فکر می کنید مهم ترین نکته در طراحی تصویر سازی کتاب کودک (Children’s book illustration design) چیست؟ باید به مخاطبین توجه کنید. مخاطبین شما کودک هایی هستند که از دنیای بزرگسالان دوراند. طراحی تصویرسازی کتاب کودک باید در عین زیبایی و خلاقیت، ساده باشد. کودک درک پایین تری نسبت به بزرگسالان دارد. در نتیجه برای طراحی تصویرسازی کتاب کودک باید روح خود را با یک کودک وفق دهید. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که کودک توانایی خواندن کتاب را ندارد و تنها می تواند گوش فرا دهد. تصویرسازی کتاب کودک باعث می شود تا در کنار شنیدن، داستان یا موضوع را بهتر متوجه شود.اگر به یادگیری و آموزش طراحی تصویرسازی علاقه مند هستید، می توانید در دوره طراحی تصویرسازی شرکت سلام گرافیک شرکت کنید.

طراحی تصویر سازی کتاب کودک

در طراحی تصویرسازی کتاب کودک تنها باید بتوانید با حس کودک ارتباط برقرار کنید. تصویرسازی و طراحی کتاب کودک با استفاده از ابزار های مختلفی صورت می گیرد.

روش های طراحی تصویرسازی کتاب کودک

طراحی های تصویرسازی با استفاده از روش های مختلف صورت می گیرد. در ادامه این روش هارا بیان کرده ایم.

تصویرسازی و طراحی کتاب کودک با لیتوگرافی

روش لیتوگرافی یکی از تکنیک های تصویرسازی است که در آثار کتاب کودک ممکن است به کار رود. در این روش از صفحات فلزی استفاده می شود. ابتدا بر روی صفحات فلزی طراحی تصویرسازی کتاب پیاده می شود و سپس برای چاپ بر روی کاغذ به چاپخانه فرستاده می شود.

تصویرسازی برای کتاب کودک با اکریلیک

اکریلیک از روش های رایج و قدیمی برای تصویرسازی کتاب کودک است. تقریبا می توان گفت که اکریلیک جایگزین رنگ روغن شده است. با استفاده از اکریلیک هیچ گونه محدودیتی برای رنگ نخواهید داشت و به درخواست مشتری می توانید رنگ های متالیک یا فلورسنت را هم پیاده سازی کنید.

طراحی و تصویرسازی کتاب کودک با مداد رنگی

مداد رنگی از ابزار های فوق العاده و متریال برای پیاده سازی طرح های تصویرسازی است. در حال حاضر مداد رنگی از پرطرفدارترین ابزار ها برای تصویرسازی کتاب کودک است. تکنیک های تصویر سازی بسیار متنوع است اما همانطور که می دانید مداد رنگی تقریبا در صدر قرار دارد.

طراحی و تصویرسازی کتاب کودک دیجیتال

تصویرسازی دیجیتال با استفاده از 2 نوع روش فری هند و وکتور صورت می گیرد. نرم افزار های کامپیوتری کمک می کند تا تصویرسازی کتاب ها سریع تر انجام شود. علاوه بر سرعت بالا، با دقت و کیفیت بهتری هم انجام می شود. تصویرسازی کتاب کودک اصولا با نرم افزار هایی مانند فتوشاپ، ایلاستریتور، کورل یا اسکچ انجام می شود.

طراحی تصویر سازی کتاب کودک دیجیتال

کار تصویر ساز کتاب کودک چیه؟

تصویر ساز کیست؟ چه تفاوتی با تصویرساز کتاب کودک دارد؟ تصویر ساز به خصوص کتاب کودک با توجه به متن کتاب که سفارش داده شده است، طرحی را پیاده سازی می کند. این طرح پس از ادیت های مختلف به عنوان طرح نهایی به اجرا درامده و در کتاب کودک پیاده می شود. یک طراح تصویرساز کتاب کودک باید حتما متن را بخواند و با نویسنده درباره هدف و چشم انداز کلی صحبت کند.

مدت زمان پیاده سازی پروژه تصویرسازی کودک از 5 روز کاری به بعد است. تعرفه و قیمت تصویرسازی کودک هم متفاوت است. زمان و تعرفه پروژه تصویرسازی به نسبت کیفیت و کار بستگی دارد.

تفاوت تصویر سازی با نقاشی

تصویر سازی چیست

طراحی تصویر سازی وکتور

طراحی تصویر سازی مد

طراحی تصویر سازی دیجیتال

طراحی تصویر سازی کاراکتر

طراحی تصویر سازی دو بعدی

طراحی تصویر سازی سه بعدی

طراحی تصویر سازی بسته بندی

طراحی تصویر سازی تبلیغاتی

طراحی تصویر سازی مجله

طراحی تصویر سازی کتاب نوجوان

طراحی تصویر سازی بزرگسال

طراحی تصویر سازی کتاب

انواع تصویر سازی

قرارداد طراحی تصویر سازی

تصویرسازی کتاب دیجیتال با استفاده از چه چیزی پیاده می شود؟

به طور کلی استفاده از نرم افزار های کامپیوتری و تصویرسازی دیجیتال با کمک قلم نوری امکان پذیر است.

تعرفه تصویرسازی کتاب کودک در سلام گرافیک چقدر است؟

پس از بررسی کلی کتاب کودک، رنج قیمت به شما اطلاع داده می شود.

3.4/5 - (8 امتیاز)