افغانستان از جمله کشورهایی است که به لحاظ ارسال و دریافت محصولات مختلف بازرگانی، ارتباط خوبی با ایران دارد و احتمالا این ارتباط خوب به دلیل وجود روابط عمیق در گذشته است. همه ما می‌دانیم که افغانستان چندین سال پیش کشوری مستقل نبوده و جزئی از ایران بزرگ به حساب می‌آمد. همین مساله و وجود مرز زمینی وسیع ایران با افغانستان و البته جنگ‌های داخلی اخیر افغانستان، آن را به مقصدی پرطرفدار برای ارسال محصولات مختلف تبدیل کرده است. از سویی واردات زعفران از افغانستان نیز بسیار رایج است که در صورتیکه با استانداردهای بسته بندی افغانستان آشنا باشید می‌توانید متوجه شوید آیا زعفران وارد شده از استانداردها پیروی می‌کند یا خیر؟

طراحی بسته بندی در افغانستان
سفارش طراحی بسته بندی در افغانستان

درباره افغانستان

افغانستان با نام رسمی جمهوری اسلامی افغانستان کشوری با مساحت ۶۵۲٬۲۳۰ در شرق ایران است که با جمعیت حدودی 38،8 میلیون نفر لقب چهل و یکمین کشور وسیع و سی و هفتمین کشور پرجمعیت جهان را به خود اختصاص داده است. البته که امروزه به دلیل جنگ‌های داخلی پی‌درپی این کشور به منطقه‌ای ناامن با اقتصادی رو به رکود بیشتر مواجه است اما این مساله باعث نمی‌شود روابط اقتصادی این کشور در صادرات و واردات محصولات مختلف به طور کامل قطع شود. طراحی بسته بندی در افغانستان را با حرفه‌ای‌ترین تیم طراحی بسته بندی پیش ببرید. 

زبان روی بسته بندی محصولات افغانستان

از آنجاییکه زبان رسمی کشور افغانستان فارسی دری و پشتو است، زبان روی بسته بندی محصولات افغانستان نیز فارسی بوده و زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم روی بسته بندی‌ها لحاظ می‌شود. در برخی از محصولات افغانستان، زبان روی بسته بندی شامل ترکمنی نیز می‌باشد که آن را برای صادر به کشور ترکمنستان آماده می‌کند.

گواهینامه‌ها و استانداردها برای بسته بندی در افغانستان

ظرف بسته بندی محصولات غذایی اهمیت بالایی در صادرات محصول دارد و از آنجاییکه بسیاری از صادرات ایران به افغانستان شامل مواد غذایی می‌شود باید مطمئن باشید که استانداردهای ظروف بسته بندی را رعایت کرده‌اید. ظروف زنگ زده، پلاستیک‌ فشرده شکست، بسته بندی‌های سوراخ شده و نشتی دار و… همه و همه موجب عدم دریافت گواهینامه‌های سلامت بسته بندی می‌شوند.

غیر از این مورد، محصولاتی که استاندارد ملی افغانستان را دریافت می‌کنند مجاز به عرضه در بازار خرده فروشی افغانستان خواهند شد.

قواعد تجاری افغانستان

به طور کلی برای صادرات به هر کشوری باید مجوزهای لازم و ثبت نام تجاری خود را انجام دهید. از این رو برای صادرات به افغانستان، فارغ از قواعدی که باید در بسته بندی محصولات رعایت کنید، باید علامت تجاری خود را ثبت کنید که این پروسه نیازمند تحقیق بیشتر می‌باشد. لازم به ذکر است زمانی که برند تجاری خود را ثبت کنید، مجاز خواهید بود به مدت 10 سال فعالیت خود را ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بشتر در رابطه با استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک و همچنین قیمت طراحی بسته بندی در افغانستان با شماره 09355054580 تماس حاصل کنید.