قیمت طراحی تصویرسازی

قیمت طراحی تصویر سازی (Illustration design price) به هزینه‌ای گفته می‌شود که در ازای طراحی تصویرسازی یا تصویرگری باید به طراح گرافیک پرداخت کنید. بسته به نوع تصویرسازی قیمت طراحی تصویر سازی (Illustration design price) از 1.000.000 تومان شروع شده و ممکن است به 15.000.000 تومان نیز برسد.. تصویرسازی هنری است که در آن طراح یک موضوع یا نوشته را به تصویر می‌کشد. در ادامه لیست قیمت تصویرسازی در سلام گرافیک را مشاهده می‌کنید. 

قیمت انواع مدل‌های تصویرسازی

تصویرسازی به شکل‌های متفاوتی قابل انجام است. در لیست زیر قیمت طراحی تصویرسازی رایج در بازار را مشاهده می‌کنید.

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی تصویرسازی اقتصادی

2/000/000

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت تصویرسازی تبلیغاتی

3.000.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
هزینه طراحی تصویرسازی رئال

4.000.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
تعرفه تصویرسازی کمیک

5.000.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت تصویرسازی فانتزی

2.000.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی تصویرسازی مدرن

3.000.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
نرخ تصویرسازی موزیکال

3.000.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
تعرفه تصویرسازی دیجیتال فری‌هند

5.000.000 تومان

هزینه طراحی تصویرسازی طبق چه مواردی تعیین می‌شود؟

هزینه طراحی تصویرسازی سقف مشخصی ندارد چراکه طراح تصویرساز برحسب تخصص و میزان سختی اجرای پروژه، قیمت‌گذاری می‌کند. مهم‌ترین موارد تاثیرگذار در هزینه طراحی تصویر سازی عبارتنداز:

  • نوع پروژه تصویرسازی (تعرفه طراحی تصویرسازی کتاب یا مجلات با طراحی تصویرسازی بازی‌های چاپی و بردگیم متفاوت است.)
  • طرح درخواستی از سوی کارفرما
  • زمان صرف شده برای طراحی تصویرسازی
  • میزان تخصص و تجربه طراح

هزینه تصویر سازی براساس فاکتورهای فوق تعیین می‌شود. یک طراح ممکن است برحسب میزان سابقه، تخصص و شهرت خود 5 میلیون تومان برای یک طراحی ساده درخواست کند درحالی که همان طرح را طراحی تازه کار با 1 میلیون تومان نیز اجرا کند. همین اختلاف در رنج قیمتی موجب شده است که تعرفه طراحی و دیزاین تصویرسازی به یکی از دغدغه‌های کارفرمایان تبدیل شود. سلام گرافیک با بهترین تعرفه‌های طراحی تصویرسازی، باکیفیت‌ترین طرح‌ها را به شما ارائه می‌دهد.

آیا قیمت تصویرسازی رابطه‌ای با انواع تصویرسازی دارد؟ بله هزینه تصویرسازی ارتباط مستقیمی با نوع آن دارد و به نسبت تکنیک و کیفیت کار متفاوت است. به طور مثال استفاده از تکنیک‌های مدرن به نسبت تکنیک‌های سنتی، تعرفه تصویرسازی را افزایش می‌دهد. البته امروز کمتر کسی است که سفارش تکنیک‌های سنتی داشته باشد. تکنیک‌های مدرن تصویرسازی، خیلی حرفه‌ای‌تر پیش می‌رود. نرخ قیمت تصویرسازی از ۱ میلیون تومان شروع شده و به نسبت کاربرذ و حرفه‌ای‌تر شدن آن افزایش پیدا می‌کند.

قیمت طراحی تصویر سازی

تعرفه طراحی تصویر سازی

یکی از مسائل مهمی که باید پیش از اقدام به سفارش تصویرسازی به آن توجه داشته باشید تعرفه انجام سفارش است. به طور کلی تعرفه مشخصی برای انجام سفارشات تصویرسازی وجود ندارد. فاکتورهای مختلفی می‌توانند بر تعیین هزینه نهایی تاثیرگذار باشند که از میان آن‌ها می‌توان به تجربه و مهارت تصویرگر، اعتبار شرکت یا مجموعه طراحی، پیچیدگی و مشکل بودن تصویرسازی، سبک و تکنیک تصویرسازی، و همچنین زمان مورد نظر برای تحویل پروژه اشاره داشت. توجه داشته باشید که تفاوت میان تصویر سازی و نقاشی وجود دارد که عدم آگاهی از آن می‌تواند مشکلات متعددی در قیمت دهی به وجود آورد.

معمولاً برای اطلاع از هزینه تصویرگری باید با کارشناسان شرکت مورد نظر خود تماس حاصل کرده و پس از در اختیار گذاشتن انتظارات خود هزینه حدودی برای انجام پروژه را دریافت کنید. البته قیمت‌گذاری پروژه شما ممکن است به 1 الی 2 روز زمان احتیاج داشته باشد. در حالت کلی هزینه تصویر سازی از یک میلیون تومان شروع می‌شود و تا پانزده میلیون تومان ادامه خواهد داشت. در مقاله تصویر سازی چیست می‌توانید اطلاعات کاملی در این رابطه به دست آورید.

هزینه تصویرسازی مدرن

هزینه و نرخ تصویرسازی‌های مدرن ضمن استفاده از نرم‌افزارهای فتوشاپ و ایلاستریتور بستگی به طرح دارد. ممکن است برخی از طرح‌ها، تنها امکان پیاده‌سازی در ایلاستریتور را داشته باشد. برای مثال تصویرسازی کمیک از 800 هزار تومان شروع شده و طراحی و پیاده‌سازی کاراکتر با فیگور و مشخصات خاص از ۲ میلیون تومان آغاز می‌شود.

هزینه تصویر سازی مدرن

به این نکته توجه داشته باشید که برای مبلغ تصویرسازی باید با کارشناسان سلام گرافیک تماس بگیرید و پس از بررسی سفارش، هزینه تصویرسازی و پروژه شما مشخص شود.

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی تصویرسازی

یکی از مواردی که برای کارفرما اهمیت زیادی دارد قیمت طراحی تصویرسازی است. این هزینه در شرکت‌ها و تیم‌های مختلفی که کار طراحی را انجام می‌دهند متفاوت خواهد بود. عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی، شامل موارد زیر است.

از آن جایی که در دیزاین پارچه هم از تصویرسازی استفاده می‌شود، قیمت طراحی پارچه هم از این عوامل تاثیر خواهد پذیرفت.

سبک و تکنیک کار

تکنیک و کیفیت کار عامل مهمی در تعیین قیمت طراحی تصویرسازی است. اگر طراح از تکنیک‌های مدرن به جای سبک‌های سنتی استفاده کند، هزینه بیشتری در بر خواهد داشت. امروزه کمتر کسی به دنبال سفارش تکنیک‌های سنتی است و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از روش‌های مدرن استفاده شود. زیرا باعث می‌شود کار آن‌ها حرفه‌ای‌تر به نظر برسد.

اعتبار شرکت گرافیک

رزومه مجموعه‌های گرافیکی نیز در طراحی هویت بصری موثر است.  تعرفه شرکت‌هایی که دارای اعتبار و تجربه بیشتری هستند ممکن است نسبت به شرکت‌های آماتور بیشتر باشد. علاوه بر اعتبار شرکت، شهر و استانی که شرکت در آن واقع شده است نیز بر نرخ طراحی تصویرسازی تاثیر می‌گذارد. قیمت طراحی تصویرسازی در تهران از سایر شهرها کمی بیشتر است.

تجربه و مهارت تصویرگر

تجربه و مهارت تصویرگر نقش مهمی در قیمت طراحی تبلیغات دارد و تصویرسازی نیز در این قاعده مستثنی نیست. طبیعتا افرادی که مهارت بالایی در این امر دارند ممکن است هزینه بالاتری دریافت نمایند. اما این به معنی آن نیست که  همه کسانی که کار را با قیمت پایین ارائه می‌دهند، مهارت کمتری دارند. در سلام گرافیک، تصویرسازانی با مهارت و تجربه بالا طراح را با قیمت مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهند.

پیچیدگی تصویرسازی

پیچیده بودن تصویر نیز از عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی تصویرسازی است.هرچه کار پیچیده‌تر و مشکل‌تر باشد هزینه آن و هزینه چاپ تصویرسازی بالاتر خواهد بود.

زمان مورد نظر

زمان تحویل پروژه در تعیین قیمت نقش مهمی دارد. برخی از کارها زمان بیشتری از طراح می‌گیرد و باعث افزایش هزینه می‌شود. همچنین پروژه‌هایی نیازمند تحویل فوری است، قیمت بالاتری در بر خواهد داشت.

تعرفه انجمن تصویرگران

ارقام این تعرفه طبق سابقه کار و تجربه فرد تصویرگر می‌تواند متفاوت باشد. قیمت‌هایی که تعرفه انجمن تصویرگران 1400 اعلام می‌کنند در قبال حق استفاده و حق انتشار اثر است. طبق مصوبات انجمن تصویرگران و تعرفه تصویرسازی 1402، قیمت تصویرگری بر اساس هزینه‌های ذاتی مثل ارزش ذاتی هنر، ماهیت زمان‌بر تصویرگری و هزینه‌های اساسی مثل ابزارهای مربوط به تکنیک‌های دیجیتال، خرید یا تهیه منابع تصویری، اسکن، عکاسی و پرینت آثار متفاوت است. همچنین هزینه‌های مکمل مثل هزینه حمل و نقل نیز در تعرفه تصویر سازی اثر دارد.

 

عنوان زمان اجرا قیمت
تصویر سازی تک فریم برای مجلات 1 تا 7 روز کاری هر فریم از 2.000.000 تومان
تصویر سازی کتاب کودک 1 تا 7 روز کاری هر فریم از 1.000.000 تومان الی 3.000.000
تصویر سازی بوردگیم و بازی‌های چاپی 1 تا 7 روز کاری هر فریم از 1.500.000 تا 4.500.000 تومان
تصویر سازی موضوعی 1 تا 7 روز کاری هر فریم از 1.000.000 تا 5.000.000 تومان

آموزش طراحی تصویر سازی

تکنیک‌های تصویر سازی

طراحی تصویر سازی وکتور

طراحی تصویر سازی مد

طراحی تصویر سازی دیجیتال

تصویر سازی کاراکتر

طراحی تصویر سازی دو بعدی

طراحی تصویر سازی سه بعدی

طراحی تصویر سازی بسته بندی

طراحی تصویر سازی تبلیغاتی

طراحی تصویر سازی مجله

طراحی تصویر سازی کتاب کودک

طراحی تصویر سازی کتاب نوجوان

طراحی تصویر سازی بزرگسال

طراحی تصویر سازی کتاب

انواع تصویر سازی

قرارداد طراحی تصویر سازی

قیمت طراحی تصویر سازی

رنج قیمت تصویرسازی به سبک‌های مختلف، متفاوت است؟

تعرفه سبک‌های مختلف چندان تفاوتی ندارد، اما تصویرسازی مدرن کمی زمان بر است و قیمت بیشتری را از ان خود می‌کند.

معمولاً چقدر زمان می‌برد تا پس از جلسه هزینه تصویرسازی اعلام شود؟

کارشناسان تصویرسازی سلام گرافیک، سعی دارند تا طی یک روز قیمت دهی را انجام دهند.
3.9/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *