با تفاوت طراحی تصویر سازی دو بعدی (illustration 2d) و سه بعدی آشنا هستید؟ سؤالی که در ذهن تازه‌کارها یا مشتری شکل می‌گیرد، این است که طراحی تصویر سازی دو بعدی چیست؟ بهتر است شناخت خود را نسبت به تصویر سازی دوبعدی بالا ببرید، تا بتوانید در این حوزه بهتر فعالیت داشته باشید. در صورتی که سفارش طرح دوبعدی دارید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا با مفهوم طراحی تصویر سازی ۲ بعدی بهتر آشنا شوید.

طراحی تصویر سازی دو بعدی چیست؟

با تصویرسازی دوبعدی آشنایی دارید؟ اصلاً به نظر شما طراحی تصویر سازی دو بعدی چیه؟ در بین متخصصان و دانش‌آموخته‌های حوزه گرافیک، تصویرسازی 2 بعدی به‌عنوان گرافیک کامپیوتری شناخته می‌شود. طراحی تصویر سازی 2d از اولین و قدیمی‌ترین گرافیک‌های کامپیوتری است که برای ترسیم، طراحی، رنگ‌آمیزی و… استفاده می‌شود.

طراحی تصویرسازی دوبعدی به وسیله رایانه و نرم افزار پیاده سازی می شود که صحنه را از یک نما به تصویر می کشد. طراحی تصویر سازی دو بعدی به بخش های مختلفی تقسیم می شود. زیر شاخه های مختلف تصویر سازی دو بعدی شامل نقاشی دیجیتال، ویرایش تصاویر حرفه ای، انیمیشن و … می شود. در این مقاله ما از تصویر سازی دیجیتال و ابزار های تصویر سازی آن صحبت می کنیم.

برای حرفه‌ای شدن در تصویر سازی دو بعدی باید زیر نظر یک متخصص آموزش ببینید. البته از تمرین‌کردن و نمونه زدن هم فراموش نکنید. اگر تمایل به شرکت در یک دوره آموزش طراحی تصویرسازی دارید، می توانید با کارشناسان سلام گرافیک در تماس باشید.

به چه تصویری، تصویر سازی دو بعدی گفته می‌شود؟

شکل‌های هندسی مانند مثلث، دایره، مربع و … به‌خاطرداشتن دو مشخصه (طول، عرض) شکل‌های ۲ بعدی در تصویر سازی هستند. به نظر با مفهوم تصویر سازی دو بعدی آشنا شده باشید. در نتیجه این توضیح، انیمیشن یا تصویرسازی هایی که با نرم افزار (فتوشاپ، ایلاستریتور، کورل) طراحی شده، تصویر سازی دو بعدی محسوب می‌شوند.

جهت سفارش طراحی تصویر سازی دو بعدی می توانید با مسئول سفارش طراح گرافیک سلام گرافیک در تماس باشید. متخصصان سلام گرافیک در طراحی تصویر سازی 2 بعدی خبره هستند و طرح های متفاوتی از جمله طراحی تصویر سازی بسته بندی، طراحی تصویر سازی کتاب، طراحی تصویری سازی مجله و … را پیاده سازی کرده اند.

طراحی تصویر سازی دو بعدی چیست؟
طراحی تصویر سازی دو بعدی چیست؟

نرم افزار طراحی گرافیک برای تصویر سازی ۲ بعدی

نرم افزار طراحی گرافیک، نرم‌افزاری است که برای خلق و ایجاد آثار گرافیکی زیبا از آن استفاده می‌شود. اصولاً نرم افزار های تصویرسازی گرافیک دو بعدی و سه بعدی یکی هستند. نرم‌افزارهایی که برای طراحی تصویر سازی دوبعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل فتوشاپ، ایلاستریتور، کورل، ایندیزاین، رایت روم، بلندر، مایا و … است.

این نرم افزار های تصویر سازی گرافیک ۲ بعدی، در بین افراد متخصص شناخته شده است. البته نرم‌افزارهایی تصویر سازی دیگری هم برای طراحی دو بعدی وجود دارد. ملاک برتری این نرم افزار ها به نسبت دیگر نرم‌افزار های طراحی تصویرسازی قابلیت و ویژگی‌های مطلوبی داشته که در بین کاربران و هنرمندان رواج پیدا کرده است.

قیمت طراحی تصویر سازی دو بعدی نسبت به کیفیت و طرح خواسته شده متفاوت است. رنج قیمت حدودی تصویر سازی دو بعدی از 1 میلیون تومان است.

تفاوت تصویر سازی با نقاشی

تصویر سازی چیست

تکنیک‌های تصویر سازی

طراحی تصویر سازی وکتور

طراحی تصویر سازی مد

طراحی تصویر سازی کاراکتر

طراحی تصویر سازی سه بعدی

طراحی تصویر سازی تبلیغاتی

طراحی تصویر سازی کتاب کودک

طراحی تصویر سازی کتاب نوجوان

طراحی تصویر سازی بزرگسال

انواع تصویر سازی

قرارداد طراحی تصویر سازی

تصویرسازی دو بعدی فقط با نرم‌افزارهای دیجیتال امکان‌پذیر است؟

خیر، به صورتی دستی هم می‌توان تصویرسازی دوبعدی را پیاده‌سازی کرد.

برای شروع یادگیری طراحی تصویر سازی دو بعدی باید چه کرد؟

برای ورود به حوزه تصویر سازی، سعی کنید ابتدا به کاغذ و قلم مسلط شوید و سپس به سراغ تصویرسازی دیجیتال بروید.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *