طراحی بسته بندی در عراق

طراحی بسته بندی در عراق باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ هزینه طراحی بسته بندی در عراق چقدر است؟ همه ما شاهد رشد روز افزون ارتباطات سیاسی، اقتصادی، مذهبی و سیاحتی ایران با عراق هستیم پس می‌توان به راحتی درک کرد که میزان صادرات محصولات مختلف به عراق نه تنها در نرخ خوبی قرار دارد بلکه روز به روز رشد نیز دارد. از این رو تصمیم گرفتیم قوانین و استانداردهای بسته بندی در عراق را نیز برایتان شرح دهیم تا اگر به فکر صادرات محصولات خود به این کشور همسایه بودید، بدون دغدغه آن را انجام دهید. اگر نیاز به شرکت بسته بندی در کشور عراق دارید و از قوانین بسته بندی در کشور عراق خبر ندارید، کافی است با استودیو طراحی سلام گرافیک تماس بگیرید.

0

0

طراحی بسته بندی در عراق

گواهینامه‌ها و استانداردها برای بسته بندی در عراق

فاکتور نهایی محصول شما باید شامل یک سری استانداردهای و گواهینامه‎‌هایی باشد که در گمرک عراق اعطا می‌شود. این موارد عبارتند از:

 • سند حمل و نقل (بارنامه / صورتحساب راه هوایی / CMR) ، در صورت موجود بودن
 • اسناد انطباق (گزارش آزمون ، گواهی کیفیت ، گزارش تجزیه و تحلیل و غیره)
 • گواهینامه آزمایشگاه معتبر ISO 17025 ، عضو ILAC

البته در صورتیکه محصول شما در لیست “محصولات خاص” عراق قرار داشته باشد، گمرک حق این را دارد که تست استاندارد را روی محصول انجام دهد. درباره اینکه چه محصولاتی در این لیست قرار دارند، اطلاعاتی در دسترس نیست.

درباره کشور عراق و قوانین بسته بندی در عراق

عراق همسایه غربی ایران و جنوبی ترکیه یکی از کشورهای مذهبی در خاورمیانه‌ است که با وسعت ۴۳۷٬۰۷۲ کیلومتر مربع عنوان 58امین کشور پهناور جهان را به خود اختصاص داده که این وسعت به چیزی حدود یک چهارم وسعت ایران می‌رسد. جالب است بدانید با این که عراق حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد، قومیت‌های مختلفی در میان آن‌ها موجود است و تمام این 40 میلیون اعراب را تشکیل نمی‌دهند. کردها، ترکمن‌ها، لرها، آشوریان و… از قومیت‌های غیر عرب این کشور می‌باشد.

نسبت سنی‌های عراق به شیعه‌های آن 40 به  60 است که احتمال زیاد دلیل اصلی این رویداد واقع بودن مقبره 6 امام شیعه در نقاط مختلف عراق است. همین مساله باعث می‌شود تا ما از عراق به عنوان یک کشور مذهبی یاد کنیم. البته بخش حداقلی از مردم نیز به سایر ادیان، از جمله مسیحیت، اعتقاد دارند.

0

0

قوانین برچسب گذاری روی بسته‌ بندی محصول در عراق

اگر قصد صادرات به عراق را دارید باید بدانید که برخی از برچسب‌ گذاری‌های استاندارد روی محصولات در همه کشورها، در عراق نیز ضروری است. این برچسب‌ها عبارتند از:

 1. نام محصول به همراه برند تجاری آن
 2. جزییات مواد تشکیل دهنده محصول
 3. وزن محصول به همراه وزن خالص
 4. نام و آدرس تولید کننده، بسته بندی کننده صادر کننده، وارد کننده و واسطه
 5. محل ساخت محصول
 6. تاریخ تولید و شیوه نگهداری
 7. نحوه مصرف
 8. تاریخ انقضا

البته در صورتیکه بسته بندی شامل چند محصول مجزا از هم باشد، می‌بایست تاریخ مصرف هر کدام از محصولات به صورت شفاف مشخص شود.

زبان روی بسته بندی محصولات عراق

زبان اول کشور عراق عربی است پس تمامی بسته بندی‌های رایج در بازار خرده فروشی عراق باید به زبان عربی ترجمه شده باشند. اما در صورت تمایل زبان‌های دیگری شامل کردی، انگلیسی، فارسی و ترکی را می‌توان روی بسته بندی لحاظ کرد.

در صورتیکه قصد دارید مواد غذایی به عراق صادر کنید باید توجه داشته باشید که مصارف حساسیت‌زا روی بسته بندی لحاظ شود. همچنین در صورتیکه محصول تاریخ انقضای مشخصی ندارد، بهتر است آن را با علامت “بهترین زمان مصرف بعد از باز شدن” حتما تعیین کنید تا مصرف کننده متوجه باشد تاریخ انقضا از زمان باز کردن بسته بندی محصول شروع می‌شود.

اگر به دنبال یک شرکت طراحی گرافیک هستید تا طراحی بسته بندی محصولاتتان را طبق قوانین کشور عراق پیاده سازی کند می‌توانید از شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک کمک بگیرید. سلام گرافیک یک استودیو خلاق طراحی گرافیک است که خدماتی چون طراحی بسته بندی را با به کارگیری خلاقیت و دانش و تجربه چندین ساله به مشتریان خود ارائه می‌کند.

faq

سلام گرافیک از بهترین شرکت‌های حاضر در زمینه طراحی بسته بندی است که از تخصص کافی برخوردار بوده و علاوه بر ارائه خدمات طراحی بسته بندی خدماتی دیگری نیز به مشتریان ارائه می‌کنند.

4.2/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *