تفاوت تصویر سازی با نقاشی 

اگر کمی به نقاشی و تصویرسازی دقت کنید، متوجه تفاوت های مشهود آن خواهید شد. در تفاوت تصویرسازی با نقاشی می توان به حرفه ای تر بودن انواع تصویرسازی اشاره کرد. تصویرسازی اصولا برای شاخه های مختلف مانند بسته بندی، تبلیغات و... مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت تصویر سازی با نقاشی (difference-between-illustration-and-painting) چیست؟ تصویر سازی یکی از راه‌های عالی برای بصری کردن است. در مقاله تصویر سازی چیست به صورت کامل توضیح دادیم که تصویر سازی چیست، در این مقاله قصد داریم تفاوت تصویر سازی با نقاشی را بیان کنیم. طراحی تصویر سازی حرفه‌ای یکی از فنون طراحان گرافیک است که اصولا برای ساخت و طراحی بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

تفاوت تصویر سازی با نقاشی

فکر می کنید تفاوت تصویر سازی با نقاشی چه چیزهایی می تواند باشد؟ اصلا تفاوتی با هم دارند؟ همانطور که می دانید تصویر سازی بخش های گسترده تری از هنر را در بر دارد. اما نقاشی جزء کوچکی از هنر گرافیک را در بر دارد. خدمات تصویرسازی کاملا باید زاده ذهن هنرمند باشد و نیاز به تمرکز بیشتری دارد.

تفاوت تصویر سازی با نقاشی چیست؟

نقاشی و تصویر سازی هر دو از هنر های تجسمی هستند که قصد انتقال مفهومی را به کاربر دارند. اما نقاشی نیازی به خلاقیت زیادی ندارد. تصویر سازی به صورت حرفه ای تر است که نیازمند خلاقیت و شخصی سازی بیشتری است.

به طور کلی می توان گفت که نقاشی قصد به تصویر کشیدن هنر و تکنیک را دارد. در نقاشی شخص سعی می کند تا یک نقشه، طرح یا شی را به نمایش بگذارد اما تصویر سازی باید در راستای انتقال مفهومی خلق شود.

تصویر سازی شامل بخش های مختلف مانند تصویر سازی بسته بندی، تصویر سازی تبلیغاتی، تصویر سازی کتاب، تصویر سازی مجله و … است. البته می توان گفت که نقاشی بخشی از تصویر سازی است.

برای متوجه شدن دقیق تر تفاوت تصویر سازی با نقاشی بهتر است با هر کدام از مفاهیم به صورت جدا آشنا شویم!

تصویر سازی بر اثر خلاقیت فرد طراحی می شود و باید مفهومی را به کاربر القا کند. اگر با تصویر سازی کتاب آشنا باشید می دانید که باید روایت داستان یا مقاله و شعر در یک تصویر پیاده شود. جهان امروز رو به پیشرفت است و مباحث باید به خلاصه ترین شکل ممکن به کاربران منتقل شود. رشته تصویر سازی تقریبا می توان گفت که رشته ای جدید است.

پیاده سازی هنر تصویر سازی امروزه به سمت تصویر سازی دیجیتال رفته است که با استفاده از تبلت گرافیکی و قلم نوری طرح های مختلف ایجاد می شود.

نقاشی چیست؟

نقاشی اثر هنری با رنگ های متنوع است. حوزه هایی که در نقاشی به آن پرداخته می شود شامل گواش، آبرنگ، مداد رنگی، پاستیل و … است. هنرمندان نقاشی را تنها اشکال، خطوط، رنگ ها و بافت های مختلفی می دانند که به بیان احساسات و روح آنها پرداخته می شود. اصولا می توان نقاش هارا به عنوان هنرمند ماهر شناخت و خلاقیت خاصی در ایجاد طرح پیاده نخواهند کرد. در نتیجه به عنوان هنرمند خلاق شناخته نمی شوند.

انتقال پیام باکیفیت بالا، بی‌نقص بودن، یکتا بودن و هزینه مناسب از ویژگی یک تصویر سازی خوب است.همچنین برای اینکه یک تصویر سازی خوب طراحی بشود باید از تکنیک‌های تصویر سازی به خوبی آشنا باشد و همچنین با انواع تصویر سازی آشنا باشید.

آموزش طراحی تصویر سازی

طراحی تصویر سازی وکتور

طراحی تصویر سازی مد

طراحی تصویر سازی کاراکتر

طراحی تصویر سازی دو بعدی

طراحی تصویر سازی سه بعدی

طراحی تصویر سازی کتاب کودک

طراحی تصویر سازی کتاب نوجوان

طراحی تصویر سازی بزرگسال

قرارداد طراحی تصویر سازی

قیمت طراحی تصویر سازی

نمونه طراحی تصویر سازی

فعالیت تصویر ساز با نقاش متفاوت است؟

می توان گفت کسی که تصویر سازی می کند به نقاشی مسلط است اما حوزه فعالیت شان متفاوت است.

تفاوت اصلی تصویر سازی با نقاشی در چیست؟

طراح تصویر ساز باید خلاقیت و هنر در طرح خود پیاده کند اما نقاشی نیاز به خلق کردن ندارد.

4.4/5 - (16 امتیاز)
Picture of کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این مقاله