طراحی تصویر سازی کتاب بزرگسالان (Adult book illustrations)، به خواننده کمک می‌کند تا درک بهتری از خواندن آن کتاب داشته باشد و برای بیان بهتر و واضح‌تر موضوع داستان بسیار تاثیرگذار است. تصویرهایی که برای کتاب‌های بزرگسالان طراحی می‌شوند، باعث انتقال پیام کتاب به روشی جذاب است.تصویر سازی کتاب بزرگسالان دردسرهای مربوط به خود را دارد. اصولاً در تصویر سازی کتاب برای بزرگسالان از طرح‌هایی با رنگ‌بندی زیاد یا خیلی فانتزی استفاده نمی‌شود. باید به برخی موضوعات دقت کنید تا بتوانید مخاطب عام خود را راضی نگه دارید.

همچنین طراحی تصویرسازی کتاب بزرگسالان با تصویرسازی کتاب نوجوانان یا مجله تفاوتی دارد و تفاوت آن‌ها در این است که تصویرسازی فقط نیاز کودکان و نوجوانان نیست. تصویر سازی برای کتاب بزرگسالان کمک می‌کند تا مفهوم کتاب بهتر به فرد منتقل شود. طراحی تصویرسازی کتاب جذابیت آن را بالا برده و باعث می شود بزرگسالان تصاویر را در ذهن خود ثبت کنند. تصویرسازی خلاقانه و جذاب، موجب می شود تا کتاب رده بزرگسالان شما از سایر کتاب ها متمایز باشد. با تصویرسازی حرفه ای کتاب شانس مورد پسند بودن بیشتری را در بین کاربران خواهید داشت.

طراحی تصویر سازی کتاب بزرگسالان

تصویرسازی کتاب چیست؟

تصویر‌سازی کتاب‌ها یک روش خلاقانه برای القاء کننده مفهوم، روایت و فرم بصری کتاب‌ها است که اصول خاص خود را دارد. یکی از اصول تصویرسازی کتاب این است که تصویرسازی متن کتاب باید توجه به ژانر و حس و حال کلی داستان کتاب باشد. 

پر استقبال‌ترین نوع تصویر‌سازی کتاب، طراحی تصویر سازی کتاب کودک است.

روش های تصویر سازی کتاب

برای تصویر‌سازی کتاب، روش‌های متفاوتی وجود دارد که به شرح زیر است:

طراحی تصویرسازی وکتور

طراحی تصویر سازی وکتور، یک روش مناسب برای خلق آثار هنری است که طرفداران زیادی دارد. 

طراحی تصویر سازی دیجیتال

 

طراحی تصویر سازی دو بعدی

 

طراحی تصویر سازی سه بعدی

 

طراحی تصویر سازی کتاب بزرگسالان شامل چه بخش هایی می شود؟

تصویرسازی در کتاب‌های بزرگسال هم شامل دو بخش است. طراحی تصویر سازی کتاب‌های بزرگسال و تصویر سازی جلد کتاب بزرگسالان. البته هر دو تصویرسازی را یک متخصص می‌تواند انجام دهد اما ممکن است به‌عنوان پروژه‌ای جداگانه تعریف کند.

قبل از اینکه وارد حیطه تصویر سازی کتاب بزرگسال شوید، باید بدانید تصویر سازی چیست البته می توانید در دوره های آموزش طراحی تصویرسازی شرکت کنید و با تکنیک های تصویر سازی و انواع تصویرسازی آشنا شوید و سپس قدم در دنیای تصویرسازی بزرگسال بگذارید.

بخش های طراحی تصویر سازی کتاب بزرگسالان
بخش های طراحی تصویر سازی کتاب بزرگسالان

چگونه می‌توان در حوزه تصویرسازی بزرگسالان خبره شد؟

ابتدا باید با مفهوم و تکنیک‌های تصویر سازی آشنا شوید. درصورتی‌که قصد حرفه‌ای پیش رفتن در این حوزه را دارید، می‌توانید با کارشناسان سلام گرافیک تماس بگیرید و در دوره آموزش طراحی تصویرسازی شرکت کنید.

تصویرسازی کتاب بزرگسالان با چه ابزارهایی انجام می‌شود؟

تصویرسازی برای کتاب بزرگ‌سال اصولاً با روش‌های دیجیتال و پیشرفته صورت می‌گیرد.
 
 
 
 
 
 
 
4.8/5 - (5 امتیاز)