم استفاده می‌شود. برای مثال طراحی تصویر سازی با فتوشاپ هم انجام می‌شود.

نرم افزار کورل

نرم افزار کورل یکی دیگر از نرم افزار های طراحی بسته بندی است که برای پیاده سازی برخی بسته بندی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرم افزار کورل امکانات کمتری را به نسبت نرم افزار فتوشاپ یا ایلاستریتور دارد اما می تواند برای پیاده سازی طرح های بسته بندی استفاده شود.

کاربردهای نرم افزارهای ساخت بسته بندی

هر نرم افزار طراحی که برای بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاربرد خاصی دارد، به عنوان مثال در برخی از نرم افزارها مانند نرم افزارهای برداری ساخت بسته بندی، سعی می‌شود تا گسترده بسته بندی پیاده سازی شود و این خود باعث افزایش راندامان طراح گرافیک می‌شود.

کدام نرم افزار برای طراحی بسته بندی مناسب تر است؟

به طور کلی می توان گفت نرم افزار به نسبت طرح بسته بندی متفاوت است اما نرم افزار فتوشاپ امکانات جامع تری را در اختیار کاربران قرار داده است.

انتخاب نرم افزار برای پیاده سازی طراحی بسته بندی به نظر مشتری ربط دارد؟

مشتری یا کارفرما می تواند نرم افزار پیشنهادی خود را اعلام کند در صورتی که امکان پیاده سازی طرح با آن نرم افزار وجود داشت، طرح پیاده سازی خواهد شد.

4.3/5 - (9 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

4 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز. نرم افزار ایلاستریتور ابزارهایی مثل فتوشاپ داره و برای طراحی بسته بندی کاربردیه. اما ایلاستریتور تمام امکانات فتوشاپ رو به ما ارائه نمیده و باتوجه به کارکرد تخصصی فتوشاپ، بهتره برای طراحی بسته بندی حرفه‌ای از فتوشاپ استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید